Řeka Opava a okolí

Z důvodu zablokování této diskuze, zakládám novou. A ta se určitě blokovat nebude.
Autor diskuse: bariball - Profil , 8.4.2014 všeobecné - ostatní

Nlubpro - Profil | Po 30.1.2017 19:00:16

Milf64 >> http://mo-ostrava.cz/kontakt/ - výbor MO Ostrava
http://www.rybsvaz-ms.cz/kontakty.html - výbor územního svazu pro Severní Moravu a Slezsko

    NMilf64 - Profil | Po 30.1.2017 18:13:34

    Existuje v centru Ostravy nějake kontaktní středisko kde se dělají schůze,porady atd????Měl bych pár otázek a nevím koho povolaného se zeptat.

      Nlubpro - Profil | Po 30.1.2017 13:42:01

      nofish >> to co jsi napsal je typická odpověď funkcionáře, mě tady nejde o termíny vysazování, ale o informace a ty jsou u ČRS nedostatečné na všech úrovních a nejedná se jen o zarybňovací plány. Proč mám někde volat a shánět informace když svazové orgány mají webové stránky? Podívej se někdy na stránky ÚS Ostrava - co se tam tak asi dozvíš když všechny informace jsou víc než rok staré. Je konec ledna a tam ještě nejsou ceny povolenek na rok 2017. V březnu bývají schůze MO kde se přijme nějaké usnesení nebo požadavek na nadřízenou MO nebo US, ale už se nikdo nedozví jak dopadlo řešení protože konference ˇUS je až v dubnu a její usnesení už se nikdo nedozví. Proč by tyto informace nemohly být na webových stránkách přístupné všem a kdykoliv.Proč zřizujeme webové stránky a platíme je ze svazových peněz a nevyužíváme je pro informovanost svých členů? Proč zapisujeme příchod k vodě a další inf.a nikde nejsou zveřejněny výstupy a statistiky z této činnosti? Trochu s nadsázkou se zeptám- když budeš ten "zdroj" na který odkazuješ a přijde se tě zeptat 350 rybářů na nějakou informaci, tak zjistíš že přece jen by bylo lepší když si to budou moct přečíst na tom webu.

        NDědek - Profil | Ne 29.1.2017 20:29:47

        nofish >> ok, měj se...

          Nnofish - Profil | Ne 29.1.2017 20:28:43

          Dědek >> Proto se ptám, ve které boudě ty ryby byly. Lidí, kteří celý život rybaří, mají dostatečný přehled a vymýšlí si, jsem za život potkal už taky dost.
          PS: pokud se kolega ptal na revíry určité MO, pravděpodobně reakce vyznívá na danou MO. Český jazyk jsem zatím vždycky zvládal.

            NDědek - Profil | Ne 29.1.2017 20:28:26

            nofish >> nepsal jsem tady přesné místo, ani přesnou organizaci. Ty si to snad u toho příspěvku dokázal přečíst? Pokud máš zájem, můžu ti to napsat do soukromých. Kdybych byl při sazení na místě já a viděl to, volal bych na místo okamžitě poldy. Po téměř 80ti letém člověku, toho moc chtít už nemůžeš.

              NDědek - Profil | Ne 29.1.2017 20:26:17

              nofish >> opravdu mám velmi rád lidi, co kritizují někoho, koho neznají. Ten starý pán si takové chování nezasluhuje. Ty ano? Jeho znám dobře. Bydlí tam od narození celý život a celý život tam rybaří. Má tedy o tom místu oproti tobě dostatečný přehled.

                Nnofish - Profil | Ne 29.1.2017 20:24:58

                Dědek >> tak dobrá. Jinak. Na rovinu. Ve které boudě by se měly nacházet ryby, které nešly do řeky? Když to tu píšeš veřejně?

                  NDědek - Profil | Ne 29.1.2017 20:23:37

                  nofish >> tak si o to, co jsme psal, ani neotírej ústa, buď tak hodný. Když nechceš komunikovat, tak se o to co píšu, ani nestarej a ani se o tom nezmiňuj....

                    Nnofish - Profil | Ne 29.1.2017 20:18:03

                    Dědek >> ne, děkuji, na "jedna paní povídala" nereaguji, ztráta času.

                      NDědek - Profil | Ne 29.1.2017 20:16:59

                      nofish >> pokud máš něco proti tomu, co jsem napsal, můžeš přece oslovit přímo mě....

