Esence podomácku - jak na ně?

Dobrý den. Chtěl bych se Vás zkušených rybářů zeptat jestli si děláte domácí esence a jak vám fungují. Jestli je lepší si koupit esence od nějaké firmy,nebo si je vyrobit.
Popřípadě sem můžete hodit nějaký ten recept:)
Děkuji za odpověď!
Autor diskuse: Klokynek - Profil , 17.2.2015 kaprařina - nástrahy, návnady

Esence

A) Bait-Tech (Jahoda,Mušle atd..)0%

B) Carp servis Václavík (Aroma speciál atd..)11%

C) Ostatní esence..89%

Od 17.2.2015 hlasovalo 46 čtenářů.

Nagig - Profil | Út 17.2.2015 14:18:57

Klokynek - >> Ahoj sušenej česnek a sušený játra a halibut rybí moučka pokud použiješ tyto přísady do boilie nemusíš přidávat již žádný esence jsou to vyhozený prachy ;-)

    Nsmike - Profil | Út 17.2.2015 11:37:28

    Kocháč >> tak. To je nejlepsi cesta.

      Nkarloson - Profil | Út 17.2.2015 11:35:36

      F.Jack >> Byla cítit, ale o dost méně než stejná dávka třeba esence z hulína

        NF.Jack - Profil | Út 17.2.2015 11:31:00

        karloson >> Nebyla cítit po uvaření, nebo i pak? Mě to po uvaření taky nejde skoro cítit, ale to vysušení a zasolení se krásně rozjede. Dávám 5-7ml na 1kg

          Nkarloson - Profil | Út 17.2.2015 9:31:41

          Kocháč >> Mám klobásu od aroca, je tam tuším 9 měsíců záruka. cena byla asi 8 kil za litr, ale aby jsem to cítil, tak je to jak říkáš, co ušetříš, tak prodrbeš na vysokým dávkování

            NKocháč - Profil | Út 17.2.2015 8:52:17

            F.Jack >> Když jsem ještě dělal koule doma, tak jsme používali esence od CC Moore. Pokud bych chtěl šoulet koule s esencema, raději bych se s někým domluvil na koupi litrovky právě od CC Moore. Není to levné, 1l/cca 2000,-. Jenže dávkování stačí 5ml, tedy máš esenci na 200kg boilies s nákladem esence 10,- Kč/1kg a to se dá.

            http://ccmoore.cz/category.php?id_category=37

              Njudas.d - Profil | Út 17.2.2015 8:39:32

              F.Jack >> Ber to tak Kocháč to taky dělal.Dělal to možná aby ušetřil nebo ho to prostě bavilo.Ale nikdy nemáš tolik času abys vše co se ti honí hlavou vyzkoušel.Proto i když je to drahé je pro mě a asi i spoustu ostatních si koupit hotové věci.Nejsem tak bohatý abych kupoval levné věci.

                NF.Jack - Profil | Út 17.2.2015 8:00:22

                Kocháč >> Jojo Lidl je kvalita. A co používáš teda za esence? Solar? Třeba oliheň...no nekradu. Myslím si, že stejně i velcí výrobci beru aroco a jen přebalí... Ale tak možná se pletu.

                  NKocháč - Profil | Út 17.2.2015 7:58:25

                  Pvl >> Nevím. Už je nepoužívám. Jen si pamatuji, že životnost byla uvedena v měsících.

                    NKocháč - Profil | Út 17.2.2015 7:56:24

                    F.Jack >> Když už obchoďák, tak Lídl :o)

                      NF.Jack - Profil | Út 17.2.2015 7:47:39

                      Kocháč >> Jo jinak kde se teda stravuješ :-D?

                        NF.Jack - Profil | Út 17.2.2015 7:46:27

                        Pvl >> Já to mám ve sklence a nezdá se mi že by ztrácela na síle. Mám tam z minulého roku ještě a smrdí to jak čert

                          NPvl - Profil | Út 17.2.2015 7:44:32

                          Kocháč >> Nezaviní to ta "petka " ?

                            NF.Jack - Profil | Út 17.2.2015 7:41:32

                            Kocháč >> Bereme oliheň/chobotnice na glycerinu několik let a spokojenost. Ochutnat jsem ten smrad opravdu neměl odvahu

                              NKocháč - Profil | Út 17.2.2015 7:24:42

                              F.Jack >> Pár měsíců. Ztratí sílu, prostě vysmrádne :o) A chutnal jsi ji někdy? Nevím jakou bereš, těch nosičů je spousta, ale chuť strašná. Aroco funguje, ale stejně jako jsem přestal nakupovat v Tescu, Albertu a podobných domech hrůzy, tak jsem přestal používat i Aroco.

                                NF.Jack - Profil | Út 17.2.2015 7:16:42

                                Kocháč >> Nedíval. Jakou to má trvanlivost? Co se může s esencí stát??

                                  NKocháč - Profil | Út 17.2.2015 7:09:08

                                  F.Jack >> koukal jsi se někdy na trvanlivost te esence v te petce, když píšeš o pěti letech?

                                    NF.Jack - Profil | Út 17.2.2015 6:17:01

                                    Do toho se nepouštěj. Esenci si kup. Sežeň si pár dalších lidí shodněte se na jedné esenci a objednejte 1 litr z aroca podělte se a máš esenci na 5 roků

                                      NHovy - Profil | Út 17.2.2015 1:42:18

                                      Dipy mám nějaký koupený na jedny vodě mně to s nima moc nešlo byl tam starší rybář a ten mi poradil krabku pelet a do ní magi sojovku wolchestr třeba i trochu česneku a nechat tak 14 dní a jen to promichavat nasaknou trochu min vydrží ale fakt jsem byl mile překvapen pár mi jich zbylo z loňského roku už jsou řádně nacucly byl jsem s nima na Labi a jsou pořád chytatelny a kapři na ně šli Toť má zkušenost ps :do pva to ale nejde rozpustí se dřív než to hodíš :)