- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Jak se zbavit vydry
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
10x v oblíbených a 7x v ignorovaných.
NJirka1976 - Profil | So 24.8.2019 23:00:20
NFockeWulf - Profil | So 24.8.2019 22:41:33
Nhabin - Profil | So 24.8.2019 22:37:13
Ač nerad,oživím tuto diskusi...
Jezírko na zahradě po x letech našla asi vydra(viz. foto)
Podle hluku,který u toho dělala,měla sebou nejspíš i potomstvo.
Asi jak se dohadovaly o úlovek,vzbudily mého otce,který spal v chatě.
Bylo to kolem jedenácté v noci.Otec vyběhl z chatky a jak utíkala pryč,tak převrátila kýbl s vodou,do kterého narazila.
Jenže byl rozespalej,tak ji pořádně neviděl.Jen ví,že odbíhala jakoby přískokama.
Takže kočky,o kterých si nejdřív myslel,že to byly hned vyloučil...a ty skřeky co u toho vydávaly byly taky jiný.
Ráno pak našel vytaženého největšího lína cca 40cm se sežranou hlavou...
Přes noc zlikvidovaly téměř vše co v jezírku žilo v klidu cca 10let...😢
NPekyy - Profil | Út 6.1.2015 20:49:29
NPvl - Profil | Út 6.1.2015 20:41:07
NPvl - Profil | Út 6.1.2015 20:07:25
NPekyy - Profil | Út 6.1.2015 20:03:46
NPekyy - Profil | Po 5.1.2015 21:20:37
NPYTLAKS - Profil | St 2.4.2014 7:50:09
Nnofish - Profil | Út 1.4.2014 21:14:29
A jak říkáš, dokud to tu bude mít co žrát a svaz bude mít povinost to krmit, nezbavíme se jich. Horší je, že prostě časem to dojde tak daleko, že firmy se těch predátorů zbaví, ale skončí to tím, že ještě více dostanou zabrat volné vody. Už tak jsou místa defakto bez ryby.
NTomáš - Tom - Profil | Út 1.4.2014 21:09:28
NFullnek - Profil | Út 1.4.2014 21:04:57
Nmzxy - Profil | Út 1.4.2014 20:53:24
Nnofish - Profil | Út 1.4.2014 20:46:27
Ale vysvětli mi jedno. Střílení je podle tebe k ničemu. Ale když je střílet nebudeš (i ty volavky) ony dobrovolně o hladu nebudou. A až budou mít ohradníky všichni, co pak? Ohradníky okolo všech vod v celém státě? Nebo jinak. Ohradníkem se jí zbavíš ty, ale ona půjde jinam. To je jak s kormoránem. O co víc se bude střílet v bodě "X", tím víc se jich přesune jinam.
Mimochodem. Co to je za ohradníky? Volty a tak. To samé jako pro dobytek?
NTomáš - Tom - Profil | Út 1.4.2014 20:41:01
Nsumec 1950 - Profil | Út 1.4.2014 10:32:02
Nnofish - Profil | Út 1.4.2014 9:33:57
Kolik má být přirozene vyder? Minium, protože tu prostě nejsme před 500 lety, kdy pro ně byl dostatek prostoru a potravy, aniž by to někomu nějak radikálně uškodilo, teda ne tolik jako dnes.
Filozofování o to kolik jich má být je jedna věc, jak to vypadá u vody, je věc druhá a ne zrovna moc pěkná.
NKozič origin - Profil | Út 1.4.2014 9:15:57
A to co jsem napsal se tu řeší, jen mezi řádky.
Nezůstávej povrchní a zkus mezi nimi číst, pokud to dokážeš.
Nnofish - Profil | Út 1.4.2014 8:48:19
NKozič origin - Profil | Út 1.4.2014 8:41:37
NJany25 - Profil | Po 31.3.2014 21:05:32
A rád bych vás tímto pozval na naše feeder závody
http://jihoceskafeederliga.mrk.cz/
Nvoz - Profil | Po 31.3.2014 20:51:01
Naše děti, vnoučata a pravnoučata budou znát některé ryby, ale i jiné živočichy jen z obrázků. Zcela zbytečně.
To co naši předkové několik století drželi na uzdě, teď parta zelených trampů s velkým politickým vlivem, co nic nikdy nechovala a bydlí v paneláku seje po hrstech do všech částí země. Nebo to alespoň chrání vlastním tělem a hrozí obyčejným lidem tvrdým postihem, který mají samozřejmě posvěcen zákonem.
NDetreux - Profil | Po 31.3.2014 18:41:05
Nsplávkař - Profil | Po 31.3.2014 18:26:06
Nnofish - Profil | Po 31.3.2014 18:20:33
- Oznámíš vydru
- Dokážeš jim že tam je
- Možná něco dostaneš.
Tohle je postup. Ovšem celé tě to stojí peníze a čas a náhrada škody není 100%-ní. V případě že jde o hodnotnější ryby je to pak docela na prd, dostat 30% ze škody kterou to udělalo tvé peněžence. Pokud ti vydra tikrát podhrabe plot a sežere kapry za 50tis z jezírka, podle mě budeš v pr... úplně. Než to nahlásíš, než někdo přijede, jestli najde stopy, jestli dokážešc cenu. Prostě to každý raději vzdá. Znal jsem lidi, co to zkoušeli, pak je začali raději likvidovat.
