- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Výběr navijáku na kapry
Zdarec , chtĕl bych se zeptat jaký by byl vhodný naviják na stojatou vodu na kapry ? Osazený bude v prutech - Daiwa Black Window Karpfen 3-díl. 3,60 m , 3lbs .
Přemýšlím nad tímhle :
1.) Naviják Pelzer WFT Carp Captor LR 6000
2.) Naviják Daiwa Black Window BR 4500A
3.) Naviják Ryobi Proskyer Nose Power ( bílo-černý nebo stříbrný )
4.) Naviják Shimano Baitrunner DL 6000 RA
Dĕkuji.. :-)
Přemýšlím nad tímhle :
1.) Naviják Pelzer WFT Carp Captor LR 6000
2.) Naviják Daiwa Black Window BR 4500A
3.) Naviják Ryobi Proskyer Nose Power ( bílo-černý nebo stříbrný )
4.) Naviják Shimano Baitrunner DL 6000 RA
Dĕkuji.. :-)
Autor diskuse: kubik91 - Profil , 7.8.2014 kaprařina - náčiní, doplňky
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
8x v oblíbených a 6x v ignorovaných.
Nkubik91 - Profil | Čt 7.8.2014 21:09:57
Shimano BeastMaster 7000 XT-A nebo Shimano baitrunner DL 10000 RA ???
NGrasel - Profil | Čt 7.8.2014 21:01:18
kubik91 >> Pokud nečekáš zázraky, jak píšeš, jdi jednoznačně do šíma, ta kvalita je přece jen někde jinde než u Ticy..
Nkubik91 - Profil | Čt 7.8.2014 17:23:56
Matthysek >> Čauvec , taky jsem přemýšlel nad Okuma Power liner PL 860.. Tak sakra nevím :-(
Nkubik91 - Profil | Čt 7.8.2014 17:20:31
daniels >> Nevypadají vůbec špatnĕ , jen si o nich musím sehnat nĕjaké info.. :-)
Nkubik91 - Profil | Čt 7.8.2014 17:14:01
Díky za všechny zprávy , vyšel jsem z toho co jsem si zde přečetl a určité volby vyřadil. Váhám momentálnĕ , mezi tímhle :
1.) TICA Naviják GALANT GBAT LC 5000
2.) Naviják Shimano Baitrunner DL 6000 RA
Omlouvám se , že jsem zde nenapsal zbytek informací :
- lov na odhoz
- vodu jsem myslel stojatou viz. Rybnik, přehrada
- výbavu nebudu chtít mĕnit do té doby , do kdy bude plnĕ plnit svojí práci
- zavážet nemám v úmyslu
Díky.. :-)
P.S. Nečekám v této cenové relaci , žádné zázraky.. :-)
1.) TICA Naviják GALANT GBAT LC 5000
2.) Naviják Shimano Baitrunner DL 6000 RA
Omlouvám se , že jsem zde nenapsal zbytek informací :
- lov na odhoz
- vodu jsem myslel stojatou viz. Rybnik, přehrada
- výbavu nebudu chtít mĕnit do té doby , do kdy bude plnĕ plnit svojí práci
- zavážet nemám v úmyslu
Díky.. :-)
P.S. Nečekám v této cenové relaci , žádné zázraky.. :-)
NFild@ - Profil | Čt 7.8.2014 15:34:35
daniels >> Tak ty Foxy vypadají taky dobře, kubik91 se bude muset rozmyslet :-)
Ndaniels - Profil | Čt 7.8.2014 15:21:01
A co by jsi řekl ta tohle.... Naviják s baitrunnerem Fox Eos 10000 a cena 1900kč http://www.as-fish.cz/19748,cz_navijak-s-baitrunnerem-fox-eos-10000.html
NMatthysek - Profil | Čt 7.8.2014 15:11:49
Ahoj, já mám CORMORAN UK CARP BR XL 6000 a Okuma Power Liner PL 865 a jsem s oběma spokojen, používám je na odhoz, mají velké cívky tak to lítá celkem dost daleko, jsem spokojen
NFild@ - Profil | Čt 7.8.2014 14:28:37
kubik91 - >> Z nabídky co uvádíš jsem také pro to Shimano. A baity umí opravdu dobře.
NLucciano - Profil | Čt 7.8.2014 14:17:13
Moja skúsenosť je taká, že v nižších cenových reláciach tie Daiwy za Shimanom zaostavajú...v kvalite prevedenia, väčšie vôle, nie tak ľahký chod ako u Shimana. Ďalšie mínus je, že Daiwa nemá náhradnú cievku. Takže v tomto prípade by som do Daiwy nešiel. Navijak už nekupuješ v najnižšej triede a tak by som tu už nad Pelzerom či Ryoby neuvažoval. Predsa len, Shimano či Daiwa sú niekde inde.
