Esence podomácku - jak na ně?

Dobrý den. Chtěl bych se Vás zkušených rybářů zeptat jestli si děláte domácí esence a jak vám fungují. Jestli je lepší si koupit esence od nějaké firmy,nebo si je vyrobit.
Popřípadě sem můžete hodit nějaký ten recept:)
Děkuji za odpověď!
Autor diskuse: Klokynek - Profil , 17.2.2015 kaprařina - nástrahy, návnady

Esence

A) Bait-Tech (Jahoda,Mušle atd..)0%

B) Carp servis Václavík (Aroma speciál atd..)11%

C) Ostatní esence..89%

Od 17.2.2015 hlasovalo 46 čtenářů.

NPvl - Profil | So 25.4.2015 12:29:21

syty >> Proč píšeš nás důvěřivých ... Bylo by snad správné napsat vás důvěřivých .. Když ty jsi se nezbláznil a neoblbnuli tě :o§))

    Nsyty - Profil | So 25.4.2015 12:23:00

    vy jste se snad temer vsichni zblaznily.co z tech kapru delate za labuzniky.jeste jste nepochopily ze je to jen tahani penez chytrych vyrobcu z kapes nas duverivych.kdyz mam hlad taky snim temer vsechno.je to vse jen oblbovani od vycuranych vyrobcu.ti se tomu jen smeji jak jsme nivni a kapsy si vesele plni

      NPYTLAKS - Profil | So 25.4.2015 9:34:17

      Mrvan >> sů to kamikadze,odboural si u nich pud sebezáchovy:-)))))

        NPetr.J - Profil | St 15.4.2015 15:33:07

        Mrvan >> Kapr je v podstatě primitivní živočich s prťavým mozečkem, slepice je proti tomu genius. Pouze výrobci krmení tvrdí, že má inteligenci větší delfína někteří rybáři jim to věří, dále ty hlouposti šíří, trošku si k tomu přidají a v konečném důsledku je kapr nejinteligentnější živý organizmus na zeměkouli.

          NMrvan - Profil | St 15.4.2015 15:07:02

          tvistr >> Je divný,že propylenglykolové esence používám,vejce v kuličkách mám taky a ryby mi berou.Asi tu máme divný kapry "bez signalizátoru nebezpečí".

            NSlavíček - Profil | St 15.4.2015 8:48:46

            tvistr >> Nesmí to člověk moc přehánět dělat s toho vědu . To samé by mohl někdo říct o konzervantech. Ať někdo tvrdí že dělá natur je to blbost . Rybí moučky tekutý potravy ptačí směsi všechno konzervant .Nejspíš bude i v olejích jinak by neměli takovou trvanlivost .Bez chemie by člověk musel koule udělat jenom z mouky šrotu obyč zobů a vajec

              NSAHIB - Profil | St 15.4.2015 8:00:34

              Zdravím,
              mám třeba známého, ten na přelití pelet používá lososový olej pro psy..?!
              Taky jsem se divil, ale pokud nebude chemický rozbor, tak asi nebudu vědět, jaký je v tom rozdíl pro psy - pro ryby:-)
              Ale výsledek- je vynikající, řekl bych, že mu to funguje možná lépe jak klasa lososák.., jede tak už 2 roky a výsledky má pěkný...
              Funguje mu to statečně..

                NBobertik - Profil | Út 14.4.2015 22:56:19

                syrus >> že je to o penězích tomu rozumím, že jsou kvalitnější a méně kvalitní věci, tomu taky rozumím, ale dělat z kapra Einstain to už je vrchol. Nebo ještě líp Nobel, to byl opravdový chemik., nejenom fyzik.

                  NVašek74 - Profil | Út 14.4.2015 22:46:16

                  Zdravím, "klub chemiků" třeba někdo máte zkušenost-podívejte prosím sem-http://www.mrk.cz/diskuse.php?id=734832
                  Používáte někdo oleje ? A když tak jaké - zajímá mě i zda znáte olej z vlašských ořechů...Díky a omluva pro autora diskuse.I když jsem zatím míchal jen chili omáčku + olej a jako dip to bylo dobré.

