- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Jak používat pípaky?
Koupil jsem si pípáky,ale nevim,jak mám mít upravenou brzdu...
Autor diskuse: HEROES - Profil , 17.4.2014 kaprařina - náčiní, doplňky
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
2x v oblíbených a 7x v ignorovaných.
NFishky - Profil | Čt 17.4.2014 13:17:31
Martian >> a určitě to byla dělička? ty moje jdou pod vodu hned, asi mám nějaké potápivé či co :))
Nmeteor - Profil | Čt 17.4.2014 13:16:49
Tvl... není apríl na takové veselé téma, tudíž zadavatel musí být opravdu HERO = HRDINA přijít s takto nezvyklým tématem... palec nahoru za pobawení :-)
NMartian - Profil | Čt 17.4.2014 13:16:11
Fishky >> čoveče fakt sem to viděl :-) v mohelně na přehradě, nějakej místní specialista, z hráze sem viděl jak mu jezdí prut po hladině a on se snaží druhý prutem pomocí oluvka udici zachytit :D
NFishky - Profil | Čt 17.4.2014 13:12:59
Martian >> Cestuje po hladině? To nevěřím teda - viděl jsi to osobně? Loni jsem třikrát přišel o prut a vždy byl v sekundě pod vodou a zavřela se za ním hladina, a to i s korkem. Sekunda a je pryč :-) teleskop by plaval, vztak na to má, ale dělička jde ke dnu (vyzkoušeno :)))
NMartian - Profil | Čt 17.4.2014 13:09:37
HEROES - >> anebo spíš zkus specifikovat na co se chceš zeptat, resp. popsat problém co ti to dělá/nedělá....
NMartian - Profil | Čt 17.4.2014 13:08:32
HEROES - >> Znám několi lidí, kteří používají signalizátor a zároveň mají utaženou brzdu "na krev"... podle mě dost hovadina, protože stejně musí u té udice sedět, aby to sekli, protože když to veme nějakej rychlej silák a človek stojí 3,99m ;-) od prutu, tak se stává, že udice končí ve vodě a cestuje po hladině (když dobře)... takže když u pípák, tak na delší vycházky a mít naviják s baitrunnerem anebo povolenou přední brzdu.
Doporučuji kupovat pípaky, který mají ON/OFF, což je totálně neocenitelná pomůcka, hlavně pro ty, kteří po náhozu mají nedošponovaný vlasec a půl kilometru vlasce na hladině, následně nasadí udici na pípák a až poté začnou štelovat dopnutí vlasce (samozřejmě při puštěném pípáku na 110% hlasitosti).
Doporučuji kupovat pípaky, který mají ON/OFF, což je totálně neocenitelná pomůcka, hlavně pro ty, kteří po náhozu mají nedošponovaný vlasec a půl kilometru vlasce na hladině, následně nasadí udici na pípák a až poté začnou štelovat dopnutí vlasce (samozřejmě při puštěném pípáku na 110% hlasitosti).
NMrknato - Profil | Čt 17.4.2014 12:55:06
jurasoft >> Tam, kde čekám záběr za delší dobu, nastražuji šňůry.... Je to daleko zábavnější, než volit melodii na pípáku......
Ntuzemak - Profil | Čt 17.4.2014 12:54:13
PETLOV >> to je asi nějakej mladej,a je ztoho zmatenej:o))
NPETLOV - Profil | Čt 17.4.2014 12:53:18
tuzemak >> jo to ja taky,ale autor se zrejme trosku preklepl.
Ntuzemak - Profil | Čt 17.4.2014 12:49:56
PETLOV >> nic kloudnýho nenapsal,tak sem čekal,že se dozvím něco jinýho.o)))
Nxafrox - Profil | Čt 17.4.2014 12:22:39
HEROES - >> Z nejvetší pravděpodobností asi myslíš brzdu na navijáku ne? Pokud ano tak ji měj povolenou tak aby nekladla téměř žádný odpor. Nevím z čeho si tu děláte srandu :-), ale ne každý je š´toural a přijde na vše sám ;-).
Nbrčál - Profil | Čt 17.4.2014 11:38:49
pípáky používám zásadně jen po tmě,tedy večer a v noci a jen proto,že se při záběru rozsvítí a vím,že bere ryba.nesnáším lidi,co si dají pípáky za denního světla a řve to tam na celé okolí.myslím,že na chytání v noci jsou pípáky dobré,samozřejmě hodně ztlumené,nebo vypnutý zvuk. s brzdou si myslím to nemá nic společnýho :)
Narnošt - Profil | Čt 17.4.2014 11:22:22
HEROES - >> Pípáky nebrzdí,pípáky by měli pípat... ;-)
Nic složitého,zapnout-vypnout - naladit hlasitost - navolit tón popřípadě citlivost...
