Jak se zbavit vydry

Ahoj rád bych se zeptal. Jak se mám zbavit vydry z rybníka.
Autor diskuse: Jany25 - Profil , 26.3.2014 všeobecné - ostatní

Npepe.cz - Profil | Pá 28.3.2014 12:53:18

Ve volné přírodě ať je jí třeba miliarda v našich vodách nebudou ryby tak nebudou rybáři no tak půjdem k myslivcům ale nesmí mi krást můj majetek.

    Npepe.cz - Profil | Pá 28.3.2014 12:48:40

    vydra úžasné zvíře to tu čtu pořád a co kapr a štika ,candát ,králík koza prase kráva jelen srnec těch "úžasných " zvířat je tolik a zabíjejí se tak proč tolik keců kvůli vydře když už stejně nikdo pořádně neví kolik jich tady vůbec běhá

      Nmarmyš - Profil | Pá 28.3.2014 11:51:16

      nofish >> Třeba Kumatox? :-) nějak je tu smutno,chybí nám tu zelení. že by už nějakou rybu zblajzli? :-)

        NSaimon - Profil | Pá 28.3.2014 11:47:54

        použil bych sklopec a následný převoz hóóódně daleko
        http://www.zbraneamysliveckepotreby.cz/myslivecke-p​otreby-cz/eshop/31-1-OSTATNI-ZBOZI/137-2-Pomucky-k-​lovu/5/964-Past-na-kuny
        Ten na kuny ale asi bude ještě krátkej takže asi udělat doma

          Nnofish - Profil | Pá 28.3.2014 11:33:50

          marmyš >> jakou otrávenou rybu? Já myslel třeba něco co už ta vydra znovu neochutná, protože už jí to nekoupíš :-)

            Nšmudla007 - Profil | Pá 28.3.2014 11:32:50

            marmyš >> japonci žerou jedovatý ryby běžně. Takový FuGu je pro vydru jako návštěva v Sušhi Bar. Akorát se u nás blbě kupuje čtverzubec, vydří pochoutka.
            No a v případě že pohozenou chcíplou rybu někdo odnese a uvaří a chcípne, tak takových žádná škoda, vedlejší ztráty povoleny.

              Nmarmyš - Profil | Pá 28.3.2014 11:29:53

              nofish >> Já sem hodil falešnou stopu,než tě někdo napadne,že otrávenou rybu sní nějaké dítě:-)

                Nnofish - Profil | Pá 28.3.2014 11:27:07

                marmyš >> olovem? Nebo použít nějaké krmivo, které ji chutná, ale už nebude mít šanci ho ochutnat podruhé.

                  Nmarmyš - Profil | Pá 28.3.2014 11:22:18

                  nofish >> olovem? :-)

                    Nmcarp007 - Profil | Pá 28.3.2014 11:16:09

                    Perfektne funguje.elektricky ohradnik ale pokud ju chce clovek opravdu zlikvidovat tak jedine zastrelit,je to jediny uciny zpusob at si kazdy rika co chce

                      Nc.13 - Profil | Pá 28.3.2014 10:53:33

                      Slyšel jsem od kamaráda,že ji v zimě na rybníce utopil. U požeráku byla díra cca 1 x 1 metr,jinak rybník komplet pod ledem To dírou tam vydra chodila lovit,tak prostě počkal až tam hupsne a pak to přikryl.....na jaře vyplavala :-) Jinak vydra je sice chráněný druh,bohužerl spousta rádoby "ekologických aktivistu" a "ochránců přírody" postrádají zdravý rozum,protože není ničím výjmečným,že naprosto bez povolení a konzultací s kýmkoliv vysadí vydru třeba i do odchovného pstuhového potoka nebo vod,kde jsou pro změnu chráněné druhy ryb a mihulí. Já myslím,že na bobrech je krásně vidět jak máme inteligentní "zelené".

                        NDida - Profil | Pá 28.3.2014 10:46:25

                        Přidám jeden aktuální případ, na podzim jsme slovili hektarový rybníček, kvůli nutnosti udělat nový požerák, Ryby se přesadily do malého komorového rybníčku s tím, že po výstavbě nové výpusti na jaře je zpátky slovíme a přesadíme zpět. Vydra už to udělala za nás, 15 kg tolstolobiky, amury, kapry...no jatka co vám budu povídat. At mi někdo příde říct, že je chráněná...

                          Nnofish - Profil | Pá 28.3.2014 10:32:22

                          aleš vavřina >> Už tady pece zaznělo něco jako že je vydra chráněná a tak ti tu škodu stát vynahradí :-))) Utopie...
                          Jo, beru to. Ale stejně je to prasárna. Troška krmení, v rybě na břehu a ona to snad sežere. Měla by. A má to za sebou za pár sekund.
                          A nebo tam poslat zelené, stejně nemají co dělat, ať ji odhání pryč :-)))

                            Naleš vavřina - Profil | Pá 28.3.2014 10:20:07

                            nofish >> V tomto případě účel světí prostředky a každá efektivní metoda je akceptovatelná. S trochou nadsázky bych mohl parafrázovat Hamleta :"Být či nebýt?" - pokud ti vleze do generaček co máš v genových zdrojích, tak tam končí všechna sranda

                              NRicci - Profil | Pá 28.3.2014 10:05:25

                              : vydrák >> Výborně. Píšeš, že " problém velkej " Jak ho tedy jako SDH řešíte?

                                N: vydrák - Profil | Pá 28.3.2014 9:36:36

                                Robur >> :-))

                                  N: vydrák - Profil | Pá 28.3.2014 9:36:16

                                  Ricci >> O žádnou náhradu jsme nežádali,tedy nedostal.

                                    Nnofish - Profil | Pá 28.3.2014 8:56:18

                                    Kozič origin >> ok, v tom případě srry, nepochopil jsem tě.

                                      NKozič origin - Profil | Pá 28.3.2014 8:47:41

                                      Cor >> A ty jsi bůh, že rozhoduješ o tom, co je krásné úžasné zvíře? Nebo jsou to jen tvé pocity, na základě kterých bys soudil a trestal druhé? Je vydra třeba víc, než kráva a proč?
                                      Trochu míň hysterie příteli, není to opravdu tak žhavé, jak by se mohlo zdát.

                                        NRicci - Profil | Pá 28.3.2014 8:37:15

                                        nofish >> v této větě je velký kus pravdy. "Reálné náhrady škody jsou úplně někde jinde než škoda a její prokazování je taková "sranda" že to většina lidí vzdá."

                                        Kdo to nezkusil, nikdy nepochopí.