Legenda s názvem Daiwa Tournament S5000-T, S5500-T či S6000-T

Volná debata o tomto již legendárním navijáku. Rady, tipy, doporučení... Pevně věřím, že se to zde rozjede ;-)

Technické nákresy (schémata) navijáků Daiwa jsou k prohlédnutí na tomto ODKAZU.
Autor diskuse: Radek Fox - Profil , 16.4.2014 kaprařina - náčiní, doplňky
Dále moderuje: Greysmen Profil

NRadek Fox - Profil | Pá 6.10.2023 19:11:39

Daiwa 17 Basia 45 SLD QD

    NRadek Fox - Profil | Pá 6.10.2023 18:56:11

    Ahoj pánové, hlavně v klidu ;-)

    Teď jsem dorazil z cest a jsem docela ztahanej, ale nedá mi to, abych nenapsal pár řádků.

    No, dnes už je v prodeji jediný naviják, který bych si koupil a tím je Daiwa 17 Basia SLD QD, což je ta čené bryketa. Však tak černá nemusí zůstat, stačí trochu víc peněz zainvestovat a hned má člověk jiné motadlo viz. moje přiložené fotky. Tento naviják vychází ze starého Basiair 45QD a má zcela stejné tělo, rotor ze Zaionu a hlavně konstrukci. Bohužel jsme ještě s Mirkem Greysmenem nezjistili rozdíl mezi zmíněnými motadly - nebyl čas. Moc nás to však zajímá a tudíž k tomu dojde. Kdy to bude, nedovedu slíbit.

    Jeho chod je moc dobrý, rozhodně nešustí ani nehází a oscilace je v něm, taková jakou tam dali. Snad tomu trochu v tom Japonsku rozumí a nedali tam nějakou nepodařenou :-)) Jo, Shimana mají oscilace pomalejší, a to o mnoho, ale z mého pohledu je úplně zbytečné dosáhnout zdvihi cívky na 150x otočení kličkou /můj osobní názor/. Basiair chodí proti němu lehčeji, ale to zjistíme až po zmíněné rozborce a samozřejmě je též v cela jiné cenové kategorii.

    Koupil jsem pomalou oscilaci ze SRN od https://www.custom-reels.de/ a není dobře udělaná. Při cívce v dolní úvrati dochází k přeskočené jezdce na oscilační tyčce a zde udělal fašoun chybu, jelikož tam vyfrézoval malou drážku, čímž není přechod do zdvihu cívky plynulý a kopne to - ukazoval mi to Mirek, který to odhalil. Nechal jsem je od něj vyjmout a vrátit tam originály. Ty custom mám je doma, celkem dva kusy. Klidně je někomu prodám, pokud by mu nevadil onen zmíněný zvuk.

    Tak tady je něco pro potěšení oka ;-)

      N$ - Profil | Pá 6.10.2023 18:04:55

      Dušan_hp >> proč bych to měl brát zle, vždyť jsem tě o to požádal. Děkuji
      Jo, ta dřevoklička mi jde k Horizonům X v korku...
      Zatím jsem nepotkal navi, kterému by se nevyklala cívka při povolené brzdě... ani u nové generace šiman, no 🤷‍♂️

        NEmanko - Profil | Pá 6.10.2023 17:08:52

        Môže sa niekto z majiteľov vyjadriť k zvuku "kávomlynčeka" pri najnovšej Basii pri vytahovani montáže s olovom z vody?

          NDušan_hp - Profil | Pá 6.10.2023 16:58:56

          $ >> celé naše vyprávění je jen nějaká dojmologie. Moc se mi ta Basia líbila a jediný problém jsem měl s madlem, které se k mým prutům prostě nehodí. Když jsem vzal naviják do ruky, přišel mi jako plastový samopal co jsem měl v desíti... tu barvu zailonu jsem čekal, je vidět i na fotkách. Když jsem naviják roztočil rychleji začal dělat zvuky jako kamarádův Emblém za trojku a trochu mě zaskočilo když povolíš brzdu o půl otačky začne se cívka kývat na ose o půl centimetru. Neber to zle, chtěl jsem Basii objednat na slepo z NF kde byla nejlíp a jsem rád, že jsem to neudělal.

            N$ - Profil | Pá 6.10.2023 16:09:58 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

            Dušan_hp >> můžu poprosit o upřesnění toho zpracování a chodu? Jestli myslíš jen tu oscilaci...? Za mě je OK. Na řece musím být po náhozu rychlý. Když nahodím Basií, zaklapnu překlapěč, došponuju, do vidlí a swinger.
            U slow oscilation moderny je vždycky vidět, že vlasec jde od rolničky jinam, než do příslušného řádečku. A doladění trvá. Doladění čehokoliv. Prší, tak nějak nehceme, aby nám pršelo pod cívku, na osku. Tak chceme mít cívku dole, pěkně na rotoru. Twl a teď ten neskutečně dlouhej vomrd se šimpáněm, zvlášť když to vyšlo po náhozu do půlky zdvihu. To je 150 otáček rotoru!! 😂 zpátky dolů. A délka náhozu? To není téma, každej fandí svejm.
            Ve zpracování jsem nenašel jedinou chybu. Narozdíl od šimpáň. Tam už jsem viděl takový fauly, že to podle mě nemělo opustit továrnu. No jestli myslíš to žíhání Zaion rotoru, zaskočilo mě to na začátku. Teď se mi to líbí. Vážně. Jinak nikde ani chybička. Vyloženě lahůdkou bych označil chod překlapěče.
            A ještě jedna věc. Když koupí Daiwy, pravděpodobně půjdou totožně. U šimpáň se mu to samozřejmě může poštěstit. 🤟

