- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Dilema - zůstat či odejít z ČRS
Ve svazo vodách okolo mne je čím dále tím méně větších ryb, několikrát jsem byl na rybnících které říkají pane jinému hospodáři než je ČRS a světe div se je tam čisto, ryby ve vodě, klid. Sice za to taplatím, ale v přepočtu na mou docházku za rok je to v mnoha ohledech i levnější než povolenka v ČRS.
Co je pro Vás rybařina? Co Vás drží ve svazu, či proč jste již svaz opustili?
prosím nehádat a netahat sem něco jiného. Nebojím se dát červenou a ani mazat to co je mimo.
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
7x v oblíbených a 7x v ignorovaných.
Nborecrybář - Profil | Út 30.9.2014 8:40:25
NTWIN 69 - Profil | Út 30.9.2014 8:29:14
Nhraji - Profil | Út 30.9.2014 8:29:10
Píšeš o MRS a úřednících, kteří jsou živeni. MRS má dva techniky, jednu účetní a jednoto tajemníka, tedy přesně 4 placené lidi, kteří se starají o více jak 100 místních organizací, mnoho tisíc hektarů revírů. Mimochodem z dlouhodobých statistik jednoznačně vyplývá, že MRS zarybňuje asi dvojnásobek ryb na jeden hektar revírů a také úlovek na hektar je dvojnásobný oproti ČRS.
I já vidím chyby v činnosti MRS, ale na druhou stranu musím uznat, že si každopádně svoji existenci obhájí. Málo kdo, nebo spíš téměř nikdo neví, že MRS získává každý rok další a další nové revíry, že je nakupuje, tedy nemůže se stát, že by o ně v budoucnu přišel, pokud se nebude zase znárodňovat.
A s tím hospodařením na vlastním, já to zažil. A zavedení krajského hospodaření nám tehdy připadalo jako malý zázrak a dodnes si myslím, že to má své opodstatnění a přínos. Například MO s počtem členů 3000 je schopna ročně odložit na "investice" asi 300 000. Když bude hodně dobře hospodařit. Ale územní svaz je schopen odložit a odkládá na investice do revírů každý rok 7 000 000 a za to se dá nakoupit o hodně víc revírů.
Nhraji - Profil | Út 30.9.2014 8:15:26
Takže zpátky, buď se dá do hromady dobrá parta ve výboru MO a najde se jeden či více (to je ten nejlepší případ) obětavých tahounů, kteří bez ohledu na čas a prostředky drží činnost MO na nějaké úrovni, nebo to jde do kopru.
Bohužel je v poslední době i mezi členy mnoha výborů rozšířen názor, že MO je vlastně jen jakási "služba" členům a rezignuje se na veškerou činnost, která není spojena s vydáváním povolenek a zarybňováním. Je to velká škoda. Mnoho MO tedy sklouzává do polohy - my vám vydáme povolenky, zajistíme vysazení ryb a vy nás ničím neobtěžujte.
A ještě jeden postřeh. Revír naší organizace je troufnu si tvrdit, zarybněn více než slušně. Polovinu úlovků i docházek na něm za rok "udělají" členové jiných MO. A přesto se pořád ozývají hlasy, že se zarybňuje málo a ryby jsou malé. To jenom dokládá fakt, že rybáři nebudou nikdy spokojeni se zarybněním a ideální stav by měl vypadat tak, že přijdou, nahodí a během pěti minut mají svého kapra padesátníka, ti kolem 48 cm jsou malí, a může jít na pivo.
Každý člen svazu se může svobodně rozhodnout. Buď bude aktivním členem,m pasivním členem a nebo žádným členem. Konec konců, povolenku si na revíry může zakoupit i nečlen.
Nborecrybář - Profil | Út 30.9.2014 8:07:20
NTWIN 69 - Profil | Út 30.9.2014 8:01:35
Jestli bylo rozhodnutí správné či nikoli zjistíš později.
