Rozhodnutí Free spirit HI-s 3lb, 12 ft nebo 3,5 lb, 12 ft

Ahoj všem,
momentálně chci pořídit Hi-s, ale nemohu se rozhodnout v lb. Chci házet 80 - 100g olovem a často i s punčochou co nejdál.Tvrdé házecí speciály FS ive nechci z důvodu lepší zdolávačky a vyhovuje mi 12 ft. Nevíte někdo jestli je zásadní rozdíl v akci a jestli zvýšení na 3,5 lb bude zásadní pro zdolávání. Děkuji za rady.

NErva - Profil | Pá 11.4.2014 20:41:44

pjarmil - Nevím jestli to můžu napsat skrz reklamu ,ale jeden se tu krátce před chvílí zapojil a je z Prahy , viděl jsem jeho práci a opravdu pěkné , moc pěkné , druhý z Pelhřimova a už tady o něm byla řeč odkaz na něj je někde níž ,tak se mrkni :-))))

    NPete - Profil | Pá 11.4.2014 20:41:36

    Erva >> jak si s těma Káčkama spokojenej? Vidíš tam velký rozdíl oproti klasice?

      Npjarmil - Profil | Pá 11.4.2014 20:39:32

      Erva >> a jakej je dobrej stavec u nas v cr?

        NErva - Profil | Pá 11.4.2014 20:34:52

        pjarmil - A co třeba pak případná reklamace ?? Můj názor je, proč bych měl nechat stavět pruty v zahraničí ,když jsou tady stejně kvalitní stavěči prutů a ještě nějakou kačku ušetřím ,raději nechám vydělat českým ručičkám , známý má taky haluze od banánů a vyšel ho jeden klacek něco málo přes 2 litry dráž než mě ty samé ,je pravda že on má jinou libráž tedy cca. o 500 dražší ale zase tam má klasické fuji očka a já si nechal dát K-očka , ale samo to je na každém kde si je nechá ustrojit , možnosti jsou dnes téměř neomezené .

          Npjarmil - Profil | Pá 11.4.2014 20:21:51

          Erva >> ted si je objednal kamos a 5 mesicu bude na ne cekat

            NErva - Profil | Pá 11.4.2014 20:19:48

            pjarmil - A není Francie krapet z ruky ?? :-))

              Npjarmil - Profil | Pá 11.4.2014 20:18:19

              co treba banana rods??

                NErva - Profil | Pá 11.4.2014 20:12:57

                alda2211 - No zatím to zvažuji , ale pokud to klapne ,tak na 1000 % nebudou blanky z Maďarska , nebo nechám přestrojit C2 , tuhle variantu taky zvažuji :-))

                  Nalda2211 - Profil | Pá 11.4.2014 20:10:58

                  Erva >> Ervedy nebudoz z cenu pokut ta - 11.4.2014 20:05:16 >> hodne stesti s koupi blanku century za rozumnou cenu pokut tedy nebudou z madarska od langose..............o)))

                    NErva - Profil | Pá 11.4.2014 20:05:16

                    alda2211 - Opět Century ,ale stavěné podle sebe :-)))))))))))))) Jsem tě zapoměl pozdravit Hoj :-))))

                      Nalda2211 - Profil | Pá 11.4.2014 20:03:49

                      Erva >> ahoj a cim by jsi je chtel nahradit kdyz by si je prodal...............

                        NErva - Profil | Pá 11.4.2014 19:58:44

                        kritik - Já uvedl jen příklad proč ta možnost není třeba u HIS , nebo blanky a nechat si je postavit u nás , jasan o tom problému z C2 vím , kamarád vybíral z 12 kusů 4 a taky nemohl vybrat , bylo to loni snad nějak v tuto dobu , proto jsem taky rád že mám C2 pravděpodobně z 1 várky která do ČR dorazila , tedy 12 měsíc 2011 a jsou naprosto v pořádku ,asi si na nich dali záležet :-)),ale asi půjdou do světa ,hodně o tom přemýšlím , problém u Century je ten že ty pruty tam "šoulají " prej , potvrdili mě to nezávisle na sobě 3 lidi, ženy -emigrantky z Maďarska a Bulharska :-(((

