Jak se zbavit vydry

Ahoj rád bych se zeptal. Jak se mám zbavit vydry z rybníka.
Autor diskuse: Jany25 - Profil , 26.3.2014 všeobecné - ostatní

Kozič origin - Profil | Pá 28.3.2014 8:29:25

nofish >> Mohl jsis ušetřit reakci, protože mě tedy opravdu nechápeš.

    nofish - Profil | Pá 28.3.2014 8:22:49

    aleš vavřina >> Železo je prasečina, člověče. To je lepší ji zkust něčím nakrmit.

      nofish - Profil | Pá 28.3.2014 8:22:11

      : vydrák >> Hele zrovna ty říkej, že když ti ta vydra bude chodit na slepice, ebo káčata, že jí dáš pokoj. Jako že do káčat se pustí taky, kuřata to samé. Vím to na 100%. Když nebudou ryby, nepohrdně. A ty se jen budeš dívat, jak ti to doma likviduje. Jasně....
      Reálné náhrady škody jsou úplně někde jinde než škoda a její prokazování je taková "sranda" že to většina lidí vzdá. Je super vědět, že je možnost náhrad. Ale ještě lepší je vědět, jak to funguje a kolik v reálu dostaneš, pokud něco dostaneš. Mlžu vyhrát i sportku a nemusím...

        Robur - Profil | Pá 28.3.2014 8:03:00

        : vydrák >> máš blbej nick:-)

          Ricci - Profil | Pá 28.3.2014 7:54:05

          : vydrák >> při vší úctě a z reálného života.

          legislativa - ano je tady. Otázka jak je jak je uplatňována. Např. na jedné straně Vydra je chráněná a toto úředníci ctí a budou o tom žvanit hodiny. Na straně druhé náhrady - ano ta možnost tady je, ale už jsi nějakou dostal?

            : vydrák - Profil | Pá 28.3.2014 7:43:09

            Tady se vopravdu sešlo zase stádo b....
            Takže za prvý!
            V současný době patří vydra podle naší legislativy mezi silně ohrožený druhy.
            Za druhý!
            Podle zákona č. 115/2000 můžete za škody způsobené vydrou obdržet částečnou náhradu.
            Musíte ovšem prokázat, že jste se snažili škodám zabránit.

            Aby si někdo nemyslel,že jsem jen další z těch kterých se to netýká a jen žvaní, jedna připomínka.
            Jsem starosta SDH a máme v nájmu rybník o rozloze cca 1ha v němž chováme ryby.
            Rovnoběžně s rybníkem teče potok odkud vydra vyráží na svoje lovy.Takže problém velkej.

            Víc psát zde nemá smysl,jen jedna rada na konec pro všechny ty pistolníky.
            Vraťte se ke svým PC hrám.Realita není pro Vás.

              geriatrix - Profil | Pá 28.3.2014 7:04:41

              Valím oči, kolik je tu lidí, schopných porušit zákon. Jinak tato otázka je položena na špatném místě, bylo by lepší se nejdříve dotázat na odboru životního prostředí. Určitě ti poradí lépe, než někteří zde.
              Rady typu železa, zastřelení, davají lidé, kteří se ohánějí tím, jak je to u vody s porušováním předpisů a sami nejsou schopni dodržet ani to nejzákladnější jako je zákon. Jak takový člověk pak dodržuje třeba rybářský řád je nasnadě. Něco se mu nelíbí, tak to prostě dodržovat nebude, zákon - nezákon.

                marmyš - Profil | Pá 28.3.2014 5:02:57

                Cor >> Pořiď si rybník a budeš mluvit jinak. Proč by se měly tvé oblíbené zvířata krmit majetkem jiných lidí?

                  a Hugo - Profil | Pá 28.3.2014 3:45:59

                  smůla, je to , myslím, že se jim říká- člověk.

