Dilema - zůstat či odejít z ČRS

Ahoj lidi. Mám už nějakou dobu v hlavě dilema o tom zda zůstat v ČRS a podporovat plniče mrazáků a plnit panděra panáčků v představenstvu ČRS. Nebo odejít a jezdit po revírech místního významu či soukromých na kterých je dnes možnost ryby nejen chytat, ale i v rozumné míře vzít.
Ve svazo vodách okolo mne je čím dále tím méně větších ryb, několikrát jsem byl na rybnících které říkají pane jinému hospodáři než je ČRS a světe div se je tam čisto, ryby ve vodě, klid. Sice za to taplatím, ale v přepočtu na mou docházku za rok je to v mnoha ohledech i levnější než povolenka v ČRS.
Co je pro Vás rybařina? Co Vás drží ve svazu, či proč jste již svaz opustili?

prosím nehádat a netahat sem něco jiného. Nebojím se dát červenou a ani mazat to co je mimo.
Autor diskuse: borecrybář - Profil , 29.9.2014 všeobecné - RŘ, MO, svazy

TWIN 69 - Profil | Út 30.9.2014 8:47:43

borecrybář >> Tak to rozhodni a máš klid.Musím mizet,zdar.

    borecrybář - Profil | Út 30.9.2014 8:40:25

    TWIN 69 >> tak to máš dobré.Já toho času taky moc nemám a když už jo tak chci mít pohodu.

      TWIN 69 - Profil | Út 30.9.2014 8:29:14

      borecrybář >> Jsem v MRS a tak nějak v posledních letech nemám čas řešit spokojenost nebo nespokojenost.Naštěstí znám místa kam skoro nikdo nechodí a občas si tam zajedu a mám klid.

        hraji - Profil | Út 30.9.2014 8:29:10

        Miraryb >> hezký příspěvek, bohužel jeho výsledkem je pouze dojem, že píšeš o něčem, o čem víš málo nebo vůbec nic.
        Píšeš o MRS a úřednících, kteří jsou živeni. MRS má dva techniky, jednu účetní a jednoto tajemníka, tedy přesně 4 placené lidi, kteří se starají o více jak 100 místních organizací, mnoho tisíc hektarů revírů. Mimochodem z dlouhodobých statistik jednoznačně vyplývá, že MRS zarybňuje asi dvojnásobek ryb na jeden hektar revírů a také úlovek na hektar je dvojnásobný oproti ČRS.
        I já vidím chyby v činnosti MRS, ale na druhou stranu musím uznat, že si každopádně svoji existenci obhájí. Málo kdo, nebo spíš téměř nikdo neví, že MRS získává každý rok další a další nové revíry, že je nakupuje, tedy nemůže se stát, že by o ně v budoucnu přišel, pokud se nebude zase znárodňovat.
        A s tím hospodařením na vlastním, já to zažil. A zavedení krajského hospodaření nám tehdy připadalo jako malý zázrak a dodnes si myslím, že to má své opodstatnění a přínos. Například MO s počtem členů 3000 je schopna ročně odložit na "investice" asi 300 000. Když bude hodně dobře hospodařit. Ale územní svaz je schopen odložit a odkládá na investice do revírů každý rok 7 000 000 a za to se dá nakoupit o hodně víc revírů.

          hraji - Profil | Út 30.9.2014 8:15:26

          Pokud něco, nebo lépe řečeno někdo, pracuje jsou to lidi ve výborech MO. Svaz, to je jen zastřešující orgán, těch pár placených lidí péči o revíry nezachrání.
          Takže zpátky, buď se dá do hromady dobrá parta ve výboru MO a najde se jeden či více (to je ten nejlepší případ) obětavých tahounů, kteří bez ohledu na čas a prostředky drží činnost MO na nějaké úrovni, nebo to jde do kopru.
          Bohužel je v poslední době i mezi členy mnoha výborů rozšířen názor, že MO je vlastně jen jakási "služba" členům a rezignuje se na veškerou činnost, která není spojena s vydáváním povolenek a zarybňováním. Je to velká škoda. Mnoho MO tedy sklouzává do polohy - my vám vydáme povolenky, zajistíme vysazení ryb a vy nás ničím neobtěžujte.
          A ještě jeden postřeh. Revír naší organizace je troufnu si tvrdit, zarybněn více než slušně. Polovinu úlovků i docházek na něm za rok "udělají" členové jiných MO. A přesto se pořád ozývají hlasy, že se zarybňuje málo a ryby jsou malé. To jenom dokládá fakt, že rybáři nebudou nikdy spokojeni se zarybněním a ideální stav by měl vypadat tak, že přijdou, nahodí a během pěti minut mají svého kapra padesátníka, ti kolem 48 cm jsou malí, a může jít na pivo.
          Každý člen svazu se může svobodně rozhodnout. Buď bude aktivním členem,m pasivním členem a nebo žádným členem. Konec konců, povolenku si na revíry může zakoupit i nečlen.

