Dilema - zůstat či odejít z ČRS

Ahoj lidi. Mám už nějakou dobu v hlavě dilema o tom zda zůstat v ČRS a podporovat plniče mrazáků a plnit panděra panáčků v představenstvu ČRS. Nebo odejít a jezdit po revírech místního významu či soukromých na kterých je dnes možnost ryby nejen chytat, ale i v rozumné míře vzít.
Ve svazo vodách okolo mne je čím dále tím méně větších ryb, několikrát jsem byl na rybnících které říkají pane jinému hospodáři než je ČRS a světe div se je tam čisto, ryby ve vodě, klid. Sice za to taplatím, ale v přepočtu na mou docházku za rok je to v mnoha ohledech i levnější než povolenka v ČRS.
Co je pro Vás rybařina? Co Vás drží ve svazu, či proč jste již svaz opustili?

prosím nehádat a netahat sem něco jiného. Nebojím se dát červenou a ani mazat to co je mimo.
Autor diskuse: borecrybář - Profil , 29.9.2014 všeobecné - RŘ, MO, svazy

rybomil - Profil | St 1.10.2014 7:35:32

borecrybář >> jo toho jsem si moc dobře vědom. No však taky jsme udělali něco pro to, aby když oni byli mladí jejich rodiny dostávaly co státní aparát určil, čímž si dnes zrovna 3x jistý nejsem. :-( Platím celý svůj život ( od 18,5 roku ) plné daně bo žádné úlevy jsem nikdy neměl, nic do " nákladů " ani jinak ošvindlovat nemohl a nemůžu. Nevlastní dcery jsou už soběstačné a zaopatřené.
Vpodstatě řečeno z tohoto hlediska jsem pitomec taky, nevyužil jsem nabízené možnosti.

Tak jako tak, ZATÍM v ČRS zůstanu, jiné možnosti nevidím pro mě reálné a výhodné. Ale rozhodně nebudu blábolit že někdo něco, když podklady a důkazy jaksi nejsou zřetelné až jasné.

    rybomil - Profil | St 1.10.2014 7:25:08

    Blue >> tak jako když se trochu víc než málo zajímáš o dění ve své ( u mě nejen ve své, protže bydlím a tedy i chytám cca 100 km od mateřské ) MO nebo taky o dění v příslušném ÚS, víš koho tam máte, koho jsi tedy volil. Skoro všechny tyhle funkcionáře znám a troufám si říci, že možností jak si něco " přihrábnout " mají vpodstatě málo a myslím, že jim to za tu případnou ostudu nestojí.
    Jiný případ byl třebas ten kolem r. 2006 - 2009 v Plzni, bývalá nejmenovaná reprezentantka plavané a účetní byla obviněná z pronevěry několika mega CZK, byla obviněná, následně byla zadržená španělskou policií na Kanárských ostrovech, deportována sem, nějaký čas ve vazbě a stejně jí nic nedokázali. Probíralo se to i tady.
    V takovém případě nějak moc nefungovaly kontrolní mechanismy a vlastní vnitřní kontrola u daných funkcionářů svazu, to je nad slunce jasné.
    V naší MO dělali 2 členi práci s mládeží, věnovali se tomu a děti byli vcelku závodně úspěšné. Bohužel před 3 roky z pracovních důvodů tuto činnost ukončili a od té doby marně hledáme byť je vedoucího rybářského kroužku.
    ---------------------------------------------------​---------------------------------------------------​---------------------------------------
    Tak jako hasičina je můj vcelku nosný obor. V místní jednotce SDH, kde závodila švagrová a její věkové vrstevnice měl majitel rakouské firmy své 3 dcery. Koupil jim tehdy v postrevolučční době soustrojí Mercedes ( cca 200 000 ÖS ), veškeré oblečení, platil náklady na výcvik a dokonce i trenéra, pobyty v závodní sezoně, hadice s rychlospojkami byly samozřejmostí. Díky tomu byly holky vícemistryně ČR a jedna jeho dcera také vícemistryně Evropy. Dnes jsou to mámy od dětí, slávu připomínají jen ty poháry, fotky a medaile.

