Rozhodnutí Free spirit HI-s 3lb, 12 ft nebo 3,5 lb, 12 ft

Ahoj všem,
momentálně chci pořídit Hi-s, ale nemohu se rozhodnout v lb. Chci házet 80 - 100g olovem a často i s punčochou co nejdál.Tvrdé házecí speciály FS ive nechci z důvodu lepší zdolávačky a vyhovuje mi 12 ft. Nevíte někdo jestli je zásadní rozdíl v akci a jestli zvýšení na 3,5 lb bude zásadní pro zdolávání. Děkuji za rady.

NErva - Profil | Čt 4.2.2016 17:18:32

Peter94 - řada S- Range je hnusný tlustý prut ,v minulosti jsem po nich toužil , zlatý E- Class !!!!

    Nmartan01 - Profil | Čt 4.2.2016 17:00:26

    2 x jsem skousel ohybat E-class 3.25 a aneprijde mi jako extra tuhy.
    Tuzsi to ano ale ne extra tuhy.
    S HIsem jse pry nahazuje o neco lepe.

      NPeter94 - Profil | Čt 4.2.2016 16:46:36

      CT Timata >> druhe budu S-range 2,25lb ,ale az o 3-6 mesiacov vlastne aj s His-kami.Toto su kamaratove.

        NCT Timata - Profil | Čt 4.2.2016 15:25:44

        Peter94 >> his v 2,5lb a je vybavene :-)

          NPeter94 - Profil | Čt 4.2.2016 15:21:20

          CT Timata >> Skoro to iste ,ale ten e-class sa zacina ohybat od rukojeti a his od prveho ocka.

            NCT Timata - Profil | Čt 4.2.2016 15:18:12

            Peter94 >> no nic moc :-)

              NPeter94 - Profil | Čt 4.2.2016 15:15:26

              V pravej ruke FS E-Class 2,75lb v lavej HiS 3lb

                NKokodryl - Profil | St 6.1.2016 12:05:14

                Báčik >> Ja som si to "bodlo" zbrúsil do oblúčika a je to oveľa lepšie. Už žiadne modriny na stehne a bruchu.

                  Njaryn82 - Profil | St 6.1.2016 0:59:21

                  bart.bm >> hoj já mám též hiska 3lb a máš pravdu nejsou to odhozové pruty ale na zavážku a super zdolávačku. Na házení to chce 3.5lb. S tou 3lb jsem se dostal na stejnou vzdálenost jako s daleko levnějšíma prutama od jiných fa.Fs má ale daleko lepší blank a nebojim se jim dát i 250g olova a opřít se do toho když hážu na řece. Na mé chytání jsou 3lb akorát ale pokud budu nucen často házet na velkou vzďálenost pořídím další klacky.

                    NBáčik - Profil | Út 5.1.2016 21:15:11

                    Jsem vlastníkem FS Hi-s 12ft /3,5lb cca 3 roky. Již nějaký ten pátek chytám a prošel jsem od cenově levnějších prutů až FS. Mohu porovnat pruty FOX Horizon, Wychwood a FS protože jsem je vlastnil. Při pořizování jsem měl strach z gramáže 3,5lb, ale skutečnost je jiná. 3,5lb u FS Hi-s se chová na úrovni Fox Horizonu 3lb. Na odhoz jsou FS super, zdolávání taky OK, ale to "bodlo" na konci prutu - to zasluhuje..... Pokud by jsi byl z okolí Plzně není problém se domluvit na možnosti si je trochu osahat v akci.

                      NMichal1 - Profil | Út 5.1.2016 16:19:39

                      Shodou okolností jsem mel oba modely které tazatel poptava 3lb je super univerzal ,který je schopny utáhnout i zmiňovanou puncochu a 80gr.olovo ,ale na časté házení s puncochou bych si ho nevzal,letos na jaře jsem si koupil 3,5lb ,právě proto,že se všude kolem nás chytá na odhoz a jsem maximálně spokojeny,100gr olovo, pva punčocha a není problém to poslat přes 100m..a když to zapipa ,zvednes prut a z akce máš orgasmus :-)

                        NErva - Profil | Út 5.1.2016 10:53:41

                        Peter94 - Pokud to máš takhle , tak je dle mě zbyteční aby jsi si kupoval nějaké nové pruty , nechej si ty co máš a uděláš nejlíp a ušetříš si spoustu nervů a hlavně peněz !!!!

