Rozhodnutí Free spirit HI-s 3lb, 12 ft nebo 3,5 lb, 12 ft

Ahoj všem,
momentálně chci pořídit Hi-s, ale nemohu se rozhodnout v lb. Chci házet 80 - 100g olovem a často i s punčochou co nejdál.Tvrdé házecí speciály FS ive nechci z důvodu lepší zdolávačky a vyhovuje mi 12 ft. Nevíte někdo jestli je zásadní rozdíl v akci a jestli zvýšení na 3,5 lb bude zásadní pro zdolávání. Děkuji za rady.

NNAVI73 - Profil | Pá 25.3.2016 6:52:09

chendler >> placa nesmysly , evidentne nevi o cem mluvi ,tech info kanalu je mraky , s tim vekem jsi se zrejme trefil

    Nchendler - Profil | Pá 25.3.2016 6:46:36

    NAVI73 >> pocitam,ze mu bude zase 13ct. Karta...nic....nevyplnena,ale vymejsli. A pokud v tehle letech resi FSka,tak se ma asi dobre.

      NNAVI73 - Profil | Pá 25.3.2016 6:29:44

      Krchlebak >> doporucil bych ti ty 3 lbs , jednak jsou lepsi na zdolavacku , a take je budes mit jedinej na zemekouli a to se vyplati

        NNAVI73 - Profil | Pá 25.3.2016 6:25:05

        chendler >> nech ho ,at se trochu snazi :-)))

          Nchendler - Profil | Pá 25.3.2016 6:11:07

          Krchlebak >> myslis 3 lb? Jestli myslis 3lb,tak nevim,jakej problem resis....3lb,se nedela. Tak ze si o tom nejdriv neco zjisti,nez zacnes psat nesmysly. Zapisu,je tady o tom dost.

            NKrchlebak - Profil | Pá 25.3.2016 3:05:04

            Mám úplně stejný problém, 3 nebo 3,25? Poraďte

              Nsidneyv - Profil | St 9.3.2016 15:00:26

              Peter94 >> pekná ukážka, díky za to.

                NPeter94 - Profil | St 9.3.2016 13:25:49

                FS HiS 3lb,12ft nad sedlom 13mm hrubka blanku,vaha prutu 320g
                FS HiS 2,5lb,12ft nad sedlom 12,6mm,280g
                FS E-Class 2,75lb,12ft nad sedlom 12,3mm,315g

                  NPeter94 - Profil | St 9.3.2016 13:19:49

                  E-class 2,75lb vs. HiS 2,5lb


                  vlavo E-class 2,75-vpravo 2,5lb

                    NPeter94 - Profil | St 9.3.2016 13:15:06

                    FS HiS 2,5lb vs. 3lb

                    vlavo 2,5-vpravo 3lb

                      NErva - Profil | Út 9.2.2016 13:26:26

                      MARTIN K. - Já neměl na mysli Titanové fuji očka , na karp prut zbytečnost , tady je rozdíl pouze ve váze oček a pravda karp prut není přívlačák . Já tyhle očka znám pod názvem Alpy , ale asi jak kdo si to napíše , bo Alps jsou kovové sedla .

                        NMARTIN K. - Profil | Út 9.2.2016 13:16:05

                        Erva >> http://www.mrk.cz/recenze/pruty/free_spirit_e_class​_12ft_2_75lb_nova_verze_/ Podle téhle recenze jsou tam. Jinak měl jsem 4 páry prutu s komponenty Fuji, ty poslední dokonce v titanovem rámu a krom nesmyslné ceny nevidím žádný rozdíl.

                          NErva - Profil | Út 9.2.2016 13:08:07

                          MARTIN K. - Právě naopak , Blank FS -HIS je naprosto super !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Alpsové očka na FS, kua co to je tohle neznám ??? opět pro trouby , když mám vynaložit peníze za něco , tak chci vědět taky za co ty peníze dávám a jestli je příležitost mít postavený prut ve stejné cenovce jako je sériovka HIS a taky z velmi podobnou akcí ,jen s tím že místo sady oček za 700 kč tam budu mít očka Fuji očka za 3500 kč , tak tedy nevím jak kdo ale sáhnu po značce FUJI i když TEN ROZDÍL U VODY MOŽNÁ NEPOZNÁM !!!!! Taky nechápu ................

