Klub fanoušků Trabucco

Diskuze pro fanoušky značky Trabucco.
Autor diskuse: MartenBear - Profil , 8.3.2015 všeobecné - náčiní, doplňky
Dále moderují: chřenovák Profil + Pafka Profil
Moderátorem vybraný zápis - stále nahoře.

NPafka - Profil | So 13.6.2026 23:23:56

►►► Produktový katalog Trabucco pro rok 2026 (ENG): ◄◄◄

https://issuu.com/trabucco_ita/docs/trabucco_fishing_-_2026_product_catalog_-_english

    NLadináč - Profil | Pá 29.6.2018 16:59:10

    rájovec >> ja osobne ho na feeder pouzivam je zridka....a josef asi myslel na feeder....

      NRybařík - Profil | Pá 29.6.2018 16:45:07

      Zdravím, v jednom ze zdejších příspěvků o jedné výpravě na Labe v Lednu jsem se dočetl že jako jeden z prutů byla použita Perfecta ATC Competition 360cm 90g. Do té doby jsem si myslel že je to nějaký heavy prut, na kapry a parmy, ale pisatel (Bery) chytil i cejna a dokonce hrouzka. Mohu perfectu skutečně na zimní lov použít? Děkuji za radu.

        Nrájovec - Profil | Pá 29.6.2018 16:20:40 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

        Jozef K. >> Já se teda musím vlasce TT zastat. Po dřívějším používání na feedru jsem letos nasadil TT 0,205 i na kaprové pruty - 360 i 270 - a absolutně bez problémů . Slušný nához, velmi dobře se potápí a pevnost je neskutečná - urvat vázku je velký boj. O nějakém kroucení nemůže být řeč. Vlasce teda kupuji u Paryse, ne ve Vipě.

          NJozef K. - Profil | Pá 29.6.2018 9:44:54

          Kanicka >> okrem vlasca je to pekna zostava :)

            Nclovek1 - Profil | Čt 28.6.2018 18:27:52

            Kanicka >> Pěkný vercajck Martine :D

              NDaty - Profil | Čt 28.6.2018 9:34:12

              Kanicka >> právě že ten Competition Still 3,6m/90g má stejnou akci (MH) jako ten tvůj Carp Distance, a má asi tenčí blank...
              No už je to jedno, máš co máš, vyráž k vodě, těším se na info!

              P.S.
              Možná ještě doporučení - jestli jsi ještě nesundal folii, tak si rukojeť přes ní dobře prohlédni a zkontroluj ten korek zda někde není díra a sedlo navijáku, zda je uprostřed rukojeti. Já měl s obojím problém.

                NKanicka - Profil | Čt 28.6.2018 1:55:12

                Daty >> Doufám že jsem si vybral dobře a realita u vody nebude jiná :)) Díky moc! snad ho co nejdřív otestuji. Bohužel neříkali, jen že je objednaná :))

                  NKanicka - Profil | Čt 28.6.2018 0:59:37

                  Daty >> Na Advanceda jsem ani nekoukal, páč je 75gramový ve 3,60...hranici jsem měl 90g spíše kaprový... a s tím Stillem si mě ted dostal :-D Ale myslím, že jsem ho v ruce neměl a celkově Stillwatery mi ani neukazoval, že budou měkkčí :))

                    NDaty - Profil | St 27.6.2018 22:31:29

                    Kanicka - 27.6.2018 20:57:24 Myslel jsem, že budeš více vybírat mezi Inspirony...v těch 3,6 m je největší výběr. Tedy je ještě Advanced Master a Cometiton Still - proč jsi neuvažoval o nich? Chápu, že těch prutů asi bylo mnoho a těžko si všechny zapamatovat.

                    Každopádně věřím, že jsi vybral dobře a přeji Ti, ať Ti dělá radost! Těším se na info od vody.

                    P.S. Neříkali, kdy jim dojde ta další várka prutů?

