Řeka Opava a okolí

Z důvodu zablokování této diskuze, zakládám novou. A ta se určitě blokovat nebude.
Autor diskuse: bariball - Profil , 8.4.2014 všeobecné - ostatní

NDarďas - Profil | Čt 26.1.2017 11:12:15

tomsa >> Zdar Jiří.Máte nějáký případ nakaženého Kormorána?

    NDarďas - Profil | Čt 26.1.2017 10:56:17

    Ryben >>Máme je sice na zahradě,ale je to cca 80.m od řeky. Raději si seženu velký hrnec a udělám silný vývar.

      NRyben - Profil | Čt 26.1.2017 10:49:39

      Darďas >> na druhou stranu si říkám,že by to mohlo zatočit s populací kormoránů, pokud se na tom snažím najít něco pozitivního :) a ty slepice bych minimálně chodil kontrolovat! Moc šancí jim nedávám,když jsou takhle volně. Divocí ptaci se jim tam určitě naučili chodit na žrádlo a tak je tam ten kontakt a riziko nákazy určitě větší...

        NDarďas - Profil | Čt 26.1.2017 10:28:35

        Ryben >> Tak to je v prd....Na jezu ve Lhotce méme 30.ks slepic.Je to jen otázkou času,kdy to bude u nás.

          NRyben - Profil | Čt 26.1.2017 9:50:13

          tomsa >> Včera v Benešově cca dvacet kusů divokého ptactva. Chřipka zatím nepotvrzena,ale velice pravděpodobná. Kdo má doma slepice, husy, kachny, holuby, ať je izoluje od volně létajících ptáků!

            Ntomsa - Profil | St 25.1.2017 17:35:52

            Dneska jsem zajišťoval odvoz další uhynulé labutě, tentokrát pod Hájeckým splavem. Podle veterináře je třeba nahlásit každý kus, ať se nám ta chřipka nešíří.
            Zahlédl jsem i pár kormoránů.

              NPaloš444 - Profil | Ne 22.1.2017 21:35:45

              tomsa >> Hmm ten týpek pěkně riskuje....

                Ntomsa - Profil | Ne 22.1.2017 19:08:57

                Tak dneska na druhou stranu, Hlučín - Třebovice. Led je prostě všude, takže nic zajímavého, jen na štěrkovně nějaký pomýlený blázen jezdil mezi lidma na mašině.

                  Nnofish - Profil | Ne 22.1.2017 17:44:00

                  FockeWulf >> To bude tím, že největší masaři co umí chytat na mouchu, čekají, až se zahájí pstruhovka, pak se vidí ty charaktery milovníků přírody, po každém dosazení čehokoli. Jedlé ryby jsou na MP na jaře stejně hájené a tam ti nepomůže nic a teď, je na to zima.

                    NFockeWulf - Profil | Ne 22.1.2017 13:18:17

                    Jo jo, duben je tu za chvíli. Jenom mě překvapuje, že masaři ještě nepřišli na rabování MP revíru nymfama a strýmrama:). Pro mě je duben ještě moc brzy, zima:).

                      Nvenca1 - Profil | Ne 22.1.2017 11:56:36

                      FockeWulf >> Stačí do dubna..-))

                        NShafi - Profil | Ne 22.1.2017 11:14:53

                        FockeWulf >> Ale já chci. V dubnu začne pstruhová sezóna a to je taky možnost zkusit strýmra.

                          NFockeWulf - Profil | Ne 22.1.2017 10:21:35

                          Shafi >> Výhoda mouchy je, že nemusíš čekat do června:)

                            Ntomsa - Profil | So 21.1.2017 22:09:58

                            Lubo >> Jak já tu zimu nemám rád..........

                              NPaloš444 - Profil | So 21.1.2017 20:15:33

                              Lubo >> Ti bobři tam řádí pěkně za pár let tam moc stromů nebude :)

                                NLubo - Profil | So 21.1.2017 16:06:40

                                Dnešní procházka v Antošovicích na Bunkru.

                                  NShafi - Profil | So 21.1.2017 12:11:36

                                  FockeWulf >> V létě, ale neúspěšně. Po 16.červnu si to zopakuji. Kombinuji už moc rybolovných technik, tak to taky tak vypadá. Nic neumím pořádně.

                                    NFockeWulf - Profil | So 21.1.2017 7:54:10

                                    Shafi >> parma na nymfu bývá paráda:), zkoušel jsi i strýmry? Pod jezy to bývá smrtící a efektivní záležitost:)

                                      NShafi - Profil | Pá 20.1.2017 22:03:22

                                      FockeWulf - 20.1.2017 21:55:45 >>Jsem vděčný za tlouště, kteří mi odpustí, když mouchou plácnu o vodu jak vábničkou. Občas mě potěší ostroretka, nebo vyškolí parma.Loni se mi konečně povedl i potočák. Marně zatím doufám v lipana, kteří tam brali před mnoha lety. Na učení skvělá voda.

                                        NFockeWulf - Profil | Pá 20.1.2017 21:55:45

                                        Shafi >> Jak se Ti tam daří na mouchy?