- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
začínám s boiliesem
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
16x v oblíbených a 5x v ignorovaných.
NLorenc1 - Profil | So 22.2.2014 20:13:47
NNetipa - poslední hrdina MRKu - Profil | So 22.2.2014 20:13:06
NKuntík1996 - Profil | So 22.2.2014 20:06:35
Dnes raději chytám víc ryb i když jsou třeba velcí jako chodidlo.Na velké ryby jezdím stále ale finančně je to dost náročné kdežto pelety ne a určité boilie na jednodenní vycházky jsou idealní a člověk si i zachytá.
proto raději začni z lehka jak zde bylo psáno myslím si že když najdeš správné misto kde se kapři vyskytují tak si s 1kg pelet zachytáš mnohem líp než někde několik dni sedět a doufat v zázrak.
NObrtlik - Profil | So 22.2.2014 19:38:51
NCarpHouser - Profil | So 22.2.2014 19:17:56
Nknik-licht - Profil | So 22.2.2014 17:53:22
NSlavnýLovecPampalini - Profil | So 22.2.2014 17:39:23
NNeBeroun alias Qwert - Profil | So 22.2.2014 17:22:57
nic proti nikomu, ale čeho je moc....
NRybatorstr - Profil | So 22.2.2014 17:21:59
Nsupinna - Profil | So 22.2.2014 17:19:54
NNeBeroun alias Qwert - Profil | So 22.2.2014 17:08:03
ptal jsem se ho, jestli umí chytit kapra na splávek.. neodpověděl.. vsadím se, že neumí ani vyvážit splávek a začíná s koulema..
tím se podle mně připraví o ty veledůležité znalosti o chování kaprů..
pokud švihne do vody montáž se 100g olovem a bude tupě civět na nehybnej swinger, moc se toho o rybařině nedoví...
NKurecPalec - Profil | So 22.2.2014 17:00:48
NMax1980 - Profil | So 22.2.2014 16:56:01
Nsyrus - Profil | So 22.2.2014 16:44:42
Borec tady chce poradit a né číst nesmysly.
NNeBeroun alias Qwert - Profil | So 22.2.2014 16:38:37
tím mega boilies musíš předkrmovat alespoň 20 dnů předem (2-3kg/den)
pak můžeš začít lovit..
a základem úspěchu je porušovat denní dobu lovu..
Good Luck
NCarpmasters138 - Profil | So 22.2.2014 15:04:36
http://www.karpjim.com/view.php?cisloclanku=2010040002
Ncarp2413 - Profil | So 22.2.2014 12:28:35
NTomas Krlin - Profil | Pá 21.2.2014 21:18:23
Zkusil bych zakladni veci popsat asi takto, opravdu velmi velmi strucne.
Zalezi, kde lovis - rybnik, prehrada, reka. Podle toho volis nacini, styl krmeni, navazce.
Zalezi jake ryby tam jsou - prevazne mensi, vsehochut, mastodonti. Podle toho volis vetsinou velikost nastrahy.
Zalezi na rocnim obdobi. Podle toho volis, delkynavazce, jemnost montaze, prichute nastrahy, mnozstvi navnady.
Na toto ti neni mozne napsat jednotny navod, nejlepsi je hledat na strankach pro kaprare nebo zkouknout videa na MRKu a budes mit alespon zakladni prehled.
Add montaze, nejlepsi, co muzes udelat pro zacatek je:
- koupit si nejake plastove uchytky na olovo s dratenym okem a buzirkou alespon 30cm dlouhou proti zamotani
- pevne obratliky
- silikonove prevleky na obratlik
- pouzivat snurky, navazce cca 20cm dlouhe
- hacky s ockem vel 6-8
- na hacek dat rovnatko
tim nic nezkazis a vychytavky dolad casem.
Add nastraha, celorocne muzes chytat na boilies, po ohrati vody a pri kratsich vychazkach se neboj pelet.
Zjednodusene se da rict, studena voda - sladke chute, cim teplejsi - smrady.
Mezi rekneme overene a rozpocet neruinujici boilies patri, Vaclavik - Boss 2 - OCHO (olihen a chobotnice) a Mikbaits - pikantni svestka
Doporucil bych vyzkouset dat 16mm potapivou boilies a na ni 14-16mm plovouci - pro tuto kombinaci si nezapomen dat maly brocek ~1g cca 3-5cm pred hacek, aby ti to neplavalo moc nade dnem.
Z pelet bych se urcite nebal vyzkouset, Dynamite Baits - Robin Red a potom Carp Zoom - bloody halibut
Add navnada, pokud je na vode, kde chces chytat kapr "nauceny", i kdyz to neni podminka, tak je asi ten nejlehci zpusob koupit si PVA nit za par kacet a dat na ni par rozpulenych kulicek boilies a nebo pelet pri kazdem nahozu.
