Hamr na Jezeře - jedeme na kapry.

Zdravím a prosím o poznatky lovu kaprů na Hamru na Jezeře. Jedeme tam na dva dny a nikdo z nás tam zatím nebyl a ani nechytal. Zajímá nás dno, hloubka vody, osádka ryb, doporučený způsob lovu, vnadění i nástrahy.
Díky za pomoc.
P.S. Vím, že se tady už o tom diskutovalo, ale to bylo v roce 2009 a od té doby uběhlo už dost vody.
Autor diskuse: vendys-vt - Profil , 31.5.2015 kaprařina - revíry, cestování
Dále moderuje: koralovec1 Profil

NPišta27 - Profil | Út 28.6.2016 23:29:55

michal30 >> no tak jeste 4,5kg bych ti uznal:-)))

    Nmichal30 - Profil | Út 28.6.2016 19:20:38

    rybomil >> co se ti nezdá ja nenatahuju ruce z kaprem aby vypadal že je velikej :))))) važil jsem ho váhou tak ja ji dám zkalibrovat :)))

      Nrybomil - Profil | Út 28.6.2016 17:20:51

      michal30 >> 60tka na tý fotce měla 6 kg ? ... si děláš zadel ?

        Nvendys-vt - Profil | Út 28.6.2016 16:35:12

        Zdravím každého, kdo se zúčastnil a také seděl u prutů... a pořáde nic.
        Proto jsme tam přece nejeli.... Navrhuju proto, aby příští závody byly více akční.
        A jak, no prostě můžeme nakoupit něco "násáďáků"....

          Nmichal30 - Profil | Ne 26.6.2016 23:02:36

          sven >> děkuji za info . vím že je to Jarda my jsme se představily trošku pokecali a vyměnily si kontakty a fotky navzájem :))))

            Nsven - Profil | Ne 26.6.2016 22:33:51

            michal30 >> to je Jarda, ten kluk s kaprem od vedle, ne ? :-)))
            http://www.mrk.cz/clen.php3?id=50816&kw=straz%20pod​%20ralskem

              Nsven - Profil | Ne 26.6.2016 22:30:02

              Jaromírek >> Ahoj. Jo, šťastná třináctka :-))
              Na té hrázi to byl supersmažák.... ani milimetr stínu... to bylo o život..
              Poslední sobotu v srpnu je Zlatá rybka, tak kdyby Ti to vyšlo, přijeď si zachytat :-)
              Nebo se alespoň mrknout :-)


                Nsven - Profil | Ne 26.6.2016 22:20:05 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                vendys-vt >> Ahoj.
                Příště to určitě klapne :-))) Jak s úlovkem, tak i s kávou. Tentokrát to bylo spíš na studenou sprchu... Rád jsem se s Tebou i se se Sťopou poznal. :-)

                  Nmichal30 - Profil | Ne 26.6.2016 20:36:12 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                  a ještě jedna fotka pohled z mého lovného místa

                    Nmichal30 - Profil | Ne 26.6.2016 19:34:15 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                    na to jaký bylo vedro se nám zadařilo ulovit kapra 60cm a 6kg tak do 8h to vypadalo na druhý místo, nakonec to stačilo na devátý místo, ale i tak jsem velice spokejen byl jsem poprvé na kaprových závodech a doufám že né naposled .

                      Nmichal30 - Profil | Ne 26.6.2016 19:21:23 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                      pár fotek z našeho místa

                        Nmichal30 - Profil | Ne 26.6.2016 19:12:21 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                        jedna fotka kapra při pouštění ,ulovili ho kluci z vedlejšího teamu

