Legenda s názvem Daiwa Tournament S5000-T, S5500-T či S6000-T

Volná debata o tomto již legendárním navijáku. Rady, tipy, doporučení... Pevně věřím, že se to zde rozjede ;-)

Technické nákresy (schémata) navijáků Daiwa jsou k prohlédnutí na tomto ODKAZU.
Autor diskuse: Radek Fox - Profil , 16.4.2014 kaprařina - náčiní, doplňky
Dále moderuje: Greysmen Profil

NMr.Doctor - Profil | St 18.10.2023 9:19:16

Radek Ráliš >> Radek Fox - 18.10.2023 8:53:50 >> Hezky vyladěné….jen ten prut mě trochu přivádí do rozpaků …😂😂

    NRadek Fox - Profil | St 18.10.2023 8:53:50

    Hoši, to.je prdel tady. Každému vyhovuje něco jiného... Já si to svoje našel a přeji to i ostatním 😜

    PS: Aktuální fotka od mého kamaráda

      N$ - Profil | St 18.10.2023 6:04:37

      murphyy >> murphy, twl, dávno nejsi na základce. Proč by měli něco potvrzovat kámoši?? A pokud to nejsou siamská dvojčata s tebou, ani nemůžou. Potvrdit lze jen, co se udělá, nikoli co se neudělá. A mluvil jsem sice na tebe, ale ne (jen) o tobě. Těch vyjmenovaných zásahů do Shiman i jejich důvodů máte prosáklou diskusi. Číst ještě všichni umí. A protože jsem byl demokraticky přehlasován, že Ultegra je střední třída, týká se to shimano navijáků minimálně střední a vyšší střední třídy.
      Ale to je jedno. Já ti chtěl jen sdělit, že skrze tvá opakovaná kázání všichni vědí, co preferuješ a bylo by možná na místě respektovat jiná rozhodnutí, než je to tvé. Pokud ne, jsou zde ještě diskuse např. o navi Penn, Ryobi a zřejmě i další.
      Byl bych velmi zvědav, zda bys při přidřené rolně u shimana došel alespoň k trochu podobnému závěru jako u Basie, nebo zda bys postupoval jinak. Překvapils, že jsi jako první nevyčistil rolničku a na místo toho psal opět dlouhé kázání na téma...... no, však víme.
      Dej vědět, až vyčistíš a promažeš rolnu. Kdybys tam chtěl dát kuličkový, tak dvakrát 5x8x2,5. Snad si to pamatuji, kdyžtak někdo potvrdí, opraví...
      Čest 🤟

        Nmurphyy - Profil | St 18.10.2023 0:41:23

        $ >> a co sa tyka shima, nikdy-az na mozno nejake vynimky (to potvrdia aj moji kamosi) som nemusel riesit ziadne shimo navijaky po kupe..
        ak to riesis..to uz tvoja vec

          Nmurphyy - Profil | St 18.10.2023 0:30:01

          $ >> "Ale vůbec se neodvažuji poučovat všeznalého murphyyho"
          ok no, ..cize, ako zacat..
          neviem ako si prisiel na to ze som vseznaly ci ako tu pises?
          praveze opak
          kazdy den na rybach prichadzam na to ako nic neviem, a ako som tu len maly kusok z toho nasho sveta, ktory dalej plynie bez ohladu na nase mrk diskuse :)

            N$ - Profil | St 18.10.2023 0:06:54

            murphyy >> myslím, že nejen Radek, ale celý mrk tě chápe už mnoho let, po která píšeš dvakrát týdně stále stejnou informaci. Samozřejmě v tom vytrvej, nenech si názor sebrat (všichni o to dle tvé intenzity zřejmě usilují) a obrať na pravou víru mnoho bezvěrců či pomatenců.
            Měl bych na tebe jeden dotaz. Snad tě to neurazí nebo nenaštve, jako znalec nejdokonalejších strojů v galaxii, které je dobré někdy hned po přinesení z obchodu domazat, změnit mazivo v brzdě, aby se nelepila, vymezit různé druhy vůlí, zkrátit brzdu karbontexy, aby byla rozumně použitelná, nahradit kluzná ložiska kuličkovými, jako znalec strojů, kde 20 let vyvíjejí zdvih cívky a tady musím uznat, chytá to dobře (ryby neee), mi jistě popravdě odpovíš.
            Co jsi udělal s Basií? Dobře, stáhnu volume, dal jsi do rolničky kuličkové ložisko?
            A ano, problém v rolně může působit i strašidelněji (vnitřek navi), než to je. Ale bývá to jen rolna. Ale vůbec se neodvažuji poučovat všeznalého murphyyho... klaním se

              Nmurphyy - Profil | Út 17.10.2023 21:20:57

              viem ze sa to Radkovi asi nebude velmi pacit, ale tak napisem svoj pohlad a verim ze to pochopi :)

              cize, ako uz bolo spominane, opat potvrdzujem, najepsia daiwa je shimano :)

