Zapichovani vidlicek

Zdravim chlapy i zeny
Jak resite kdyz vam nejdou moc zapichnout vidle ???
Me dneska dosli od NGT a jsou docela tluste tak se tomu moc nechce :(

Otazky co se netykaj tak mazu :)
64 nových příspěvků od Vaší poslední návštěvy. (Začít číst od prvního z nich.)

NPolčis - Profil | So 12.4.2014 13:41:03

hláskař >> V báglu v autě a po 16.6 v bytě ve skříni.

    Nhláskař - Profil | So 12.4.2014 13:35:57

    Polčis >> Kde skladuješ vidličky? :-)

      NMyšák … - Profil | So 12.4.2014 12:16:57

      devastator.ccmore >> Ahoj pravdu máš je to mazec!

        NPvl - Profil | So 12.4.2014 11:44:36

        devastator.ccmore >> Co se diivíš ..? Přemýšlet je buď lenost a nebo ztráta času . :o§))

          Nhláskař - Profil | So 12.4.2014 11:12:29

          .

            Nnekut - Profil | So 12.4.2014 10:59:12

            Roky vozím T kus z cca 30cm kulatiny průměr 10mm, na jednom konci špice, na druhém asi 10cm navařené trubky 18 - 20 mm. Na trubičce mám nalepenou reflexní folii proti zapomenutí vinou špatné viditelnosti v trávě. Bohatě vyhovuje.

              Nmiroslave - Profil | So 12.4.2014 9:17:04



              Zdravím Páni rybáři. Zapichování vidliček. já si nosím k vodě aku vrtačku a prodloužený vidiový vrták o průměru 10 mm vyvrtám otvor(díru) a vsunu vidličku není jiný problém. Na dešník také používám vrták jenže o trochu větší průměr. S pozdravem Miroslav .Vezměte si vzor. Jezdím k vodě už větším automobilem.abych ty všechny věci dopravil k vodě.

                NMistralM - Profil | So 12.4.2014 8:34:28

                Zavrtavacky :-)

                  NJack6 - Profil | So 12.4.2014 8:11:04

                  občas to řeším i kolíkem od bivaku, díru si předvrtám a pak to do ní jde lépe :) letos jsem to použil i do ledu :)

                    NBlue - Profil | So 12.4.2014 2:20:53

                    Já se přiznám stojan nepoužívám,,už jen kvůli jeho ceně a omezeným možnostem,,když lovím sám a široko daleko nikdo není tak si dám pruty do véčka a třeba 7m od sebe....nejde mi o váhovej rozdíl ten je nepatrný oproti těm desítkám zbytečností co sebou vždy tahám..mě by nebavilo to skládat a rozkládat pořád....

                      Nbrčál - Profil | Pá 11.4.2014 19:33:50

                      zapichování vidliček jednou pro vždy vyřešen= beru zásadně a všude tripod :)

                        Nmzxy - Profil | Čt 10.4.2014 23:20:25

                        já je zatloukám půlkou pálené cihly značky KM BETA...lepší je žulová kostka, břidlici nedoporučuji, láme se, když jsou v ní trilobiti

                          NBeck83 - Profil | Čt 10.4.2014 23:19:20

                          Vic o te vidlicce o vencla se pise i tady http://www.mrk.cz/diskuse.php?id=608712&page=2&acti​on=pics

                            NBeck83 - Profil | Čt 10.4.2014 23:09:14

                            Ja mam na feedra vidlicku od Venelu, narazil jsem na ni nahodou v obchode a je to supr vecicka, da se do zeme zatlacit nohou tzn.celo vahou . Stabilitu to drzi pekne protože jsou tam dva zapichoci hroty.

                              Ndrvoštěp - Profil | Čt 10.4.2014 21:41:42

                              Všude beru stojan a mám klid.Váhový rozdíl je nepatrný...

                                Nčervik7 - Profil | Čt 10.4.2014 21:17:25

                                Ahoj, tak si to dej do vody tam to většinou jde a nebo pro jistotu můžeš vozit stojan když jedeš tam kde to neznáš.

                                  NJirka75 - Profil | Čt 10.4.2014 20:47:33

                                  metalbrute >> JJ, řeším to stejně :-)

                                    Nmetalbrute - Profil | Čt 10.4.2014 20:06:52

                                    Diskuze o zapichování vidliček? Hustý.... Nic méně....Co nejde silou, jde ještě větší silou a když né, tak překvapivě přijde na řadu stojan.

