Legenda s názvem Daiwa Tournament S5000-T, S5500-T či S6000-T

Volná debata o tomto již legendárním navijáku. Rady, tipy, doporučení... Pevně věřím, že se to zde rozjede ;-)

Technické nákresy (schémata) navijáků Daiwa jsou k prohlédnutí na tomto ODKAZU.
Autor diskuse: Radek Fox - Profil , 16.4.2014 kaprařina - náčiní, doplňky
Dále moderuje: Greysmen Profil

NLongPlay - Profil | Út 15.8.2023 21:06:29

Greysmen >> Tak to by si přál určitě každý,kdo vlastní Tournament. Nicméně,to už je taky o majiteli a to vlastně čehokoliv....😁😉👍🤘

    NGreysmen - Profil | Út 15.8.2023 19:45:42 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

    LongPlay >> tak takový navi s5000t neexistuje ty všehcny makaj a budouu az do skonání světa. S těmi budou rybáři chodit k vodě ještě v době kdy už ve vodě žadný ryby nebudou 😂😂

      NLongPlay - Profil | Út 15.8.2023 7:35:44

      Dobrý den, chtěl bych Vás kolektivně poprosit... Scháním naviják Daiwa Tournament s5000t a to na náhradní díly. Klidně dezolát, bez cívky, poničené tělo, zlomená klička,nebo nekompletní navi.Jaký koliv díl na tento tip. Předem děkuju Pavel.

        NGreysmen - Profil | Pá 11.8.2023 14:46:46

        murphyy >> na tohle se špatně odpovídá top produkty dělá kdejaká firma ale to je neuživí. Dneska všechno frčí na spotřebku. Kup používej zahoď a kup novej. Zlatý starý poctivý výrobky. 🙄

          Nmurphyy - Profil | Čt 10.8.2023 23:14:22

          Greysmen >> Ahoj Mirec, stale si myslis ze daiwa sa snazi robit TOP produkty?
          ja ten pocit vseobecne nemam, uz o tom aj Radek nacrtol..

          na druhej strane-vidim obidve firmy pretekajuce sa pri privl. navi.. tam ale stale vidim vyvoj a vsetko viac v prospech shimana
          ci to len ja vidim?

            NGreysmen - Profil | Čt 10.8.2023 23:03:26

            LongPlay >> nemáš zač 😉

              NLongPlay - Profil | Čt 10.8.2023 22:57:00 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

              Dobrý večer všem.... Rád bych poděkoval panu Greysmen-ovi, který mi poradil (né jednou),jak správně postupovat při složení pajšlu navijáku Daiwa Tournament.... Teď mám klid a vím, že je vše na svém místě a to tak jak to má být. Děkuju.

                NLongPlay - Profil | Po 31.7.2023 14:59:56

                Greysmen >>Tak To bych nerad... Máte pravdu....Musim někde sehnat tu osu.Děkuju za rozbor....Toho si cením ....😞😉👍

                  NGreysmen - Profil | Po 31.7.2023 14:23:09 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                  LongPlay >> to odlupováni může být problém, páč jaká koliv hranka nebo drážka pomalinku vybrušuje pastorek ze vnitř a pak má pastorek díru jako ....... a hřidel v něm začne vaklat, následně působí páka na slaider a oscilace začíná pokulhávat. V navi pak začíná polehounku cvakat a to je začátek konce střev navijáku.☹

                    NLongPlay - Profil | Po 31.7.2023 12:14:38

                    Greysmen >> Tak to je přesně,jak říkáte. Malinko se mi ta povrchová úprava odlupuje,ale neni tam žádná jooo velká šlupka. Tak sem trochu znervózněl.Na funkci nema vliv...Navi šlapou jak chrochodyl 👍🤔😁

                      NLongPlay - Profil | Po 31.7.2023 12:10:26

                      murphyy >> Děkuju za info... Věřím,ze ta duralova něco vydrží 👍😉😀

                        NGreysmen - Profil | Po 31.7.2023 11:51:50 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                        LongPlay >> tournament S5000T má ocelovou hřídel s povrchovou ůpravou po celé části pod osazením pro civku, až po uchyceni di oscilačního sleidru. Už jsem se setkal s tím, že někdo vzal hřídel pod rotorem do kleští a ta povrchová ůprava se začala loupat jako staniol.🙄 je to pro větší odolnost při tření, když je přimáčklá k otáčecímu pastorku.

                          Nmurphyy - Profil | Po 31.7.2023 11:40:31

                          LongPlay >> neviem ako to vyrabaju a z coho resp odkial to maju ale nemal by byt problem..co sa tyka shimo navi tak tam som nikdy nezaznamenal ziaden problem (ani som nepocul aby niekto mal) s duralovymi oskami, skor opacne, su lahsie a menej su na tom viditelne necistoty

                            NLongPlay - Profil | Po 31.7.2023 11:18:08

                            murphyy >> Ano, Tournament s5000t.Origo je ocelová, stříbrná, chromovaná bych řek a ta reprodukce je přesně jak píšeš odlehčená s jemně zlatým nádechem...Ale nebál bych se toho, když to takhle produkujou,tak to něco vydrží.Neee? A děkuju.👍👍

                              Nmurphyy - Profil | Po 31.7.2023 10:46:17

                              LongPlay >> co mam aj novsiu basiu SLD QD tak tam je oska ocelova-nie duralova-odlahcena ako maju niektore shima s takym trochu zlatym nadychom..predpokladam ze starsie daiwy to budu mat tiez z nejakej ocelovej zliatiny-strieborna farba.
                              inak aky to je navi? kedze tournament nie je model navi ale skupina/trieda pre viacero modelov/typov, ale zrejme myslis Tournament ST ze?

                                NLongPlay - Profil | Po 31.7.2023 9:27:09

                                Ano prosím, přesně tu...👍😉

                                  NGreysmen - Profil | Po 31.7.2023 8:59:32

                                  LongPlay >> jako myslíš hlavní osu co je na ni cívka?

                                    NLongPlay - Profil | Po 31.7.2023 5:44:27

                                    Oprava k dotazu....Osa je objednana z FAF Custom Reel.

                                      NLongPlay - Profil | Ne 30.7.2023 20:36:12

                                      Dobrý večer Všem.... Rád bych se zeptal, z jakého materiálu je osa navijáku Daiwa Tournament. Měl sem možnost vidět osy od fa. WD a přišlo mi, že je to elox. hliník,je to možné....?! Děkuju.

                                        Nbart.bm - Profil | Ne 30.7.2023 15:00:07

                                        LongPlay >> já na ně koukal. Ale mám jich už moc 🤷‍♂️