Nborecrybář - Profil | Út 30.9.2014 7:56:45
NFRANK71 - Profil | Út 30.9.2014 7:46:29
Nelhierro - Profil | Út 30.9.2014 7:24:59
NMiraryb - Profil | Út 30.9.2014 7:11:21 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Taky neobstojí názor, kde by se braly peníze na zarybnění. Tam, kde je berou ty dva molochy, a bylo by dokonce o nějakej ten melounek víc, když by se tím neživilo tolik ouřadníků.
Nrybomil - Profil | Út 30.9.2014 7:03:16
Pokud to neuvedeš, beru že kecáš. Co tvrdí nebo netvrdí autor diskuse je otázka druhá, teď se ptám tebe.
Máš vůbec přehled o způsobu hospodaření v MO ?
Nhlavac - Profil | Po 29.9.2014 22:10:56 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Nelhierro - Profil | Po 29.9.2014 22:08:40
NBlue - Profil | Po 29.9.2014 22:03:31
Podívej když budeš pozorně číst dočteš se že hned za tím co jsem řekl že si plní panděra pohlaváři z črs jsem napsal jak tvrdí autor diskuse čili nikoliv já ale přímo autor tak se s vysvětelním obrat na něho pokud se teda nebojíš kartičky nebo něčeho podobného :-)
Jinak neblbni jsme v čechách a pokud to jde kdo si neurve ??? Jinak sice jem to přímo neřekl ale s autorem diskuse souhlasim má pravdu nebo ty jsi snad opačného názoru ?? nemyslíš že by ty vody vypadaly takhle kdyby se s penězi z povolenek hospodařilo tak jak má ????
Řeči tipu povodně atd.... bych srovnal s vyprávněním o červené karkulce.
Nsplávkař - Profil | Po 29.9.2014 21:48:45
NRavachol - Profil | Po 29.9.2014 21:15:57
NMaraH - Profil | Po 29.9.2014 21:05:36
Já mám ročně cca 50 docházek,taky to není žádnej zázrak, ale zaplať pánbůh zato. Vím, že se budu motat po rybníkách v okolí a 2 krát za sezonu vyrazím na delší výpravu. Proto si nebudu přece kupovat celorepublikovou povolenku.Bohužel v mém případě to stojí za prd v tom,že bydlím na hranici MRS a ČRS. takže s jihomoravskou povolenkou co kupuju a bydlištěm v Jihlavě můžu chytat " 200km vpravo a nemůžu 10km vlevo"). Je krásný,že můžu jed např. na Pálavu(to není na každodenní dojiždění:-)), když nemůžu s kolegou z práce třeba do Pejru, Havl.Brodu atd.
Ale i tak, ve svazu zůstávám.
Kde to žije - všechna témata
17:20NRybáři a vinařství 929
16:54NATTs hlásiče a ATTx příposlech 551
15:31NKde sehnat protisměrné válečkové ložisko na Daiwu fuego 0
13:41N🔥 Grill a grilování 🔥 592
11:19NLov pod jezem v letních vedrech? 43
11:04NBoilies TB baits- chytací řada 40
10:56NRybářský kniho - koutek 145
7:27N471226 - Blatecký mlýn 1A 14
PáNRybářské odznáčky ... 547
PáNPřehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru (Bleskovka) 14
PáNRybáři vs ochránci přirody 90
PáNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 5
PáNHlídač slev eshopů 752
ČtNElektro tříkolka na ryby 40
ČtNDivoký potočák nebo granulák? 63
Co je nového - všeobecné
ČtNBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
. . . NBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Akční nabídky
Prologic Mikina Mirror Carp Hoodie | SLEVA -40%Za 599 Kč
Je vyrobena z měkkého materiálu – kombinace polyesteru a bavlny. Na přední straně má decentní obrázek ikonického lysce a logo Prologic na paži a na hrudi. Břečťanově zelená barva je ideální pro diskrétnost a nenápadnost na břehu, ale skvěle vypadá i při domácí pohodě nebo procházkách po městě.
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
14.8."Noční Dešná"
Doporučujeme e-shop
PÁRYSŮV RYBÁŘSKÝ RÁJ
Rybářské potřeby pro všechny, kteří propadli kouzlu rybařiny. Díky unikátnímu věrnostnímu systému nakupujete neustále se...











