- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Dilema - zůstat či odejít z ČRS
Ve svazo vodách okolo mne je čím dále tím méně větších ryb, několikrát jsem byl na rybnících které říkají pane jinému hospodáři než je ČRS a světe div se je tam čisto, ryby ve vodě, klid. Sice za to taplatím, ale v přepočtu na mou docházku za rok je to v mnoha ohledech i levnější než povolenka v ČRS.
Co je pro Vás rybařina? Co Vás drží ve svazu, či proč jste již svaz opustili?
prosím nehádat a netahat sem něco jiného. Nebojím se dát červenou a ani mazat to co je mimo.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám...
7x v oblíbených a 7x v ignorovaných.
Drozďák - Profil | Út 30.9.2014 11:48:59
ALe bude, už z hlediska práva poskytovatele služby mít bude. Jen je otázka, jestli jeho hospodaření bude horší nebo lepší než to Vaše nyní.
hraji - Profil | Út 30.9.2014 11:48:14
Jak jinak, než osobní účastí na vysazování ryb se chceš přesvědčit, že byly ryby opravdu vysazeny? Opravdu si myslíš, že když se vysazují ryby v pátek dopoledne, že se nabízí desítky rybářů, kteří by šli pomoct? Zlaté oči , co to viděly. Sedí na břehu s připravenými pruty, jen aby si mohli hned mezi vysazené ryby nahodit, ještě než se rozplavou. Taková je realita.
V Poličce jsem nebyl. Ale pochybuji, že to tam šlo bez práce lidí, jen tak samo.
Drozďák - Profil | Út 30.9.2014 11:33:04
Miraryb - Profil | Út 30.9.2014 10:38:16
splávkař - Profil | Út 30.9.2014 9:49:31
Organizace má 500 členů a troufám si říct, že 98% jich tam drží možnost nákupu svazové povolenky(jiný produkt MO nenabízí) a za to členi platí celkově částku z niž ta část co jde na péči o vody, zarybnění je dle mého názoru nepoměrná k částce co se spotřebuje na vše kolem. Jak víš, svaz takovéto MO, jejich členy nijak nediskriminuje a vlastně je za ně, jejich kačky rád. Je to takhle myslíš správné, trvale udržitelné??
Bečetka - Profil | Út 30.9.2014 9:48:46
hraji - Profil | Út 30.9.2014 9:46:21
Co na tom nechápeš?
Drozďák - Profil | Út 30.9.2014 9:44:37
1. zájmovost není alfou a omegou věci, požaduji li za službu poplatek.
2. 80% bude chtít jen chytat, 10% bude dřít (a chytat k tomu a dělat RS apod.) a 10% bude zase jinej extrém - ano, a mnohem spíš bude ubývat časem dříčů a extrémů. Lidi si chtějí u vody odpočinout, ne makat. Ano, mohli by i přispívat formou, která je pro ně dostupná nad rámec svých povinností. To je možná ten extrém - třeba já :-)
3. my jsme tenisovej klub a nejsme komerční organizace. Jsme SPOLEK a tam se mnou vypsané principy uplatňují. Každý rok jsme v přebytku a všichni jsou spokojeni. Stálice dřou a požívají za to výhod, k tomu je neustále se měnící budget lidí, kteří střídavě dřou, anebo mění dřinu za peníze. Komunikujeme, zvelebujeme, držíme pospolu, neohrnujeme nos nad pasivními platícími členy a nevystavujeme na piedestal dřinu ostatních. Jsme na jedné lodi. To je dobrá cesta, jak udržet členy mentálně "in". Zkuste to také.
4. Když nebudou existovat dříči, budeme fungovat i nadále. Bude to stát sice víc peněz, ale utáhneme to. Místo tahání se s válcem ale přijede třeba profík s pásovým traktorem.... Vše má své plus
Drozďák - Profil | Út 30.9.2014 9:37:03
Bečetka - Profil | Út 30.9.2014 9:35:10
"z jakého titulu si funkcionář zájmového sdružení stěžuje na slabou výkonnost a zájem platících členů?"
Právě z titulu zájmovosti :-) Měli bychom mít zájem o věc jako takovou, ne jen o chytání. Samozřejmě ale, že 80% bude chtít jen chytat, 10% bude dřít (a chytat k tomu a dělat RS apod.) a 10% bude zase jinej extrém. Ale my nejsem tenisovej klub apod., to jsou komerční organizace. My jsme SPOLEK a tam se ty tebou vypsaný principy úplně uplatnit nedaj. My máme v MO lidi, který dělaj směny, dvanáctky, vlastní menší firmy, takže dělají od nevidim do nevidim a přesto makaj pro MO a jeden z nich donedávna stíhal i dělat předsedu a mít i rodinu. Nebejt těhle dříčů, se zájmem, tak žádný zájmový sdružení nebude existovat. A budou jen soukromáky, který u mě nepřicházej v úvahu, protože na stojákách chytám nerad.
hraji - Profil | Út 30.9.2014 9:34:50
Pedro1 - Profil | Út 30.9.2014 9:31:17
Drozďák - Profil | Út 30.9.2014 9:26:07 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
z jakého titulu si funkcionář zájmového sdružení stěžuje na slabou výkonnost a zájem platících členů?
Nepřestává mně udivovat tato rétorika.
Reálie se změnily, a to velmi brutálně. Už není rok 1984, ale 2014. Lidé jsou pracující, nikoliv zaměstnaní, místo píchaček s časem 15:20 se chodí domů z práce běžně v sedm, o víkendech minimálně relaxuje a o to více lopotí na činnostech přes pracovní týden z nedostatku času odkládaných.
