Legenda s názvem Daiwa Tournament S5000-T, S5500-T či S6000-T

Volná debata o tomto již legendárním navijáku. Rady, tipy, doporučení... Pevně věřím, že se to zde rozjede ;-)

Technické nákresy (schémata) navijáků Daiwa jsou k prohlédnutí na tomto ODKAZU.
Autor diskuse: Radek Fox - Profil , 16.4.2014 kaprařina - náčiní, doplňky
Dále moderuje: Greysmen Profil

NPindˇa - Profil | St 7.2.2024 12:36:32

stefan_pista >> Proto jsem menšíc navi vybíral vždy u Daiwy, protože konkurence na zpětný chod poslední dobou, nějak pozapoměla i když už tam teď taky něco udělali. U kaprařiny ho tam tak nepotřebuji a přesto ho tam u velkýchnavi dávají obě firmy

    Nstefan_pista - Profil | St 7.2.2024 11:55:02

    Greysmen >> no, tak tomu nerozumiem vôbec...hlavne že sa bude točiť na obe strany keď treba:-)

      NGreysmen - Profil | St 7.2.2024 11:53:14

      stefan_pista >> jednoduše řečeno infinite antirevers je jednocestné ložisko které má a nebo nemusí mít funkci odbrždění zpětného chodu

        Nstefan_pista - Profil | St 7.2.2024 11:49:18

        Pindˇa >> vydýchol som si, ďakujem Ti

          NPindˇa - Profil | St 7.2.2024 11:47:14

          stefan_pista >> Jj s možností zpětného chodu to nemá nic společné u Šíma tomu myslím říkají super stopper

            Nstefan_pista - Profil | St 7.2.2024 11:44:02

            Pindˇa >> díky moc, nieže kúpim navi za pár stoviek a on pôjde len jedným smerom:-)))

              NPindˇa - Profil | St 7.2.2024 11:27:47

              stefan_pista >> Mělo by to znamenat, že klička nemá absolutně žádnou vůli ani sklon, pokud se ji pokusíš otočit dozadu https://www.daiwa-france.com/technology/reels/infinite-anti-reverse-4?ajax=1

                Nstefan_pista - Profil | St 7.2.2024 11:13:39

                prosím Vás, neviete mi ešte povedať čo znamená ten Infinite Anti-Reverse u Daiwy? Mýli ma to Infinite...to znamená, že navi sa nedá vôbec prepnúť na spätný chod? keď pozerám obrázky u tých navi, tak tam vidím tú páčku na zapnutie/vypnutie spätného chodu...no som z toho debil pravdupovediac...ďakujem vám vopred

                  Nbart.bm - Profil | St 7.2.2024 10:28:19

                  Pindˇa >> no nemělo.

                    NPindˇa - Profil | St 7.2.2024 10:21:46

                    bart.bm >> Z toho plyne že z 25 by to mělo letět dál, jestli to dobře chápu?

                      Nbart.bm - Profil | St 7.2.2024 9:53:47

                      stefan_pista >> Není zač, snad jsem to napsal dobře. Víceméně je to z osobních zkušeností co jsem vypozoroval. Kluci mě jistě když tak opraví.

                        Nstefan_pista - Profil | St 7.2.2024 9:33:39

                        bart.bm >>ahoj ďakujem Ti za cennú exkurziu do sveta fyziky:-) a za objasnenie. vážim si to.

                          Nbart.bm - Profil | St 7.2.2024 9:06:44

                          stefan_pista >> ano ve zdvihu. A rozdíl je v tom že u 25 se silon při náhozu dostane rychleji hlouběji pod hranu cívky a tím se zvyšuje odpor při tření o hranu. Zatímco u vyšší a mělčí to tak rychlé není. Samozřejmě se bavíme o stejném průměru vlasce,kapacitě cívky atd. Je tam i rozdíl v hustotě ovinu při navíjení atd. Jestli má 25 a Whisker stejný průměr nevím. Ale asi 25 bude mít menší. Ale to hádám.

                            Nstefan_pista - Profil | St 7.2.2024 8:59:57

                            chlapi ahojte, prosím Vás chcel by som Vás spýtať, ak by ste mne technickému polenu trošku poradili...
                            keď porovnám tento navi
                            Daiwa Tournament Feeder 25 QD
                            a napríklad tento navi
                            Daiwa Whisker 45 SCW QD-OT
                            tam je zrejme rozdiel v zdvihu cievky, však? a priemer cievky je asi rovnaký...
                            Má ten rozdiel vo zdvihu cievky výrazný rozdiel na vzdialenosť náhodu? Za predpokladu že priemer cievky je rovnaký? Ďakujem vám vopred.štefan

                              NGreysmen - Profil | Po 5.2.2024 14:43:51

                              LongPlay >> ss9000. milionmax jinak nic

                                NLongPlay - Profil | Po 5.2.2024 12:24:04

                                Dobrý den. Zeptám se Vás...Z jakého tipu Tournament basia nahradím cívku,osu a matici z Tournament 6000t. Děkuji...A nebo z nějakého jiného.

                                  NFSnevajs - Profil | Čt 1.2.2024 11:19:19

                                  Greysmen >> jsi poklad :) , děkuji

                                    NGreysmen - Profil | Čt 1.2.2024 10:37:42

                                    FSnevajs >> ještě dodám že Crosscast 45 SCW je to samé

                                      NGreysmen - Profil | Čt 1.2.2024 8:24:53

                                      FSnevajs >> 530 metrú 0.35 znaceni LD
                                      700 metrú 0.35 značení SD