- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Dilema - zůstat či odejít z ČRS
Ve svazo vodách okolo mne je čím dále tím méně větších ryb, několikrát jsem byl na rybnících které říkají pane jinému hospodáři než je ČRS a světe div se je tam čisto, ryby ve vodě, klid. Sice za to taplatím, ale v přepočtu na mou docházku za rok je to v mnoha ohledech i levnější než povolenka v ČRS.
Co je pro Vás rybařina? Co Vás drží ve svazu, či proč jste již svaz opustili?
prosím nehádat a netahat sem něco jiného. Nebojím se dát červenou a ani mazat to co je mimo.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám...
7x v oblíbených a 7x v ignorovaných.
borecrybář - Profil | Út 30.9.2014 8:40:25
TWIN 69 - Profil | Út 30.9.2014 8:29:14
hraji - Profil | Út 30.9.2014 8:29:10
Píšeš o MRS a úřednících, kteří jsou živeni. MRS má dva techniky, jednu účetní a jednoto tajemníka, tedy přesně 4 placené lidi, kteří se starají o více jak 100 místních organizací, mnoho tisíc hektarů revírů. Mimochodem z dlouhodobých statistik jednoznačně vyplývá, že MRS zarybňuje asi dvojnásobek ryb na jeden hektar revírů a také úlovek na hektar je dvojnásobný oproti ČRS.
I já vidím chyby v činnosti MRS, ale na druhou stranu musím uznat, že si každopádně svoji existenci obhájí. Málo kdo, nebo spíš téměř nikdo neví, že MRS získává každý rok další a další nové revíry, že je nakupuje, tedy nemůže se stát, že by o ně v budoucnu přišel, pokud se nebude zase znárodňovat.
A s tím hospodařením na vlastním, já to zažil. A zavedení krajského hospodaření nám tehdy připadalo jako malý zázrak a dodnes si myslím, že to má své opodstatnění a přínos. Například MO s počtem členů 3000 je schopna ročně odložit na "investice" asi 300 000. Když bude hodně dobře hospodařit. Ale územní svaz je schopen odložit a odkládá na investice do revírů každý rok 7 000 000 a za to se dá nakoupit o hodně víc revírů.
hraji - Profil | Út 30.9.2014 8:15:26
Takže zpátky, buď se dá do hromady dobrá parta ve výboru MO a najde se jeden či více (to je ten nejlepší případ) obětavých tahounů, kteří bez ohledu na čas a prostředky drží činnost MO na nějaké úrovni, nebo to jde do kopru.
Bohužel je v poslední době i mezi členy mnoha výborů rozšířen názor, že MO je vlastně jen jakási "služba" členům a rezignuje se na veškerou činnost, která není spojena s vydáváním povolenek a zarybňováním. Je to velká škoda. Mnoho MO tedy sklouzává do polohy - my vám vydáme povolenky, zajistíme vysazení ryb a vy nás ničím neobtěžujte.
A ještě jeden postřeh. Revír naší organizace je troufnu si tvrdit, zarybněn více než slušně. Polovinu úlovků i docházek na něm za rok "udělají" členové jiných MO. A přesto se pořád ozývají hlasy, že se zarybňuje málo a ryby jsou malé. To jenom dokládá fakt, že rybáři nebudou nikdy spokojeni se zarybněním a ideální stav by měl vypadat tak, že přijdou, nahodí a během pěti minut mají svého kapra padesátníka, ti kolem 48 cm jsou malí, a může jít na pivo.
Každý člen svazu se může svobodně rozhodnout. Buď bude aktivním členem,m pasivním členem a nebo žádným členem. Konec konců, povolenku si na revíry může zakoupit i nečlen.
borecrybář - Profil | Út 30.9.2014 8:07:20
TWIN 69 - Profil | Út 30.9.2014 8:01:35
Jestli bylo rozhodnutí správné či nikoli zjistíš později.
borecrybář - Profil | Út 30.9.2014 7:56:45
FRANK71 - Profil | Út 30.9.2014 7:46:29
elhierro - Profil | Út 30.9.2014 7:24:59
Miraryb - Profil | Út 30.9.2014 7:11:21 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Taky neobstojí názor, kde by se braly peníze na zarybnění. Tam, kde je berou ty dva molochy, a bylo by dokonce o nějakej ten melounek víc, když by se tím neživilo tolik ouřadníků.
rybomil - Profil | Út 30.9.2014 7:03:16
Pokud to neuvedeš, beru že kecáš. Co tvrdí nebo netvrdí autor diskuse je otázka druhá, teď se ptám tebe.