Když si jdeš zahrát tenis, navážíš si na kurt antuku?
Zasněžuješ v zimě, aby sis zalyžoval?
Vyrábíš po večerech obruče, abys mohl jít házet na koš?
Neberu odpověď, že někdo to dělat musí. Protože vždycky to někdo dělat bude a jeho práce by měla být odpovídajícím způsobem odměněna. I v rybařině je to o trhu, byť se tomu starší generace brání /chápu směs nostalgie a "srdcovky", ptám se ale okamžitě, kolik lidí na to má čas?/. Široké masy se brání též, tam je důvod prozaický a navýsost vychcaný. S větší profesionalitou správy a péče o revíry by se nutně zvedla taky cena služby.
Zejména na pstruhovkách ale sledujeme neustálou, postupnou degradaci jak života v řece, tak kolem ní a podmínek pro jeho rozvoj. Péče založená na dobrovolnosti v konfrontaci s dobou selhává, je totálním anachronismem. Nechci tím zneuctít práci funkcionářů, jejichž činnost přináší dobré výsledky. Za těmi je ale vždy nějaká omezená, lokální skupina lidí. Jejich množina nebude nikdy o moc větší, rozhodně ne tak, aby signifikantně ovlivnila celkový výsledek.
To znamená, že cestou do budoucna jsou pouze a jen peníze a za ně nakoupená odbornost. Je to do jisté míry v kontextu historie rybářských spolků a nadšenců v nich asi trochu smutné, ale nevyhnutelné.
S tím je spojená také vyšší úhrada za službu. Běžní členové musí tento vývoj akceptovat, pakliže chtějí chodit k zarybněným vodám s puncem revíru, o který je zjevně postaráno.
Tato otázka je do jisté míry důkazem, že stav věci není dobrý. Členové poptávají lepší služby, je to logické. Musí ale říci i B, a to znamená že při logickém nedostatku aktivních členů musí tito nahradit práci penězi, a to v znatelně větší míře, než doposud.
Úvaha nad setrváním v ČRS mně provází už hodně dlouho. Nicméně mám pro ni trochu jiné důvody, než je poněkud přízemní úroveň spokojenosti s úlovky a čistotou kolem revíru. Naprosto ale chápu, že valnou část členů zajímají nejvíc právě tyto atributy. Je to tak vlastně i v pořádku.
rybomil - Profil | Út 30.9.2014 9:14:03
To že náklady na tackles a dopravu jsou mnohem vyšší a že místo jít pěšky 280m k wasru radši jedu na oblíbené místo 10 km i více, abych tam měl pohodu, klídek a neobával se že mi flek zabere líný důchod, stejně tak jako obíhání a objíždění vyřízování věcí pro MO, což vcelku nikdo dělat nechce, tohle prostě ZATÍM neřeším.
Btw: jo a dělám to nejen pro svou mateřskou MO
borecrybář - Profil | Út 30.9.2014 8:58:07
unudle - Profil | Út 30.9.2014 8:49:57
Já bych ze svazu neodešel, jsem tam spokojený, tam kam chodím je taky čisto, ryby ve vodě a klid. Takže nemám důvod. Je pravda, že to v hospodaření ČRS trochu skřípe, ale to neřeším jelikož do toho nevidím a ani nevím jak bych mohl něco ovlivnit. Takže si za svý penízky oddychnu při chytání na svazových vodách a jsem šťastný, že nemusím uvažovat o nějakým soukromáku.
tekara - Profil | Út 30.9.2014 8:48:03 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Kde to žije - všechna témata
17:20Rybáři a vinařství 929
16:54ATTs hlásiče a ATTx příposlech 551
15:31Kde sehnat protisměrné válečkové ložisko na Daiwu fuego 0
13:41🔥 Grill a grilování 🔥 592
11:19Lov pod jezem v letních vedrech? 43
11:04Boilies TB baits- chytací řada 40
10:56Rybářský kniho - koutek 145
7:27471226 - Blatecký mlýn 1A 14
PáRybářské odznáčky ... 547
PáPřehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru (Bleskovka) 14
PáRybáři vs ochránci přirody 90
PáZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 5
PáHlídač slev eshopů 752
ČtElektro tříkolka na ryby 40
ČtDivoký potočák nebo granulák? 63
Co je nového - všeobecné
ČtBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
. . . Bleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . Bleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . Bleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . Bleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Akční nabídky
Suretti Spací Pytel Expert 4 Season | SLEVA 44%Za 699 Kč
Spací pytel Expert je vhodný od jara do podzimu, kdy vám poskytne pohodlí a teplo pro skvělý spánek. Rozměry 210x90 cm. Akce pouze do vyprodání zásob.
JRC Sada Signalizátorů Radar DR Set - 3+1 | SLEVA 53%Za 1.699 Kč
Při vývoji a testování byl kladen důraz na kvalitu, spolehlivost a jednoduchost v ovládání. Díky kompaktní konstrukci a ergonomicky zkombinovaným materiálem je tato souprava moderní a spolehlivá zároveň. Limitovaná akce pouze do vyprodání zásob.
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
14.8."Noční Dešná"
Doporučujeme cestovku
CA RYBOLOV NORSKO
Jsme cestovka zaměřená na rybolov v Norsku. Nabízíme velmi atraktivní lokality jako je SOROYA, BAKKAN WAHL, NORDKAPP,...