      borecrybář - Profil | St 1.10.2014 7:19:14

      rybomil >> mazat ti nic nebudu, je to reakce člověka vůči druhému a dokonce i ukázka generačního posunu.
      Ono jde o to že urážet umí každý a věř či ne nic tím nedokážeš a ti mladí namachrovaní pitomci jak ty říkáš, ti budou makat a platit daně aby si případně mohl být v důchodu. Ti mladí pitomci jsou to naučeni od svých rodin a také dobou ve které vyrůstali.

        Blue - Profil | Út 30.9.2014 23:34:40

        rybomil >> nemusíš se hned rozčilovat zas tolik jsem neřekl,,podívej věř si čemu chceš ---------- dám ti příklad vyděl jsem ve správách jak nevim už co to bylo za zbor a od kud byly je to asi 2 roky co to ukazovaly jedná se o Dobrovolné hasiče normálně jsem se divil nikdy bych nevěřil že se tomu lidé dokáží tolik věnovat a klidně do toho vrazit i něco ze svého jen pro dobrej pocit aby měly jednotku pěknou všichni jak děti tak dospělí měly své uniformy a vybavení a další věci které normálně dostávaly po přijetí do sboru --------------Ale podívej jinde já znám hasiče co nikomu nedaj ani trička a členové maj trička pouze vypůjčená a to jen když jedou na závody jinak jim členi jsou dobrý tak leda na příspěvky,,jediné co ty hasiči co znám já dělají s železnou pravidelností je zběr železa v podstatě mládeži nic nedaj akce taky nedělaj a když tak je to zpoplatněné všechno ale samy si chodí v uniformách jak generálové všude samá medaile..........................

        Tím chci říct že neříkám že zrovna u tebe to tak není třeba je a vaše MO je vskutku poctivá ale divil bych se a pokud si na tom trváš tak já ti věřim ale je to jedna z posledních kde se ještě kouká na jiné hodnoty než na zisk.

          rybomil - Profil | Út 30.9.2014 21:42:46

          Blue >> Kurva že nežijeme, to máš pravdu. Ale vyprávět na webu něco co tedy nemáš podložené mi přijde min. unfér vůči všem o kterých si jako něco myslíš a nic o nich nevíš.

          Víš co, jdi do prdele s takovýma kecama o něčem co nevíš, bla bla bla. To ty dokazuješ svou blbost.

          V současné době je ještě dost takových, kteří si nahrabat nechtějí, bo mají nějaký jiný priority, možná i kdyby prostě jenom chtěli, taky nemají k tomu žádný možnosti. Víš kulový o těch tzv. funkcionářích svazu a meleš, jak tady pravil už mockrát klasik diskusí MRKu, bubláš z mrákot.

          Patříš mezi ty mladé, namachrované pitomce co si myslí, že sežrali moudrost jedním hltem ke snídani a že vás tady poslední dobou přibývá.

          jestli to borecrybář smázne je mi putna, stejně si to někdo přečte

            packa - Profil | Út 30.9.2014 18:24:28

            geriatrix >> jo ješte horší je že se snaží za kazdou cenu prosazovat to co platí(a za co si musí zaplatit)na kaprodomu i na tolik proklínaných svazovkach

              Blue - Profil | Út 30.9.2014 18:02:20

              rybomil >> Nezlob se příteli ale už dávno nežijeme v minulém režimu dnes si každý snaží nahrabat- čím dřív pochopíš tím líp pro tebe tímhle nesmyslném ospravedlnování jen dokazuješ svou dezinformovanost.