                                      Nvave - Profil | Čt 10.4.2014 18:51:18

                                      Užíváme si lovu, přijde borec, začne bušit palicí vidličky do tvrdšího břehu, no a ti okolo by ho nejraději hodili do vody.
                                      Kouknu po starých dírách, zapřu kamenem, položím přes bágl, možností je dost a rybě ve vodě je jedno, jak máš klacky na břehu. Kde to znám a je problém tahám stojan.

                                        NKreja - Profil | Čt 10.4.2014 17:42:35

                                        já mám taky jen tenké vidličky stojan se mi kupovat a tahat na pár vycházek nechce tak jsou bohužel místa kde nemůžu sednout.Taky uvažuji jak to řešit aby se "vlk nažral a koza zůstala celá"

                                          NKurecPalec - Profil | Čt 10.4.2014 17:25:10

                                          NEUSTUPA >> .... :o) .... To ano...to je pravda.... :o) .....

                                            NMartian - Profil | Čt 10.4.2014 17:10:02

                                            Bullteriér >> jojo takže vycházka k vodě na lehko :DDD

                                              NBullteriér - Profil | Čt 10.4.2014 17:06:47

                                              Martian >> 80kg??, :-). to má jen moje taška s olovi .-)

                                                NNEUSTUPA - Profil | Čt 10.4.2014 16:45:39

                                                KurecPalec >> Lepší je vrtat tvrdým do měkýho.

                                                  NMartian - Profil | Čt 10.4.2014 16:35:27

                                                  Zdarec. Tak gumovy kladivo s sebou k vodě a je to! :D já mám klasicky "tenky" vidle, ktery s sebou taham a pokud je nejak extra spatny povrch (kameny, beton apod) nebo lita hladina vody, tak beru stojan. Tady ty tlusty vidle s tou minirampou mi prijdou pekny na oko, ale je otazka jak je to prakticky... protoze prece jen pokud jde clovek na lehko s jednim malym baglikem (ano vim ze je moderni sebou tahat 80kg cajku včetně bivaku a koleček), tak ty maly jsou top ;-))

                                                    NBušák - Profil | Čt 10.4.2014 16:27:10

                                                    kut >> tomu musíme předcházet,prostě vše v pohodě,ahoj

                                                      NProgramátor - Profil | Čt 10.4.2014 15:31:11

                                                      nebo úplně nejjednoduší je, pořídit si tohle:

                                                      http://gardnertackle.co.uk/product/scud-block/

                                                      a v případě, že nemůžu zapíchnout / zavrtat vidle, tak si udělam provizorní stojan. Komu vadí mít položený konce prutu na zemi, tak si pořídí 2 kusy a propojovací tyč.

                                                      a nebo tohle je dost podobný, ale dá se to místo váhy zatížit http://gardnertackle.co.uk/product/triad/

                                                        Narnošt - Profil | Čt 10.4.2014 15:29:55

                                                        milhouse91 >> Šikovný!!! ;-)

                                                          Nmilhouse91 - Profil | Čt 10.4.2014 15:27:51

                                                          Petriiik22 - >> ty tvoje vidle jsou fakt extrém silné,já měl též vidle a vyřešil jsem to jednoduše - koupil jsem si od Anacondy hrazdy ,co se dobře zapichujou(zašlápnou) i v trvdším materiálu a nemohu si je vynachválit ,zastavilo by mě jedině čistě kamenité nebo betonové podloží ;)

                                                            Nkut - Profil | Čt 10.4.2014 15:03:57

                                                            lunimus >> vypadá to pevně a celkem levně.

                                                              Nlunimus - Profil | Čt 10.4.2014 14:57:32

                                                              kut >> samozrejme musíš mať jemne upravené "lôžko" ... resp. ten vrch sa dá z tyčky stiahnuť a upraviť tak (doplniť závit), aby si si tam mohol meniť samotné V-čko, prípadne pre extra pohodlných aj pípak :)

                                                              Osobne lovím hlavne na feeder a keď toto používam pre signalizáciu "do boku" tak tie nožičky zvyknem ešte zaťažiť nejakým kameňom ... hlavne tie predné nožičky ... ale inak je to pekne stabilné a ak máš dobre nastavenú voľnobežku na baitruner, tak by to možno ani nemuselo byť privalené kameňmi :)
                                                              Pre aktívny feeder na jeden prút, keď máš stále ruku na blanku ti to stačí na 100% voľne položené :)

                                                                Nkut - Profil | Čt 10.4.2014 14:49:11

                                                                lunimus >> a jak to řešíš s vlascem v obloučku když povolíš bait a nebo brzdu?

