- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Dilema - zůstat či odejít z ČRS
Ve svazo vodách okolo mne je čím dále tím méně větších ryb, několikrát jsem byl na rybnících které říkají pane jinému hospodáři než je ČRS a světe div se je tam čisto, ryby ve vodě, klid. Sice za to taplatím, ale v přepočtu na mou docházku za rok je to v mnoha ohledech i levnější než povolenka v ČRS.
Co je pro Vás rybařina? Co Vás drží ve svazu, či proč jste již svaz opustili?
prosím nehádat a netahat sem něco jiného. Nebojím se dát červenou a ani mazat to co je mimo.
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
7x v oblíbených a 7x v ignorovaných.
Nborecrybář - Profil | Ne 5.10.2014 10:47:32
tímto Vám děkuji za Vaše názory a připomínky ke všemu co se zde probíralo. V podstatě jsem se jen chtěl ujistit zda to co jsem před nějakou dobou probíral s kolegy rybáři různých věkových skupin, z různých oblastí, je pravdivé. Bohužel mne nejen tato diskuse přesvědčila o pravdivosti slov jednoho hodně starého pana rybáře, kterého znám spoustu let. Ten řekl že pokud zůstane rybařina masovou zábavou kohokoli, tak to bude stát za prd.
Nrover - Profil | Pá 3.10.2014 21:26:28
Nknik-licht - Profil | Pá 3.10.2014 21:03:40
Ncomputerfish - Profil | Pá 3.10.2014 20:56:42
NAkéla - Profil | Pá 3.10.2014 20:45:03 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
To je stejny jako kdyby se sami od sebe rozhodli KSČM ze zkonci.
Takovyhle organizace ze zhora rirene to je dozivotni renta.
Samozrejme ze je na nas jestli ji dobrovolne a sami svym clenstvim budeme podporovat.
Je to dobrovolna organizace pro cleny ale podminky jsou stejne i v jinych organizacich.
Prispevky a dotace statu jsou vazeni nekontrolovatelne uz od dob vzniku CRS.
Poslechnete si prispevky ktere sem vkladaji primo zastupitele organizaci ve svych funkci.
Kazdy jenom keca jak je to tezke a slozite v dnesni dobe udrzet v chodu
mistni organizaci.
Ale kazdy znich se sve funkce drzi zuby nechty a je neodvolatelny.
To proto ze si tam kazdy prijde ne sve.
Zadny se ale dobrovolne sve teple fuknce dobre zivene nepusti.
Pro mne jsou vsichni funkcionari v R.S. jedna velka verbes.
Uz z dob byvaleho rezimu.Nic se nezmenilo.Jen funkce a zidle.
Nhraji - Profil | Pá 3.10.2014 20:22:20
A nehraj si na psychoanalytika, nejde ti to. Jdi vkládat bleskovky, v tom jsi fakt dobrý. ;-)
Nrover - Profil | Pá 3.10.2014 20:15:14
NTakira - Profil | Pá 3.10.2014 18:19:03
Dovolím si spekulaci. Spousta lidí si odnese mnohem více ryb (a najdou se tací, kteří mají přes 300 kaprů za rok), bude se mnohem více pytlačit. Pokud se nebude vysazovat větší ryba(jasně, spousta se toho odloví rybáři,ale zbytek má mnohem větší šanci vyrůst a přežít než malá), sumci,kormorani a norci vše menší zabijou a sežerou. Se sumci toho asi moc neuděláme, ale u kormorána bych povolil odstřel na celý rok a norka lovit klidně i do pastí. Určitě by se mohla prosadit i "prémie za odstřel"
Nknik-licht - Profil | Pá 3.10.2014 16:10:33
Nelhierro - Profil | Čt 2.10.2014 22:19:19
Nelhierro - Profil | Čt 2.10.2014 22:13:20
Nknik-licht - Profil | Čt 2.10.2014 16:52:57
NBacha - Profil | Čt 2.10.2014 15:31:07
NBacha - Profil | Čt 2.10.2014 15:23:06
NDrozďák - Profil | Čt 2.10.2014 14:26:57
A navíc, hrdinové mlčí....
Nrybomil - Profil | Čt 2.10.2014 14:10:57
Nhraji - Profil | Čt 2.10.2014 14:10:07
Já bych ti opravdu doporučil, abys v únoru neuhradil členský příspěvek. Ušetříš peníze i čas.
Nhraji - Profil | Čt 2.10.2014 14:07:15
Třeba u nás na územní svazu nemáme žádné funkcionáře, kteří by se starali o revíry, na čí hlavu tedy padá tvoje výtka? Byla-li to vůbec výtka.