              Opat som ku tomu dosiel na zaklade viac rocnych skusenosti so shimom a daiwou (hoci tie starsie daiwa modely nemam)
              Napr daiwa SLD QD, na sucho toci stale super, ale uz sa s nou nechyta tak dobre..zacal mi uz davnejsie dost hucat pri stahovani-pozriem na lozisko v rolnicke ale mam pocit ze budem musiet pozriet aj do oblasti hlavoveho loziska..
              Naproti tomu starsia BASIA CUSTOM s cervenymi prvkami ktoru mam tu od Doktora Martina tak ta ide stale bezo zmeny a v podstate aj teraz este na nu rad chytam..
              tym sa dostavam k tomu, ze zrejme tie starsie navi boli poctivejsie, nemam napr skusenost s legendami Daiwa Tournament ST apod, ale verim ze su to legendy a spolahlive stroje sluziace vela rybarom doteraz..
              Preto mnohi stale budu inklinovat k tej istej znacke, ale uz to nemusi byt az tak objektivne co sa tyka dalsich novsich modelov..

              Ja mam aero technia XT uz to bude pomaly 15 rokov, uz to neni ako na zaciatku, su tam na jednom o trosicku vacsie vole (pri toceni doma na sucho) ale stale ma ten navi bavi ked na neho chytam, stahujem ryby, lahsie montaze z vyvazok..a verim ze mi bude sluzit dalsich x rokov..

              Cize, moj dalsi drahsi navijak na kapre uz nebude daiwa za 500+eur, ale shimano bud aktualne technium mgs, alebo si pockam na to dalsie, a mam vystarane na desiatky rokov a ten navijak bude stale chodit plus minus rovnako..
              vseobecne, aj na shimo navi za 150eur sa mi po case chyta lepsie ako s daiwou za 500..

              Ale chapem, niekto ostava verny fanusik pretoze ma to svoje odzite s danou znackou a veri jej, vie jej potom aj vela prepacit, ale ako objektivne musim povedat napr co sa tyka kvality navinu, spolahlivosti, vydrze aj u lacnejsich modelov, pocitu sily pri toceni a zdolavani, brzdeni atd, za mna vyhrava shimano..

                NLukas H - Profil | Po 16.10.2023 22:37:48

                Amurář >> zdar, nefot proti vodě, navijáky jo🤣🤣
                A nejlepší Daiwa je Shimano

                  NGreysmen - Profil | Po 16.10.2023 20:19:50

                  Amurář >>jasně umim tam implantovat klínek ze žeberní kapří kosti a přitahuje ho šlacha z žabího stehínka

                    NAmurář - Profil | Po 16.10.2023 17:55:04

                    murphyy >> laicky řečeno okamžité zastavení kličky na místě.Míra prý něco už vymyslel.😃

                      Nmurphyy - Profil | Po 16.10.2023 16:21:51

                      Amurář >> asi myslis okamzity antirevers rotora, to si myslim ze vzhladom na konstrukciu toho loziska a systemu nepojde, ale Miro ma ked tak opravi

                        NAmurář - Profil | Po 16.10.2023 12:06:40

                        Míro, dík budu ty navíc potřebovat vytunit- udělat multistop na rotoru a promáznout, ale ty stejně nemáš čas viď😄Ale je tu hezky i když už je zima.

                          NAmurář - Profil | Po 16.10.2023 11:26:37 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                          Něco pro oživení, taky dejte pár fotek.

                            NMatyášek - Profil | Po 16.10.2023 7:44:09

                            Mr.Doctor >> doktore, já se z tebe pos..u 😀

                              NMr.Doctor - Profil | Po 16.10.2023 7:04:34 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                              Matyášek >> Ne, teď vážně , děláš to těm klukům hezky, s pečlivosti a takovym otcovskym přístupem …..je fajn , ze tady máme guru na Shimano a guru na navijáky…. 😂😂😂

                                NMr.Doctor - Profil | Po 16.10.2023 6:59:07

                                Matyášek >> Čumiš co, jak vypadá krásný, poctivý rybářský reel….. to jen ty se pořad hrabeš v těch cyklistických “sračkach” a o poradny navi nezavádíš ….. zdar Martas 😂😂✌

                                  NMatyášek - Profil | Po 16.10.2023 5:12:29

                                  No tvl., nějak jsem se tady ocitl, někdo mě sem kiknul, připadám si jako ztracen v poušti - Miro, Radku, Marťas, já už budu hodný, netrestejte mě, ja chci odsud pryyyyyč 😀

                                    NRadek Fox - Profil | Čt 12.10.2023 17:05:40

                                    Greysmen >> Míro, nechám to tak, jak to je a právě nové černé kličky prodávám. Je mi s podivem, že je ještě nikdo nevzal. Jsou opravdu krásné, navijáky vystřelují úplně někam jinam a navíc prodávám dvě za cenu jedné.

                                      NRadek Fox - Profil | Čt 12.10.2023 17:01:18

                                      murphyy >> Mám to teď poladěné, jak jsem chtěl, a proto je snad konec dalším nákupům. Naopak vystřeluji do světa nějaké věci, které již nevyužiji a je nesmyslné, aby se mi jen tak válely v bedně ;-)

                                        NRadek Fox - Profil | Čt 12.10.2023 16:58:07

                                        FSnevajs >> Ale nemusí :-)))) Někdo rád holky, jiný zase vdolky a já jedině horní úvrať :-))))