                                                                  Nlunimus - Profil | Čt 10.4.2014 14:43:35

                                                                  no páni .. niektoré zápisy ma fakt pobavili ...
                                                                  radiť niekomu, aby počkal kým zaprší, alebo aby si vyberal miesto lovu podľa toho, či sa tam dá vidličky zapichnúť, alebo nie, tak to je "rada hodná zlata"

                                                                  Veľa ľudí rieši vidličky preto, že chce mať prút nižšie nad zemou, čo veľa stojanov neumožňuje, resp. tripody a podobné veci nepatria práve medzi najlacnejšie záležitosti.

                                                                  Keďže veľmi často chodím aj na miesta, kde sa zapichnúť jednoducho nedá, tak používam stojany, ktoré primárne nie sú určené na rybársky šport: http://www.luk.sk/prislusenstvo_a_doplnky_k_lukom/s​tojany_na_ol_aj_kladkove_luky.htm

                                                                  konkrétne používam tento model: "Stojan na luk BASIC Cartel"

                                                                  Ak tam nie je práve veľký svah, tak prút drží dostatočne a postavíš ho aj na betónovej platni :)

                                                                    NPetr.J - Profil | Čt 10.4.2014 14:24:12

                                                                    Chce to kvalitní akuvrtačku s příklepem, tím se předvrtají krásně dírky i na betonu.

                                                                      Nroman_GA - Profil | Čt 10.4.2014 14:21:22

                                                                      stačí závitový kolíky od bivaku a kladivo, cihlu, kámen..udeláš dírku a pak namísto toho vidle :)

                                                                        NKurecPalec - Profil | Čt 10.4.2014 14:17:53

                                                                        Na tvrdý povrch stojan.... :o) .....na měkký zavrtávačky... :o) ......tak to řeším Já. Někdy opravdu nejsou nervy na to bodat a vrtat do tvrdého...tak rozložím stojan.... :o) .....

                                                                          Narnošt - Profil | Čt 10.4.2014 14:12:47

                                                                          Programátor >> Nebo zavrtávačky do betonu. :)

                                                                            NProgramátor - Profil | Čt 10.4.2014 14:01:15

                                                                            buď zavrtávačky, tam kde je beton stojan. nic víc nic míň

                                                                              Nrosan - Profil | Čt 10.4.2014 13:51:48

                                                                              jsou dvě možnosti-polit misto kde budeš zapichovat vidle vodou nebo nechat udělat dlouhe hroty třeba z nerezu a předělat je na stavajici vidle

                                                                                Nkut - Profil | Čt 10.4.2014 13:46:22

                                                                                Bušák >> máš naprostou pravdu - praskne nám žilka v hlavě a budeme tahat nožičku za sebou..hi

                                                                                  Nkut - Profil | Čt 10.4.2014 13:44:35

                                                                                  sidneyv >> volně položenou,už to tak roky dělá spousta rybářů.Ty schody jsou totiž betonové a nejde to nijak přidělat

                                                                                    Ndosec - Profil | Čt 10.4.2014 12:15:12

                                                                                    sidneyv >> stačí zatížit např. kamenem,nebo kyblíkem s vodou.

                                                                                      NPetriiik22 - Profil | Čt 10.4.2014 12:14:54

                                                                                      Tulo >> že bych se bavil o vidlickach ? bože bože lidi

                                                                                        NBušák - Profil | Čt 10.4.2014 12:09:39

                                                                                        za ty roky co rybařím,tak už vím kde zapíchnu,na nových místech prostě popojdu ,jinak bacha na cévky,nerozčilovat se nejsme nejmladší

                                                                                          Nsidneyv - Profil | Čt 10.4.2014 12:05:39

                                                                                          kut >> a tu dosku mas ako pripevnenu o zem?

                                                                                            NBlue - Profil | Čt 10.4.2014 11:29:33

                                                                                            domino >> tady na písečákách to ani jinak moc nejde když nemáš stojan tak prostě bud musíš jít od lesa kde je hlíněná půda a nebo na druhou stranu kde zem pokrývají kamínky a tam to je boj něco do toho zapichovat,,nemluvim o tom zapichovat deštník to je vůbec očistec....Jinak do hlíny nebo jílu to není problém vrazit vidličku a je celkem fuk jak je zem vyprahlá atd....

                                                                                              Nkut - Profil | Čt 10.4.2014 11:25:43

                                                                                              dosec >> však já taky a používá se to i dnes,místo to nezabírá a je to lehké.