Můj pocit je, že právě že nevíš o čem mluvíš. Prostě jsi splantal páté přes deváté a teď se divíš.
Tož se div. Ale věř, že lidi v MO (taky jsou to funkcionáři) ví o svých revírech hodně a nejen že jsou za ně zodpovědní, oni jsou s nimi spjatí tak, že dospělí chlapi pláčou, když sbírají otrávené ryby.
Nborecrybář - Profil | Čt 2.10.2014 14:06:31
Nborecrybář - Profil | Čt 2.10.2014 14:03:35
Nrybomil - Profil | Čt 2.10.2014 14:03:30
NBacha - Profil | Čt 2.10.2014 13:55:34
Howgh
Nhraji - Profil | Čt 2.10.2014 13:54:22
Nhraji - Profil | Čt 2.10.2014 13:53:49
Nrybomil - Profil | Čt 2.10.2014 13:53:40
Nborecrybář - Profil | Čt 2.10.2014 13:43:05
Nhraji - Profil | Čt 2.10.2014 13:41:13
NPr3v1t3k - Profil | Čt 2.10.2014 13:38:29
Nhraji - Profil | Čt 2.10.2014 13:38:10
Tak si to přečti a najdi si tam, kde píšeš, že ne všichni funkcionáři. A tu zodpovědnost tam snad najdeš taky.
Nhraji - Profil | Čt 2.10.2014 13:34:27
Tohle nejsou peníze, které by někoho zruinovaly.
Nborecrybář - Profil | Čt 2.10.2014 13:27:02
NModrý šílenec - Profil | Čt 2.10.2014 13:24:34
http://brno3.momrs.cz/vybor
Nklobonek - Profil | Čt 2.10.2014 13:24:22
Ale na čem trvám, aby šli povolenky cenově nahoru.
Nrybomil - Profil | Čt 2.10.2014 13:20:26
Pak bys mohl navrhnout pro ty soc. slabší odklonění ( to je teď ten moderní pojem díky jednomu ministrovi ) toku řeky jinam, blíže k jejich bydlišti atp. V první řadě bych být tebou oslovil sponzory, těch lidí kteří při své poctivé pracovní činnosti sponzorují soc. slabé nepřizpůsobivé je opravdu v tomto absurdistátu hodně. Třeba by se nerozmýšleli ani vteřinu.
Btw: jo a začni u sebe.... písni kolik dejme tomu tisícovek chceš soc. slabým pro jejich rybaření věnovat, abychom se od něčeho odpíchli , nemusíš přesně, stačí bajvoko. :§)
Nraduch - Profil | Čt 2.10.2014 13:19:11
Nkakr - Profil | Čt 2.10.2014 13:15:49
O vydrancovaných vodách se můžeš každodenně přesvědčit v ML. A to je jen špička ledovce.....
Malá poznámka na okraj, chytám ryby už hodně dlouho, tedy jsem pamětníkem dob, kdy se tradovalo, že ryb bylo hodně a rybářů málo. Pominuli ,že v oněch dobách se na rybáře který vrátil vodě mírovou rybu dívalo jako na nebezpečného šílence tak věz - o rybách jaké se dnes loví (kaprech) se nám tehdy ani nezdálo. Měli jsme v práci každoroční soutěž o největšího uloveného kapra, vítěz se nikdy nedostal nad 5kg. By byla soutěž regulérní, neb i v oněch dobách se podvádělo, musel každý soutěžící deklarovat uloveného kapra uříznutým ocasem, který se přitloukal na speciální nástěnku....
Nborecrybář - Profil | Čt 2.10.2014 13:07:18
Nklobonek - Profil | Čt 2.10.2014 13:02:36
Případně nějací slabě sociální jedinci by mohli dostat slevu při prokázání, že jsou třeba dlouhodobě nezaměstnaní nebo berou jen životní minimum atd.
NBacha - Profil | Čt 2.10.2014 10:52:49
Napadat kohokoli za to co neřekl je ubohé a velmi málo inteligentní, ba přímo primitivní...ale na webu to jde, tam se ti nic nestane. Zkus to někdy v hospodě:-)
Ty neznáš žádného nezodpovědného hospodáře? Kolik jsi jich potkal? Asi si pleteš pojem a průjem...nezodpovědný ještě neznamená, že nezodpovídá.....
Blahoslaveni chudí duchem, neb jejich jest království nebeské.
