- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Jak používat pípaky?
Koupil jsem si pípáky,ale nevim,jak mám mít upravenou brzdu...
Autor diskuse: HEROES - Profil , 17.4.2014 kaprařina - náčiní, doplňky
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
2x v oblíbených a 7x v ignorovaných.
NFishky - Profil | Čt 17.4.2014 14:38:38
Red carp >> mám i bajty, ale... tohle jsem začal praktikovat minulý rok a je fakt, že je to rychlejší a efektivnější. Prut jsem zatím vždy vylovil - ale je zajímavé, jak rychle dokázala mazat ryba s prutem, ve vodě trochu nad kolena jsem prut nedokázal dohonit, prostě bez šance :)
NRed carp - Profil | Čt 17.4.2014 14:33:59
Fishky >> Tak to se pak nediv, že ti mizí pruty ve vodě. Bait je jednoduché a rychlé řešení :-)
NFishky - Profil | Čt 17.4.2014 14:27:54
Red carp >> ano, sešteluju to tak, aby nevyrval prut z rohatinky a zatáhnu brzdu. Případně přikurtuju prut. Takže se často žádná jízda nekoná, vesměs jen píp píp a to je vše. Když už to rozhrčí, je něco špatně.
edit: když nad tím tak přemýšlím, tak ta moje kaprařina je spíš feeder. Teda co se lovu týče, výbava na kapry, ale chytat se s ní snažím jako s feedrem, prostě aktivně. Dotahování brzdy zdržuje :)
edit: když nad tím tak přemýšlím, tak ta moje kaprařina je spíš feeder. Teda co se lovu týče, výbava na kapry, ale chytat se s ní snažím jako s feedrem, prostě aktivně. Dotahování brzdy zdržuje :)
NFishky - Profil | Čt 17.4.2014 14:19:42
Kocháč >> No je to 6 let dozadu, co jsem byl poprvé na Jestřabicích a na závodech se soumrakem, to byla mela! Vítr se utišil, hladina jako zrcadlo a nastal šaškec. Že se u rybníka občas ozve hlásič, OK, ale na takových závodech by to člověk fakt nečekal. Hlásič a brzda navijáku jdou ruku v ruce - jakmile je hlásič nahlas, OK, ale pak by měla být brzda na krev až do možnosti rohatinky. Jestli to má někdo nahlas a cívku uplně povolenou, pak to rozhrčí první cejn a to je zcela zbytečné. Ono vůbec mít povolenou brzdu je zbytečné a přesto ji hromada lidí povolenou prostě má a ještě si z toho dělá čurinu (že chytají neefektivně - jejich věc, ale že ruší půl rybníka je vůbec nenapadne... :))
NKocháč - Profil | Čt 17.4.2014 14:05:10
HEROES - >> Koupil jsem si auto a nevím jak hluboko zrejpat zahradu.
NMachino - Profil | Čt 17.4.2014 13:46:26
tekara >> Souhlasím s tebou,jakmile použiješ pipak přes den,rovnou si na záda namaluj terč a krč se:)))
NHromy - Profil | Čt 17.4.2014 13:41:41
Pedro1 >> Kdyby ryba :-D Byly jsme na člunu a bohužel sklouzl a už byl ve vodě a jen jsem viděl jak jde pod vodu :)
NMikšík - Profil | Čt 17.4.2014 13:38:07
Musíš brzdu upravit tak, aby ti ryba nevzala při záběru prut :)
NFishky - Profil | Čt 17.4.2014 13:37:35
nerf >> lapp - 17.4.2014 13:34:53 >> otázka je dobrá, navíc jednoduchá, bohužel tak moc jednoduchá, že mnozí nad ní mávnou rukou a ve finále to udělají špatně, viz třeba xafrox - ® Čt 17.4.2014 12:22:39
;-)
;-)
Ntekara - Profil | Čt 17.4.2014 13:37:27
Trochu mimo diskuzi (její iniciátor stejně nereaguje).
Nedá mi to, ale mám stále silnější pocit, že za chvíli se budu bát napsat, že chytám i kapry a používám i pípáky. Dokonce zapnuté a signalizující:-).
Nevím, proč bych je neměl zapínat, používat pouze večer nebo na delší výpravy, jak tady bylo zmiňováno.
"Pípák" je úžasná věc právě proto, že se mohu kochat přírodou a nemusím stále sledovat signalizátor záběru, ať už je jakýkoliv.
A navíc se mi zdát, že uřvané pípáky začínají být v diskuzích pomalu stejný folklór jako "dědek", který chytá 7kg ryby každou vycházku a drancuje nám vody.
Nedá mi to, ale mám stále silnější pocit, že za chvíli se budu bát napsat, že chytám i kapry a používám i pípáky. Dokonce zapnuté a signalizující:-).
Nevím, proč bych je neměl zapínat, používat pouze večer nebo na delší výpravy, jak tady bylo zmiňováno.
"Pípák" je úžasná věc právě proto, že se mohu kochat přírodou a nemusím stále sledovat signalizátor záběru, ať už je jakýkoliv.
A navíc se mi zdát, že uřvané pípáky začínají být v diskuzích pomalu stejný folklór jako "dědek", který chytá 7kg ryby každou vycházku a drancuje nám vody.
NHromy - Profil | Čt 17.4.2014 13:35:20
Fishky >> Souhlasím... kámoš přišel o vlačák taky s korkem a za sekundu byl pod vodou :)
NMartian - Profil | Čt 17.4.2014 13:26:34
Fishky >> to jo. při chytání z loďky doporučuju jenom tele pro případ záchrany :DD mě se to zatím naštěstí ještě nestalo, ale seká se mi u navijáku bait a jednou to určitě zapomenu zkontrolovat ;-)
NFishky - Profil | Čt 17.4.2014 13:24:20
Martian >> jo teleskopka plave, o tom žádná a navíc ty pořádně tlusté, to má vztlak jak parník, to jo :))
Živě na MRK.cz
Kde to žije - kaprařina
ČtNLegenda s názvem Daiwa Tournament S5000-T, S5500-T či S6000-T 5337
ČtNKrátkodobá kaprařina x 9967
ČtNElektro tříkolka na ryby 40
ČtNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 4
ČtNFilmy o kaprech na dlouhé zimní večery 1637
ČtNFanclub značky Shimano 16402
ČtNDyje 5, 6, 7 - Mušov a Nové Mlýny - diskuse 54936
StNATTs hlásiče a ATTx příposlech 546
ÚtNDaiwa Whisker SS 2600 173
ÚtNÚN Žermanice 2009, (471 043, Lučina 2A)... 8060
ÚtNLabe fishing store 19
ÚtNOhře, úlovky, nástraha 1054
ÚtNKyjský rybník, Džbán 50905
PoNŽermanky a bivakovani 4
PoNHarrison - vše o této značce 3722
Co je nového - kaprařina + obecné
ČtNBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Oznámení - kaprařina
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - kaprařina
26.6.!!ct retro- poslední volné...
26.6.Lastiashop Fanatik Cup Maleňák...
26.6.Brčekolský Mistrák - uvolněné...
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody - U...
1.7.!ct-retro ,
2.7.ddk carp cup giants fishing 2026...
2.7.OBSAZENO! FUTRO Extra Cup...
3.7.Hájiště rodinná těžba
3.7.9. ročník Potštátské 50-tky
NEJLEPŠÍ Z KATALOGU
Doporučujeme e-shop
Saccon Carp
Rybářský e-shop se zaměřením na moderní kaprařinu. Máme dlouholeté zkušenosti, na trhu úspěšně působíme přes 10 let....










