Řeka Opava a okolí

Z důvodu zablokování této diskuze, zakládám novou. A ta se určitě blokovat nebude.
Autor diskuse: bariball - Profil , 8.4.2014 všeobecné - ostatní

Ntomsa - Profil | So 4.3.2017 18:54:53

Nemám na dně žádnou řasu dno je bahnité, ale ne až tak moc, bentos je řádově v cm, listnáče seřezávám. Na fotce, kterou jsem tu už dával, je tloušťka ledu pár let zpátky a rybky byli v pohodě.

    NFockeWulf - Profil | So 4.3.2017 18:46:08

    Lubo >> Stejná věc napadla mě.....

      NDědek - Profil | So 4.3.2017 18:44:34

      tomsa >> Nebude to tím, že pod ledem zůstala ta zelená řasa a ta tu rybu udusila, nebo k tomu přispěla?

        NLubo - Profil | So 4.3.2017 18:44:28

        Dědek >> ty máš rybník?

          NUmely_stimul - Profil | So 4.3.2017 18:42:36

          tomsa >> No vím o hodně vodách ,kde ryby padly ve velkém,bohužel.Uvidíme ....

            Ntomsa - Profil | So 4.3.2017 18:40:26

            Umely_stimul >> A to jsem na podzim lovil, každý večer šla nějaká rybka ven.
            Držím palce, ať dopadneš líp.

              NUmely_stimul - Profil | So 4.3.2017 18:34:20

              tomsa >> To je děs.Se hrozím co mi vydají rybníky až zmizí led.Ještě tak 4-5 dnu a budu mít jasno.Těch krásných ryb je mi líto :-(

                Nnofish - Profil | So 4.3.2017 18:14:43

                tomsa >> lín vydrží docela hodně, tak snad ano.

                  Ntomsa - Profil | So 4.3.2017 18:11:16

                  nofish >> Pro chovatele špatný výsledek snažení, hodiny práce v háji.
                  I pro dědka viděl jsem jen jednoho lína pod ledem, tak snad se jim podařilo přežít.

                    Nnofish - Profil | So 4.3.2017 18:06:30

                    tomsa >> já ji tehdy jenom zahlédnul. Myslel jsme to z legrace, i když dneska nikdy nevíš, co se stane.
                    Tď to teprve začíná, každý se děsí, co se ukáže, až povolí led.

                      NShafi - Profil | So 4.3.2017 18:02:13

                      tomsa >> Já dopoledne se psem žluťáska:). Zima přitom byla taková, jaká má být, ale poslední zimy byly hodně teplé.

                        NDědek - Profil | So 4.3.2017 17:58:24

                        tomsa >> Je to škoda. Taky mi na rybníku padly ryby a to jsem sekal celou zimu poctivě velké díry... Jak koukám, ti tví krásní líni vydrželi...

                          Ntomsa - Profil | So 4.3.2017 17:57:23

                          Shafi >> Já se zase pěkně prošel, viděl jsem letos poprvé Benešovského orla, je to kus.

                            Ntomsa - Profil | So 4.3.2017 17:55:54

                            nofish >> Bleskovku jsem nehledal, ale proč bych měl dopustit, že mi padly ryby. Dělal jsem vše aby přežily, bohužel příroda byla silnější.

                              NShafi - Profil | So 4.3.2017 17:53:51

                              tomsa >> Dneska jsem taky zkusil odpolední Rio Opava. Pro změnu jsem zkusil mušák a bylo to spíš trénování hodů. O rybu jsem nezavadil, ale hezky jsem si zaházel . Asi jsem jediný rybář, který se raduje, že blešivce se na druhém břehu chytl do trávy:).

                                Nnofish - Profil | So 4.3.2017 17:46:27

                                tomsa >> Otázka je, jestli tě už někdo nebonznul, že ti padly ryby, že jsi to dopustil, viz diskuze k bleskovce o jezírku někdy minulý měsíc .... :-)
                                Ale když už jsou tam i mrtví kapři, tak to není moc dobré.

                                  Ntomsa - Profil | So 4.3.2017 17:40:37

                                  Pár smutnějších fotek, následky tvrdé zimy jsem dneska zakopal, bohužel to neni zdaleka poslední várka...

                                    Ntomsa - Profil | So 4.3.2017 12:17:20

                                    JakubRybar >> Dneska jsem dopoledne prošel od mostu až za potok a zpátky, postupně jsem prokrmoval, zpátky prochytával, ale ani drbanec.
                                    Ale ono to přijde.

                                      NFlicek - Profil | So 4.3.2017 9:46:23

                                      JakubRybar >> Sedel jsem tam dva dny a velke kulove :-)Ide celkem jeste i hodne listi po dne

                                        NJakubRybar - Profil | So 4.3.2017 9:42:56

                                        Nekdo nejake uspechy z te nasi Opy?? Kolem obeda razim, tak snad se neco ukaze ;)