Rozhodnutí Free spirit HI-s 3lb, 12 ft nebo 3,5 lb, 12 ft

Ahoj všem,
momentálně chci pořídit Hi-s, ale nemohu se rozhodnout v lb. Chci házet 80 - 100g olovem a často i s punčochou co nejdál.Tvrdé házecí speciály FS ive nechci z důvodu lepší zdolávačky a vyhovuje mi 12 ft. Nevíte někdo jestli je zásadní rozdíl v akci a jestli zvýšení na 3,5 lb bude zásadní pro zdolávání. Děkuji za rady.

NErva - Profil | Po 1.12.2014 7:17:33

Peter94 - Klasika Sic očka .

    NPeter94 - Profil | Po 1.12.2014 6:04:10

    Este otazocka.ake maju ocka?

      NLadis31 - Profil | Ne 30.11.2014 20:27:22

      Diky za reakci,vystava v BRNE rozhodne.

        NDida - Profil | Ne 30.11.2014 20:23:59

        Ladis31 >> nejsou, ikdyž se zdají

          NLadis31 - Profil | Ne 30.11.2014 20:14:41

          Tak jsem opet v pasti,uz jsem byl rozhodnut pro NEW E classy 3.25 a ted ctu,ze to jsou tvrdaky?!

            NMARTIN K. - Profil | Ne 30.11.2014 20:11:19

            Peter94 >> rozumím. Nej test je u vody . No pokud chytas pod nohama a nenakladas prutu těžké olova tak 2,5 by snad měla stačit. Ale jak sem psal muže se ti to zdát málo proto si to radši zkus a uvidíš.

              NPeter94 - Profil | Ne 30.11.2014 20:08:21

              MARTIN K. >> na vystave som ich drzal v ruke ,ale to je nic.potreboval by som stym hadzat a najlepsie tahat rybu.aby som to zistil musim ich kupit a potom bud predat a stratit na tom ,alebo budem spokojny.takze za par dni budu na predaj his-ky alebo e-classy.

                NMARTIN K. - Profil | Ne 30.11.2014 20:01:19

                Peter94 >> vychytej si nějakou výstavu nebo zajed přímo ke Kucerovy si ty klacky osahat. Přece to nebudeš kupovat na zaklade ze ti někdo rekne jak se mu zdají tuhé. Každy to ma jinak. Neni to klacek za trojku ze si reknes tak nic nesedl me jde dal. Takze určo zkusit.

                  Nzdenek3689 - Profil | Ne 30.11.2014 19:36:45

                  Peter94 >> Právě kvůli tomuhle jsem pordal e-class a vzal Hi-S v 3lb....a teď si chrochtám...

                    NPeter94 - Profil | Ne 30.11.2014 19:21:16

                    Rajsi >> No ja to chcem hlavne na hadzanie a zdolavanie z brehu.Mne staci hadzat do max 80m.Sa mi pravdu povediac nechce verit ,ze his-ko je tensie ,ako e-class ten ma tusim priemer 12mm.Ja mam momentalne e-class 2,75 new a rozmyslam nad tymito his.Na tych e-classoch sa ohyba len jedna tretina prutu a chcel by som aby sa to ohybalo cele.Tak neviem ,ci mam dotoho ist ,alebo si nechat tie e-classy a nevymyslat.Ale zase HIS je HIS :)

                      NRajsi - Profil | Ne 30.11.2014 19:02:56

                      Peter94 >> Čau, mám E-classy 3.25lb 50mm očko a Hi-s 2.50lb. Hi-esa jsou tenší. Celkově vypadají konkrétně vedle těchto E-classů jako párátka. Zdolávačka je parádní, zdolávám hlavně ze člunu a když je ryba pod člunem, tak si jen chrochtám jak pruty krásně pracují. Jinak to prostě není prut na házení, ale s 90tkou olovem jsem neměl žadný problém hodit kolem 100m.

                        NPeter94 - Profil | Ne 30.11.2014 18:28:05

                        Pani tie 2,5lb maju aku parabolu?Ohyba sa prut ,az pri rukojet.Myslite ze je na takej librazi super zdolavacka aj 3kg ryb?Ake s tym hadzete olova?Aky je priemer prutu?Nieco take ako na e-class?
                        Dakujem

                          Nminn - Profil | Po 20.10.2014 18:29:18

                          retag >> Jo k mání jsou, pořídil jsem Hi-S 3lb v korku.

                            NLejsi - Profil | Po 20.10.2014 18:03:06

                            retag >> Já přešel předloni z Hi-S 3lb na Hi-S 2.5lb a nemohu jsi vynachválit, u mě nej pruty. U Michala snad k mání budou.

                              Nretag - Profil | Po 20.10.2014 8:30:46

                              minn >> Zdravím pročítám tu starší diskuse zjistil jsem že si nabízel Hi-S 2.5lb jsou ještě k mání.
                              Dík Roman

                                Njirik11 - Profil | Út 27.5.2014 20:53:43

                                Já se rozhodl pro univerzál, vyhovuje mi jak na zdolávačky tak se s nimi i nádherně nahazuje, Hi-s 3lb 12 ft ,mám čtyři kusy tři sezony a luxus. Měnit nehodlám

                                  Njirik11 - Profil | Út 27.5.2014 20:52:06

                                  Já se rozhodl pro univerzál, vyhovuje mi jak na zdolávačky tak se s nimi i nádherně nahazuje, Hi-s 3lb 12ft ,mám čtyři kusy tři sezony a luxus. Měnit nehodlám

                                    NPete - Profil | St 14.5.2014 22:30:07

                                    Radim1974 >> jak pisou kluci toho plastu se neboj, dnes tyto materialy neco vydrzi a nevim o nikom kdo by s tim mel problem. Ja sam mam na prutu na more kovove sroubeni od ALPS, sice design super ale jak psal MiK studi to a zbytecny gramy navic. Byl jsem ted tyden v zahranici na jezere kde se nesmi zavazet a mel jsem moznost HiS 3lb konecne poradne prubnout a lepsi prut na hazeni jsem nemel a jen mne mrzi ze jsem je nemel uz driv.

                                      NMichal Kučera - Profil | St 14.5.2014 22:10:11

                                      Radim1974 >> reklamace na to nikdy nebyla...a jak píše Filip, kov by tomu opravdu přidal na váze hodně, i při použití hi-tech materiálu...podle mě to je subjektivní pocit...uvidíš, že si na to za chvíli ani nevzpomenenš

                                        NRadim1974 - Profil | St 14.5.2014 19:12:50

                                        Me je to docela burt, ja jen aby to sroubeni neco vydrzelo. A dneska se vyrabeji takove slitiny kovu, ze by to tu vahu moc nezvedo.