              Nmurphyy - Profil | Pá 6.10.2023 15:48:48

              Dušan_hp >> ja ten navi mam, a praveze na sucho ide ako hodinky, krasny tichy hladucky chod s mininom voli..ano oscilacia je jednoducha worm ale na nahozy to nevadi lieta to z neho paradne, ten novsi cerveny uz ma wormshaft viac sprevodovany ale nedoladili aby navin bol uplne super..skoda..ten cerveny bol tiez jeden z mojich kandidatov

                NDušan_hp - Profil | Pá 6.10.2023 12:37:30

                Emanko - 6.10.2023 11:45:57 >> Ahoj, doporučuji ti SLD QD koupit v obchodě a vzít ho do ruky. Pro mě trochu zklamání hlavně ta oscilace. Rotor litá nahoru a dolů rychle jako starý Rexík. Je to vidět i na jednom YT videu. Je nádherný, lehký ale zpracování a chod mi neseděl ani na sucho.

                  NEmanko - Profil | Pá 6.10.2023 11:45:57

                  Ďakujem priatelia!Tak budú SLD QD.
                  Ešte posledná otázka. Na koho sa mám obrátiť ako by som chcel navijáky upgradovať(ak to má zmysel), prípadne urobiť ľahký dizajnový custom?

                    NGreysmen - Profil | Pá 6.10.2023 10:25:31 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                    Eman. >> Emanko - 5.10.2023 22:34:38 >> SLD QD

                      Nmurphyy - Profil | Pá 6.10.2023 9:27:15

                      Eman. >> Emanko - 5.10.2023 22:34:38 >> asi tak ako pises, bud Daiwa Basia 45 SLD QD alebo tu novu cervenu - ta je tiez dizajnovo super aj ked boli na nu recenzie ze ten navin nie je uplne top ako pri SLD QD (v strede navinu na cievke ako by bol jemny obluk ze to neni uplne rovne)

                        NEmanko - Profil | Čt 5.10.2023 22:34:38

                        Greysmen >> Lov na dohod. Povedzme 50-100m. Len by som si chcel splniť detský sen a mať kruteprísne Daiwy. Kedysi, možno ešte v minulom tisícročí som mal bait runner Daiwa. A to bola taká mašina že doteraz som na tom tak, že keď kaprársky navijak, tak jedine Daiwa.
                        Problém je že nemôžem ísť jednoducho do obchodov a navijáky chytiť do ruky. Tu na severe nemáme kapre. Tak všetko riešim len na nete. Ale čo mi tu dobrí ľudia radili...dobre radili.

                          NGreysmen - Profil | Čt 5.10.2023 18:21:27

                          Eman. >> Emanko - 5.10.2023 14:52:50 >> no hlavně aby se to líbilo tobě a měl jsi z toho radost sám musíš vědět na jakeh způsob lovu je nejvíc využiješ.

                            NEmanko - Profil | Čt 5.10.2023 14:52:50

                            Dobry den kolegovia.
                            Kedze sa blizi cas Vianoc zacinam rozmyslat nad obdarovanim sa. A asi to budu navijaky. Mam Emblemy na daleku vyvazku ale chcelo by to aj nieco `na kratko`.
                            V hre je len Daiwa. Uprimne som ale dost zmateny z toho co som tu cital. O originaloch a reediciach. A vlastne ani neviem ci chcem staru legendu alebo najnovsi model. Chcem len aby to bolo zaujimave, pekne a absolutne spolahlive.
                            Konkretne su v hre:
                            https://www.total-fishing-tackle.com/daiwa-tournament-5000-st-reel
                            alebo niektory z tychto:
                            https://www.total-fishing-tackle.com/catalogsearch/result?q=basia%20custom%20reel

                            Alebo sa mam vykaslat na customy a stariny a kupit si 45 sld qd alebo najnovsiu Tournament Basia 45 SCW QD?
                            Vopred dakujem za kazdu radu alebo nazor.

                              NRadek Fox - Profil | Pá 29.9.2023 19:01:11

                              Zánovní cívka, verze Black Custom opět 1.000,- Kč kus. Mám 4 kusy.

                                NRadek Fox - Profil | Pá 29.9.2023 18:57:13

                                Pokud by měl někdo zájem, tak prodávám nové cívky na motadla Daiwa Basia či Basiair. Cena pro zdejší šílence je 1.000,- Kč za kus. Hluboká s kapacitou 300 metrů vlasce o průměru 0,35 mm. Mám 4 kusy.

                                  NRadek Fox - Profil | Pá 29.9.2023 18:53:39

                                  carppetr >> Ahoj, díky za reakci a informaci, že jsou i druhostranné, což jsem fakt nevěděl👌

                                    Ncarppetr - Profil | Pá 29.9.2023 18:21:41 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                    Radek Ráliš >> Radek Fox - 23.8.2017 13:32:10 >> Já mám levoruké🤩😜

                                      NTomass1 - Profil | Ne 17.9.2023 10:15:40

                                      Ahoj, neměl by někdo na prodej nahradni cívky buď na SS3000 nebo S5000 BE. Cenu akceptuji😉

                                        NLongPlay - Profil | Út 15.8.2023 21:15:34

                                        Někde sem tenkrát viděl fotku Tournament-u a ten měl držák přeraženej vejpůl. Jenže sem se tenkrát o tydle stroje ještě nezajímal a dnes už to nikde nemůžu najít.....Kdybyste někdo věděl, kdo co a jak. Sem s tím 🤔🕵️