Hamr na Jezeře - jedeme na kapry.

Zdravím a prosím o poznatky lovu kaprů na Hamru na Jezeře. Jedeme tam na dva dny a nikdo z nás tam zatím nebyl a ani nechytal. Zajímá nás dno, hloubka vody, osádka ryb, doporučený způsob lovu, vnadění i nástrahy.
Díky za pomoc.
P.S. Vím, že se tady už o tom diskutovalo, ale to bylo v roce 2009 a od té doby uběhlo už dost vody.
Autor diskuse: vendys-vt - Profil , 31.5.2015 kaprařina - revíry, cestování
Dále moderuje: koralovec1 Profil

sven - Profil | Pá 8.7.2016 14:34:00 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

vendys-vt >> ještě jsem našel rok 2009.... 87 kaprů

    sven - Profil | Pá 8.7.2016 14:18:14 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

    vendys-vt >> bývaly i úrodnější roky. Namátkou 2010 :-)
    http://www.mrk.cz/download/24.%20Kap%F8%EDch%20hodi​n.pdf

      sven - Profil | Pá 8.7.2016 14:14:13 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

      vendys-vt >> Ahoj. Na Hamru oukleje nejsou :-) Alespoň jsem tam nikdy žádnou neviděl ani o ní neslyšel.

      Na Zlaté rybce se chytá na dva pruty, tedy se chytá všechno. Ještě před někoika lety se ryby měřily a to 1cm = 1bod. Tehdy se dalo docílit pěkného výsledku, třeba jen jen 5-6m bičem nebo matchkou.
      Druhý prut překážel. Pár pěkných míst jsem tam udělal ale přes třetí místo a jak píšeš "profíky" ,tedy přes některé, jsem se nedostal.
      Osobně z nich strach nemám, řadu z nich znám, rád je vidím a rád s některými pokecám.
      Tím že jsou lepší, drží laťku gulášovek výš a kdo má ambice, musí se víc tumlovat :-)
      Jak se říká " každý má v mošně maršálskou hůl"..
      I je je možné porazit. Je to o losu, nasazení, tréninku, zkušenostech, materiálním vybavení, hlavě a trošce toho pokakanýho štěstíčka.... Ostatně jako v každé jiné činnosti.
      Pro ˇ"amatéry" je to jedinečná příležitost, okouknout strategii a umění těch ,co to umí :-)
      O ceny vůbec nejde. Alespoň mně ne. Za ty roky co to je napuštěné, jsem odtamtud odvezl slušnou hromádku nejrůznějších krámů ale fakt nikdy nic, co bych potřeboval...

      V současnosti se ryby váží, tedy lepší strategie je pro sichr jeden prut na kapra (jesetera, amura apod) a druhý v ruce na plavačku. Je tam hafo bílé ryby: plotice, perlín, okoun, lín, sem tam cejn aj.
      Když se do nich trefíš, tak jedeš...
      Minule vyhrál korálovec s velkým a hlavně těžkým kaprem + ještě nějaké větší ryby.
      Dva "profíci" co mu dejchali na záda, dřeli s odhozem až se z nich kouřilo ale nakonec na něj stejně nedosáhli... :-)
      Tedy není třeba z nich mít obavy :-)



        vendys-vt - Profil | Pá 8.7.2016 13:53:40

        sven >> Promiň, reagoval jsem na předchozí zprávy... Podívej, když to sečtu, tak tam chytalo 24 hodin padesát dvojic, to máš 200 udic, teoreticky i s dvěma háčky tedy nástrahami, tj. 400 nástrah... Výsledek byl šest (nevím, možná o jednoho víc) kaprů. Zabraly prý i bílé ryby - co vím, tak dvě plotice, jeden cejn - ten prej hned na začátku.
        A ty informace, co pomalu vyvstávají, no nebylo by tedy od obce Hamr lepší, kdyby to vyhlásila, jako setkání rybářů, kdy se těch 24 hodin využije úplně jinak???
        Já vím, každý je chytrý, ale jinak nic. Tak tedy např.:
        Začátek 15.oo hodin - registrace a dále jen posezení rybářů, vystoupení starosty, informace o jezeře, prezentace firem, atd. náplň už snad není takový problém.
        Následuje zábava, setkávání....
        Druhý den 09.oo hodin - losování míst a přesun na ně, 11.oo hodin zahájení rybolovu a ukončení v 17.oo hodin...
        Co Ty na to?
        P.S. Kdybych ty všechny informace věděl, tak bych se choval podle toho, co píšu, navíc bych se v klidu vyspal a druhý den pokecal s kamarády, však u těch našich čtyř prutů mohl zůstat vždycky jen jeden.
        V.

