Rozhodnutí Free spirit HI-s 3lb, 12 ft nebo 3,5 lb, 12 ft

Ahoj všem,
momentálně chci pořídit Hi-s, ale nemohu se rozhodnout v lb. Chci házet 80 - 100g olovem a často i s punčochou co nejdál.Tvrdé házecí speciály FS ive nechci z důvodu lepší zdolávačky a vyhovuje mi 12 ft. Nevíte někdo jestli je zásadní rozdíl v akci a jestli zvýšení na 3,5 lb bude zásadní pro zdolávání. Děkuji za rady.

FSnevajs - Profil | Út 13.5.2014 17:22:29

Radim1974 >> ja mel nerezove sroubeni na century a mohu rict, ze prut je pak opravdu hodne tezky .. Asi bych to uz nechtel :)

    Michal Kučera - Profil | Po 12.5.2014 16:08:25

    Radim1974 >> kdyby to bylo z kovu, tak to jednak v chladných obdobích zebe, navíc by to musel být kov na kov a to by celý prut ztěžknul...samozřejmě, je to věc vkusu, někomu se líbí designově nápadnější šroubení co jsou např. na prutech Force, ale kvalitativně a funkčně je to na FS zcela odpovídající cenové třídě

      Radim1974 - Profil | Po 12.5.2014 14:46:17

      Tak mám vyzkoušen můj nový HIS a jedním slovem - skvělý. Takové náhozy jsem ještě neměl.
      Co bych vytknul - plastové šroubování - za ty prachy mělo být určitě s jiného materiálu. Vypadá jak běžné šroubení prutu za 500 Kč.

        Radim1974 - Profil | St 30.4.2014 15:17:08

        FSnevajs >> Diky, z toho co pises tak ta 3 lb bude asi ok, diky.

          FSnevajs - Profil | Po 28.4.2014 21:27:05

          dnes jsem si byl zahazet s 3lb HIS a s 100gr olovem hodim dale jak s 90g ...jestli ti to pomuze u rozhodnuti :)

            D.O.K. - Profil | Po 28.4.2014 20:14:10

            S velkou spokojenosti pouzivam HI-S 3lb. Mam to kompromis mezi vyvazenim a hazenim.

              FSnevajs - Profil | Ne 27.4.2014 19:20:00

              Radim1974 >> souhlas s Martinem .... 90% staci 3lb

                Radim1974 - Profil | Ne 27.4.2014 15:34:25

                MARTIN K. >> prave ze 90% kapru je do 50 cm, nechodim na ryby jen pro velke kapry. Kdyz prijde jesem rad, jinak mam nejradeji feeder.

                  MARTIN K. - Profil | Ne 27.4.2014 14:54:31

                  Radim1974 >> 3lb naprosto stačí. Můžeš mu naložit fest a vydrží. Ta 3,5 mi přišla uz dost tuhá ale zase u vody to muže byt jinak. Pokud chytas v obtížných vodách a velke ryby tak bude lepší ta 3,5.

                    Radim1974 - Profil | Ne 27.4.2014 13:51:58

                    FSnevajs >> vubec nevim jak jdou tvrde, jen soudim, ze podle kvality blanku ( ceny) budou na odhoz vyborne a zdolavacka i v pripade mensich ryb skvela.Mozna ze to precenuji, ale proto jsem rozjel diskuzi, abych zjistil prakticke zkusenosti od tech co je vlastni.

                      FSnevajs - Profil | Ne 27.4.2014 13:43:17

                      Na to co pises ty musi 3lb stacit .... Mam ty same 😄 zatim

                        Radim1974 - Profil | Ne 27.4.2014 12:17:42

                        clarence >> jake jsou ty mk3? Mohl by to byt urcity kompromis mezi nahozem a zdolavackou a vypadaji poctove a cena taky dobra.

                          clarence - Profil | Út 22.4.2014 20:40:56

                          Radim1974 >> Kolega má nový Brillanty ale 2,75 lb bohužel to nemohu porovnat Hi-s ale zkusím to porovnat s Bond Girl,Tempetation MK3 a mojemi Century FBS.J

                            Radim1974 - Profil | Út 22.4.2014 9:20:11

                            clarence >> Dík a dej pak vědět.

                              Mentos - Profil | Po 21.4.2014 23:14:23

                              Dobrý večer pánové mám možnost koupit používané za dobrou cenu HI-s ale v délce 12,6ft Tak se chci zeptat zkušených lidí zda je to oproti 12ft veliký rozdíl těch cca tuším patnáct cm. Druhá otázka zní zda je veliký rozdíl mezi 3-3,15 ? Děkuji za postřehy

                                Kuban - Profil | Po 21.4.2014 22:45:15

                                Radim1974 >> Trojka mi neseděla,s 2.75 vrnim blahem na Labi i 8ha rybníku :o)
                                Je těžký něco vybrat,měl jsem štěstí,že jsem toužil jen po jednom :-)

                                  minn - Profil | Po 21.4.2014 19:55:55

                                  Kdyby měl někdo zájem, prodávám HI-S 12ft, 2,5lb téměř nechytané za dobrou cenu.

                                    chesper - Profil | Po 21.4.2014 19:49:39

                                    Radim1974 >> nepřijde mi že by brillant 3lb byl moc tvrdý

                                      clarence - Profil | Po 21.4.2014 19:38:03

                                      Radim1974 >> Brillant je všeobecně tvrdší prut kolega teď koupil 2,75 a bylo mu řečeno,že odpovídá běžným prutům 3-3,25lb ale vyzkoušíme až od 3.5. tak dám vědět ale jinak zpracování,očka,blank nádhera.J

                                        Slavík - Profil | Po 21.4.2014 18:45:33

                                        Kdyby se někdo chtěl zbavit Hiska 12ft, 3lb pište do SZ, díkes