                Blue - Profil | Út 30.9.2014 17:55:17

                rybomil >> Víš co optám se tě stejně hloupě jako se ty ptáš mě můžeš mi dokázat že nekradou ? pokud to dokázat nemůžeš tak to beru tak že kecáš a jen se jich zastáváš možná jsi jeden z nich co já vím .

                  geriatrix - Profil | Út 30.9.2014 16:49:15

                  Tak já jsem se svazorybolovem celkem spokojen, jezdím hlavně na Sázavu a Slapy, kdo si stěžuje má dnes mnoho jiných možností a nikdo mu nebrání si z nich vybrat. Já vstupoval do ČRS za jasných podmínek a nehodlám na nich nic měnit, prostě je příjmám tak, jak jsou. Takže kdo chce na soukromák, ať si jde tam, pokud mu takové chytání více vyhovuje. Je zajímavé, že spousta kecalů tady povídá jak svazorybolov nestojí za nic, a že soukromák je lepší a že jsou ochotni si zaplatit, ale zůstávají dál členy ČRS a ryby na svazovky chodí chytat. Jednoduše řečeno, na výběr má každý, tak nevím, na co si tu kdo stěžuje.

                    rybomil - Profil | Út 30.9.2014 14:15:52

                    Miraryb >> tak nevím v který Poličce a kdy si byl, osobně jsem tam byl jen jednou kouknout na závody ( nechytal jsem ) a moje zkušenost z toho byla spíš opačná. Rozhodně podle mě nikdo nikoho nehlídal. Tak nevím, možná se to časem vylepšilo.

                    ---------------------------------------------------​---------------------------------------------------​---------------------------------------
                    Jak píše splávkař, taky bych bych tam rozhodně zalapat nejel ( závodně i nezávodně ).Nedovedu si dost dobře představit, že by se mnoho dnešních MO / revírů se " tranformovalo " takto.... no možná mnohým nic jinýho nezbude ? No jestli by to skončilo jak nějaký soukromáky, kde je pomalu nadirigováno kde a jak se uprdnout, tak potěš koště. Toho se snad ani dožít nechci a budu možná vzívat " zlatý Poland " :D)

                      Pedro1 - Profil | Út 30.9.2014 14:09:54

                      splávkař >> Já se tam dávno taky nějakých závodů účastnil.Dříve jsem tam chodil pomáhat i na výlovy.

                      Spíš to beru z pohledu obyčejného rybáře.Těch akcí a monstr akcí je dle mého tolik,že by mě to štvalo,být tam člen.
                      Navíc se před každými závody sype,takže po závodech se tam sjíždí celý okres,mraky lidí,mnohdy zvláštní pravidla,...

                      Ale je fakt,že to udělali z ničeho víceméně jenom dobrovolnou prací.

                        splávkař - Profil | Út 30.9.2014 13:51:52

                        Pedro1 >> Rozhodně to není voda mého gusta, zúčastnil jsem se tam jen historicky prvních závodů a dodnes stačilo, skoro každý rok se tam zastavím na kafe když mám cestu kolem a myslím, že lepší ukázku toho, co se dá společným úsilím vybudovat na zelený louce a udržet v chodu u nás nenajdeš.

                          kakr - Profil | Út 30.9.2014 13:33:51

                          Miraryb >>
                          Můj brácha je už dlouho v Poličce členem, ale jen proto že tam má chalupu a jezdí na "Peklo" na picyklu. Zase takový zázrak to není, ale špatné také ne. Za ty love................

                            Píďa2 - Profil | Út 30.9.2014 13:29:45

                            Miraryb >> Člověku se chce nevěřícně říct: "a jestli neumřeli, žijí dodnes". Pokud je to pravda, klobouk dolů! Bohužel, moje zkušenosti ze 3 organizací /za 50 let/ jsou úplně jiné.

                              Pedro1 - Profil | Út 30.9.2014 13:29:08

                              Miraryb >> Na druhou stranu všeho moc škodí a když se dneska podíváš jak to v Poličce vypadá a co všechno se tam děje,nejsem si jist jestli bych tam chtěl být členem.