          vendys-vt - Profil | Pá 8.7.2016 13:38:15

          sven >> Ahoj svene, a jaké ryby, či rybky, na Hamru převážně chytáte při té "Zlaté rybce"? Vypadá to, že je to samá ouklejka, proto ten strach z "profíků"?

            sven - Profil | Pá 8.7.2016 13:37:19

            vendys-vt >> Ahoj.
            Jak jsem slíbil, vznesl jsem dotaz přes důvěryhodnou osobu a neoficiální vyjádření je takové, že obec Hamr nemá zatím zájem o sponzoring na zarybnění.
            Aby to bylo oficiální, muselo by to projít zastupitelstvem. Ale s pravděpodobností stejného výsledku.

            Přesně to popsal Jaromírek. Klíčová je pro obec čistota vody, podmiňující udržení statusu rekreační oblasti. Rybolov je jen jednou z rekreačních aktivit.

              Jaromírek - Profil | Pá 8.7.2016 7:36:21 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

              Pokud je pravda to,co říkal Milan/starosta/,tak vlastnické vztahy jsou již vyřešeny.Jezero patří obci,ale ryby v něm jsou Rybářství Chlumec.Ke slovení mělo dojít již vloni na podzim,ale kvůli teplému počasí se nelovilo.Po slovení chce obec začít zarybňovat.Ale jak už jsem psal kdysi,jezero je prvořadě určeno k rekreaci a musí se hlídat kvalita vody,aby vyhovovala ke koupání.Rybařina je až druhořadá.Obec má peníze hlavně z rekreace a těch pár stovek za povolenky ji už asi nevytrhne.

                Sťopa - Profil | Čt 7.7.2016 22:07:07

                proVendys: Tak jsi výstrahu pustil na MRK a ještě nám sděl jméno nebo přezdívku toho pisálka. Každý rybář ví, že nemůže svévolně převážet ryby na jinou vodu. Dal jsi něco do placu a už se zákonem někdo začíná ohánět, jako by nám to neříkali řády. A ryba koupená u Státního rybářství
                má papíry, že je zdravá, tak by se asi nedělo nic pro nemoci na Hamru, jen kdyby se to chtělo slovit,
                to bychomTi pomohli a ti co by na to přidali, by měli naturálie, nebo by ryby prodali soukromníkům.

                  vendys-vt - Profil | Čt 7.7.2016 21:49:33

                  Ahoj všem, tak jsem dostal "výstrahu", předpokládám, že v dobrém, abych o svévolném zarybňování Hamru vůbec nepřemýšlel...
                  Nebudu to vysvětlovat, ale počtěte si také /tím samozřejmě odvolávám co jsem slíbil a slibuju, že už nebudu.../:
                  "Zásah do cizích práv.
                  To právo ti nenáleží, navádíš další k závažnému jednání. V případě jakékoliv škody, vše hradíš. Zavlečení nemocí atd. Hamr není revír ČRS. Kapr je jen doprovodná ryba, zájem je udržet čistou vodu. Proto ho tam NENASAZUJÍ. Toto je i v Doksech, kde jsem byl na posledním výlovu. Proto si každý musí rozmyslet kde chce chytat ryby a jaké. Prodej povolenek a závody jsou jen reklamou. Tím ale neříkám že tam nejsou pěkné ryby. Otázka ale kolik. Na vše jsou tabulky. Alespoň pro hrubý odhad. Rybník po revitalizaci 7 ha má např. povoleno jen 400 K 1. Pohádky o zarybnění, jsou jen pohádky. Stačí se poptat majitele ryb, což není Hamr, pokud se nepletu, ale Chlumec nad Cidlinou.Trošku se na to poptej: Mě to zase tak moc nezajímá a nemusí to být i pravda. "

