Legenda s názvem Daiwa Tournament S5000-T, S5500-T či S6000-T

Volná debata o tomto již legendárním navijáku. Rady, tipy, doporučení... Pevně věřím, že se to zde rozjede ;-)

Technické nákresy (schémata) navijáků Daiwa jsou k prohlédnutí na tomto ODKAZU.
Autor diskuse: Radek Fox - Profil , 16.4.2014 kaprařina - náčiní, doplňky
Dále moderuje: Greysmen Profil

NDušan_hp - Profil | St 11.10.2023 9:40:33 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

Radek Ráliš >> Radek Fox - 11.10.2023 8:08:49 >> Přesně proto jsem vzal nové PA, vůbec nešlo o peníze ale to XTC je vážně strašný komín...

    Nmurphyy - Profil | St 11.10.2023 9:10:52

    Radek Ráliš >> Radek Fox - 11.10.2023 8:08:49 >> predtym boli aj ine pekne modely technii, ale viem ze si na shimo zanevrel (podla mna chyba), ale uz nic, ved uvidis, hlavne ze si so svojimi masinkami spokojny ;)

      NRadek Fox - Profil | St 11.10.2023 8:08:49

      murphyy >> Marťas, kdyby nemělo to nové Shimano Technium takový hrnec místo cívky, už bych je dávno měl.

        Nmurphyy - Profil | St 11.10.2023 8:02:19

        inak Radku, som z tych karp dajw trochu sklamany..viem ze niekedy to mohli byt drzaky, ale ako aj citam na zahranicnych forach, jeden typkek co mal daiwu SLD QD potom presiel na aero technium-potom hovoril ze to technium je navijak z inej planety oproti tej daiwe..asi tak..:))
        tym nehovorim ze si napr daiwu uz nekupim, asi kupim, snad, dalsiu generaciu basie-ked uz doriesia ten navin ..:))

          Nmurphyy - Profil | St 11.10.2023 7:42:41

          Radek Ráliš >> Radek Fox - 10.10.2023 21:20:17 >> Ano Radek, aj za mna by mali pasovat, ale aj aby pasovali s tou matkou brzdy..
          j ako vravis najlepsie ak to ma niekto fakt vyskusane

            NRadek Fox - Profil | Út 10.10.2023 21:20:17

            Pánové, mám dotaz. Chci zjistit, jestli pasují cívky z mých navijáků, tudíž starých Basií i Basiairů na nová motadla Daiwa SCW QD? Před pár hodinami mi volal kamarád z Brna a říkal, že mu pasují cívky z Basiair Z45 právě na nové SCW QD. Shodou okolností se mne před chvílí ptal kluk na SZ, který má o moje prodávané cívky zájem a chce je na SCW QD. Děkuji za informaci.

              NGreysmen - Profil | Út 10.10.2023 21:05:32

              Klikař >> tak ty už nikam odsud mizet nemusíš. Docent Chocholoušek už vysílá kurýry se slušivou kamizolkou.🤣🤣

                NKlikař - Profil | Út 10.10.2023 16:38:00

                Radek Ráliš >> Radek Fox - 10.10.2023 16:32:52 >>
                Ahooj Raďo, mizim odsud , pokud je to takto nakažlivé pak už néééé ja nechcuuu. Ja od těch střibrných koupil dalši Basiary a dneska černý Basie ach jo

                  NRadek Fox - Profil | Út 10.10.2023 16:32:52

                  Klikař >> Čau Jirko, nemáš na to čas, ale pokud bys přečetl tuhle diskusi celou, tak zjistíš, že zde řešíme daleko větší píčoviny, na kterých doslova bazírujeme a nemůžeme bez nich žít. Jenže nám na nich moc záleží, někdo to nechápe, ale to tak. Tudíž si rozmysli, jestli si nechceš dát tuto otázku rovnou do ignoru. My Tě totiž úplně nakazíme 😜🤣😂🤣😂🤣😂

                    NPoušťák - Profil | Út 10.10.2023 15:15:24

                    Filda nemá záběry, tomu záleží akorát jak to ladí a vypadá,tak nevím co řešit návin,když to chlejstne 5 m od břehu a jen fotí☝️🤯🤣

                      NDušan_hp - Profil | Út 10.10.2023 15:13:52

                      Klikař >> mě by osobně štvalo dát patnáct za kus a koukat na toto :(

                        NKlikař - Profil | Út 10.10.2023 15:09:07

                        Třeba mně poučíte , jsem v rybařině nováček 🤣🤣 to opravdu řešíte jak vypadá návin na cívce ? 😉, pokud je to z funkčního hlediska pak to chápu ale degsign to vážně 🤣🤣👌

                          Nradek.č - Profil | Út 10.10.2023 14:34:58

                          Greysmen >> Ano,přesně tak. Jen ne daiwáckou podložku ,ta má 0,25mm. Já tam dal šimanáckou. Ta má 0,20mm. Teda podle moji šuplery. No a výskedek je,že lavor se skoro ztratil. Vlasec se posunul víc k navijáku na cívce. A je to celé navinuté do konusu. A myslím,že to tak má být na konusové cívce. A hází líp než Basiair. No až na ten zvuk při navíjení. Ale to bys možná odladil,jako super ladič Daiwy.

                            NGreysmen - Profil | Út 10.10.2023 13:15:41

                            Když tak kokám na ten návin určitě jednu podložku pod cívku. A ohledně toho lavoru uprostřed, když se nad tím zamýšlím tak z hlediska tření vlasce při náhozu o závity před to byl možná záměr japonských inženýrú. Jen se neztotožnili s naším estetickým pohledem

                              NGreysmen - Profil | Út 10.10.2023 13:10:33

                              murphyy >> hlásili kroupy, měl strach s odlétajících třísek.

                                NFilla - Profil | Út 10.10.2023 12:28:37

                                FSnevajs >> jasná zpráva, Dannyho marketingový bůh vše sleduje 😁
                                Je mi jasný, že vše je otázkou subj.náhledů. Tak ten můj preferuje staromódní zelenou, když už. Pro UK stylery je to v plískanicích věc praktická. Ať slouží ✌

                                  Nmurphyy - Profil | Út 10.10.2023 10:57:25

                                  FSnevajs >> mas to dobre namotane, len navijak to nemota uplne rovno, takze s cielom to trochu vylepsit za skusku by stalo posunut navin smerom viac dozadu do mierneho konusu ako aj radek.č pisal

                                    NFSnevajs - Profil | Út 10.10.2023 9:11:06

                                    murphyy >> slibuji až budu motat nové vlasce, dám si lépe záležet ... ale na funkčnost to vliv nemá :)

                                      NFSnevajs - Profil | Út 10.10.2023 9:09:54

                                      murphyy >> :) :) :)

                                        Nmurphyy - Profil | Út 10.10.2023 8:25:09

                                        FSnevajs >> inak skusil by som sa pohrat s podlozkami este, pridat nejake aby sa cievka posunula vyssie a viac navinu islo ku spodku cievky, ako naznak takeho mensieho konusu