Legenda s názvem Daiwa Tournament S5000-T, S5500-T či S6000-T

Volná debata o tomto již legendárním navijáku. Rady, tipy, doporučení... Pevně věřím, že se to zde rozjede ;-)

Technické nákresy (schémata) navijáků Daiwa jsou k prohlédnutí na tomto ODKAZU.
Autor diskuse: Radek Fox - Profil , 16.4.2014 kaprařina - náčiní, doplňky
Dále moderuje: Greysmen Profil

Mr.Doctor - Profil | St 18.10.2023 15:35:02

$ >> Ty 17 Basia SLD jsou označeny QDX, ty 19 Basia SLD jsou označeny QD.... měl by být rozdíl v délce brzy, ale nedokážu posoudit, v ruce jsem měl oba modely, přišly mi chodem stejné, oba chodily moc hezky, rozdíl jsem v nich v podstatě neshledal, ale brzdu jsem vážně nějak více nestudoval....jinak ano, v roce 19 vyšly i SCW, osobně mi chod 19 SLD přijde příjemnější.....

    Mr.Doctor - Profil | St 18.10.2023 15:29:41

    Pindˇa >> Rozumím....nejsem odborník, ale domnívám se, že tyto QDX , viz. mé foto níže, jsou pouze Japan, nevím o tom, že by byla nějaká jiná série, ale mohu se samozřejmě mýlit..... každopádně chtěl jsem si je koupit právě ve Fishinginvestu, je to asi 3 roky zpět, co jsem tam jel, jelikož už je u nás nikdo něměl a já je chtěl vzít do ruky.....v té době jsem již nějakou sezónu chytal se svými Basiairy, byla to hodně vysoko nastavená laťka, nicméně ty QDX se mi tak líbily, že bych jim i nějaké drobné "nedostatky" v chodu dokázal odpustit.....bohužel to fakt nešlo, ten chod byl slušně řečeno jedním slovem bída, v té době tam měl 19 Basia SLD i 19 Basia SCW, porovnával jsem chod a tyto dva "nové" modely byly uplně někde jinde....jako vůbec tě od nich neodrazuji, jsou moc hezké, aspoň teda pro mě, mají ten retro nádech, starý UK styl, ale bohužel funkčně bych je nedal..... třeba se ozve Radek, ten je dlouho chytal....ať se daří 😉

      $ - Profil | St 18.10.2023 15:24:47

      Mr.Doctor >> ty 19 SLD, co jsou někde vzácně k vidění, nejsou to v podstatě 17 SLD? Nebo v roce 19 vyběhli s novými SCW i inovovanými SLD?

        Pindˇa - Profil | St 18.10.2023 14:34:32

        Mr.Doctor >> Já si právě s těma na fotce točil a moc se mi líbily, jak vzhledově, tak chodem, jen jsem si nemohl vzpomenout které to konkrétně byly, nicméně jejich majitel se ozval a potvrdil, že jsou to puvodni QDX - prvni serie jeste made in japan

          Mr.Doctor - Profil | St 18.10.2023 13:46:47

          radek.č >> V podstatě jakýkoliv ….. řekneme od 19 Basia SLD do současné doby….

            radek.č - Profil | St 18.10.2023 13:34:35

            Mr.Doctor >> které současné myslíš?

              Mr.Doctor - Profil | St 18.10.2023 13:01:57

              Pindˇa >> Ve své době to byly snad nejhezčí navi, co Daiwa dělala….a dovolím si tvrdit, ze i dnes neztratily nic ze svého “lesku” …. nicméně vyvoj nezastaviš , takže v ruce se ti při točení podle mě líbit moc nebudou …😂😂

                Mario6121 - Profil | St 18.10.2023 12:50:03

                Pindˇa >> puvodni QDX - prvni serie jeste made in japan

                sehnat se jeste daji, ale cena je uplne mimo:
                https://www.ebay.co.uk/itm/291726477092?epid=1405147169&hash=item43ec40c724:g:ZesAAOSwGOxW~pG6&

                  Mr.Doctor - Profil | St 18.10.2023 12:37:58

                  Pindˇa >> U nás pochybuji, poslední co jsem viděl před par lety bylo u Janička ve Fishinginvestu….ale v ÚK by se ještě mohly dat sehnat nove , myslím …. každopádně ty soucasne modely jsou nesrovnatelné lepší, co se chodu týče ….zase je fakt, ze ténto model se mi moc líbí pořad …. 😜😂🤪

                    Pindˇa - Profil | St 18.10.2023 12:26:05

                    Mr.Doctor >> Dají se ještě sehnat? Byly to dobré mašinky?

                      Mr.Doctor - Profil | St 18.10.2023 12:12:45

                      Pindˇa >> Já bych si klidně dovolil tipnout staré QDX ….

                        Licas - Profil | St 18.10.2023 11:09:39 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                        Krása střídá nádheru. 😉 Neboj Míro, je o ně postaráno přímo královsky.

                          okúň - Profil | St 18.10.2023 10:56:08

                          Pindˇa >> basia custom

                            Pindˇa - Profil | St 18.10.2023 10:42:23

                            Zdravím všechny, dokázal by někdo identifikovat navi Daiwa na téhle špatné fotografii? Dík.

                              Pindˇa - Profil | St 18.10.2023 10:23:44

                              big.John >> Do rohatinek JAG si můžeš dát výplň, podle tloušťky blanku, pojistka JAG Rod Locker není součástí rohatinky.

                                Dušan_hp - Profil | St 18.10.2023 10:21:03

                                Mr.Doctor >> Tak to chápu a nezlob se. Mě naopak moc sedí když si jedu sednout večer do půlnoci hodit metrové pouzdro do kufru auta a chytat. Blank pracuje krásně, jemnější ale spodek má sílů. Dezign je ovšem na každém.

                                  Dušan_hp - Profil | St 18.10.2023 10:18:39

                                  big.John >> Ahoj, promiň ale není moje, mám korky. Používám hrazdy bez jištění a nikdy se nestočily, když tak pošlu SZ

                                    big.John - Profil | St 18.10.2023 9:59:19

                                    Dušan_hp >> ahoj, předpokládám, že ta fotka sestavy je Tvoje...
                                    Měl bych otázku - za těma rohatinkama (předpokládám JAG) máš pruty přivázaný kvůli vyskočení. Ty rohatiny to neudrží? Co mám já, tak mi připadá, že kolikrát bych vyndal i vidličku ze země...
                                    A věc číslo dvě - na čem to je přivázaný? Poprosím co to je za sestavu (branku)
                                    Díky big.John

                                      Mr.Doctor - Profil | St 18.10.2023 9:50:32

                                      Dušan_hp >> 🤪 O cenovku vůbec nejde, třeba s nim i jde chytat , jen ten koncept prutu není zrovna můj šálek kávy …. dokázal bych si tam představit jiné , jinak 👌

                                        Dušan_hp - Profil | St 18.10.2023 9:32:26

                                        Mr.Doctor >> co se ti nelíbí na Scope? Chytám na třílibru moc rád! Cenovka má na Tebe málo nul???