Rozhodnutí Free spirit HI-s 3lb, 12 ft nebo 3,5 lb, 12 ft

Ahoj všem,
momentálně chci pořídit Hi-s, ale nemohu se rozhodnout v lb. Chci házet 80 - 100g olovem a často i s punčochou co nejdál.Tvrdé házecí speciály FS ive nechci z důvodu lepší zdolávačky a vyhovuje mi 12 ft. Nevíte někdo jestli je zásadní rozdíl v akci a jestli zvýšení na 3,5 lb bude zásadní pro zdolávání. Děkuji za rady.

NCT Timata - Profil | Út 9.2.2016 11:34:23

Peter94 >> Neviem, ci Ta tu niekto odhovaral, len sa tu konstatovalo, ze vzhladom na tu cenu sa da postavit prut na blanku tej istej kvality. Osobne som mal 3x free spirit, potom som si dal postavit na blanku harrison podla seba, lebo som chcel skusit zmenu a nelutujem. Nemusel som to robit, mohol som mat za tu istu cenu "seriovku" od spiritu, co bude mat aj hocijaky druhy rybar, len som chcem mal prut podla seba a v tej istej cene, tak preco nie? Inak co sa tyka blankov FS, tak v UK na tych blankoch bezne stavaju pruty, nevidim problem si dat postavit aj FS, mohol som aj ja, ale chcel som skusit ospevovany harrison a vtedy vysla novinka Acurix. Jasne, ze ked si sa rozhodol pre spirit, tak je to tvoja volba, aj ja som si tymto presiel. Dokonca, ked som si dal postavit prve pruty, tak som nasiel nejake malickosti, ktore som chcel inak a isli do sveta a dal som postavit druhe. Preto si myslim, ze mozno to casom prehodnotis a vyskladas.

    Nroxtidy - Profil | Út 9.2.2016 11:31:28

    Peter94 >> ahoj, nemam ani jeden ze zminenych prutu. ale jak to tak procitam, tak jde o jednu jedinou vec. FS je jako komplet nevyvazeny. Prut s vysokou cenovkou, dobry blank, ktery je osazen prumernymi komponenty.
    Je to jako kolo zn. Specialized napr za 35tis. Pekny ram s reklamou + prumerne az podprumerne osazeni. Stejne kvalitni kolo si muzes nechat postavit na miru za 25tis (jen ma jiny ram). Pokud si nechas postavit kolo za onech 35tis, tak mas podstatne lepsi a vyvazenejsi kolo nez onen Specialized za danou cenu. zaver je takovy, ze kdo se v problematice pohybuje a ma vsech pet pohromade, tak hotove kolo Specialized nekoupi. Presto se prodavaji. Kazdy si muze zvolit cemu da prednost.

      NErva - Profil | Út 9.2.2016 11:28:41

      Peter94 - A mě sa páči že ti chtěl člověk pomoct ,když už ne ušetřit prachy , tak aby jsi měl alespoň za vynaložené peníze komponenty které odpovídají ceně , to jestli jsi si koupil HIS je tvoje věc pokud splňuje to co od něj očekáváš , jen většina lidí co má Harrison tak má Acurix a ten blank je naprosto odlišný od HIS :-)))))
      Ps. pokud se nepletu tak blank His se z venku tuším dá sehnat , jen stojí tolik že se to neoplatí a jak jsem psal níže , tak velmi podobný rychlý blank má Harrison Torix , který stojí kolem 6000 kč a z veškerýma komponentama od FUJI jsem na stejné ceně jako je sériovka HIS , s tím že mám prut postaven podle sebe a ne podle toho jak to staví někdo , už třeba jen proto že každý má jinak dlouhé ruce a jinou páku na odhoz , tedy sedlo si dám tak daleko jak to pasuje mě a abych využil pokud možno veškerý potencionál prutu ..............víc asi nemá cenu psát .

        NPeter94 - Profil | Út 9.2.2016 11:15:30

        Ale sa mi paci ,ako vsetci, co mate harrisony,ste nabehli do tejto temy a hucite mi do hlavy ,ako som zle kupil.pritom keby sa dal zohnat len blank his ,tak harrisona nemate nikto,ale kedze sa to neda ,tak ste museli siahnut po blanku harrison ,kedze sa da bezproblemov kupit.neviem preco Vam to tak vadi ,ze som siahol po FS,je to moja vec a mne je tiez jedno ake mate pruty ,hlavne nech ste spokojny.

          NCT Timata - Profil | Út 9.2.2016 11:07:54

          Erva >> ten ma asi tiez teraz pracu na stavani prutov, co som sa dozvedel, ale mozno by to zmakol.

