Harrison - vše o této značce

Pokec pro prříznivce téhle značky - zkušenosti, rady, klady, ale i zápory, a to nejen u všech sériově vyráběných prutů :-))
Autor diskuse: Erva - Profil , 14.4.2013 kaprařina - náčiní, doplňky
Dále moderuje: kritik Profil

Jakým prutům značky Harrison dáváte přednost ?

A) Harrison Torrix 11ft , Harrison Torrix 12 ft , Harrison Torrix 13 ft23%

B) Harrison Torrix 12 ft TE , Harrison Torrix 12ft 6 TE 4%

C) Harrison Torrix Stalker 10ft 13%

D) Harrison Acurix 12 ft 5%

E) Harrison Acurix 12,6 ft 3%

F) Harrison Ballista 11 ft , Harrison Ballista 12 ft , Harrison Ballista 13 ft 6%

G) Harrison Ballista stalker 10ft 2%

H) Harrison Aviator Flex 9%

I) Harrison Aviator Plus 12ft , Harrison Aviator Plus 12,6 ft ,Harrison Aviator Plus 13ft 29%

J) Harrison Cerbera 12 ft 6%

Od 12.3.2019 hlasovalo 151 čtenářů.

Moderátorem vybraný zápis - stále nahoře.

NErva - Profil | Čt 19.11.2020 14:27:50

Je to již nějaký čas zpět ,ale jak tu již zaznělo tak bohužel Aleš Souček -alda2211 již bohužel chytá ryby na druhé straně , Aleši ať Ti tam nahoře berou , kdo jste jej znali , tak prosím věnujte mu alespoň tichou vzpomínku .
Díky !!!!

    NLuger46 - Profil | Ne 11.12.2022 20:46:20

    johny1 >> jsem z Brna. Jsem hodně sice teď rozlítanej ale domluvit se mužem když budu doma.

      Njohny1 - Profil | Ne 11.12.2022 18:02:41

      Erva >> Nedíval jsem se odkud je. Pisnu mu a třeba se na nějaký termín domluvíme.

        NErva - Profil | Ne 11.12.2022 17:08:58

        johny1 - David má mého 3lb Torrixe , teda pokud jej ještě má :-)) Tak do Brna to zas tak daleko nemáš :-))Nebo se můžete někde "srazit " po cestě :-)

          Njohny1 - Profil | Ne 11.12.2022 16:52:56

          Luger46 >> No jo, mám to trošku z ruky do Prahy, tak čerpám info zde a od majitelů prutů. Nikde jinde v okolí Harrisony nejsou. Ale i tak díky za postřehy.

            NLuger46 - Profil | Ne 11.12.2022 15:52:38

            johny1 >> jestli potřebuješ těch 100 m i s PVA tak bych volil 3lb Acurix . I s nemá si uzijes menší kapry. Někdy i těch 100 m s PVA muže byt problém když bude foukat. Ale ideálně si zajedu do Carphouse ať mas představu. Každý má jiný představy co čeká od prutu.

              Njohny1 - Profil | Ne 11.12.2022 14:51:30

              Luger46 >> Právě se motam kolem těch 100 m+- nějaký m. U Radka jsem se stačil podívat na Acurix v 2,75 lb a ten se mi líbil. Torix znám jen z netu a nevybavuji si, že bych je i někoho zahlédl. Ještě se něco rýsuje,ale je to čerstvé. Tak uvidím.....

                NLuger46 - Profil | Ne 11.12.2022 14:46:51

                johny1 >> jak říkal Radek je to o pocitu. Torix je víc rychlejší a má pevnější spodek. Acurix je více parabolictejsi. Kdybychbto měl na chytání do 100 m volil bych Acurix ve 3 lb. Pokud víc jak 100 tak 3 lb Torix.

                  Njohny1 - Profil | Ne 11.12.2022 11:53:44

                  Erva >> Čau Rade, škoda že jsi se zbavil obou řad, to jsem nikam nemusel jezdit a mohl jsem je zkusit u tebe. Však víš, že je nechci na mega ryby, jelikož se to na svazovkach točí kolem násady a mezi tím se připlete něco lepšího. Jen s tím potřebuji trošku nahodit i s mini pva, ale zase nechci jít na úkor zdolávací akce. Ještě mrknu na Cerberu.

                    NErva - Profil | Ne 11.12.2022 11:35:21

                    johny1 - Ahoj, tohle bude těžké rozhodování, myslím že v tomhle případě děj na svůj pocit a ne na někoho jiného, jestli máš možnost, tak si někam zajeď osahat Torrix aby jsi věděl do čeho jdeš😆a aby toho nebylo málo, tak je tady ještě jeden opomíjený model a to Harrison Cerbera, řekl bych že je to model právě mezi Torrix a Acurix a navíc za velmi příznivou cenu a v tomhle případě bych se nebál ani modelu ve 3,25 lb, nabízí se i ve 3 lb opravdu povedené ptuty, oplet punčochou je u tohoto modelu do 2/3 prutu, tedy i část horního dílu.
                    Nebo počkej pokud bude výstava v Trenčíně, tam podle mě budou k vyzkoušení, taky tam chci jet.