Nsplávkař - Profil | Po 31.3.2014 18:12:00
To,že si to na svém písečku vyřeší kdekdo po svém k nějakému koncepčnímu řešení nepovede a úředník místo vydry bude řešit ty kteří tomu chudáčkoj kterej nikomu nikde neškodí ublužují.
Nnofish - Profil | Po 31.3.2014 18:05:14
Jen tě upozorním. Žádný úředníček jen tak sám od sebe z toho kanclíku nevyleze. Prokazování toho, že tam tu vydru máš, jak často tam leze a kolik toho sežrala, je taky utopie. Vlastně ve všem jsi odkázaný na jejich vůli, jestli budou chtít, nebo ne.
Nsplávkař - Profil | Po 31.3.2014 18:00:00
Pokud to bude ten typ úředníka co je rád,že má v kanclu teplo a klid(řekl bych druh na úřadech nejrozšířenější) tak sice vydru po nahlášení chytat nepůjde ale podobně akční bude i v případě kdy se chudák vydra najde zdechlá a v sebeobraně pro ni pošle rychle kafilerku aby se náhodou nedostala někomu na pitenví stůl.
Pokud je někdo,komu na tom zvířeti opravdu záleží tak by měl mít jasno v tom,že pokud nepomůže s nějakým skutečným řešením tak mu i vagon předpisů tu vydru zachránit nepomůže.
Nnofish - Profil | Po 31.3.2014 17:46:38
Ono je to úředníčkům vlastně jedno a z životního, nebo nějaké nadace co ty vydry podporuje se pochopení nedokáš, tam se nad nimi budou spíše rozplývat štěstím, že se k tobě ten ohrožený druh chodí krmit.
Nsplávkař - Profil | Po 31.3.2014 17:40:26
Nnofish - Profil | Po 31.3.2014 17:34:08
Buď se o celou věc postaráš sám, nebo máš smůlu. Taková je praxe. Teoreticky má každý šanci na náhradu škody, ale prakticky to znamená že stejně nedostaneš zaplaceno vše, spíš ani ne půlku a investuješ do toho hromadu času a nervů. A to ještě musíš splnit docela dost jejich požadavků a doufat, že vůbec něco dostaneš.
Nšmudla007 - Profil | Po 31.3.2014 17:18:15
Oni tě pošlou do háje nebo dostaneš papír k nafasování želez, sklopce oka a otrávené návnady (druhý dveře vpravo, údržbář budovy), už sem tam byl moc ochotní lidé :) Takže olovo je jasná volba.
Nsplávkař - Profil | Po 31.3.2014 17:17:15
Nsplávkař - Profil | Po 31.3.2014 16:53:54
Ndada11 - Profil | Po 31.3.2014 16:50:54
NTomáš - Tom - Profil | Po 31.3.2014 16:31:53
NJany25 - Profil | Po 31.3.2014 16:25:02
NPYTLAKS - Profil | Pá 28.3.2014 19:40:43
NZ5 - Profil | Pá 28.3.2014 19:13:34
NPYTLAKS - Profil | Pá 28.3.2014 19:10:40
NZ5 - Profil | Pá 28.3.2014 19:00:01
NPYTLAKS - Profil | Pá 28.3.2014 18:57:36
NBušák - Profil | Pá 28.3.2014 16:17:49
NFandát - Profil | Pá 28.3.2014 16:11:54
Nmatto - Profil | Pá 28.3.2014 15:14:57
Ngeriatrix - Profil | Pá 28.3.2014 13:43:00
EDIT: Nemám rád zelené, protože je považuji za extrémistickou skupinu, bohužel se tak chovají.
Npepe.cz - Profil | Pá 28.3.2014 13:34:29
NSiven Polní - Profil | Pá 28.3.2014 13:23:37
Je, to abych parafrázoval J.V Stalina: "Není čip, není problém...".
Kde to žije - všechna témata
StNMedkovy rybníky Kroměříž 188
StNRybáři vs ochránci přirody 79
StNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 3
StNStaré Česke rybářské vybavení 398
StNBečva Vsetinská 4a Nový hrozenkov 0
StNCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 46
StNPovodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech (Bleskovka) 31
StNATTs hlásiče a ATTx příposlech 546
StNPoradna: Redakce MRK.cz 1766
StNPoradna: Sumcařina 2572
StNHlídač slev eshopů 751
ÚtNDaiwa Whisker SS 2600 173
ÚtNKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtNÚprava chodu woblerů. 11
ÚtNPolsko, okolí Dunajce 6
Co je nového - všeobecné
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
Doporučujeme e-shop
PÁRYSŮV RYBÁŘSKÝ RÁJ
Rybářské potřeby pro všechny, kteří propadli kouzlu rybařiny. Díky unikátnímu věrnostnímu systému nakupujete neustále se...