                          Nkritik - Profil | Pá 11.4.2014 19:52:35

                          Erva >> Ehmm...Když jsme u těch stavěných prutů v zahraničí, mohl by sem napsat svojí osobní zkušenost můj kolega Kamil. Minulý rok si byl osobně vybírat Century C2. Byl si osobně vybírat tři klacky a měl veliký problém si z několika kusů vybrat.
                          Postaveny přímo v Anglii, tak zní v popisu....:-)

                            NErva - Profil | Pá 11.4.2014 19:38:31

                            pulec7cze - Pane kolego jen by mě zajímalo kolik máte postavených prutů ??Nejsme ortodoxním zastáncem stavěných prutů ,ale mám jak sériovku ,tak pruty stavěné a když je porovnám ,tak i laik pozná který prut je sériovka ,možná vycházíš z toho co se na MRK-u probíralo ohledně stavěče prutů pana Studeného , nějaké problémy tam byly ,ale co vím tak pouze z běláním laku na prutech a snad nějaká haluz zlomená ,naštěstí tenhle stavěč už je mimo hru ,ale věř že lak po čase může začít bělat i na sériovce , dnes máš možnost si prut vybrat jaký prut chceš , lakovaný -bez laku , vylakování je pouze vázaní oček, rukojeti ,sedla , tedy naprosto stejně jako je tomu u HIS a popravdě čekat na Free Spirit 4 měsíce je docela prda ,ale kdo je chce ,tak mu bohužel nic jiného nezbude, další věcí je že pokud se tedy HIS staví v UK a už musí člověk na ně tak dlouho čekat , proč tam není možnost si je nechat osadit komponentama jaké zákazník chce ,např. Fuji očka ,nebo K-očka jiné sedlo , vyvázaní lametkou atd.,no a v konečném výsledku tě taky ty pruty můžou vyjít levněji než pruty sériové , vše záleží na ceně blanku a vybraných komponentech .

                              Npjarmil - Profil | Pá 11.4.2014 19:23:38

                              alda2211 >> i to je mozne, je pravda ze vyvazani ocek je kvalitneji provedene u FS nezli u mkIII.

                                NRadim1974 - Profil | Pá 11.4.2014 9:26:45

                                pulec7cze >> sorry za tu kartu, přehmát jsem se!!

                                  NRadim1974 - Profil | Pá 11.4.2014 9:25:37

                                  pulec7cze >> Přesně moje řeč, ty stavěčky můžou být vynikající, ale to je přesně ono co jsi psal a navíc ten Pelhřimov (chtěl bych je naživo vidět řed doděláním atd.).

                                    Npulec7cze - Profil | Pá 11.4.2014 9:13:41

                                    Radim1974 >> Von ti tady každej řiká jak stavět je super, ale vona to neni prdel, znám spousty lidí co už maj pruty xkrát opravovany, začne sou ti loupat lak, začne ti blednout, či se vypalovat a tyhle věci a každej ti bude řikat, že u tohohle se ti to nestane ten to dělá kvalitně a tak. V jednu chvíli sem taky zvažoval stavbu ale pak sem si řekl, že to prostě není pro mě. Zase až tak notně nepotřebuju mít absolutní originál, chci perfektně fungující prut na TOP blanku a to FS Hi-S prostě splňuje nehledě na super povrchovou upravu :). Ono je potřeba to vidět z obou stran, každé má své pro a proti ani jedno bych neupřednostňoval je to vyloženě o člověku co si vybere.

                                      NMARTIN K. - Profil | Pá 11.4.2014 1:17:15

                                      Radim1974 >> Ja na ne čekal 4 mesice. Zacatkem dubna objednal a byly az v srpnu. Je to mazec ty cekacky. Ale stoji to za to. Mnam klacek:-)

                                        NMichal Kučera - Profil | Čt 10.4.2014 21:37:35

                                        Tomajo >> žádnej problém, všechno bude, se normálně rozběhni, Mesimu housle, Xavimu poď sem kam deš, Alvese pošleš na párek, Valdésovi klika do protipohybu a máš v kapse gól přes celý Nou Camp :-)