Hamr na Jezeře - jedeme na kapry.

Zdravím a prosím o poznatky lovu kaprů na Hamru na Jezeře. Jedeme tam na dva dny a nikdo z nás tam zatím nebyl a ani nechytal. Zajímá nás dno, hloubka vody, osádka ryb, doporučený způsob lovu, vnadění i nástrahy.
Díky za pomoc.
P.S. Vím, že se tady už o tom diskutovalo, ale to bylo v roce 2009 a od té doby uběhlo už dost vody.
Autor diskuse: vendys-vt - Profil , 31.5.2015 kaprařina - revíry, cestování
Dále moderuje: koralovec1 Profil

Nkoralovec1 - Profil | St 29.6.2016 12:41:19

sven >> Měl bys sním radši projednat cenu povolenek. Kdyby to bylo jinak řešené tak by tam chytalo více lidí a bylo by i více peněz na zarybnění. Tenhle system je k ničemu už jsem to tady psal. Ale dobrej nápad měl na závodech Jaromírek . Prodávat povolenky na dny. Zeptej se ho na to.

    Nkoralovec1 - Profil | St 29.6.2016 12:35:41

    Nezlobte se ale jste blázni. Dotovat to na co peníze jsou a dotyčný nechce zarybnit ani za pár korun. Tak vy mu ještě dáte peníze. Mohl koupit ryby aspon za to za co utržil na povolenkách z minulého roku stejně by se letos ty ryby vytahali.

      Nsven - Profil | St 29.6.2016 12:33:20

      vendys-vt >> Já se Milana v dohlednu zeptám a pak dám vědět.
      Bez jeho požehnání bych se do toho zatím nepouštěl :-)

        Nvendys-vt - Profil | St 29.6.2016 12:29:10

        sven >> Asi to bude na Tobě... znáš to prostředí... a navíc se mi zdá i starosta pohodovej... Tak to s ním zkus domluvit.
        P.S. Když dá starosta, tedy obec, číslo účtu, např. "Hamr-kapr", tak tam hned pošlu tu slíbenou částku....

          Nsven - Profil | St 29.6.2016 11:36:44

          vendys-vt >> Ahoj.
          Je to dobrý nápad ale asi by to chtělo nejprve konzultovat s obcí Hamr a místními rybáři.
          Chtějí založit spolek, na jezero vázaný.
          Tam není problém peněz ale jak jsem psal s vypořádáním mezi obcí a nájemníkem.
          Zkusím se jich zeptat, co oni na to.

            Nsven - Profil | St 29.6.2016 11:20:50 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

            koralovec1 >> ahoj. Já bych se starosty v tomhle případě zastal.
            Rybník je obecní, tedy dá dá říci, něco jako soukromák.
            Záměrem obce je rozvíjet, navrátit a udržet rekreační status a věhlas, let dávno minulých.
            Tedy i skoncovat s využitím jezera jako produkční vody pro nejmenované rybářství, kdy pro obec nevýhodnou smlouvu, uzavřelo předchozí vedení...
            Nechce-li povolovat každoroční či obroční výlovy s problémy s tím spojenými, (včetně odvezení trofejních kousků) nemůže ani dovolit aby nejmenované rybářství tam svoje ryby opět nasypalo.. Každý jistě chápe, že jde o čistokrevný pokus, vrazit nohu mezi dveře.
            Zarybňovat hodlají sami, s přihlédnutím k rekreačnímu výlovku.
            Osobně jsem přesvědčený, že ryb je v jezeru dost a problém s "nebraním" je zcela jinde.
            Jednak je to o losu. O tom žádná. Sám ses o tom loni přesvědčil, když jsi měl štastnou ruku a vylosoval si "rybářský flek". Tedy flek, kde se běžně loví, kde byla vytrhaná tráva a kam byly ryby naučené.
            Při závodech se lovilo jen z menší části plochy a zbytek, hlavní zadní partie, kde se ryby zdržují zůstaly nedotčeny.
            Pokud někdo vylosoval flek, kde se běžně neloví nebo kde je v současnosti jen holý písek, těžko může očekávat, že se tam budou hrnout kapři pětistupem.
            Pokud někdo lovil v pískové zoně nebo ji přehodil až do husté trávy, vyšlo to zřejmě nastejno.
            Další problém vidím v technice a nasazení...
            Někteří závodníci masivně krmili, řídíce se heslem: " čím větší flek zakrmím, tím se tam vejde víc kaprů", někteří se víc věnovali společenské stránce, grilu apod., někteří se už tři hodinky po startu oddávali rajskému odpočinku na lůžku...:-)
            Já bych si dal kafíčko, někdo třeba i cigárko, v klidu bych si sednul a alespoň hodinku si prohlížel fotku aktuálního stavu z dnešního dne a fotku z letošního jara. Přitom bych měl na mysli, že na loňskou Zlatou rybku, tedy koncem srpna, nebylo možné na místech které web kamera snímá v popředí, lovit na bič ani odho,z jak byla zarostlá.
            To by v tom byl čert aby člověka nic nenapadalo :-))