            borecrybář - Profil | Út 30.9.2014 8:07:20

            TWIN 69 >> určitě je to mé rozhodnutí a udělám to co je dle mého správné. Mně jen zajímalo jak jsou na tom ostatní rybáři a třeba i ten rozdíl v rámci svazu. Někdo je spokojený, znám dost lidiček kteří jsou spokojeni a když jsem u nich byl tak jsem se nestačil divit jak to mají pěkné a pak znám právě i ten opak a dost lidiček kteří již odešli znechucení cokoli dále dělat.

              TWIN 69 - Profil | Út 30.9.2014 8:01:35

              Ahoj,to jestli zůstat nebo odejít je rozhodnutí,které musíš učinit jenom Ty sám a nikdo Ti v tom neporadí.Udělej tedy to tedy tak jak to cítíš Ty a neohlížej se na ostatní.
              Jestli bylo rozhodnutí správné či nikoli zjistíš později.

                borecrybář - Profil | Út 30.9.2014 7:56:45

                FRANK71 >> ono jak kde. Možná tomu nebudeš věřit, ale zde je dost vody téměř prázdné. V okolí mám hned tři soukromáče kde je dost ryb a ne jen kapra. Jsou tam velcí líni (hájení) cejni, karas a tp. Je to prostě dobře dělaná voda.

                  FRANK71 - Profil | Út 30.9.2014 7:46:29

                  Ja bych to tak cerne nevidel. Svaz pracuje dobre, samozrejme vzdy je co zlepsovat. Co se tyce zaribnenosti, tak si myslim, ze je dobra. Ten kdo nechce chytat jenom kapra si ten svuj druh vzdy najde.

                    borecrybář - Profil | Út 30.9.2014 7:32:51

                    děkuji za příspěvky a podněty do diskuse.

                      elhierro - Profil | Út 30.9.2014 7:24:59

                      Miraryb >> Pises ze ti ci oni by meli malo reviru? To neni podstatne, podstatne je kolik by meli clenu. Jsou MO, ktere maji tisice clenu, jsou MO, ktere maji desitky clenu. No nic, mozna nekdo prahne po tom, aby ho rybarina vysla na daleko vice nez nyni. Jeho volba.

                        Miraryb - Profil | Út 30.9.2014 7:11:21 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                        Všecko jsem to nečetl, ale opět jsem se vašimi názory utvrdil v tom, že ČRS a MRS jsou organizace, které už měli dávno zaniknout. Věřím tomu, že kdyby každá organizace hospodařila na vlastním, vypadalo by to u vody jinak, nežli dnes. Pokud by se chtěly některé organizace spojit, třeba kvůli tomu, že jedna z nich by měla málo revírů, nic by tomu nebránilo, ale bylo by to dobrovolně a ne poručnicky.
                        Taky neobstojí názor, kde by se braly peníze na zarybnění. Tam, kde je berou ty dva molochy, a bylo by dokonce o nějakej ten melounek víc, když by se tím neživilo tolik ouřadníků.

                          rybomil - Profil | Út 30.9.2014 7:03:16

                          Blue >> Takže nic konkrétního nemáš ? Ptám se tedy znova, dostal jsi nějaké konkrétní info, kde, jakým způsobem je pochybné účetnictví, nebo rozkrádání násadových ryb, nebo majetku MO nebo ÚS, čím by si funkcionáři přilepšili sami pro sebe ?

                          Pokud to neuvedeš, beru že kecáš. Co tvrdí nebo netvrdí autor diskuse je otázka druhá, teď se ptám tebe.
                          Máš vůbec přehled o způsobu hospodaření v MO ?

                            hlavac - Profil | Po 29.9.2014 22:10:56 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                            Tvoja otazka je opodstatnena mnoho rybarov si ju kladie uz niekolko rokov , Asi by bolo najlepsie keby v radoch rybarov ostali len ty ktory sa naucili rabovat majetko nas vcetkych teda rybarov . keby sa tak stalo dorabovali by lebo by prisli o pocetnu skupinku tzv sponzorov ktory na ryby odu par krat do roka a o sponzoroch z radov CHaP Vysledok by nedal na esba dlho cakat a oni by mali vod takmer bez ryb. Ale na druhej strane by prisli ludia ako ja o svoje oblubene jazera a rieky kam chodievaju lovit ryby od mala a rybacka by prenich stratila akesi čaro iste na sukromaku zachtas a to z ovela mensimi nakladmi ako na vode svazovej ale kazda minca ma dve strany asi tolko..