                                                                                                Ndosec - Profil | Čt 10.4.2014 11:23:29

                                                                                                kut >> toto jsem tam používal před dvaceti lety.Levné a funkční :-)

                                                                                                  Ndomino - Profil | Čt 10.4.2014 11:23:00

                                                                                                  doporučuji koupit AKU vrtačku, nechat si nadvařit vrták, nabít baterku a vyrazit... Vidle budou držet jak přibité :-D

                                                                                                    Nkut - Profil | Čt 10.4.2014 11:20:15

                                                                                                    používám kousek desky a v ní vyvrtané dírky do kterých vydličky napíchnu,ono to na D5 na schodech jinak ani moc nejde.Teď jsem si objednal trojnožky tak uvidím.

                                                                                                      Ndomino - Profil | Čt 10.4.2014 11:19:30

                                                                                                      Blue >> vybírat si lokality podle toho kde se dá zapíchnout mě pobavilo :-)

                                                                                                        NFishky - Profil | Čt 10.4.2014 10:52:57

                                                                                                        Petriiik22 - >> nejdou zapíchnout, jsou tupé... ? ale byly levné, že? :)) No u vidlí je důležité, aby nebyly tlusté a byly ostré, pak klidně ať jsou dražší, hlavně aby šli zapíchnout :)

                                                                                                          Nloda30 - Profil | Čt 10.4.2014 10:52:56

                                                                                                          Počkal bych ze dva dny, až poprší a poté to půjde určitě lépe...Nebo alternativu stojanu, ale nechci se opakovat, viz odpovědi níže...

                                                                                                          P.S. Otázek co se netykaj asi nebude mnoho, ale to jen můj postřeh...

                                                                                                            NTulo - Profil | Čt 10.4.2014 10:38:11

                                                                                                            Že by stojan?

                                                                                                              NLuger46 - Profil | Čt 10.4.2014 10:36:14

                                                                                                              do tvrdé hlíny jedině zavrtávačky a máš pokoj, tam kde je skala nebo samej šutr a nevyvrtáš pak už jen stojan, jiné vidle než zavrtávačky bych už nekoupil

                                                                                                                Nspringer - Profil | Čt 10.4.2014 10:26:59

                                                                                                                ..............a já už jsem nepíchal...ani nepamatuju...-))

                                                                                                                  Narnošt - Profil | Čt 10.4.2014 10:19:55

                                                                                                                  Ten vidiák je asi nejlepší řešení,já prostě píchám tak dlouho,dokud nezapíchnu. :))
                                                                                                                  A tam,kde to prostě nejde,tam dám stojan.

                                                                                                                    Nufo 48 - Profil | Čt 10.4.2014 9:58:30

                                                                                                                    Zdravím a konstatuji,že strejda16 má naprostou pravdu...

                                                                                                                      Nstrejda16 - Profil | Čt 10.4.2014 5:49:33

                                                                                                                      Chlapi, prodlouženej vidiák, na něj navařit kus kulatinky a pěkně si předvrtáš díru, pak už to jde snadno.

                                                                                                                        NBlue - Profil | Čt 10.4.2014 0:56:33

                                                                                                                        Tohle řešim taky kolikrát mě to tak vytočí že bych se nejradči sebral a jel zpátky domů, co poradit snažit se vybírat lokality kde se to dá zapíchnout,,rozhodně když narazim na flek s kamínkama na zemi tak to je o nervy kolikrát mi moc nechybí a brečim u toho :)

                                                                                                                          NŠlapeto - Profil | Čt 10.4.2014 0:25:34

                                                                                                                          Petriiik22 - >> Jinak pro zapichování deštníků používám fígl, že si udělám dirku vidličkou, zaleju ji vodou, znovu propíchám vidličkou (slabou), ještě znovu zaleji a pak krásně vsunu deštník.

                                                                                                                            NŠlapeto - Profil | Čt 10.4.2014 0:22:38

                                                                                                                            Petriiik22 - >> neboj se nic, také jsem si pořídil podobné ngtčka a není je potřeba zapichovat hluboko. Stačí kousek nad hroz a v tvrdé hlíně drží. Jinak jsou na to asi lepší zavrtávačky, které mám na řeku, ale už jsem pořídil za dobrý peníz tyto. Jak jsou tlusté, tak se lehce nevylomí.

                                                                                                                              NBnick - Profil | Čt 10.4.2014 0:17:23

                                                                                                                              Kousek bukového dřeva, male kladívko a jedeš ;) PS: Dřevo proto at nebijes kladivem přímo po vidličce ;)

                                                                                                                                NMery - Profil | Čt 10.4.2014 0:01:06

                                                                                                                                ahoj mívám stejný problem věpšinou se snažím vybírat mista kde je měkký břeh nebo beru stojan ;-)