Ach jo
Nsplávkař - Profil | Čt 2.10.2014 9:57:31
NGloton - Profil | Čt 2.10.2014 9:52:27
A i tak je to u vody masakr.....takže 2 týdny tam raděj vůbec nejdu :-(
Nsplávkař - Profil | Čt 2.10.2014 9:29:09
Nevybavuji si v okolí žádnou malou stojatou vodu přístupnou širokému svazolidu kde by se hospodařilo s přihlédnutím na potřeby vody, ryb když už se tam vůbec nějak hospodaří.
Když už taková voda někde je, podniká si na ni nějaká místní skupina na úkor společného neb z toho jejich jim přec nikdo přespolní nic nevezme.
Nnextfish - Profil | Čt 2.10.2014 8:55:10
...Pro mě je rybařina hlavně o lovu kdy se soustředím na to co dělám a tím se oprostím od jiných starostí což mě dává odpočinek a uvolnění. Podaří -li se opravdu slušná nebo hodně slušná ryba tak o to víc.Obvzlášť když si člověk pak vzpomene na podobné nářky,že ryby větších velikostí nejsou .
Ulovit stejnou velkou rybu na soukomáku ? To je jak jít za holkama do bordelu - ukojí ale nenadchnou.:-)
Zlatá slova ! Mám to taky tak nastavené a o ničem jiném nepřemýšlím. Přes všechny nedostatky Svazu jsem rád, že je. Nedovedu si představit, že bych lovil jen na několika revírech (nebo dokonce jednom) , na které budu finančně mít.
Nborecrybář - Profil | Čt 2.10.2014 8:52:24
NS&F - pescador - Profil | Čt 2.10.2014 8:43:23
Co víš o chovu ryb a třeba zarybněnosti osádky na její obhospodařovanou plochu,o její úživnosti a pod.
Tohle zase považuju já za temno !!! Taky jsem jednou četl výrok - "kdo to kdy viděl přerybnit vodu, tady se toho vleze" ... ano vleze ale co budou žrát ? A o pravidelném dosazování a navážením ryb takřa co týden ? Tohle je jen a jen na šíření nemocí. Je to opravdu jak v tom bordelu .... Férovost ? Tohle hospodaření je komerce,konzum a připomíná mě to supermarket nikoliv přírodní koloběh.Tohle není o srpu a kladivu ale o deformaci z neznalosti a právě tihle lidé používají rádoby myšlenku a snaží se praktivat v praxi "poručíme větru dešti" ..... snad i proto to vypadá i s toky a vodama jak vypadá a vztah k přírodě se chce měnit pouze k obrazu a svým sobeckým potřebám.
Jestli se někomu nelíbí jak se chová svaz tak nech odejde a navštěvuje revíry které mu vyhovují a
líbí se mu tam. Každý to má nastaveno prostě jinak. ... Bohužel.
Nborecrybář - Profil | Čt 2.10.2014 8:30:15
Bohužel mi přijde že někteří mají ještě před očina srp a kladivo a myslí si že vše je všech a že soukromník je nějakej imperialistickej parchant kterej je jen okrádá.
Nhraji - Profil | Čt 2.10.2014 7:52:02
NS&F - pescador - Profil | Čt 2.10.2014 7:51:48
obávám se ale,že mě to bude taky vysvětleno a nemusí zde na to mrknout zrovna Mrk-nato :))
edit: raději jdu něco dělat
NS&F - pescador - Profil | Čt 2.10.2014 7:44:06
"borecrybář" ..... :) Taky se mi líbí mimo jiné nářky,že v mém okolí je čím dál tím míň ryb. Jsi je měl spočítány nebo pojmenovány jako na soukromáku ? To budeš asi opravdu borec rybář. To,že nechytíš ty nebo někdo s tvého okolí neznamená,že tam ryby větší nejsou. Nebo si myslíš,že ve volné přírodě plavou jen kapitálnní kusy tak jak by si přálo spousta taky kolegů zde na MRKu ale i v organizacích ? Zapomínajících na význam slova kapitální které úzce souvisí taky jak jsem již zde někde psal ze slovy jedinečný,vyjímečný nebo mimořádný a ne běžný. Bohužel tak to je v přírodě zařízeno a tak to funguje. Proto pokud si myslíš a chceš stále lovit dokola ryby ze jmény Pepa,Karel nebo Franta tak raději choď na ty soukromáky .....
Pro mě je rybařina hlavně o lovu kdy se soustředím na to co dělám a tím se oprostím od jiných starostí což mě dává odpočinek a uvolnění. Podaří -li se opravdu slušná nebo hodně slušná ryba tak o to víc.Obvzlášť když si člověk pak vzpomene na podobné nářky,že ryby větších velikostí nejsou .
