Rozhodnutí Free spirit HI-s 3lb, 12 ft nebo 3,5 lb, 12 ft

Ahoj všem,
momentálně chci pořídit Hi-s, ale nemohu se rozhodnout v lb. Chci házet 80 - 100g olovem a často i s punčochou co nejdál.Tvrdé házecí speciály FS ive nechci z důvodu lepší zdolávačky a vyhovuje mi 12 ft. Nevíte někdo jestli je zásadní rozdíl v akci a jestli zvýšení na 3,5 lb bude zásadní pro zdolávání. Děkuji za rady.

NPeter94 - Profil | Út 9.2.2016 10:00:53

Vsetko ma svoje vyhody,aj nevyhody.FS ma mozno slabsie ocka,ktore sa daju vymenit ,ale skaredy blank Harrisonu sa vymenit neda.

    Nalda2211 - Profil | Po 8.2.2016 22:28:14

    Erva >> je to tak blank dobrej i kdyz jsem mel nahradni ale cena prutu by byla dost vysoká tak his byla jasna volba

      Nalda2211 - Profil | Po 8.2.2016 22:26:26

      CT Timata >> ano ale nechám je v originále nemam na to cas a i se to lepe prodá i kdyz myslim ze je nepustil.....

        NErva - Profil | Po 8.2.2016 22:20:39

        alda2211 - Ahoj Aleši , no ještě že jsi je koupil dobře , jinak to moc na chválení není :-))) Teď vážně dlank je opravdu velmi povedený .Po roce si je snad opět prohlídnu v Trenčíně .

          NCT Timata - Profil | Po 8.2.2016 22:13:04

          alda2211 >> to si doladis podla seba. pocitam, ze kvoli blankom si to kupil.

            Nalda2211 - Profil | Po 8.2.2016 22:10:28

            Erva >> ahoj na his jsem hákliví nebot mam 4 ale musim konstatovat ze komponenty a dilenske zpracování je fakt bídné ale nekupoval jsem je za plnou palbu tak to tak nejak můžu strávit :-)

              Nkalinz - Profil | Po 8.2.2016 21:58:29

              MARTIN K. >> diky a kolik bila pošta??

                NLuger46 - Profil | Po 8.2.2016 16:07:46

                Erva >> je to něco jako nový mercedes na plecháčích :))

                  NErva - Profil | Po 8.2.2016 16:00:20

                  Luger46 - CTX , nebo E- Class bych asi tak ani neřešil přeci jen ta cenovka je pro spoustu rybářů a příznivců značky FS přijatelnější , ale copak taková nej řada FS , tedy HIS , co pomůže výborný blank když použité komponenty jsou stejné jako na nižších modelových řadách , to pak ten blank stojí cca. 10 000 -11000 Kč ??? Tak jako sorry to si raději nechám postavit Harrison Torrix který je svím chováním téměř stejný jako HIS a blank stojí kolem 6000 Kč ......

                    NLuger46 - Profil | Po 8.2.2016 15:50:24

                    Erva >> tak tak.

                      NLuger46 - Profil | Po 8.2.2016 15:50:03

                      Peter94 >> s těmi očkama co na nich nabízejí je to bída no, proto bych do nich nešel. Např. CTX, krásný blank s očkama co najdeš na prutech za tisícovku.

                        NErva - Profil | Po 8.2.2016 15:47:30

                        Luger46 - Váha očka nemá u kapráku žádný vliv , to není přívlačák ,tedy kaprový prut nedržíš 3,4,5 hodin v kuse v pazouře, pouze nahodíš a prut pokládáš a při zdolávání cítíš v rukou sílu rybky a ne váhu oček .

                          NPeter94 - Profil | Po 8.2.2016 15:44:30

                          Toto bola odpoved na otazku,ci si mozem vybrat aj ine ocka ,ake ponuka original FS.

                            Nclarence - Profil | Po 8.2.2016 15:40:54

                            Luger46 >> Taky mám 6+1.J

                              NLuger46 - Profil | Po 8.2.2016 15:37:00

                              Erva >> jo říkal mi to, já nechtěl ale ted bych si těch 6+1 dal. Tenkrát jsem uvažoval i o těch lehčích Kiganech a nakonec dal ty těžší Fuji K, říkal, že jsou o něco těžší ale zase mají lepší vedení vlasce v přímce od navy k prvnímu oku+že máš skoro nulovou šanci aby se ti vlasec zamotal okolo očka při náhozu.

                                NErva - Profil | Po 8.2.2016 15:20:09

                                Luger46 -Čus Davide nevím jestli jsi se o tomhle problémů třeba z panem Pípalem bavil ,ale říkal že na jakýkoliv kaprový prut by mělo být použito 6 plus 1 očko , to že na seriovky dávají o jedno míň je pouze ekonomická úspora na úkor lepší křivky prutu při zdolávačce .

                                  NLuger46 - Profil | Po 8.2.2016 15:10:22

                                  Peter94 >> servus, jestli tohle ti řekl někdo od Miků nebo FS tak je to blábol jako zvon, na stavěné Acurixi jsem si mohl vybrat Kigany, K oka od Fuji nebo jakýkoliv očka. Vliv na průběh akce může mít tak akorát počet oček a jejich rozmístění od sebe.

                                    NMARTIN K. - Profil | Po 8.2.2016 15:09:54

                                    Peter94 >> Mas dobrou Cestinu:-) prekopirovana odpověď? Jako mě je to fuk ja jen ze to tam nabízeli.

                                      NErva - Profil | Po 8.2.2016 15:03:17

                                      Peter94 - Pane kolego jaké se dají očka na prut je úplně jedno , vše záleží na zákazníkovi a taky na ochotě dané firmy vyjít zákazníkovi vstřic ,jediný rozdíl a to nepatrný je použití jednopatkových oček oproti očkům dvoupatkovým , hlavně u menších librážích prutů a použití K oček už je na každém , ale mají daleko větší vliv pro delší hod než 50 mm oka , tam je to vesměs designová záležitost a rozdíl mezi 40 mm klasika očkem není téměř žádný . Prosím zasvěť mě do toho jaký má vliv váha očka u kaprového prutu, díkes

                                        NPeter94 - Profil | Po 8.2.2016 14:43:16

                                        MARTIN K. >> oni jiná očka nepoužívají…ono to není tak jednoduché, jak se vám zdá, protože velkou roli hraje i váha očka, jeho odchýlení od prutu a ve výsledku to může zkazit akci prutu či dokonce způsobit, že prut bude náchylnější ke zlomení…