                          Nvendys-vt - Profil | Ne 26.6.2016 16:31:46

                          Ahoj, zdravím každého, kdo se zúčastnil letošního Hamru na Jezeře... My dva se Sťopou jsme se připravovali tak odpovědně, že jsme museli opět přijet i s vlekem, prostě do Octavie se to všechno nevešlo, má malý kufr:-))) Byli jsme v Hamru už o půl druhé a po pivu v hospodě a chvíle čekání jsme obdrželi č. 1. Prý výborný flek - tedy z hlediska počasí, opravdu prima - zastíněné stromy, auto s vlekem vedle prutů, co víc si můžeš přát. Místní pořadatel a rybář právě na tomhle fleku, nám radil, jak na to... další se postupně se svými radami přidávali: halibutku, medovku, dvě halibutky, kouli od "...." reklama je zakázaná... etc. Nakonec jsme došli oba k závěru, že i když bylo velké "zero", tak proti minulému ročníku, bylo alespoň něco ťuknutí do našich nástrah - alespoň signalizátory to tak hlásily... třeba to byly jen přejezdy, ale aspoň něco.
                          Sťopa prohlásil, že příště už opravdu bude na tuti minimálně jeden kapr. No, nevěřte mu! Takže zase příště.
                          Poděkování organizátorům, taky starostovi, tiše závidíme... a také Svenovi, přišel se na nás podívat, dali jsme řeč a poznali se taky osobně. Tu kávu, Svene, si musíš dát příští rok a taky posedět, ve vleku se jedna židlička navíc určitě vejde.
                          P.S. Nevím, jak se popisují fotky, takže:
                          1. Takhle jsme viděli v noci protější soupeře, resp. jejich světýlka
                          2. To jsou naše "zbraně" - vlevo "feedry", vpravo "kapráky"
                          3. Však to píšu, přijeli jsme s vlekem, už jsme prostě staří bardi a tak toho vozíme raději víc, že toho použijeme jen asi 30%?! Ale jistota, je jistota:-)))
                          4. Sťopa právě koumá nad tím, co nastražit, po těch zaručených informacích...

                            NLedňáček (Iceman) - Profil | Ne 26.6.2016 8:34:44

                            V sobotu jsem se tam byl také podívat za kamosem. Za mě hrůza zajímalo by mě, kolik je v té vodě vůbec kaprů, když se takhle bídně zachytalo.

                              NJaromírek - Profil | Ne 26.6.2016 6:49:43 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                              Ahoj všichni.Tak jsem si při mém štěstí vytáhl č.13 na hrázi.No prostě peklo.Nejenom,že jsme se pěkně pekli,ale ještě se tam vůbec žádná ryba neukázala.Tak jsme to kolem 12té hodiny zabalili a jeli domů.Po cestě nás mezi Starým Dubem a Hodkovicema chytla bouřka s děštěm,že jsem musel i zastavit asi na pět minu,protože se nedalo vůbec jet.Ale u nás bylo sucho a pršet začalo až k večeru.Milan-starosta-mi říkal,že na příští rok už bude jenom 35 míst a že chtějí vůbec zakázat rybaření z hráze,kvůli nebezpečí poškozování.Tak uvidíme.Zatím všichni ahoj a děkuji Svenovi za jeho návštěvu a duševní podporu.Jedna fotka z hráze z pátku.Ahoj,JM.

                                Nsven - Profil | So 25.6.2016 23:30:46 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                michal30 >> loni byl jediný ročník v nové historii jezera po napuštění, kdy jsem vynechal. Protože jsem byl naštvaný, že se při losování fixlovalo... Ale pro letošek jsem to už rozběhal..:-)

                                  Nmichal30 - Profil | So 25.6.2016 23:26:36

                                  sven >> na zlatý rybce jsem byl minulý rok a skončil jsem sedmý místo, seděl jsem na proti leknínům .Snad mi to vyjde i letos dorazit

                                    Nsven - Profil | So 25.6.2016 23:19:35

                                    michal30 >> tak alespoň něco :-) Já se nechal na tu 24 přemluvit jen jednou, poprve a naposled a přišel nám jen jeden.. :-)
                                    Jinak tam jezdíme hlavně na Zlatou rybku. Ta kaprařina je na můj vkus moc statická záležitost..

                                      Nmichal30 - Profil | So 25.6.2016 23:14:17

                                      sven >> no v 6h ráno jsem vytáhl kapra 60cm 6kg a to jsem byl druhý u lekninu vytáhli 75 cm a pak tahalo asi cca 10 tymu 1 kapra na tým takže pak to bylo jen o délce do konce závodů se snad podařilo jedině u leknínu vytáhnout dva ale ten druhý byl už po odpísknutí tak se nepočítal .Takže jsme spadli až na devátý místo, ale jsme spokojený ze 41 týmu a hlavně to byli naše první kaprový závody.Jinak jezdim většinou plavačku.Ale kapři byli fakt nádherný .

                                        Nsven - Profil | So 25.6.2016 22:57:30

                                        michal30 >> Já tam byl včera s kamarádem jen na kukačku a pozdravit kolegy a byli jsme spařený jak jetel... :-)
                                        Prý to moc nešlo ? Ty změny počasi nejsou na braní nic moc....