Add BOOSTER, DIP, vetsina vyrobcu to ma tak, ze v DIPu je vice esenci a extraktu, a pouziva se na nastrahy, BOOSTER pak na navnadu.
Kup si od kazdeho druhu DIP (idealne stejny druh a stejna chut) a macej v nem nastrahu pred nahozenim. Krom toho, ze tim zatraktivnis boilies, tak i prodlouzis delku rozpadu pro pelety a nenatahnou ti smrad bahna.
Tot ma rada...moje nazory.
At se dari
Ncimelik - Profil | Pá 21.2.2014 19:58:54
vyprdni se na kule ,nakup si pelety i na ne se da chytit pěknej carp.vyjde to to levnejs.
NPallermo - Profil | Pá 21.2.2014 19:48:40
NCappyk - Profil | Pá 21.2.2014 19:46:05
NPiškothonza - Profil | Pá 21.2.2014 19:34:19
NSlavnýLovecPampalini - Profil | Pá 21.2.2014 19:29:10
Nbundesfer - Profil | Pá 21.2.2014 19:08:14
Nrove - Profil | Pá 21.2.2014 19:02:12
NSlavnýLovecPampalini - Profil | Pá 21.2.2014 18:58:14
Nbundesfer - Profil | Pá 21.2.2014 18:53:46
Nbundesfer - Profil | Pá 21.2.2014 18:52:33
NSlavnýLovecPampalini - Profil | Pá 21.2.2014 18:51:11
NPallermo - Profil | Pá 21.2.2014 18:47:11
NSlavnýLovecPampalini - Profil | Pá 21.2.2014 18:37:02
Nsupinna - Profil | Pá 21.2.2014 18:36:52
NPallermo - Profil | Pá 21.2.2014 18:32:06
NSlavnýLovecPampalini - Profil | Pá 21.2.2014 18:28:17
Nmartas11 - Profil | Pá 21.2.2014 18:27:19
Nmartas11 - Profil | Pá 21.2.2014 18:19:51
NPallermo - Profil | Pá 21.2.2014 18:15:12
NSlavnýLovecPampalini - Profil | Pá 21.2.2014 18:04:52
NSlavnýLovecPampalini - Profil | Pá 21.2.2014 18:02:44
Ndevastator.ccmore - Profil | Pá 21.2.2014 17:48:01
NPvl - Profil | Pá 21.2.2014 17:45:49
NSlavnýLovecPampalini - Profil | Pá 21.2.2014 17:41:18
NPvl - Profil | Pá 21.2.2014 17:28:40
NSlavnýLovecPampalini - Profil | Pá 21.2.2014 17:11:45
NPvl - Profil | Pá 21.2.2014 16:31:45
Nmirdas7777 - Profil | Pá 21.2.2014 16:30:59
Nhláskař - Profil | Pá 21.2.2014 16:28:45
Nlevhan - Profil | Pá 21.2.2014 16:26:51
NKurecPalec - Profil | Pá 21.2.2014 16:24:02
Ndotaznik - Profil | Pá 21.2.2014 16:22:10
NAnýzový dědek - Profil | Pá 21.2.2014 16:21:03
Ale abys neseděl u vody jako tydýt bez záběru celé dny, tak bych zkusil nejprve chytat na pelety. Montáže jsou skoro totožné a pravděpodobnost záběru je stejná ne-li větší. A cenově tě to vyjde trochu laciněji.
NKurecPalec - Profil | Pá 21.2.2014 16:17:19
Nlunimus - Profil | Pá 21.2.2014 15:50:41
Lov na boilies môže byť fajn a niekedy môže byť totálne naprd.
Väčšina boiliesákov ti bude hovoriť o veľkej nákladnosti a je pravda, že na komerčné zmäsi a veľkozákrm rovno zabudni, ak ti rodičia nedotujú rybačku neobmedzenými zdrojmi. Rovno ale musím povedať, že lov na boilies je aj pre teba reálny.Starí harcovníci boiliesáci totiž už často krát malé boilies ani nepovažujú za poriadne boilies :)
Osobne preferujem iné spôsoby lovu, najviac prívlač, nasleduje feeder + plavák. A čuduj sa svete, i tu boilies a pelety fungujú.
V živote som nemal na háčiku, resp. pod ním zaväsený väčší priemer ako 16mm ... čo ale znamená, že sa stráca hlavná výhoda boilies, ktorú prezentujú kaprári a tou je selekcia malých alebo druhovo odlišných rýb.