                      Nchřenovák - Profil | St 27.6.2018 21:31:32

                      Rybařík >> jeden je Sygnum MRX - V Quiver 11 (3,30) 75g naviják Xenos XOS 4000, vlasec T-Force speciál feeder 0,18 a ten druhý je Selektor XS Comercial feeder 3,00 m dvoudílný 75g, naviják je Xenos CX 4000 vlasec Awa-S ION power Zander pike 0,23 mm

                        NKanicka - Profil | St 27.6.2018 20:57:24

                        Daty >> Noo asi takhle...Ano nechtěl jsem moc riskovat a jít do krátký varianty(po zkušenosti se selektorem), zkoušel jsem teda i Inspiron FD carp commercial 3,4/90, ale kvůli té délce složeného prutu jsem řekl že ne...

                        Mivardy jsem samozřejmě zapomněl doma, takže prodejci jsem dal pěkně zabrat s těmi mými kritérii :D Po ošahání prutů (bylo jich hodně, ani nevím který všechny jsem měl v ruce :-D) jsem se tak nějak rozhodoval mezi třemi pruty, spíše první dva -
                        - tenhle, co jsem koupil (nejlehčí, nejtenčí blank, nejkratší rukojet, nejtvrdší z Inspironů, a na to, že to je Inspiron mi nepřijde tak komerční) ber to jen ale jako názor lajka :))
                        - potom tuším, že to byl Ultimate Distance 3,6/100g (ale ta kaprová rukojet :-D) jinak prut byl skvělý
                        - a ještě Precision RPL river feeder 3,6/150g, ale to už byl i docela tlustý prut a tvrdší než bych chtěl a myslím, že i delší rukojet :)

                        A co se týče navijáku .... chtěl jsem původně vše koupit z Vipy proto jsem byl "rozhodnutý" pro Trabucco, ale po zjištění, že tam mají i Ryobi (bohužel byl tento jediný) jsem skoro ani nezaváhal, i když to asi není úplně nějaký nejlepší naviják od této značky, ale v takové "nízké" cenové relaci jsem asi, zatím pocitově lepší naviják, neviděl. Ještě mi byl hodně doporučován prodejcem, z vlastní zkušenosti, Trabucco Marvel FDR 4000, nemohl si ho vynachválit, že zvládl i velký ryby, asi 2x mu spadl na zem a pořád šlape, měl i opravdu citlivou brzdu, vypadal jako skvělý naviják.... ale stejně jsem se rozhodl pro Ryobi :-D

                        Tot asi vše :-D

                          NDaty - Profil | St 27.6.2018 18:32:41

                          Kanicka >> Super! Tak vidím, že délku jsi nakonec zvolil standardní místo prvně zamýšlené krátké, ale proč jsi zvolil právě tento? A Trabucco naviják jsi nakonec nezvolil proč?

                            NKanicka - Profil | St 27.6.2018 16:59:41 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                            Daty >> mám pocit, že jsem na eshopu ani nevidel že by to změnili :-D..... Tadááá :-D

                              NDaty - Profil | St 27.6.2018 14:21:57

                              Kanicka >> Tak hlavne, ze na eshopu se tvari, ze je maji.
                              A co jsitedy koupil?

                                NKanicka - Profil | St 27.6.2018 14:12:49

                                Daty >> Ahoj, tak tě asi zklamu, ale ten Inspiron fd competition multi je pořád vyprodaný, čekají na novou várku :))

                                  NRybařík - Profil | St 27.6.2018 14:03:24

                                  chřenovák >> Zdravím, Co je to na té fotografii za prut? Jeden je Sygnum a druhý nějaký Selektor
                                  , ale nevím jaká je to délka a vrhací zátěž. Nemohl by mi to někdo poradit? Děkuji.

                                    Nfheavy - Profil | Út 26.6.2018 22:13:40

                                    TomVl >> nic proti tobe ,jen diskuze taky preju dobrou )

                                      Nfheavy - Profil | Út 26.6.2018 22:13:00

                                      Willow >> jasny ,mne se celkem zamlouval MRX 175g ,az na ty ocka byl ok,pred par roky jsem si ho osahaval v olomouci na vystave.ten uz bych mohl))

                                        NTomVl - Profil | Út 26.6.2018 22:02:18

                                        fheavy >> nechme toho půjdem radši na ryby :) já reagoval pouze proto, že ten prut mám a recenze se mi zdá podle mých zkušeností s prutem pravdivá.... jinak dobrou :)