- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Shimano Big Baitruner XTA LC + Medium + CI4...
Zdravím Vás přátelé rybáři.Často se tu setkávám s otázky na tyto navijáky.Chěl bych zde založit diskuzi s návody na opravy těchto navijáků..Pár diskuzí tu sice máme,ale nejsou obsáhlé a nezaměřují se přímo na danou problematiku.Myslím že to bude užitečné pro všechny se podělit o informace a zkušenosti.
Návody na promazání,přihnutí pérka na cvrčka,rozebrání navijáků,jak využít přesně přiložené podložky pod cívku a veškeré úpravy,poruchy a nešvary těchto navijáků.
Sám tyto navijáky vlastním a rád se něco přiučím i dozvím.
Návody s fotky jsou velice vítány.Samozřejmě foto od vody v akci také super.
Všem děkuji.
Jaký vlasec používáte?
A) Shimano Tribal Carp 2%
B) Shimano Technium Line12%
C) Shimano Technium Tribal Line 2%
D) Sufix Tritanium Carp11%
E) Sufix Synergy Carp2%
F) Sufix Duo Core Carp3%
G) Awa - Shima Ion Power Camo Quattro 7%
H) Awa - Shima Ion Power Reflector26%
I) Mack-2 - C-MAX LINE 2%
J) jiné33%
Od 25.4.2014 hlasovalo 123 čtenářů.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám...
26x v oblíbených a 11x v ignorovaných.
Kuban - Profil | Po 5.5.2014 22:02:15
Bambi.SpP - Profil | Po 5.5.2014 21:56:38
Bullteriér - Profil | Po 5.5.2014 21:45:36
S tou červenou barvou není problém...Někde jsem četl že ryby červenou barvu nevidí,protože jejich oko neumí zachytit toto spektrum vlnové délky.Co je na tom pravdy nevím,ale pravdou je, že teď na výpravě jsem kolegu přechytal 23 : 12.Stejné montáže,hačky,olova prostě vše mimo vlasce,takže v červené barvě problém nebude...
Už jen to že když jdu na rousnice,tak za červeného světla neutíkají,takže možná na tom něco pravdy bude a červená barva bude méně viditelná než ostatní...
Bambi.SpP - Profil | Po 5.5.2014 21:18:09
Bullteriér - Profil | Po 5.5.2014 20:53:15
Problém vidím opravdu ve vlasci,protože u jiných co jsem používal se to nikdy nestalo a na druhou stranu je chytal na odhoz a to max. do 80 metrů,takže jsem se do prutů ani neopíral tolik co jindy...
Poslední možností je,že to je nějaká dlouholetá skladovka :-)
Uvidíme a když tak pujde do koše a koupím jiný :-)
Bambi.SpP - Profil | Po 5.5.2014 20:22:05
clarence - Profil | Po 5.5.2014 19:29:31
Bullteriér - Profil | Po 5.5.2014 19:24:45
clarence - Profil | Po 5.5.2014 19:10:41
Bullteriér - Profil | Po 5.5.2014 12:21:40
Od výroby tam mám dáno na každém navijáku 2 podložky..Byli tak slepené k sobě že jsem myslel,že to je jedna :-).
Kolik jste jich tam měli s výroby???
Bullteriér - Profil | Po 5.5.2014 12:13:44
Jediný problém který jsem zjistil je vlasec...Všemi chválený Sufix tritánium 0.35 rád praskal v uzlu u obratlíku. Řešením je každý den ho převázat jelikož namáháním při náhozech pak nevydrží...Přišel jsem kvůli tomu o pár pěkných ryb.
Foto od vody...
Erva - Profil | Pá 25.4.2014 13:01:26
Bullteriér - Profil | Pá 25.4.2014 12:55:08
Bullteriér - Profil | Pá 25.4.2014 12:54:18
Erva - Profil | Pá 25.4.2014 12:41:05 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Rostid - Profil | Pá 25.4.2014 12:37:31
Bullteriér - Profil | Pá 25.4.2014 12:32:27
Rostid - Profil | Pá 25.4.2014 12:28:15
Bullteriér - Profil | Pá 25.4.2014 12:04:26
Dokonce jsem se setkal už i s prosbou jak rozebrat,protože majitel si je chtěl nastříkat do jiné barvy...
Proto by se veškeré info mohlo dát sem a máme to pohromadě:-).
Sezona začíná být v plném proudu a určitě se najdou problémy.Sám jsem zvědav,protože já naviják rozebral jednou a vše na mě vyskákalo.Nebýt ochotných lidí,tak jsem ho mohl odvést směr servis..Tudiš všechny informace se budou hodit :-)
Co se týče podložek,tak bez nich mi to navíjelo na spodní hranu cca o 1 mm měně.S podložkou zase o to samý na horní straně..Ve finále jsem motal bez nic a mám to cca stejně na obou hranách :-) Zkusit jsem to ale musel :-).
agig - Profil | Pá 25.4.2014 6:51:53 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Čtenáři této diskuse také sledují
Fanclub značky Shimano16401
Dyje 5, 6, 7 - Mušov a Nové Mlýny - diskuse54935
Filmy o kaprech na dlouhé zimní večery1636
Které Shimano Big Baitrunner LC - staré nebo nové????620
Kaprařský top vercajk3167
Krátkodobá kaprařina x9947
Shimano Power Aero 100001660
Shimano Power Aero 14000 XTB310
Korda Developments a vše co k této značce patří1693
Dalešice ??8160
Kde to žije - kaprařina
StZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 3
StFanclub značky Shimano 16401
StDyje 5, 6, 7 - Mušov a Nové Mlýny - diskuse 54935
StKrátkodobá kaprařina x 9945
StLegenda s názvem Daiwa Tournament S5000-T, S5500-T či S6000-T 5335
StATTs hlásiče a ATTx příposlech 546
ÚtDaiwa Whisker SS 2600 173
ÚtÚN Žermanice 2009, (471 043, Lučina 2A)... 8060
ÚtLabe fishing store 19
ÚtOhře, úlovky, nástraha 1054
ÚtKyjský rybník, Džbán 50905
PoŽermanky a bivakovani 4
PoHarrison - vše o této značce 3722
PoVýber signalizátorů 2+1 ATTS, Flacarp X7, FOX Mx 145
NeTrakker brolly 100 Ev 0
Co je nového - kaprařina + obecné
StBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . Bleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . Bleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . Bleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . Bleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
Oznámení - kaprařina
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - kaprařina
25.6.Carp Cup Rosed 2026
25.6.Dubenec Týmové Červen 2026
25.6.Tylovský rybník - Carp cup léto...
25.6.🏆 CCAM Hruškov léto -...
25.6.Team NULA Cup
25.6.AS Fish carp race na jezeře...
26.6.!!ct retro- poslední volné...
26.6.Lastiashop Fanatik Cup Maleňák...
26.6.Brčekolský Mistrák - uvolněné...
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
Doporučujeme e-shop
Saccon Carp
Rybářský e-shop se zaměřením na moderní kaprařinu. Máme dlouholeté zkušenosti, na trhu úspěšně působíme přes 10 let....