Pri malom boilies musíš okrem záberu kapra počítať aj so zábermi iných rýb a rýb ďaleko menších, než rýb, pre ktoré bolo boilies vymyslené :)
Základnou otázkou ale je, čo chceš chytaním na boilies dosiahnuť?
- chceš chytiť veľkú rybu? alebo máš pocit zo všetkých videí, že boilies je super nástraha s ktorou sa dá nachytať veľa rýb a je svojím spôsobom čarovná?
Tak na videá borcov s veľkými rybami zabudni.
Netvrdím, že sa na tie boilies nedá nachytať, ale videá často prezentujú v 20-tich minútach zostrihanú dvojtýždňovú rybačku a použitých bolo niekoľko 100kg boilies ... kde sa malé ryby prežerú, prestanú žrať a miesto v bruchu majú už len posledné 3 veľké kapre z celého rybníka :) ... nie ... toto posledné bol skôr žart ... ale naozaj sa pri tých videách sype do vody X kilogramov boilies, dokonca sa dané miesto chodí zakrmovať niekoľko týždňov dopredu, lebo reklama je reklama ...
Lov na malé boilies je fajn ... môžeš si ich urobiť doma z dostupných surovín celkom lacno ... stačí zmiešať pár vajec s kúskom rozmixovanej pečene a zahustené múkou, krupicou, alebo strúhankou ...
Alebo rozmixuješ jedny rybičky s pár vajcami a znovu zahustíš a uváľaš pár gulí ...
alebo rozmixuj konzervu kukurice, pár vajec a zahusti
uvar špenát, do toho pár vajec, zahusti ...
zmiešaj jahodový lekvár s vajcami a s múkou a pred nahodením nechaj chvíľu nasať jahodový sirup ...
neboj sa použitia papriky, soli, cukru ... samozrejme podľa toho akú chuť boilies práve vyrábaš ...
A základ je urobiť také boilies, aby to v princípe chutilo tebe samému :)
tých možností, čo môžeš spraviť doma v kuchyni z dostupných surovín a za "smiešnu" cenu je niekoľko miloónov ... ale samozrejme od toho nečakaj zázraky. Profi zmäs je predsa len vyladená podľa X rokov skúseností ...
... ak ti ale môžem poradiť, tak boilies je síce moderný trend a dajú sa s tým nachytať pekné ryby ... ale radím ti skúšať chytať hlavne na kukuricu. úplne stačí dať 2 kukuričky na vlas pod háčik ... ja mám takto napr uloveného amura rovných 100cm a 12,5kg čo rozhodne nie je malá ryba :)
Čtenáři této diskuse také sledují
NKrátkodobá kaprařina x9945
NDomácí swinger - výroba624
NFilmy o kaprech na dlouhé zimní večery1637
NWaftersky - rady, typy, zkušenosti814
NCcMoore a vše kolem něj3769
NMikbaits - pikantní švestka534
NProdukty firmy Sportcarp179
NLexikon boilies komponentů901
NJak na odlévání olova?856
NStarbaits trvanlivé boilies111
Kde to žije - kaprařina
11:00NFilmy o kaprech na dlouhé zimní večery 1637
10:36NFanclub značky Shimano 16402
8:36NDyje 5, 6, 7 - Mušov a Nové Mlýny - diskuse 54936
StNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 3
StNKrátkodobá kaprařina x 9945
StNLegenda s názvem Daiwa Tournament S5000-T, S5500-T či S6000-T 5335
StNATTs hlásiče a ATTx příposlech 546
ÚtNDaiwa Whisker SS 2600 173
ÚtNÚN Žermanice 2009, (471 043, Lučina 2A)... 8060
ÚtNLabe fishing store 19
ÚtNOhře, úlovky, nástraha 1054
ÚtNKyjský rybník, Džbán 50905
PoNŽermanky a bivakovani 4
PoNHarrison - vše o této značce 3722
PoNVýber signalizátorů 2+1 ATTS, Flacarp X7, FOX Mx 145
Co je nového - kaprařina + obecné
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
Oznámení - kaprařina
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - kaprařina
25.6.Carp Cup Rosed 2026
25.6.Dubenec Týmové Červen 2026
25.6.Tylovský rybník - Carp cup léto...
25.6.🏆 CCAM Hruškov léto -...
25.6.Team NULA Cup
25.6.AS Fish carp race na jezeře...
26.6.!!ct retro- poslední volné...
26.6.Lastiashop Fanatik Cup Maleňák...
26.6.Brčekolský Mistrák - uvolněné...
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
Doporučujeme e-shop
Saccon Carp
Rybářský e-shop se zaměřením na moderní kaprařinu. Máme dlouholeté zkušenosti, na trhu úspěšně působíme přes 10 let....