              Nkoralovec1 - Profil | St 29.6.2016 11:05:44

              vendys-vt >> Nevím nevím proč pomáhat někomu o kom vím že má peněz 3 prdele a nedá do vody nic. Ztím nespouhlasím.

                Nvendys-vt - Profil | St 29.6.2016 10:58:36

                vendys-vt >> Nuže, tak ještě jednou, na příští závody, dávám závaznou nabídku 1.000,- Kč ke koupi "násaďáků"... Kdo to má poblíž - sven - by se o obsádku mohl postarat. Vidím to tak týden před závody. Přidáte se někdo taky???

                  Nvendys-vt - Profil | St 29.6.2016 10:53:20

                  koralovec1 >> Ahoj, jasně, my jedeme příště taky...

                    Nsven - Profil | St 29.6.2016 10:15:16

                    tomfisherman >> ..."To by musel vypadat úplně jinak nebo být plný olova"...
                    Proč olova..?
                    Každý školák ví, že olovo má měrnou hmotnost jen 11,34 , zatímco uran 19,01 kg/dm²...:-)

                      Nmichal30 - Profil | St 29.6.2016 10:05:07

                      rybomil >> fuj chlupy ne, to je retro:))))

                        Nrybomil - Profil | St 29.6.2016 9:35:22

                        michal30 >> jo to jo, dejme tomu že byl vyžranější, ale ta 6tka je fakt hodně, to měly ty echt vyžraný " koule " z maďarskýho výzkumáku futrovaný nějakýma růstovýma sračkama ( hormonama ?). Když je žereš ve větším, rostou holkám nahusto chlupy u bradavek, chlapům coulový dráty v nose :o)))

                          Nmichal30 - Profil | St 29.6.2016 9:28:42

                          rybomil >> jak jsem psal níže, tak po odečtení podložky to vychází na 5 kg :))) to už by šlo ne ?

                            Nrybomil - Profil | St 29.6.2016 9:15:26

                            michal30 >> u nás káčka nasypaný z rybochovů mají v 60ti 4,0 - 4,5 kg, ty 64 - 65tky např. sypaný do Trnávky aj. stojáků kolem 4,5 - 5,0 kg. 6kg v 60ti neměl ani jeden a že se jich už vytahlo.

                              Nmichal30 - Profil | St 29.6.2016 8:48:38

                              tomfisherman >> to je možný že jsem nevynuloval váhu podložky ,podložka váží kilo, takže kilo dolu:))) jinak kdo tam rybu chytil tak si myslím že potvrdí že byly krásně tlustý:)))

                                Nkoralovec1 - Profil | St 29.6.2016 7:26:40

                                vendys-vt >> Je to tak ryby se nenasadili tak se skoro nic nenachytalo. Zase nás starosta dostal. Dost lidí nadávalo ale stejně tam příští rok pojedem.

                                  Ntomfisherman - Profil | St 29.6.2016 7:17:38

                                  michal30 >> Fotka může zkreslovat, ale pokud budeme věřit délce 60 cm, tak
                                  6 kg ten kapr měl horko těžko. To by musel vypadat úplně jinak nebo být plný olova. V tabulkách má 60 cm kapr hmotnost 3, 98 kg. Tak buď blbě měříš nebo vážíš, např. při vážení odečítáš pořádně hmotnost podložky či jen tak odhadem?

                                    Nmichal30 - Profil | St 29.6.2016 7:00:52

                                    keltt >> diky .nemám za potřebí přehánět velikost ani váhu já chytám pro radost takže at si kluci píšou co chtějí .:)))) možná že to viděli i rozhodčí co mě ho zapisovaly ale to nevím

                                      Nmichal30 - Profil | St 29.6.2016 6:55:28

                                      Pišta27 >> diky :))))

                                        Nkeltt - Profil | Út 28.6.2016 23:41:16

                                        michal30 >> Foto z dronu nemusí být průkazné. Kluci prudiči si nevšimli velikosti podběráku pod rybou. Co čech, to muzikant no :-)