                      Njohny1 - Profil | Ne 11.12.2022 10:10:40

                      clarence >> Ahoj, ještě ne..... Ještě nemám dárky ani pro holky😁 a řeším komplikace s vyřízením dotací na FVE..... Chci se prvně telefonicky spojit s majitelem z Carphouse a trošku od něj zjistit hodnocení uvedených řad a získat poznatky vzhledem k mým potřebám.

                        Nclarence - Profil | Ne 11.12.2022 8:32:55

                        johny1 >> Tak co objednáno?Vybráno?

                          Njohny1 - Profil | Ne 4.12.2022 20:03:17

                          No chlapci, tak jsem si pročetl celou diskuzi a mám dvě varianty z kterých si budu vybírat. Už jsem prošel i ofiko stránky Harrisonu, takže jsem si udělal přehled o jednotlivých modelech. Ideální bych si dokázal představit Torix v délce 11 Ft a 2,5 lb. Takový blank však nemají. Proto se přikláním k délce 12 Ft a 2,75 lb v případě Torixu i vzhledem k délce náhozu s míní pva nebo 3 lb Acurixu. Teď už jen vybrat ten správný a objednat.

                            Nhaas - Profil | So 26.11.2022 20:29:47

                            johny1 >> no nevim jestli maj konkretni v nabidce ale maji toho solidne ...mrkni na stranky eurex rod buildinng .cz jsou v OV kde maji i prodejnu

                              Njohny1 - Profil | Pá 25.11.2022 18:05:12

                              Čau borci, dokázal by mi zde někdo z vás přesně říct, který konkrétní typ oček mají pruty Harrison zakoupené v Carphouse? Já se včera dotazoval emaily v daném obchodě. Vše probíhalo v pohodě, jen mi nedokázali konkretizovat přesný typ oček a sedell, abych si je mohl vyhledat. Očka lze zvolit Kigan 3D v provedení gunsmoke. Jenže tyto se vyrábějí v různých verzích. Sedla je možné volit Carbonové American Tackle, Plastové černé American Tackle, ALPS základní ale zase bez konkrétního označení. Klidně mě odkažte na nějaký web, kde si je můžu vyhledat. Rád bych měl představu o prutu, kterých bych si zadal k objednání. Zvolil jsem po poradě s Radkem (Erva) Blank Acurixu.Díky

                                NErva - Profil | St 23.11.2022 14:43:19

                                vicx - Nabízí mnoho ,ale v podstatě nic ..., Třeba 12,6 ft a 3,5 lb Acurix , vůbec , tak samo Acurix ve 2,5 ani 3 lb vůbec , Aviatory taktéž nic , z Torixů něco .... mnoho , mnoho tam toho není ...., nebo nenabízí , stejně tak možnost korku sedel atd.

                                  Nvicx - Profil | Út 22.11.2022 22:59:13

                                  Blanky aj stavby Harrisonu sú na Rodhouse.fr, už to tu bolo spomínané
                                  https://www.mrk.cz/diskuse.php?idzapisu=17057900&id=655209

                                    NMartík - Profil | Út 22.11.2022 22:18:51

                                    Zdenal77 >> ahoj, kdyby ses chtěl podívat na Torrix TE od Pipala, dej vědět. Bydlím v Brně a tu a tam s nimi chytam na Težbě na Ostrozske. Kdyžtak SZ

                                      NErva - Profil | Út 22.11.2022 22:13:31

                                      Zdenal77 - Jasan ,uvidíš 😉

                                        NErva - Profil | Út 22.11.2022 22:13:02

                                        bart.bm - Tak pana Vytřase vůbec neznám , ale proč ne ,pokud někdo vidí jeho práci ,je spokojený ,tak pak to bude jeden zákazník druhý ,třetí a pak už to pojede .....😉 pana Pípala znalo taky minimum lidí a všude se preferoval pan Studený ,tedy než došlo na sušenky 😂,Tady je nejhorší ta komunikace ,ale hlavně doprava z UK po vystoupení UK z unie ....,bo to trvá neskutečně dlouho ...

                                          NZdenal77 - Profil | Út 22.11.2022 21:27:02

                                          Erva >> já si dlouho říkám torix to bude ono ale nikdy jsem ho nedržel, acurix by možná byla lepší volba ale rovněž neznám . Vůbec nato nespěchám, mám v podstatě 2 roky na výběr prutů. Mám teď jiné zájmy ale časem se k tomu dostanu

                                            Červené karty: boiliekaprik, MrtweyUbrus