                          NPeter94 - Profil | Út 5.1.2016 10:05:02

                          Pojdem niekedy do predajne ,kde maju Free Spirit His.Chytim si prut 3lb ,do ruky.
                          Moja otazka znie:
                          -co si mam na nom vsimnut
                          -co mi ma sedet v ruke
                          -co si mam celkovo vsimnut,aby som si povedal,je to ten pravy prut pre mna?
                          Drzal som ich uz dva krat ,na vystave a vobec neviem ,ci mi sadol.
                          Dakujem ,lebo som z toho k.k.t

                            Nbart.bm - Profil | Po 14.9.2015 12:32:45

                            čekal jsem že se ozvou určité řady lidí jelikož jsem napsal kritiku a ne chválu jak jsou božské,jak to z nich samo lítá atd.Tak jinak...neřek bych že neumím házet....99% jedu jen odhoz.Kolik hodím vím...měřeno na louce laeserem s 0,28kmen,100g olovo,3lbs prut,3,66 a dvacka koule.Myslete si co chcete ,ale to je jediné co taky můžete.Nemíním se dohadovat s někým že jsem neschopný a přitom mě nikdy neviděl u vody s klackem v ruce.To udělá jen ten který si myslí že na něj jiný nemá.Konkrétně u tebe mě to Ondro zaráží.Na Tovačově ses jevil v poho.Budiž,co jsem napsal jsem napsal a za tím si po zkušenostech stojím.Nemusíte na mne reagovat tohle je stejně poslední zápis co tu dělám.

                              NOndřej Macků-Maca - Profil | Po 14.9.2015 12:10:20

                              Nejlepší je svést vlastní neschopnost na vybavení :-D

                                Nkritik - Profil | Po 14.9.2015 11:48:54

                                bart.bm >> Snůška zajímavých poznatků v Tvém podání..... His jsem měl dva roky. I když většinou zavážim, svojí příležitost k metání olov dostali také.
                                Je zajímavý, že jsem s nimi házel prakticky nachlup stejně, jako hážu s 3 lb Torrixama.
                                A to vlnící se 2,5 lb pruty opravdu nejsou...... :-))
                                Takže neřež sedla, neřež korek, spíš trochu osoustruhuj pracinky.
                                Uvidíš, že to potom půjde......

                                  Nbart.bm - Profil | Po 14.9.2015 11:06:54

                                  smike >> no ještě se mi honí v hlavě jedna myšlenka...nechám ho ořezat,dát do korku,jiné sedlo i očka a bude na takové to JůKá chytání :o)))

                                    Nbart.bm - Profil | Po 14.9.2015 11:03:50

                                    MatesJ >> věř že ani na prodejně nezjistíš to co zjistíš až u vody při praktické zkoušce za všech situací.To prostě nedokáže nikdo .Měl jsem v ruce pruty co na prodejně mi připadaly jako tyčky k rajčatům a když si je koupil kolega a já měl možnost s nimi byť jen házet tak pracoval prut nádherně to samé i při zdolávání ryby kolegou :o))) psal jsem jen svůj názor na tolik vychvalované pruty...Samo že jsem asi šlápl na některé kuří oka,ale takový jsem prostě já.nejdu s davem :o)))

                                      Nsmike - Profil | Po 14.9.2015 10:56:47

                                      bart.bm >> loni jsem chtel koupit jete his ve 3 lbs, ale prave po vyzkouseni nahozu jsem od toho upustil.proste byly pro mne moc mekke.na zdolavacku ale urcite perfektni.osobne bych 10t + za seriovy prut nedal, to uz si je nechat postavit.od fs jsem mel new e class ve 3,25 lbs a proti nim nemuzu rict kriveho slova.

                                        NMatesJ - Profil | Po 14.9.2015 10:42:36

                                        bart.bm >> to sis klacky za 12k pořádně nezkusil,než jsi je koupil ?sis mel vzít 3,5ky.Jestli je prut žvejka musíš přece poznat hned na prodejně.