                    kohoutek - Profil | Čt 7.7.2016 13:15:54

                    Kde jsou ty časy kdy tam byl klid pěkně zarostlí břehy každí měl to svoje ,a myslím že tenkrát před těmi 15ti lety by nikomu nevadil na Hamru přístřešek bez podlahy,dnes jsou tam horší pravidla nežli na svazovce,a to se může chytat jen na třetině jezera ,přitom míst by tam bylo tam stále dost,tak co tam,zaměřit se cíleně na velkou rybu se nedá když i v letních měsících se chytá jen pár hodin,to i na svazových vodách se chytá déle, jsou tam sami proti sobě kdyby ten řád dělal někdo kdo tomu rozumí, prodalo by se i více povolenek ,a to nejen rybářům co chytají pár hodin kapříky na jídlo ale i těm co se chtějí zaměřit na velkou rybu za cílem chyt a pust

                      Sťopa - Profil | Čt 7.7.2016 12:24:33

                      Vendys má chuť zarybnit Hamr systémem závodníci závodníkům. Ale jak jsem přemýšlel, měl by to udělat starosta a spol. Protože nikde nebyly cedule se zákazem chytání kvůli závodům, a proč? Vychází mi, že těch pár ryb pamatuje herce Marvana, se kterým se tu točil film Dovolená s Andělem. Pro zvýšení turistického ruchu bych tu kapří obsádku patřičně udržoval, protože by rybáři mohli chytat už od jara po celé vodě a pláže by byly zakázané v době letních měsíců, tak, jak je tomu třeba na Jinolických rybnících, nebo na Rozkoši u Jacht klubu. Kvalitní zarybnění by nebylo na škodu, aby se u závodech nechytilo jen pár kaprů. Ataké by tobylo zajímavější pro další rybáře, kteří hledají velké ryby. není problém dát lovnou míru 50- 55 cm a ostatní ryby pouštět, nebo kdo chce rybu domů, tak si připlatit o sto až dvěstě procent navrch. Musela by být funkční RS, aby masaři měli respekt.

                        michal30 - Profil | Čt 30.6.2016 11:27:34

                        koralovec1 >> syn vytáhl plotici a to jenom když jsme tam dali červi a pak do toho drbali ale jen na červi na kukuřici to nedělalo nic

                          Jaromírek - Profil | Čt 30.6.2016 10:48:40

                          koralovec1 >> Já jsem ulovil jednu plotici asi 15 cm.Ale to byl jediný záběr.

                            koralovec1 - Profil | Čt 30.6.2016 10:42:57

                            Ahoj chci se vás zeptat když jsme nechytali ty kapry strkali vám do toho alespon perlíni s ploticema ? Mě jenom občas a to jsem zkoušel i měkké nástrahy a perlína jsem nechytil. To se mi nestává že bych na Hamrech nechytil ani plotici. Zkoušel jsem bonduelku rohlíkáče i burizony a neměl jsem záběr ani od bílé ryby. Celkově ta aktivita ryb byla malá. Uvidíme se tam v srpnu na těch čudlách. Doufám že tam nebude moc závodníku co chytají nákou ligu.

                              vendys-vt - Profil | St 29.6.2016 19:40:13

                              Jaromírek >> Ahoj, mluvíš mi "z duše"... a příští rok jedeme samozřejmě taky. Mám ale pořád ten nápad se "zarybněním" Hamru...