                    Nsyrus - Profil | Út 14.4.2015 22:38:23

                    Bobertik >> Podle některých asi jo.Kaprařina je obrovskej byznys tak se vymýšlí pořád nový chujoviny,návazce,studie atd..Hlavně se musí co nejvíc prodat.
                    Akorát nevím jestli je to k smíchu nebo k pláči.

                      Nvaereckoff - Profil | Út 14.4.2015 22:20:31

                      tvistr >> a čí vejce to jsou? Zutýho Tondy? :D

                        NBobertik - Profil | Út 14.4.2015 22:13:20

                        Každý kapr nad 3 kg sebou vozí chemickou laboratoř, tohle už si snad děláte šaškárnu.

                          Nsyrus - Profil | Út 14.4.2015 22:04:38

                          tvistr >> Za chvilu bude pro kapra nebezpečné samotné boilí:))) Moc to řešíte.Kapr není žádnej Einstein.

                            Ntvistr - Profil | Út 14.4.2015 21:59:02

                            Mrvan >> Doporučoval bych nastudovat jaké koncentrace je schopen kapr zaregistrovat .. , takže nějaký propylenglykol zachytí i v takové koncentraci.. dnes se dokonce spekuluje s tím , že pro kapra je signalizátorem "nebezpečí" přítomnost vajec v boilie.. , takže bych v tvrzeních 5ml sem a 5ml tam byl opatrný...

                              NMrvan - Profil | Út 14.4.2015 20:02:01

                              tvistr >> Přečti si pořádně co jsem napsal.Při množství 5ml/kg je úplně jedno jakej je nosič.Myslíš,že 5ml propylenglykolové esence zničí 1kg mixu?

                                Nzdevac - Profil | Út 14.4.2015 14:54:52

                                tvistr >>

                                Nevíš, zda by ta esence na Frankfurtskou klobásu šla přidat i do separátových párků z Globusu?

                                  NPetr.J - Profil | Út 14.4.2015 11:12:49

                                  tvistr >> zkoušel jsi ochutnat rozdíl v chuti boiles při použití esence z propylenglikolem oproti jinému nosiči? PG esence sice pálí, ale při dávkování jaké se používá se to tak naředí, že se nepozná vůbec nic. Mám už asi 3 roky esenci od aroka na bázi PG, voní stále stejně, chytá to s ní velice dobře a stála litrovka do 400 Kč, nevím už přesně. Je ale pravdou, že to není esence určená pro kapří tlamičky, ale dává se do žrádla lidem.

                                    Ntvistr - Profil | Po 13.4.2015 21:36:13

                                    Mrvan >> je vidět , že se vyznáš, kdyby bylo jedno na jakém je to nosiči, tak by jsi tam toho dle tebe mohl nakýblovat kolik chceš... ten propylenglykol má nepříjemnou štiplavou chuť, a když jeden z důležitých smyslů kapra je chuť, tak tam nebudu dávat nějaký chemický sloučeniny..
                                    Aroco dělá esence na různých nosičích jako je mouka , rybí tuk , glycoš , takže si každý vybere.. Problém vidím v dávkování a tím se vše jaksi prodražuje. Další věcí je to , že pokud Ti pošlou vzorky , tak je vše OK a velká balení jsou jaksi trochu jinde. Nehaním , jen konstatuji. Solar a CCM dělají vesměs ultra esence na bázi rafinovaného lihu který je termostabilní i při teplotách 130st.C , takže jej nepoškozuje var a zároveň funguje ve studené vodě..
                                    Jinak litr ultra esence CCM Frankfurtská klobása stojí cca 2000Kč při dávkování 5ml/kg uděláš z toho 200 kg boilies tedy deset korun na kilo koulí tě vyjde esence.. a táhne to pěkně ...))))uvedl jsem příklad ...

                                      Ndevilmarcel - Profil | Po 13.4.2015 15:56:07 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                      zdarec zkouším si vyrobit vlastní korda Goo tak jsem zvědaví co z toho vyleze pak dám foto:) aaž vyzkouším ve vodě podám podrobnou zprávu :)

                                        NMrvan - Profil | Po 13.4.2015 15:30:56

                                        Klokynek - >> Ahoj,těm rybám je to úplně šumák jestli je to aroco,ccmoore nebo cokoli jiného a to samé je o nosičích.Když dáš 5ml/kg je úplně jedno jaký to má nosič.