Naviják na kapry okolo 2tis/ks

Nazdarek lidi. Hledám nějaký naviják na kapry okolo 2000,- za ks (v plánu mám kupovat dva). Nejsem žádný extremista na kapry. Spíše se teď do toho dostávam. Chytám už 2roky kapříky a mám obyč navijáky za 800kč/ks.
Preferoval by jsem s tou překlopovou zadní brzdou (baitrunner) ale není podmínkou. Chci se s vámi teda poradit jaký je nelpeší převod, kolik ložisek je minimum a pod. Co sem si našel u nás v obchodě je Naviják Mivardi Mistral 8000 / 10000.
Spousta z vás jezdí na různé výstavy tak možná víte o nějakých novinkách na tento rok. Takže by jsem klidně počkal.

Díky všem za odpověď
Autor diskuse: wlcakk - Profil , 19.1.2014 kaprařina - náčiní, doplňky

Co by jste doporučovali za navi okolo 2000,-?

A) TICA Scepter GTB 6000 (1850,-)7%

B) TICA Scepter GTX 9000 (1800,-)41%

C) Shimano ....39%

D) Okuma ....14%

Od 19.1.2014 hlasovalo 417 čtenářů.

Nsvaro - Profil | Po 17.8.2015 16:56:04

tekara >> A ešte (síce som to shimo nemal), ale mal som dvojkľučku a to je pohodička. Hlavná výhoda je podľa mňa v tom, že dvojkľuka je vyvážená a pri napínaní montáže nezačne padať ako jednokľuka keď je za hornou úvraťou.
Dvojkľuka je fajn, rozhodne si zvykneš oveľa ľahšie ako na prednú brzdu :D

    Nsvaro - Profil | Po 17.8.2015 16:48:07

    tekara >> Prechod z baitu na prednú brzdu pre mňa dosť ťažký. V podstate si na to ešte stále zvykám (už skoro sezónu). Týmto ťa nechcem odradiť, pretože sceptre sú naozaj slušné navi, len sa priprav na to, že to nebude med lízať :)

      Ntekara - Profil | Po 17.8.2015 16:19:41

      Zdravím kolegové, chystám se koupit nové navi na odhoz (žádné velehody) a na 3lb prut (je měkčí). Můj favorit je Fox Eos 10000, nicméně po přečtení této diskuze jsem začal přemýšlet i o Tice Scepter GTB 6000, popř. o Shimanu DL 6000 RA.

      Můj dotaz na majitele Tica scepter - používám bait a obávám se, jestli si zvyknu na přední brzdu. Jaký byl přechod z baitu? Pokud jste samozřejmě neměli i předtím přední brzdu :-)

      Dotaz na majitele Shiman - trochu mě odrazuje dvojklička. Jaké s tím máte zkušenosti?

      Popřípadně klidně můžete srovnat jednotlivé navijáky.
      Děkuji za Vaše názory

        NJoohnny - Profil | Čt 31.7.2014 22:27:21

        Tak buď půjdu do sceptrů a přikoupím si lehátko nebo si koupím ty foxe a lehátko ještě počká díky všem za rady

          NFild@ - Profil | Čt 31.7.2014 22:25:06

          syrus >> Jo tak s tím vyvážením přes brzdu, to naprosto souhlasím, to se vlasec zkroutí na kdejakém kolovrátku.

            Nsyrus - Profil | Čt 31.7.2014 22:22:28

            Mám dost kámošu co mají Sceptery a nikomu se vlasec nekroutí.Sám vlastním čtyři kousky.GE,GTX a GTB a nikdy sem neměl žádnej problém.
            Ale viděl sem i borce vyvážet přes povolenou brzdu apod..Ti ať se potom nediví,že se jim kroutí vlasec.

              NFild@ - Profil | Čt 31.7.2014 22:15:11

              Cappyk >> Jo, slyšel a četl jsem, ale tak psali, že GTB to nedělají. A zase to nekroutí všem.