                        Nnofish - Profil | Ne 29.1.2017 20:13:37

                        lubpro >> Ukaž mi webovky MO, které mají zarybňovací plány na na svých stránkách. Protože to teď někoho napadlo, tak to tam všichni mají mít a nejlépe s termíny vysazení, aby si cestovatelé naplánovali kdy, kam, pro kolik ryb? :-) Určitě to mají všechny MO ve všech ÚS až na pár vyjímek.
                        Kde se do něj dá nahlédnout? Co třeba u toho kdo hospodaří, takže na ÚS bych tipoval. Protože ten plán bude součást dekretu, který mají oni. Ale to se doví kdokoli, kdo se slušně zeptá, ne jen že si stěžuje na Mrku. Když chci něco vědět, zeptám se u zdroje, ne v "bulváru".
                        Také, pokud vím, tak na výroční členské schůzi, má většina MO každý rok k nahlédnutí, co se kam vysazuje, v jaké velikosti atd. Akorát nevím jestli ze strohých čísel člověk dokáže něco pochopit - i dkyž kusy a váhy asi nepochopitelné nejsou.

                          Nlubpro - Profil | Ne 29.1.2017 19:26:51

                          nofish >> hezky jsi se rozepsal, ale na to podstatné - "kde se dá nahlednout do zarybnovacich planu" - jsi neodpověděl. Tyto informace by měly být běžně dostupné na webových stránkách ÚS, MO, nebo snad teprve při výlovu určujete které ryby a kam se povezou?

                            Nnofish - Profil | Ne 29.1.2017 17:42:53

                            Pilousek >> Dává se kam se dát má a také se tam chytá. Viz sumarizace povolenek, kde jsou prokazatelně ryby i uloveny a zapsány. Dokonce jich tam jde asi i víc, než je nařízeno jako jakési "minimum". K tomu také další ryby.
                            Ovšem to se nesmíš ptát na Mrku, tam se dovíš, že končí v nějaké neexistující boudě. Optimální by bylo přijít třeba na výlovy a viděl bys, jak s rybami jezdí nejen ten kdo je veze, ale i doprovod z řad rybářů, nebo dozorčí komise, případně další posily, k vysazení.
                            Opakuji, neptej se na mrku, kde se dovíš, že jeden osmdesátiletý pán povídal o boudě, která nikde ani není, ptej se u zdroje.

                              NPilousek - Profil | Ne 29.1.2017 11:01:02

                              Dědek >> vubec by me to neprekvapilo, lidi hledi jen na svuj zisk. Jeste, ze jalečci se nam mnozi krasne a hojme sami :D

                                NDědek - Profil | Ne 29.1.2017 10:57:10

                                Pilousek >> Kdysi jsem chodil pomáhat na sazení ryb, ještě za Kretka. Chodil jsem mimo brigádnické hodiny. Chodilo nás pět a půl. Za to, že jsme na revíru proseděli čekáním než auta přijely a potom roznášeli vaničky po celých tůních, nám Kretek nabídl každému jednoho kapra. Já ho nebral, bo to nejím, když tak vyjímečně.O tom, že chlapi za tu práci dostali kapra do tašky se vědělo a respektovalo. Letos na podzim (už jsem to někde psal), jsem se po vysazení potkal s pánem, který bydlí přímo u revíru. Táhne mu na 80. Říkal, že na boudě měli kádě s vodou a kyslíkem a v ní plno ryb. Kolik jich bylo neví, ale vzhledem k tomu že kádí bylo víc, asi tam neplavalo pět kaprů. Povídal, že se na to nemohl dívat, tak šel raději pryč. Já tam nebyl, tak nemůžu říct, jestli si při sazení ryby ulili (ukradli), a kolik jich bylo. Pokud to ale je tak, jak to asi vypadá s tou rybou v globále?

                                  NPilousek - Profil | Ne 29.1.2017 10:46:49

                                  Dědek >> souhlasim. Ale zajimalo by me to. Jestli se napr v Opave dava i do řek, či jen Sadraku apod. Ale alespon jsem na rece vetsinou sam a nepotlam ani nohu ;)

                                    NDědek - Profil | Ne 29.1.2017 10:41:07

                                    Pilousek >> prý dá, nevím ale kde tak nepomůžu. Otázkou je, jestli to co je tam napsané je realita. Kolik ryb co se naloží na sádkách, se opravdu vysype do revírů?

                                      NPilousek - Profil | Ne 29.1.2017 10:38:00

                                      Ahoj, nevite da se nekde nahledlout do zarybnovaci planu? Nebo jsou to ,,tajne,, informace? :D

                                        Ntomsa - Profil | Pá 27.1.2017 17:54:04

                                        https://www.novinky.cz/domaci/427709-ptaci-chripka-​dorazila-i-na-opavsko-uhynuly-tam-dve-labute.html

                                        Dnes jsem prošel dvě zimoviště včetně Háje a bez úhynu. Na několika málo místech je vidět spousta vodního ptactva mnoha druhů, včetně kormorána.