Nic jiného stejně nejspíš nebudeš potřebovat. :))
Nic složitého,zapnout-vypnout - naladit hlasitost - navolit tón popřípadě citlivost...
Nic jiného stejně nejspíš nebudeš potřebovat. :))
Nšmudla007 - Profil | Čt 17.4.2014 10:36:39
HEROES - >> na pípáku je nějaká brzda? Myslíš jako swingr nastavit závažíčko?
Pípáky je dobrý používat bez baterek, neobtěžuješ pak okolní rybáře a když jseš u prutů tak je slyšet jak hrká rolnička v pípáku při záběru(když je ticho).
Brzdu na navijáku si nastav dle libosti= utažená brzda a spící rybář= přijdeš o prut který ryba stáhne do vody. Povolená brzda a dobře ukotvený prut(třeba fenclovou vidličkou), o prut při záběru obvykle nepřijdeš.
Existuje speciální kaprařský naviják Baitruner .. nahodíš samosek, zapneš BaitRunner a kapr si po záběru jede a jede a jede a při tom píská pípák pííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííí píííííííííííííííííííííííí a hrčí brzda.. a když v tom okamžiku prudce zasekneš tak z navijáku vyjede krásný chumel vlasce( to miluju když zapomenu podržet cívku).
PS. Pípáky si nastav hlasitost nízkou a výšku tónu taky nížšíí.. pisklavý hlasitý tóny přitahujou komáry a taky by ses ráno mohl vzbudit bez prutů a bez člunu.
Pípáky je dobrý používat bez baterek, neobtěžuješ pak okolní rybáře a když jseš u prutů tak je slyšet jak hrká rolnička v pípáku při záběru(když je ticho).
Brzdu na navijáku si nastav dle libosti= utažená brzda a spící rybář= přijdeš o prut který ryba stáhne do vody. Povolená brzda a dobře ukotvený prut(třeba fenclovou vidličkou), o prut při záběru obvykle nepřijdeš.
Existuje speciální kaprařský naviják Baitruner .. nahodíš samosek, zapneš BaitRunner a kapr si po záběru jede a jede a jede a při tom píská pípák pííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííí píííííííííííííííííííííííí a hrčí brzda.. a když v tom okamžiku prudce zasekneš tak z navijáku vyjede krásný chumel vlasce( to miluju když zapomenu podržet cívku).
PS. Pípáky si nastav hlasitost nízkou a výšku tónu taky nížšíí.. pisklavý hlasitý tóny přitahujou komáry a taky by ses ráno mohl vzbudit bez prutů a bez člunu.
Živě na MRK.cz
Kde to žije - kaprařina
ČtNLegenda s názvem Daiwa Tournament S5000-T, S5500-T či S6000-T 5337
ČtNKrátkodobá kaprařina x 9967
ČtNElektro tříkolka na ryby 40
ČtNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 4
ČtNFilmy o kaprech na dlouhé zimní večery 1637
ČtNFanclub značky Shimano 16402
ČtNDyje 5, 6, 7 - Mušov a Nové Mlýny - diskuse 54936
StNATTs hlásiče a ATTx příposlech 546
ÚtNDaiwa Whisker SS 2600 173
ÚtNÚN Žermanice 2009, (471 043, Lučina 2A)... 8060
ÚtNLabe fishing store 19
ÚtNOhře, úlovky, nástraha 1054
ÚtNKyjský rybník, Džbán 50905
PoNŽermanky a bivakovani 4
PoNHarrison - vše o této značce 3722
Co je nového - kaprařina + obecné
ČtNBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Oznámení - kaprařina
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - kaprařina
26.6.!!ct retro- poslední volné...
26.6.Lastiashop Fanatik Cup Maleňák...
26.6.Brčekolský Mistrák - uvolněné...
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody - U...
1.7.!ct-retro ,
2.7.ddk carp cup giants fishing 2026...
2.7.OBSAZENO! FUTRO Extra Cup...
3.7.Hájiště rodinná těžba
3.7.9. ročník Potštátské 50-tky