                              elhierro - Profil | Po 29.9.2014 22:08:40

                              Jsem vcelku spokojen se svazovym rybolovem, za necele 3 tisice Kc mam za rok cca 100 dochazek k vode. Tedy jedna dochazka me vyjde na 30 Kc a jeste si muzu domu odnest ryby. Urcite druhy klidne dam i do mrazaku, avsak nejvice ryb vyudim, ugriluji, upecu ci usmazim za cerstva. Jo a kdybych chtel opustit rady CRS, neresil bych to na MRKu, mam svuj rozum. Pokud ma nekdo dojem, ze podporuje plnice mrazaku, je to jeho boj. Me spis vadi, jak stat naklada s penezi, ktere i ode mne vybere ve forme dani. To bych asi mel emigrovat. :-)

                                Blue - Profil | Po 29.9.2014 22:03:31

                                rybomil >> Je mi líto nebudu nic vysvětlovat vám ale pouze tobě,přečti si to prosím tě ještě jednou na co jsi předtím reagoval.
                                Podívej když budeš pozorně číst dočteš se že hned za tím co jsem řekl že si plní panděra pohlaváři z črs jsem napsal jak tvrdí autor diskuse čili nikoliv já ale přímo autor tak se s vysvětelním obrat na něho pokud se teda nebojíš kartičky nebo něčeho podobného :-)
                                Jinak neblbni jsme v čechách a pokud to jde kdo si neurve ??? Jinak sice jem to přímo neřekl ale s autorem diskuse souhlasim má pravdu nebo ty jsi snad opačného názoru ?? nemyslíš že by ty vody vypadaly takhle kdyby se s penězi z povolenek hospodařilo tak jak má ????
                                Řeči tipu povodně atd.... bych srovnal s vyprávněním o červené karkulce.

                                  splávkař - Profil | Po 29.9.2014 21:48:45

                                  nofish >> Ale co když je ta hospoda všech ti ji dali zdarma k užívání někomu s tím, že ji bude provozovat jako nekuřáckou? Myslíš, že rozčarovaný majitel potichu z tý zahulený putiky vycouve a bude dělat, že nic nevidí?

                                    Ravachol - Profil | Po 29.9.2014 21:15:57

                                    FRANK71 >> jo, to je jasný s těma prachama, vo tom žádná - já spíš reagoval na to že spousta lidí ty prachy porad predhazuje, tak jsem chtel dát nějakej konkrétnější příměr. Každopádně pro velkou část lidí jsou i ty peníze za povolenku dost důležitý - si vem že mraky lidí může za pár kaček strávit spoustu fajn času pri svym oblibenym a fyzicky nenarocnym konicku na kterej by treba na soukromejch revirech neměla, nebo by je to tam s tím jednostranným zarybněním nebavilo. Si ani moc nedovedu predstavit, jak by to hospodareni v ramci republiky mohlo probíhat jinak než svazově a nebyl na tom nikdo bitej. takhle je to pohoda :)

                                      MaraH - Profil | Po 29.9.2014 21:05:36

                                      Píďa2 >> Jasný,souhlasím s tebou,že když máš za rok 5 návštěv tak není co řešit. Já taky vyrazím cca 2 krát za rok na soukromej a to vždy s kamarádem, kterej nemá papiry a chce si pouze užít hezky den. prijedeš, zacvakás a chytáš-žádné starosti.
                                      Já mám ročně cca 50 docházek,taky to není žádnej zázrak, ale zaplať pánbůh zato. Vím, že se budu motat po rybníkách v okolí a 2 krát za sezonu vyrazím na delší výpravu. Proto si nebudu přece kupovat celorepublikovou povolenku.Bohužel v mém případě to stojí za prd v tom,že bydlím na hranici MRS a ČRS. takže s jihomoravskou povolenkou co kupuju a bydlištěm v Jihlavě můžu chytat " 200km vpravo a nemůžu 10km vlevo"). Je krásný,že můžu jed např. na Pálavu(to není na každodenní dojiždění:-)), když nemůžu s kolegou z práce třeba do Pejru, Havl.Brodu atd.
                                      Ale i tak, ve svazu zůstávám.

                                        nofish - Profil | Po 29.9.2014 21:02:48

                                        rover >> to ti neberu. Je to taky možnost. Ale podívej se na zadání dotazu. Jestli je mi někde lépe, jdu tam a neřeším to takovým tím "planým pláčem, alá stěžování".
                                        Ta otázka skonší tejně u masařek a k70 :-)