                            NMARTIN K. - Profil | Út 9.2.2016 12:54:48

                            Erva >> tobě ty pruty leží hodně v žaludku co? Střílis do každé diskuze a při první příležitosti začneš pomlouvat FS jak je to hrozny atd. Tvl ty jsi s téma prutama chytal? Mas osobní zkušenost ze je neco špatně? Furt tady meleš sracky ohledně oček tak nám řekni jak normální rybář pozná u vody rozdíl mezi fujinama a téma alpsovyma co jsou na FS? Pořad resis cenu tvl už si uvědom ze Anglan ti nebude stavět prut za kilo na hodinu jak tady někdo v CR. Každého věc co si koupi. Kluk si objedná nové pruty a musí se najít nekdo kterymu to pokazí... Fakt nechápu.

                              NErva - Profil | Út 9.2.2016 12:49:41

                              Michal1 - Víš proč to srovnávám , protože se jedná o naprosto stejnou situaci a je jedno jak daleko tam to sedlo vlepí , pořád to musí udělat a pokud jsi četl dobře tak jde mě o to že ža za tu cenu za kterou se tady prodává nej řada prutů FS tedy HIS pořídím stavěný prut přesně na míru a designu přesně podle sebe a samozdřejmě z Fuji očkama ,atd , tedy vím za co jsem ty peníze utratil ,ale uklidním tě stejně je tomu třeba nej řady od Sportexu tedy ONE , klacík přes 20 táců a oni tam sice dají Fuji očka ,ale alkonaity sadu za cca. + - 2000 kč ??
                              P.S. Proti Karlovi nic nemám a opravdu mu volat nebudu , jsem spokojen s tím co mám , nechci dál zaserkávat diškus to by bylo opět na daší kapitolu co se týče třeba těch Milénii :-))))))

                                NMichal1 - Profil | Út 9.2.2016 12:38:46

                                Erva >> já ale nechápu, proč srovnavas stavece prutů s firmou,která vyrábí sériové pruty, zkus zavolat Karlovi,že chceš u Milenia dát sedlo tak jako člověk a ne naopak jako pro postižené, taky neuspejes, já nechci nikoho hanit, jen nechápu o co ti jde? Měl jsem 3lb His,teď mám 3,5lb a His ER, měl jsem i Eclass chytal jsem se snurama s vlascem, na vyvazku i na odhhoz, na rybách jsem často a nikdy jsem s ničím u těchto prutů neměl problém

                                  NErva - Profil | Út 9.2.2016 12:32:31

                                  Michal1 - To je jako kdybych řekl stavěči prutů že sedlo které mě on doporučil a já za něj platím , tak jako za veškeré komponenty a chtěl bych sedlo třeba 70 cm daleko od konce prutu , na úkor jeho standartních 65 cm a chtěl po mě za to dalších třeba 500 kč , sorry ale tohle mě přijde opravdu až tragikomické :-)) Co se týče fa. Century a tebou již vzpomínaný gombík - zarážku , tedy ano tohle je další kapitola sama pro sebe , tedy uvedu na pravou míru , není problém si pořídit pruty NG bez zarážky ovšem za příplatek někde tuším kolem 500 kč a tohle bereš jako příklad ?? Bohužel tohle je realita fa Century o které vím a dle mě si moc dobrou reklamu nedělají a to nejen "gombíkama " u prutů NG ,ale třeba zpracováním jejich vlajkové lodi prutů Century C2 , kde je třeba popraskaný lak u lakování oček a to u nových prutů . Jen uvedu na pravou míru , ten gombík byl opravdu za příplatek odstaraněn jednalo se o pruty pro Radka Foxe , dnes aby tomu předešel si pruty nechává stavět .
                                  P.S. seriové pruty HIS bych fakt nechtěl , jedině zánovní za bůra /kus a nechám si je přestavět :-)))

                                    NMichal1 - Profil | Út 9.2.2016 12:09:59

                                    Erva >>nevím jestli si mě pochopil,když se rozmyslis, že chceš sériové His, ale chtěl bys delší páku udělají ti to podle tvých požadavků bez dalších příplatků ..pokud ti to přijde jako samozřejmost, tak máme každý jiný pohled na věc.. Což si myslím,že u century, kde nechtěli ani za příplatek u sériových NG ani odstranit tu zarážku na spodní rukojeti, je docela vstřícný krok..

                                      NErva - Profil | Út 9.2.2016 11:43:32

                                      Michal1 - :-))) Jako že bych měl ještě připlácet za to že chci sedlo jinam než na sériovkách ,když si nechám stavět a ne předělávat prut od FS ??? No ty jo, to jsi mě tedy potěšil :-))))) Jsi tomu teď nasadil korunu :-)))

                                        NMichal1 - Profil | Út 9.2.2016 11:37:35

                                        Erva >> pokud chceš změnit páku u FS seriovky, není to vůbec žádný problém, navíc při koupi nového prutu je to zdarma..