                Nsyrus - Profil | Čt 31.7.2014 22:05:09

                Joohnny >> Mám i ty kónické cívky na odhoz,ale znova už bych je nekupoval.Zase o tolik ti to nához neprodlouží.

                  NCappyk - Profil | Čt 31.7.2014 22:02:01

                  Fild@ >> prestan uz .....:) vypadaj dobre ale je tu taky vlakno, kde si lidé stezuji ze kroutej vlasec

                    NFild@ - Profil | Čt 31.7.2014 22:00:17

                      NJoohnny - Profil | Čt 31.7.2014 21:56:25

                      http://rybar.braunstar.cz/navijaky-s-predni-brzdou/​navijak-tica-dolphin-6-000-se-brzda-predni tady je ted mají za zhruba 2500 za kus coz se ještě taky da a je pravda ze taky nevypadaji spatne. To je hrozny dilema který zrovna koupit

                        NFild@ - Profil | Čt 31.7.2014 21:51:29

                        Joohnny >> Ne, vzal jsem Titanosy, jsou to takové menší Ultegry. Základ je stejný. Ty Ticy jsou ale fakt super strojky, pročti si tady diskuze a uvidíš.

                          N-bedna- - Profil | Čt 31.7.2014 21:50:56

                          jimmyfloyd >> To už jsou taky legendy.:-)Kdysi jsem je sháněl,ale nesehnal a nakonec koupil tu novější verzi Dolphinů.Ale spokojenej jsem byl nad míru i sněma.:-)

                            NFild@ - Profil | Čt 31.7.2014 21:48:21

                            jimmyfloyd >> Ty "delfíny" jsou taky super mašinky

                              NJoohnny - Profil | Čt 31.7.2014 21:47:04

                              syrus tak na odhoz jsou ale lepší ty ploché cívky ne ? jinak fild@ jaký shima máš ultegry ? a vyplatí se přišetřit na tyhle http://www.fishinginvest.cz/obchod/fox/navijaky/fox​-navijak-fx11-novinka-2014 nebo je to vcelku jedno a na klasickou kaprařinu, občas sumíka, amura a jesetery do 150 cm stačí bohatě ty tici

                                Njimmyfloyd - Profil | Čt 31.7.2014 21:45:30

                                Joohnny >> já mám tyto :-)

                                  NFild@ - Profil | Čt 31.7.2014 21:05:51

                                  Joohnny >> Sceptery jsou fakt super mašinky. Rozhodně chybu neuděláš. Já už je sice nemám, ale nedal jsem na ně dopustit. Teď mám Shima, uvidím jak dopadne premiéra.

                                    Nsyrus - Profil | Čt 31.7.2014 20:57:32

                                    Joohnny >> Jsou stejný jen barva je jiná.Vlastním oba typy.Plitké(ploché nebo kónusové) cívky jsou No.1,5 No.2 a No.3.
                                    Cívka 6000 je klasická jen míň hluboká jak 10000.

                                      NJoohnny - Profil | Čt 31.7.2014 20:40:02

                                      -bedna- To máš asi pravdu a radši ty Tici nebo shimana. Tici mám na feeder s bojovkou už 4 rokem a krom jednoho vypadnutýho pérka vše šlape perfektně. U shimana jsem slyšel, že se hodně platí za značku. Jinak ty Tici GTX a GTB je rozdíl jen v té barvě ? A neví někdo kdo je má jestli originální cívka 6000 je ta plochá a náhradní 10000 je hluboká ? Díky moc za odpovědi

                                        N-bedna- - Profil | Čt 31.7.2014 15:34:54

                                        Joohnny >> S těma shimanama ani sceptrama chybu neuděláš.Starý navijáky za tu cenu neber.Za litr jeden možná,ale i tak bych váhal,to nejsou navijáky na 10 let,ale tak na tři roky.:-)
                                        Pokud totožnej naviják,prodává pod jinou značkou více prodejců,už i to o lecčemž vypovídá.Je to spotřebka a nehledal bych tam kvalitu.