Ulovit stejnou velkou rybu na soukomáku ? To je jak jít za holkama do bordelu - ukojí ale nenadchnou.:-)
A co mě drží ve svazu ? Spíš si stále vážím právě té možnosti zachytat si za poměrně malý peníz na
spoustě revírů což v porovnání ze soukr. nebo jinýma revírama je pakatel. A co se přivlastněných ryb v mém případě týká tak jich opravdu moc není.Ne,že bych je nechytil ale nějak nemám potřebu.
Nborecrybář - Profil | Čt 2.10.2014 7:05:12
http://www.rybsvaz.cz/?page=ceny_povolenek/ccp&lang=cz&povolenky_rok=2014&povolenky_nadpis=Ceny%20pravideln%FDch%20%E8lensk%FDch%20p%F8%EDsp%ECvk%F9%20%C8RS
http://www.rybsvaz.cz/?page=ceny_povolenek/cleny&lang=cz&povolenky_rok=2014&povolenky_nadpis=Ceny%20povolenek%20pro%20%E8leny%20%C8RS%20a%20MRS
Nborecrybář - Profil | Čt 2.10.2014 6:57:22
Jinak stačí číst a víš na co jsem se ptal a co chci, jo a nikde jsem nepsal že papír snese vše.
Nborecrybář - Profil | Čt 2.10.2014 6:41:15
Nklobonek - Profil | St 1.10.2014 23:44:22
Nrover - Profil | St 1.10.2014 23:32:36
Nelhierro - Profil | St 1.10.2014 23:21:14
NPTR - Profil | St 1.10.2014 22:57:28
Nhraji - Profil | St 1.10.2014 22:04:35
A výborů, kterým je jedno, co se děje na jejich revíru, asi taky moc nebude.
Prostě jsi plácl pitomost a teď kličkuješ. Smutné, ale neokecatelné.
Ale přijď nám na výbor osobně říct, že nejsme spjatí s naším revírem, a proběhneš se, až ti to nebude milé.
Nrybomil - Profil | St 1.10.2014 21:55:26
Nhraji - Profil | St 1.10.2014 21:48:24
NBlue - Profil | St 1.10.2014 21:40:52
NJarda Š. - Profil | St 1.10.2014 21:10:41
NPíďa2 - Profil | St 1.10.2014 20:00:45
NBacha - Profil | St 1.10.2014 19:35:25
NChose - Profil | St 1.10.2014 19:01:57
Kde to žije - všechna témata
10:00NLov pod jezem v letních vedrech? 37
9:27NRybářský kniho - koutek 144
7:27N471226 - Blatecký mlýn 1A 14
PáNATTs hlásiče a ATTx příposlech 550
PáN🔥 Grill a grilování 🔥 591
PáNRybářské odznáčky ... 547
PáNPřehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru (Bleskovka) 14
PáNRybáři vs ochránci přirody 90
PáNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 5
PáNHlídač slev eshopů 752
ČtNElektro tříkolka na ryby 40
ČtNDivoký potočák nebo granulák? 63
ČtNDiskuse k článku: Invazivní druhy ryb v našich vodách 2 - Sumeček americký 21
ČtNCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 48
ČtNPoradna: Sumcařina 2574
Co je nového - všeobecné
ČtNBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
. . . NBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Akční nabídky
JRC Lehátko Cocoon II Flatbed Wide | SLEVA 33%Za 5.249 Kč
Velmi pohodlná silná polstrovaná matrace. Vnitřní matrace je vyjímatelná, což usnadňuje její čištění. Super pevný ocelový rám na 8 nohách. Nohy odolné proti blátu s otvory pro kolíky. Úložný vak se zipem. Včetně popruhu se sponou pro snadnou přepravu. Rozměry: 220x100x40-55 cm
Prologic Boty Bank Bound Trek MH Camo | SLEVA 44%Za 1.199 Kč
Podšívka ze síťoviny. Bota je zesílena v oblasti paty a špičky pro větší výdrž. Protiskluzná gumová podrážka z EVA materiálu. Vyjímatelná vnitřní vložka. Velikosti 42 - 47. Akce pouze do vyprodání zásob.
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
14.8."Noční Dešná"
Doporučujeme e-shop
GScarp.cz
Rádi Vás kdykoli uvítáme na našem internetovém obchodě rybářské potřeby a nově i v naší kamenné prodejně. V našem...