Z modelov, ktoré si uviedol je zrejmé že chceš navi s baitom. Neviem, či budeš aj vyvážať,no volil by som menší prevodový pomer kvôli životnosti a menšiemu namáhaniu a väčšiu kapacitu cievky aj pre možnosť vyvážky(a ak by si pár desiatok metrov niekde utrhol, na cievke s väčšou kapacitou to žiaden problém nebude).
Popozeral som v tej cene niečo súce a našiel toto:
TICA GALANT GBAT LC 5000
http://www.carpproduct.cz/tica/tica-navijak-galant-gbat-lc-5000-15013
TICA je sesterskou spoločnosťou Shimana, takže o kvalitu sa báť nemusíš.
P.s. A bude ti to aj ladiť k tým Blackom ;-)
Z modelov, ktoré si uviedol je zrejmé že chceš navi s baitom. Neviem, či budeš aj vyvážať,no volil by som menší prevodový pomer kvôli životnosti a menšiemu namáhaniu a väčšiu kapacitu cievky aj pre možnosť vyvážky(a ak by si pár desiatok metrov niekde utrhol, na cievke s väčšou kapacitou to žiaden problém nebude).
Popozeral som v tej cene niečo súce a našiel toto:
TICA GALANT GBAT LC 5000
http://www.carpproduct.cz/tica/tica-navijak-galant-gbat-lc-5000-15013
TICA je sesterskou spoločnosťou Shimana, takže o kvalitu sa báť nemusíš.
P.s. A bude ti to aj ladiť k tým Blackom ;-)
N.pepé. - Profil | Čt 7.8.2014 13:26:24
Dá se dneska vůbec koupit navíják do tří tísic, vyrobený v Japonsku a ne v Číně? Nebo se vyrabí v Japonsku jen ty nejdražší řady.
Nstrejda16 - Profil | Čt 7.8.2014 10:53:39
Asi bych bral ty Daiwy, a máš to pěkně sladěný. Jen by to chtělo větší cívky.
Čtenáři této diskuse také sledují
NFilmy o kaprech na dlouhé zimní večery1637
NMikbaits - pikantní švestka534
NSoutok Vltavy a Lužnice386
NLexikon boilies komponentů901
NVyroba valcu, motoru a prevodu593
NKteré Shimano Big Baitrunner LC - staré nebo nové????620
NMikbaits boilie LiveriX307
NKyjský rybník, Džbán50905
NNový revír - 411 195 rybník Pod Panskou14
NRybarsky vozik233
Živě na MRK.cz
Kde to žije - kaprařina
16:13NKrátkodobá kaprařina x 9953
13:52NZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 4
11:00NFilmy o kaprech na dlouhé zimní večery 1637
10:36NFanclub značky Shimano 16402
8:36NDyje 5, 6, 7 - Mušov a Nové Mlýny - diskuse 54936
StNLegenda s názvem Daiwa Tournament S5000-T, S5500-T či S6000-T 5335
StNATTs hlásiče a ATTx příposlech 546
ÚtNDaiwa Whisker SS 2600 173
ÚtNÚN Žermanice 2009, (471 043, Lučina 2A)... 8060
ÚtNLabe fishing store 19
ÚtNOhře, úlovky, nástraha 1054
ÚtNKyjský rybník, Džbán 50905
PoNŽermanky a bivakovani 4
PoNHarrison - vše o této značce 3722
PoNVýber signalizátorů 2+1 ATTS, Flacarp X7, FOX Mx 145
Co je nového - kaprařina + obecné
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
Oznámení - kaprařina
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - kaprařina
25.6.Carp Cup Rosed 2026
25.6.Dubenec Týmové Červen 2026
25.6.Tylovský rybník - Carp cup léto...
25.6.🏆 CCAM Hruškov léto -...
25.6.Team NULA Cup
25.6.AS Fish carp race na jezeře...
26.6.!!ct retro- poslední volné...
26.6.Lastiashop Fanatik Cup Maleňák...
26.6.Brčekolský Mistrák - uvolněné...
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
NEJLEPŠÍ Z KATALOGU
Doporučujeme e-shop
SvětPVA.cz – Carp PVA Specialist
Jsme specializovaný rybářský e-shop zaměřený na PVA materiály, nástrahy a produkty pro moderní kaprařinu a method...














