- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Hamr na Jezeře - jedeme na kapry.
Díky za pomoc.
P.S. Vím, že se tady už o tom diskutovalo, ale to bylo v roce 2009 a od té doby uběhlo už dost vody.
Dále moderuje: koralovec1 Profil
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám...
17x v oblíbených a 27x v ignorovaných.
sven - Profil | Pá 8.7.2016 14:18:14 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
http://www.mrk.cz/download/24.%20Kap%F8%EDch%20hodin.pdf
sven - Profil | Pá 8.7.2016 14:14:13 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Na Zlaté rybce se chytá na dva pruty, tedy se chytá všechno. Ještě před někoika lety se ryby měřily a to 1cm = 1bod. Tehdy se dalo docílit pěkného výsledku, třeba jen jen 5-6m bičem nebo matchkou.
Druhý prut překážel. Pár pěkných míst jsem tam udělal ale přes třetí místo a jak píšeš "profíky" ,tedy přes některé, jsem se nedostal.
Osobně z nich strach nemám, řadu z nich znám, rád je vidím a rád s některými pokecám.
Tím že jsou lepší, drží laťku gulášovek výš a kdo má ambice, musí se víc tumlovat :-)
Jak se říká " každý má v mošně maršálskou hůl"..
I je je možné porazit. Je to o losu, nasazení, tréninku, zkušenostech, materiálním vybavení, hlavě a trošce toho pokakanýho štěstíčka.... Ostatně jako v každé jiné činnosti.
Pro ˇ"amatéry" je to jedinečná příležitost, okouknout strategii a umění těch ,co to umí :-)
O ceny vůbec nejde. Alespoň mně ne. Za ty roky co to je napuštěné, jsem odtamtud odvezl slušnou hromádku nejrůznějších krámů ale fakt nikdy nic, co bych potřeboval...
V současnosti se ryby váží, tedy lepší strategie je pro sichr jeden prut na kapra (jesetera, amura apod) a druhý v ruce na plavačku. Je tam hafo bílé ryby: plotice, perlín, okoun, lín, sem tam cejn aj.
Když se do nich trefíš, tak jedeš...
Minule vyhrál korálovec s velkým a hlavně těžkým kaprem + ještě nějaké větší ryby.
Dva "profíci" co mu dejchali na záda, dřeli s odhozem až se z nich kouřilo ale nakonec na něj stejně nedosáhli... :-)
Tedy není třeba z nich mít obavy :-)
vendys-vt - Profil | Pá 8.7.2016 13:53:40
A ty informace, co pomalu vyvstávají, no nebylo by tedy od obce Hamr lepší, kdyby to vyhlásila, jako setkání rybářů, kdy se těch 24 hodin využije úplně jinak???
Já vím, každý je chytrý, ale jinak nic. Tak tedy např.:
Začátek 15.oo hodin - registrace a dále jen posezení rybářů, vystoupení starosty, informace o jezeře, prezentace firem, atd. náplň už snad není takový problém.
Následuje zábava, setkávání....
Druhý den 09.oo hodin - losování míst a přesun na ně, 11.oo hodin zahájení rybolovu a ukončení v 17.oo hodin...
Co Ty na to?
P.S. Kdybych ty všechny informace věděl, tak bych se choval podle toho, co píšu, navíc bych se v klidu vyspal a druhý den pokecal s kamarády, však u těch našich čtyř prutů mohl zůstat vždycky jen jeden.
V.
vendys-vt - Profil | Pá 8.7.2016 13:38:15
sven - Profil | Pá 8.7.2016 13:37:19
Jak jsem slíbil, vznesl jsem dotaz přes důvěryhodnou osobu a neoficiální vyjádření je takové, že obec Hamr nemá zatím zájem o sponzoring na zarybnění.
Aby to bylo oficiální, muselo by to projít zastupitelstvem. Ale s pravděpodobností stejného výsledku.
Přesně to popsal Jaromírek. Klíčová je pro obec čistota vody, podmiňující udržení statusu rekreační oblasti. Rybolov je jen jednou z rekreačních aktivit.
sven - Profil | Pá 8.7.2016 13:24:04
http://liberec.idnes.cz/hamr-na-jezere-otevre-chatovou-osadu-inspirovanou-filmem-dovolena-s-andelem-1vm-/liberec-zpravy.aspx?c=A160212_105958_liberec-zpravy_ddt
Jaromírek - Profil | Pá 8.7.2016 7:36:21 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Sťopa - Profil | Čt 7.7.2016 22:07:07
má papíry, že je zdravá, tak by se asi nedělo nic pro nemoci na Hamru, jen kdyby se to chtělo slovit,
to bychomTi pomohli a ti co by na to přidali, by měli naturálie, nebo by ryby prodali soukromníkům.
vendys-vt - Profil | Čt 7.7.2016 21:49:33
Nebudu to vysvětlovat, ale počtěte si také /tím samozřejmě odvolávám co jsem slíbil a slibuju, že už nebudu.../:
"Zásah do cizích práv.
