Lipno - kapří

Ahoj přátelé, jezdím na Lipno nějakých 15 let, ale to jen do okolí Černé v/P. Jsem jeden z těch, kteří si nelámou hlavu s nějakou týdenní krmnou kampaní a raději nahodí krmítko s malou robin red peletou nebo se zrnkem kukuřice. Letos ale plánuji týdenní rybačku v okolí Hruštic se vším všudy. Jedná se o začátek června, kdy bývá voda ještě docela studená. Letos té vody nejspíš asi ani nebude moc. Na Lipně odjakživa fungoval med. Z masovek se mi nejvíce osvědčila mušle nebo oliheň, ale to spíš za parných dní. Máte nějaké tipy na příchutě, které by (také) mohly fungovat? V případě dobré rady a následného úspěchu rád zašlu fotografie, jak se kapříci vrací zpět do svého rodného živlu :) Díky, Tomáš
Autor diskuse: Uchaazim - Profil , 19.3.2014 kaprařina - revíry, cestování

NMorus - Profil | Pá 21.3.2014 9:58:37

Jezdím 10 let chytat mezi Hrušticema a Kovářovem, většinou kapříci tak do 65 cm, málokdy se povede 70+. Ale zábava tam s nima je, loni jsme si udělali rekord za víkend ve 2 lidech 35 kaprů.
Nejvíc mi tam fungujou samodělky ale z hotovek jsou tam super Richworth sladká kukuřice, švestka, javor, krab-mušle. Loni jsem tam nemohl na boilies zavadit o kapra až do půlky června, v těhle místech kde chytám začínaji kapři na boilies pozdějc ale letos myslím že vzhledem k teplýmu jaru to bude dřív, loni bylo jaro studený.

    Nbundesfer - Profil | Čt 20.3.2014 20:06:17

    kospi >> dneska to radši ani nečti.....je to úplně mimo téma! :-(

      NEl Duffus - Profil | Čt 20.3.2014 16:43:17

      Miras >> aha, tak v tom případě tedy upřímně přeji, aby ti ho nezdlábnul nějakej (abychom byli alespoň slovíčkem k tématu) lipenskej masař :-)

        NMiras - Profil | Čt 20.3.2014 16:28:52

        El Duffus >> podle mě je to tak v pořádku. Já se taky specializuju jenom na jednoho kapra - toho největšího:-)

          Nbart.bm - Profil | Čt 20.3.2014 16:26:20

          Chearly >> hmm jak píše El Duffus.Srovnávat ceny s fa které jsou na trhu a mají jméno je v dnešní době už utopie.Navíc při větším odběru vychází komponenty i z Anglie levněji ;o) navíc až na to příjde Božské oko MRKu za tuto reklamu počítej s peprnou SZ atd. tady vládnou peníze a rebelie se nesmí podporovat :D

            NPetr Havlíček - Profil | Čt 20.3.2014 16:25:18

            Chearly >> no právě :-((

              NEl Duffus - Profil | Čt 20.3.2014 16:22:49

              Miras >> ještě bych si pane učiteli dovolil podotknout, že pokud je tam množné číslo přidal bych zdvořile koncovku "s" carps...

                NChearly - Profil | Čt 20.3.2014 16:21:51

                Petr Havlíček >> tak dnes je trend vypisovat takové věci v angličtině.

                  NChearly - Profil | Čt 20.3.2014 16:20:47

                  Miras >> jj díky za info

                    NMiras - Profil | Čt 20.3.2014 16:15:56

                    Chearly >> specialize in nebo concentrate on.

                      NPetr Havlíček - Profil | Čt 20.3.2014 16:13:56

                      Chearly >> asi to jde všechno do Anglie, jinak by tam byl snad český název ne? :-))

                        Nmzxy - Profil | Čt 20.3.2014 16:10:36

                        nejlépe fungují medové puffi válečky od maďarské firmy cukk, které nastražuji s jedním zrnkem kukuřice mimo háček, nadlehčují celou sestavu

                          NChearly - Profil | Čt 20.3.2014 16:04:39

                          Miras >> ale to nemá být v překladu specialista na kapry, ale specializované na kapry. v tom případě by to mělo být dobře. nemluvě o tom, že kdyby to byla chyba tak jí může vyřešit jen majitel firmy což já nejsem.

                            NMiras - Profil | Čt 20.3.2014 15:38:22

                            Chearly >> Když už anglicky, tak gramaticky správně. Klais "specialized on carp" je špatně. Podívejte se na stránky Karla Nikla, ten si s anglickými předložkami tyká.

                              Nagig - Profil | Čt 20.3.2014 13:15:17

                              Uchaazim - >> Ahoj na lipno jsem jezdil 8 let se vší parádou velké krmné kampaně kaprů halda vše šlo zpátky průměr od 55 cm do 80 cm ale nejvíc 60cm do 70 cm a co nám fungovalo tuti fruti od Richwort potom tigr nus od top secret a z masa franfurtská kobása domácí výroby ;-) a hodně ale opravdu hodně partiklu kukuřice řepka taky nebyl problém ve 4 lidech za týden 80 kaprů ale už jsem na Lipně nebyl alespon 5 let tak nevím jak to tam vypadá nyní tak pošli fotky budu se těšit ;-)

                                Nkospi - Profil | Čt 20.3.2014 11:21:02

                                Kua já myslel že je to otázka o Lipně?A on si z toho někdo dělá reklamu.Opravdu pecka :-(

                                  NChearly - Profil | Čt 20.3.2014 10:51:19

                                  jasné o tom se tu nebudeme hádat :) nemělo by to cenu, je pravda, že tyto firmy jsou na scéně už dlouho a my jsme mladá, začínající firma. takovéto názory nám, ale vždy pomáhají v úspěchu. děkujeme.

                                    NEl Duffus - Profil | Čt 20.3.2014 10:41:27

                                    Chearly >> nechci tady zaneřádit otázku mimo téma... Při vší úctě, Nikl+JT+LK mají pod sebou x lidí, jsou vidět, inzerují, píší články, sponzorují... Nicméně je to samozřejmě zcela jistě jen a pouze Vaše firemní cenová politika, takže bych to uzavřel...

                                      NChearly - Profil | Čt 20.3.2014 10:30:39

                                      pro některé lidi bohužel máme všechny ingredience z Anglie. vyšší kvalita, ale taky vyšší cena. když se podíváte na naše ceny a na ceny u firem jako je Krása, Nikl nebo Jet fish tak jsou ceny hodně podobné.

                                        NEl Duffus - Profil | Čt 20.3.2014 10:22:14

                                        Chearly >> docela sebevědomé ceny kuliček, tak přeji hodně solventních zákazníků...