                                Jaromírek - Profil | St 29.6.2016 17:24:24 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                Ahoj všichni.Jak jsem to pochopil,tak jezero je prvořadě určeno k rekreaci,která jim nese nemalé peníze.A rybařina je jaksi navíc,takový bonus pro rekreanty.Rád bych věděl,kolik z místních má celoroční povolenku.Spíš to budou asi funkcionáři a RS,kteří ji mají/asi/zdarma.S tím povolením na dny:ne vždycky se zadaří,že člověk může jet na ryby sedmkrát za sebou každý den/na týdenní povolenku/.A tak mě napadlo,prodávat povolení k lovu ryb na dny.Např-povolení na 5 docházek k vodě a k lovu,které by platilo od-do.Docházku vždy zapsat a po vyčerpání docházek vrátit na OÚ.Za jaký peníz by to bylo,to už na uvážení obce.S těmi závody:Bylo to o náhodných záběrech a o štěstí,ryba vůbec nebrala a my jsme to zabalili už v poledne a jeli jsme domů.Ale příště pojedeme zase.Ahoj,Jaromírek.

                                  sven - Profil | St 29.6.2016 14:18:26 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                  koralovec1 >> že to bylo podvodem, Ti dávám za pravdu. Proto jsem ani loni nechytal.
                                  Peníze nejsou ten hlavní problém na tom se shodneme i jsem to už dole psal.
                                  Ještě je třeba vzít v potaz, že obec bere jezero, tedy náklady a zisky z něj, tak nějak globálně, si myslím.
                                  Tedy, že logicky nejde v první řadě o ryby. V první řadě půjde vždy o kemp, pláže, dětský koutek, tenisové kurty, park, náklady na společenské akce, údržbu provozního zařízení nádrže, údržbu zeleně atd atd.
                                  Pokud by tedy nějaký peníz z povolenek přetekl, jistě je kam ho nalít.
                                  Nemyslím, že jsou povolenky drahé.. Znám maníka, nerybáře, který si kupuje každý rok měsíční povolenku za 1000,- Kč. Tedy ho to vyjde o prázdninách na 32 Kč za jeden den.
                                  Za to si denně odnese v souladu s pravidly 7 a více kg ryb...

                                    koralovec1 - Profil | St 29.6.2016 13:53:27

                                    sven >> V pohodě máš pravdu jenom v jednom ne. V obci je jen jeden zkušenej rybář a to je ten jak podvodem vyhrál předloni ty čudli v parku. Jiný zkušený rybáři v Hamru neznám. A starosta si vše schválí sám radu nepotřebuje. Jezdím tam už asi 15 let od jara do podzimu ale povolenku si kupuji pouze 14 dní v roce. Už jsem psal že roční povolenka pro luftáky jako jsem třeba já stojí 5.500 kč. Pro domácí 2.500 kč. Myslíte že nemá na zarybnění ? Ale má. Ale nechce proč taky když lidi ty prachy dají a nenachytají. Ale necháme toho každý máme na to svuj názor. Jen ještě jedno. Kdyby roční povolenka stála pro všechny 2.500 tak hned beru 3 ks. Takhle ode mne dostane pouze 1200 kč ročně. A to se chytá pouze 6 měsícu v roce to je pecka !

                                      sven - Profil | St 29.6.2016 13:13:20

                                      koralovec1 >> Já s ním nemůžu nic projednávat, bo nejsem ani občanem jejich obce :-)
                                      S jezerem mám společného jen to, že tam jezdím každoročně na gulášovky a občas-zřídka si koupím jednodenní hostovačku na čudly.
                                      A že se znám s mistními rybáři, z nichž někteří jsou členy naší MO.
                                      Kapři ani jiné velké ryby mě tam nijak nepálí. Moje parketa jsou plotice, perlíni a líni...
                                      Já se s ním znám řadu let, už když ještě starostou nebyl ale sloužil u PČR a dělali jsem spolu noční akce proti pytlákům.
                                      Hodně bych přál bych naší obci takového starostu, jako má Hamr...
                                      Jinak na podněty a návrhy má starosta obecní radu a místní zkušené rybáře.
                                      Ti jistě nejlépe vědí, co je pro ně nejlepší :-)