To právo ti nenáleží, navádíš další k závažnému jednání. V případě jakékoliv škody, vše hradíš. Zavlečení nemocí atd. Hamr není revír ČRS. Kapr je jen doprovodná ryba, zájem je udržet čistou vodu. Proto ho tam NENASAZUJÍ. Toto je i v Doksech, kde jsem byl na posledním výlovu. Proto si každý musí rozmyslet kde chce chytat ryby a jaké. Prodej povolenek a závody jsou jen reklamou. Tím ale neříkám že tam nejsou pěkné ryby. Otázka ale kolik. Na vše jsou tabulky. Alespoň pro hrubý odhad. Rybník po revitalizaci 7 ha má např. povoleno jen 400 K 1. Pohádky o zarybnění, jsou jen pohádky. Stačí se poptat majitele ryb, což není Hamr, pokud se nepletu, ale Chlumec nad Cidlinou.Trošku se na to poptej: Mě to zase tak moc nezajímá a nemusí to být i pravda. "
kohoutek - Profil | Čt 7.7.2016 13:15:54
Sťopa - Profil | Čt 7.7.2016 12:24:33
michal30 - Profil | Čt 30.6.2016 11:27:34
Jaromírek - Profil | Čt 30.6.2016 10:48:40
koralovec1 - Profil | Čt 30.6.2016 10:42:57
vendys-vt - Profil | St 29.6.2016 19:40:13
Jaromírek - Profil | St 29.6.2016 17:24:24 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
sven - Profil | St 29.6.2016 14:18:26 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Peníze nejsou ten hlavní problém na tom se shodneme i jsem to už dole psal.
Ještě je třeba vzít v potaz, že obec bere jezero, tedy náklady a zisky z něj, tak nějak globálně, si myslím.
Tedy, že logicky nejde v první řadě o ryby. V první řadě půjde vždy o kemp, pláže, dětský koutek, tenisové kurty, park, náklady na společenské akce, údržbu provozního zařízení nádrže, údržbu zeleně atd atd.
Pokud by tedy nějaký peníz z povolenek přetekl, jistě je kam ho nalít.
Nemyslím, že jsou povolenky drahé.. Znám maníka, nerybáře, který si kupuje každý rok měsíční povolenku za 1000,- Kč. Tedy ho to vyjde o prázdninách na 32 Kč za jeden den.
Za to si denně odnese v souladu s pravidly 7 a více kg ryb...
koralovec1 - Profil | St 29.6.2016 13:53:27
sven - Profil | St 29.6.2016 13:13:20
S jezerem mám společného jen to, že tam jezdím každoročně na gulášovky a občas-zřídka si koupím jednodenní hostovačku na čudly.
A že se znám s mistními rybáři, z nichž někteří jsou členy naší MO.
Kapři ani jiné velké ryby mě tam nijak nepálí. Moje parketa jsou plotice, perlíni a líni...
Já se s ním znám řadu let, už když ještě starostou nebyl ale sloužil u PČR a dělali jsem spolu noční akce proti pytlákům.
Hodně bych přál bych naší obci takového starostu, jako má Hamr...
Jinak na podněty a návrhy má starosta obecní radu a místní zkušené rybáře.
Ti jistě nejlépe vědí, co je pro ně nejlepší :-)
Kde to žije - kaprařina
13:34Dyje 5, 6, 7 - Mušov a Nové Mlýny - diskuse 54932
10:48Krátkodobá kaprařina x 9936
10:28ATTs hlásiče a ATTx příposlech 545
ÚtDaiwa Whisker SS 2600 173
ÚtFanclub značky Shimano 16391
ÚtÚN Žermanice 2009, (471 043, Lučina 2A)... 8060
ÚtZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 2
ÚtLabe fishing store 19
ÚtOhře, úlovky, nástraha 1054
ÚtKyjský rybník, Džbán 50905
PoŽermanky a bivakovani 4
PoHarrison - vše o této značce 3722
PoVýber signalizátorů 2+1 ATTS, Flacarp X7, FOX Mx 145
NeTrakker brolly 100 Ev 0
SoSoukromý revír i pro děti/začátečníky 17
Co je nového - kaprařina + obecné
PáBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . Bleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . Bleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . Bleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . Bleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Akční nabídky
Prologic Mikina Mirror Carp Hoodie | SLEVA -40%Za 599 Kč
Je vyrobena z měkkého materiálu – kombinace polyesteru a bavlny. Na přední straně má decentní obrázek ikonického lysce a logo Prologic na paži a na hrudi. Břečťanově zelená barva je ideální pro diskrétnost a nenápadnost na břehu, ale skvěle vypadá i při domácí pohodě nebo procházkách po městě.
Oznámení - kaprařina
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - kaprařina
24.6.ddk carp cup giants fishing 2026...
24.6.Bigfish carp marathon Dešná JARO...
25.6.Carp Cup Rosed 2026
25.6.Dubenec Týmové Červen 2026
25.6.Tylovský rybník - Carp cup léto...
25.6.🏆 CCAM Hruškov léto -...
25.6.Team NULA Cup
25.6.AS Fish carp race na jezeře...
26.6.!!ct retro- poslední volné...
26.6.Lastiashop Fanatik Cup Maleňák...
Doporučujeme e-shop
GScarp.cz
Rádi Vás kdykoli uvítáme na našem internetovém obchodě rybářské potřeby a nově i v naší kamenné prodejně. V našem...

