Máš vůbec přehled o způsobu hospodaření v MO ?
hlavac - Profil | Po 29.9.2014 22:10:56 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
elhierro - Profil | Po 29.9.2014 22:08:40
Blue - Profil | Po 29.9.2014 22:03:31
Podívej když budeš pozorně číst dočteš se že hned za tím co jsem řekl že si plní panděra pohlaváři z črs jsem napsal jak tvrdí autor diskuse čili nikoliv já ale přímo autor tak se s vysvětelním obrat na něho pokud se teda nebojíš kartičky nebo něčeho podobného :-)
Jinak neblbni jsme v čechách a pokud to jde kdo si neurve ??? Jinak sice jem to přímo neřekl ale s autorem diskuse souhlasim má pravdu nebo ty jsi snad opačného názoru ?? nemyslíš že by ty vody vypadaly takhle kdyby se s penězi z povolenek hospodařilo tak jak má ????
Řeči tipu povodně atd.... bych srovnal s vyprávněním o červené karkulce.
splávkař - Profil | Po 29.9.2014 21:48:45
Ravachol - Profil | Po 29.9.2014 21:15:57
MaraH - Profil | Po 29.9.2014 21:05:36
Já mám ročně cca 50 docházek,taky to není žádnej zázrak, ale zaplať pánbůh zato. Vím, že se budu motat po rybníkách v okolí a 2 krát za sezonu vyrazím na delší výpravu. Proto si nebudu přece kupovat celorepublikovou povolenku.Bohužel v mém případě to stojí za prd v tom,že bydlím na hranici MRS a ČRS. takže s jihomoravskou povolenkou co kupuju a bydlištěm v Jihlavě můžu chytat " 200km vpravo a nemůžu 10km vlevo"). Je krásný,že můžu jed např. na Pálavu(to není na každodenní dojiždění:-)), když nemůžu s kolegou z práce třeba do Pejru, Havl.Brodu atd.
Ale i tak, ve svazu zůstávám.
Stav vody v okolí
| Praha - Nusle (Botič) | 24.0 °C | 46 cm | 0.12 m³/s |
| Praha - Výtoň (Vltava) | 83 cm | ||
| Praha - Na Františku (Vltava) | 247 cm |
Kde to žije - všechna témata
17:20Rybáři a vinařství 929
16:54ATTs hlásiče a ATTx příposlech 551
15:31Kde sehnat protisměrné válečkové ložisko na Daiwu fuego 0
13:41🔥 Grill a grilování 🔥 592
11:19Lov pod jezem v letních vedrech? 43
11:04Boilies TB baits- chytací řada 40
10:56Rybářský kniho - koutek 145
7:27471226 - Blatecký mlýn 1A 14
PáRybářské odznáčky ... 547
PáPřehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru (Bleskovka) 14
PáRybáři vs ochránci přirody 90
PáZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 5
PáHlídač slev eshopů 752
ČtElektro tříkolka na ryby 40
ČtDivoký potočák nebo granulák? 63
Co je nového - všeobecné
ČtBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
. . . Bleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . Bleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . Bleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . Bleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Akční nabídky
Suretti Spací Pytel Expert 4 Season | SLEVA 44%Za 699 Kč
Spací pytel Expert je vhodný od jara do podzimu, kdy vám poskytne pohodlí a teplo pro skvělý spánek. Rozměry 210x90 cm. Akce pouze do vyprodání zásob.
CRALUSSO novinky sklademZa 89 Kč
Nová svítíci krmítka Fluorescent Rocket Method Basket, plovoucí krmítka Floating Method Feeder, PRO SERIES pellet mixy, vlasec Method Feeder Sinking 1000 m a další vychytávky na www.chytil.cz
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
14.8."Noční Dešná"
Doporučujeme e-shop
PÁRYSŮV RYBÁŘSKÝ RÁJ
Rybářské potřeby pro všechny, kteří propadli kouzlu rybařiny. Díky unikátnímu věrnostnímu systému nakupujete neustále se...