            NErva - Profil | Út 9.2.2016 11:05:24

            CT Timata - Tak on mluvil i z panem Pípalem a jelikož měl moc práce tak sáhnul jinde , to je prča :-)) Jsem s ním mluvil minulí týden , bude mě dělat rychlejší pruty na odhoz a řekl mě to samé ,tedy že má moc práce ,ale vždy se snaží nějak vyhovět , tedy mě řekl že dřív jak do konce března nebudou , což mě vůbec nevadí a na sezonu budou a to nemá ani skladem blanky které musí objednat a jak bude objednávat že mě zavolá tedy někdy za 3 týdny , pokud chtěl pruty " hned " měl oslovit aldu a od dojití komponentů by je měl za víkend udělané :-)))

              NLuger46 - Profil | Út 9.2.2016 11:01:36

              Erva >> na druhou stranu jestli se mu Hiska líbí víc tak je to jeho výběr :) káždý má svůj vkus, stejně jako já miluji ty svoje pro tebe odporná sedla Alps :)))))))))))

                Nclarence - Profil | Út 9.2.2016 10:56:07

                Peter94 >> Napiš aldovi on ti to jistě vysvětlí.J

                  NErva - Profil | Út 9.2.2016 10:52:41

                  Peter94 - Problém je že kopíruješ bláboly které ti někdo nakukal ,nevím jak na Slovensku ,ale v okolních zemích ať už v Maďarsku ,Rakousku ,či ČR je dosti stavěčů prutů kteří by ti k dané problematice mohli nezávisle říct mnohem víc . Odpověď ohledně váhy oček jsem napsal za tebe níže .

                    NCT Timata - Profil | Út 9.2.2016 10:50:42

                    Erva >> Tak mozno bola chyba aj to, ze Pipal mal robotu a tak shiahol po FS, ale paradoxne bude cakat este dlhsie. Chybu s FS urcite neurobi, ale takto mohol mat podla seba vsetky diely na prute.

                      NErva - Profil | Út 9.2.2016 10:46:30

                      CT Timata - Podle mě si Peter uvědomil že udělal chybu a za relativně stejné peníze byměl daleko více muziky a teď kolem sebe jen kope nehledě na čekací dobu , to už jej možná i rybařina přestane bavit .

                        NPeter94 - Profil | Út 9.2.2016 10:44:28

                        Erva >> ahoj,ja neviem aky ma vpliv vaha ociek ,ja som len okopiroval odpoved na otazku,ci je mozne dat ine ocka na his ,ako original.A predstav si,drzal som ich v ruke :) a zrovna ct timata.ano blank vypada rovnako ,az po druhy diel :)

                          NErva - Profil | Út 9.2.2016 10:34:14

                          CT Timata - Tak to se mu omlouvám ,tedy napíšu jinak , pruty tedy v ruce měl , pak tedy nechápu že napsal to co napsal , ještě takhle oplet punčochou po celé délce blanku nemá snad 90 % prutů :-))

                            Nclarence - Profil | Út 9.2.2016 10:28:54

                            Erva >> Vzal jsi mi to z huby dávám ti ,,líbí".J

                              NCT Timata - Profil | Út 9.2.2016 10:27:37

                              Erva >> mal v ruke moj od bananov si myslim.

                                NErva - Profil | Út 9.2.2016 10:24:10

                                Peter94 - Ahoj , stále čekám na tvoji odpověď a to jaký má vliv na blank váha oček u kaprového prutů , na tvůj poslední zápis který mě rozesmál se opět zeptám kolik jsi měl ať už blanků , nebo postavených prutů Harrison v ruce co?? A zrovna ti odpovím pokud dáš vedle sebe blanky obou značek a bez nápisu , tak je nerozeznáš , nikdy jsi Harrison v ruce podle mě ani neměl , bo jsi neměl ani kde :-))))))?

                                  NCT Timata - Profil | Út 9.2.2016 10:23:57

                                  Peter94 >> Ja si to ani neuvedomujem, ze to tam nemam na tom vrchnom diely a to som tiez pedant na kadejake malickosti. Ja si myslim, ze tie spirity Ti dlho aj tak nevydrzia a predas ich :-).

                                    NPeter94 - Profil | Út 9.2.2016 10:19:12

                                    sidneyv >> ze oplet neni ,na celom blanku

                                      Nsidneyv - Profil | Út 9.2.2016 10:09:36

                                      Peter94 >> ako to myslis, skaredy blank?

                                        NCT Timata - Profil | Út 9.2.2016 10:03:39

                                        Peter94 >> moze byt blank skaredy? :-)