                                Miraryb - Profil | Út 30.9.2014 13:03:44 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                hraji - 30.9.2014 11:48:14 >V Poličce, když začínali, tak si vzali úvěr, aby mohli koupit nějaké rybníky. Jejich předseda obíhal členy, aby mu půjčili na splátky úvěru. Peníze jim užbyly vráceny. . Ale nakoupili ryby a začali prodávat hostovačky no a jelikož tam měli pořádně zarybněno, tak tam rybáři rádi jezdili a samozřejmě za povolenky zaplatili a nebylo to chyť a pusť, prostě, kdo si chtěl rybu vzít, tak mohl. Několikrát do roka uspořádali závody a zase nějaké ta korunka přibyla. A jak jsem psal členové když viděli, že to dělají pro sebe, tak zabrali. Od té doby koupili pozemky a vybudovali další rybníky. Prostě malá organizace, kde si vidí jak se říká jeden druhému do talíře a nestane se třeba to, co se děje na svazovkách hlavně se zacházením s rybama (taháním po písku, bahnem, kamením), protože takovej člověk už by si tam nezachytal. Hlídají se navzájem a nikdo si nedovolí nedodržovat jejich řády. Ti prostě ukázali, že to jde i mez molochů, jako je ČRS a MRS.

                                  jaa1959 - Profil | Út 30.9.2014 12:50:20

                                  Také jsem měl dilema- zůstat či odejít z ČR. A odešel jsem, lépe se mi dýchá. Je zajímavé že na podobném principu jako ČRS to v jiné zemi funguje.

                                    Pedro1 - Profil | Út 30.9.2014 12:29:28

                                    Drozďák >> Pokud bych reagoval na Tebe,kliknul bych před napsáním příspěvku na Tvůj nick.

                                    Je to víceméně moje přání,čím méně rybářů na svazovkách,tím lépe pro ryby.A nepokrytě přiznám,že tím lépe pro mě.

                                    Kdo se bude o vodu a ryby starat mi je jedno.Já to dělat nebudu,jsem konzument a nemám na "práci pro ryby" čas a mnohdy ani sílu.
                                    Nic to však nemění na tom,že jsem ochoten šáhnout hluboko do kapsy a zaplatit část peněz na ty,kteří se o vše budou s patřičnou odborností starat.Pokud byde výsledek čístá voda s rozumným množstvím rozumných druhů ryb (v závyslosti na konkrétní vodě) a pokud nebudu na březích vod potkávat jednoho vandráka za druhým,budu štastný.
                                    A je mi vcelku jedno,který subjekt toho za ty peníze docílí.Jestli to bude ČRS,nebo soukromník který si pronajme/koupí 10 km řeky.

                                      vydra Lucky - Profil | Út 30.9.2014 12:20:41

                                      Všechno je věcí subjektivního názoru. Pravdou ale asi je, že když už máme henten oný kapitalismus, můžeme být rádi i za ten zatracovaný ČRS. Tedy jistě někteří, těm co na nějaké té tisícovce nesejde, to může být fuk ... Já osobně o kaprodromy nestojím, nehodlám živit pana majitele, který bůh ví, jak k rybám přišel, stejně jako se tu někdo domnívá, že z jeho peněz se plní pupíky funkcionářů. KAŽDÝ má volbu a pokud je svéprávný, dokáže si zvolit ... Lidi na VS nechodí, ale v hospodě a tady mají nápadů na několikadenní konferenci. Chceš funkcionařit, stanovovat pravidla, ovlivňovat dění ? To také můžeš, ale chceš ??? Nebo jen kritikou jsi živ ?
                                      Nikdo nikoho nenutí, aby se združoval, platil příspěvky - je to dobrovolné !!! Nelíbí se ti to ? Zvol si jinou cestu, ta možnost tu je a ne jen jedna. MO pod svazem, MO samostaně hospodařící, soukromáky, zájezdy ven ...

                                        Drozďák - Profil | Út 30.9.2014 12:06:42

                                        Bečetka >> poslední příspěvek k jinak vcelku neplodné debatě - přílišná sebejistota a přesvědčení o vlastní nenahraditelnosti škodí. Především nositeli těchto myšlenek. Platno obecně, nejen v rybařině.