Legenda s názvem Daiwa Tournament S5000-T, S5500-T či S6000-T

Volná debata o tomto již legendárním navijáku. Rady, tipy, doporučení... Pevně věřím, že se to zde rozjede ;-)

Technické nákresy (schémata) navijáků Daiwa jsou k prohlédnutí na tomto ODKAZU.
Autor diskuse: Radek Fox - Profil , 16.4.2014 kaprařina - náčiní, doplňky
Dále moderuje: Greysmen Profil

Nbart.bm - Profil | Po 22.1.2024 18:49:58

P3 >> já když vzal ty Basiair 45QD do ruky tak jsem si říkal že to je dětská hračka. Prd váha a takoví nic 😁 Na těžkou dřinu mám jiné stroje. Tohle je na zábavu. Ale 120g musí zvládnou jinak jdou z baráku. Jen člověk nesmí být ko.kot a nahazovat s cívkou v horní úvrati na plné koule.

    Nmurphyy - Profil | Po 22.1.2024 18:31:53

    FSnevajs >> len brzdi brzdi este zo 2 taketo superlativy v dalsich prispevkoch a pre niektorych to bude finalna na vytiahnutie karty..:)) tym nemyslim mna :)
    ale je pravda ze ked som mal ten navi v ruke, posobil uz na mna silnejsim dojmom nez predosle-telo mohutnejsie (koli bocnym prevodom na ws-scw), nie az tak pretiahnute, podobne ako u shima, pricom stale cievka dlha ale optimalne uzka na nahozy, osobne radsej by som zobral tu surf verziu s prevodom 4,1 ale ani tejto by som sa nebal

      NFSnevajs - Profil | Po 22.1.2024 18:22:48 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

      murphyy >> on si jen děda ze mě dělá legraci - je to dobrák, nemyslí to zle 😉 Každopádně, tyhle Tournamenty jsou ty nej co jsem měl 👍

        Nmurphyy - Profil | Po 22.1.2024 17:54:01

        FSnevajs >> tiez som to nejak nepochopil, co si mysleli ze tie fotky robis na zahrade? :)) kazdy chodi ako moze a chce

          Nmurphyy - Profil | Po 22.1.2024 16:38:07

          bart.bm >> ale inak aj pre akoze EU trh mohli tu basiu nechat tiez s prevodom 4,1. to neni ani prilis pomaly ani rychly taky standard na takuto velkost navi, tak ako to bolo u predoslych, no dali tam trochu vyssi, predsa je zname ze eu kaprari vyvazaju aj na 1000m tak aby sa neumotali :) aj ked neviem kto s nimi vyvaza na dlhsie vzdialenosti na to ani nemaju taku kapacitu

            NP3 - Profil | Po 22.1.2024 16:03:44

            bart.bm >> 😅to jsem pochopil,ale mně zajímá lidská zkušenost (od někoho kdo je má už X let..)A používá je třeba i na řece (Labe atd..). Já je mám chvíli...

              Nbart.bm - Profil | Po 22.1.2024 16:00:03

              P3 >> myslím že když s nima chytají na moři z pobřeží,tak 120g snesou zcela určitě 😁

                NP3 - Profil | Po 22.1.2024 15:37:52

                murphyy >> Děkuji za zajímaví pohled na věc a přeji letos hodně krásných úlovků.

                  Nmurphyy - Profil | Po 22.1.2024 15:26:40

                  P3 >> ano rozumiem ja len ze ak ti vyhovuje na tie pruty 120g tak proste to bude 120g, to zvladne kopec inych ovela lacnejsich navi-myslim tak ze ani po rokoch im nic nebude..chapem ze chces mozno nejake potvrdenie od inych ci ich nahodou nepretazujes a keby ini povedali ze chytaju 150g tak uz budes kludnejsi, ale myslim ze vela ludi co s nimi vyvazaju nebude a na daleky odhoz je u nas 120g uz tak nejak max, ale opat 120g (netahas to v kuse celu rybacku ako na privlac a sem tam aj zapumpujes) na tie navijaky nemoze byt vela, ok to len moja mala vsuvka snad sa nejaki majitelia ozvu co s nim tahaju

                    NP3 - Profil | Po 22.1.2024 15:10:11

                    murphyy >> Mně spíš zajímala jen zkušenost kolegů co je mají.Jestli jim někdo nakládá ještě víc atd... Já jim víc jak těch 120g zatím nenaložil .Vic v tom nehledej 😉

                      Nmurphyy - Profil | Po 22.1.2024 14:57:53

                      P3 >> akoze mas take dela a sa pytas ci neni na nich 120g vela j? :) no tak to mi hlava uz nebere :)) chapem ze to neni nejak extra silovy navijak ale take zataze musi zvladat

                        NP3 - Profil | Po 22.1.2024 14:27:19

                        Jaké na ně používáte olova na odhoz? Já 116-120g max(mam je na 12,6ft Harrison Aviator + 3,5lb)A přemýšlel jsem jestli jim ne ubrat,ale s touto gramáží to lítá nejlíp.

                          Nbart.bm - Profil | Po 22.1.2024 11:41:31

                          FSnevajs >> se mi ty Tournamenty líbí čím dál víc 😁

                            Nbart.bm - Profil | Po 22.1.2024 11:40:18

                            Díky 👍 čekal jsem něco horšího podle toho jak se o tom píše 😁 ale když to vezmu ala MacGyver tak nic co by nenapravila černá elektrikářská páska na vhodném místě 😁 takhle moc motají všechny SCW?

                              NFSnevajs - Profil | Po 22.1.2024 11:05:47 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                              Tak se mě vrátili motadla z lázní, musím moc poděkovat Mudr Greysmen ... Mám pocit, že jdou ještě lépe jak nové :)

                                Npikr - Profil | Po 22.1.2024 10:47:10 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                bart.bm >>

                                  Nmurphyy - Profil | Po 22.1.2024 10:24:39

                                  bart.bm >> Filip tu daval foto par mesiacov dozadu, mozno niekto este posle
                                  https://www.mrk.cz/diskuse.php?idzapisu=17476425&id=673110

                                    Nbart.bm - Profil | Po 22.1.2024 10:10:17

                                    Může sem někdo hodit jak má návin Basia 20 Tournament 45 SCW QD? Jak moc je to prostředkem propadlé? Díky

                                      N$ - Profil | Ne 21.1.2024 21:40:47

                                      bart.bm >> 🤷‍♂️

                                        Nbart.bm - Profil | Ne 21.1.2024 19:56:31

                                        $ >> asi takhle,okruh lidí co jsou ochotni za tohle dát ty prachy moc velký není. Takže se pomalu ví o všem co se pod názvem Basiair objeví na bazarech. Kdyby stály za ty prachy už je dávno nemá a vlastní je některý ze zdejších pacientů,nebo těch co sem nepíší a jen nakouknou 😁 objevili se Basiair Z dva kusy za cca 44tis a dneska jsem dopoledne koukal a už nejsou. Proč tam tedy jsou tyhle už tak dlouho?