                    Cor - Profil | Pá 28.3.2014 3:05:45

                    Vydra říční v České republice je kriticky ohroženým druhem. Nevěřím svým očím, co to tady čtu za šílenosti. Ten kdo tu radí, jak zabít vydru by měl být doživotně vyřazen z rybářkých spolků a nejen to. Zabití chráněného živočicha je trestný čin. Mrk tímto pomáhá nabádat k zabíjení ohrožených druhů. Nevím zda je to spoluúčast na zabití nebo organizonaný zločin každopádně je to zavržení hodné. Vás kdo jste zabili tak úžasného tvora, bych se rád zeptal: pane kolego jste hovado, prase nebo debil?

                      aleš vavřina - Profil | Pá 28.3.2014 0:21:42

                      Olovem nebo železem. Pokud doufáš v jiný způsob, tak jsi bezbřehý optimista. No jedna možnost by tu byla - mít rybník bez ryb, ale to asi není ono. Žádnou humánní metodou si nepomůžeš, jedině právo silnějšího, nic jiného neplatí.

                        Mrknato - Profil | Pá 28.3.2014 0:14:29

                        nofish >> Já jsem se zbavil vydry tak, že jsem ji hodně sprostě vynadal....

                          kopca33 - Profil | Čt 27.3.2014 23:54:57

                          Jo kdybyste v tom měli prachy tím myslím zarybnění. A vydra by se pobavila:-) tak by většina mluvila jinak. Ok měla by se v přírodě zachovat rovnováha ale dnes se bohužel přemýšlí jinak. Zdravím kopča

                            nofish - Profil | Čt 27.3.2014 23:25:47

                            Kozič origin >> Nechi ti brát iluze, ale připadáš mi tu jako "typický jouda z města". Nebo tě nechápu.
                            Mám doma slepice. Chodí mi na ně kuna. Zlikvidovat.
                            Mám doma ovce, přijde na ně vlk. Zlikvidovat.
                            Mám doma ryby. Chodí mi na ně vydra... co asi udělám...?
                            Lezu venku, po lese, a vidím zvíře. Co udělám? Nic, neškodí mi, pokud nemám hlad, nechám na pokoji.
                            Vydra chce jenom žrát, občas si zalovit ze sportu. No já to zas nechci. Silnější vyhraje.
                            Potkani ti taky nelítají po bytě, a jak by se jim tam líbílo, kdyby lověk systematicky nepotlačoval jejich populace.

                              voz - Profil | Čt 27.3.2014 23:12:34

                              Pokud mi vydra příjde do rybníčku, tak jí s klidným svědomím zabiju. Je to predátor. Já taky.
                              Jen bych rád slyšel od někoho kdo s tím má zkušenost, jak to udělat...
                              Týden tam sedět v kuse a číhat nejde.

                                retrívr - Profil | Čt 27.3.2014 22:38:03

                                pouzy >> Neplácám, jen připomínám, že je tu bude spousta odpůrců.Reagoval jsi klasicky ne, že jsi jiný, ale za to co je jiné. Hele, není třeba to rozebírat, pokud nemáš ten pocit.Myslím, že vím , o čem to je.Víš, třeba už o tom, že si ten svůj ročník nepřiznáš.Já rád jednám , celý život jsem musel, ale vždy věděl s kým.Mysli si co chceš.Ale jsem v pohodě , stále přístupný.

                                  retrívr - Profil | Čt 27.3.2014 22:31:55

                                  SlavnýLovecPampalini >> Ano, není rovnováha, každý podle svého, je to i organizacích.Máš pravdu.

                                    čokoládový lanýž - Profil | Čt 27.3.2014 21:49:10

                                    chřenovák >> Norci jsou dost slušné peklo, třeba na dalešické je jich plno a slušně se jim tam daří. Našel jsem zdechlinu jedné této potvory i u Vranovské přehrady.

                                      chřenovák - Profil | Čt 27.3.2014 21:49:09

                                      Jany25 - >> Hlavně jestli tam nemáš něco podobneho v okolí tak to maš marne http://www.stanicepavlov.eu/ jako ted na řece Sázavě

                                        chřenovák - Profil | Čt 27.3.2014 21:40:37

                                        LosPafkos >> hlavně jsem myslel ,že jsou neškodní ty nutrie.Horší jsou vydry a norci http://cs.wikipedia.org/wiki/Norek_americk%C3%BD