Harrison - vše o této značce | MRK.cz

Harrison - vše o této značce

Pokec pro prříznivce téhle značky - zkušenosti, rady, klady, ale i zápory, a to nejen u všech sériově vyráběných prutů :-))
Autor diskuse: Erva - Profil , 14.4.2013 kaprařina - náčiní, doplňky
Dále moderuje: kritik Profil

Jakým prutům značky Harrison dáváte přednost ?

A) Harrison Torrix 11ft , Harrison Torrix 12 ft , Harrison Torrix 13 ft23%

B) Harrison Torrix 12 ft TE , Harrison Torrix 12ft 6 TE 4%

C) Harrison Torrix Stalker 10ft 13%

D) Harrison Acurix 12 ft 5%

E) Harrison Acurix 12,6 ft 3%

F) Harrison Ballista 11 ft , Harrison Ballista 12 ft , Harrison Ballista 13 ft 6%

G) Harrison Ballista stalker 10ft 2%

H) Harrison Aviator Flex 9%

I) Harrison Aviator Plus 12ft , Harrison Aviator Plus 12,6 ft ,Harrison Aviator Plus 13ft 29%

J) Harrison Cerbera 12 ft 6%

Od 12.3.2019 hlasovalo 151 čtenářů.

Moderátorem vybraný zápis - stále nahoře.

NErva - Profil | Čt 19.11.2020 14:27:50

Je to již nějaký čas zpět ,ale jak tu již zaznělo tak bohužel Aleš Souček -alda2211 již bohužel chytá ryby na druhé straně , Aleši ať Ti tam nahoře berou , kdo jste jej znali , tak prosím věnujte mu alespoň tichou vzpomínku .
Díky !!!!

    Nbart.bm - Profil | Út 22.11.2022 21:12:45 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

    Erva >> tak to jo. No na blanky jsou dobří třeba Rakušáci z NG-Carp ikdyž z Harrika maj jen něco https://www.ng-carp.com/rutenbau-blanks-c7/?p=1&o=5&n=200&s=5
    pokud bych chtěl stavět tak u nás snad jen Radim Vytřas.Viděl jsem jsem jeho práci a za mě paráda. Mám takový úlet že bych udělal nějaké úpravy na NG 2,75lbs a právě on je jediná volba.
    Hotovou Ballistu snad už jen v UK a nebo risknout bazar.

      NErva - Profil | Út 22.11.2022 20:55:29

      bart.bm - Ahoj Martine , ne ,není v tom nic osobního , ale upřimě od koho tady dnes sehnat pruty Harrison , když pan Pípal to pověsil na hřebík a vzhledem k situaci a objednávat věci z UK jak blank , tak komponenty , tak je to tak na rok ...,bohužel tady není jiný stavěč specialista carp prutů , pak až co znám tak Ballay z SK . Já z Bradávkou - tuším že majitel Carphause mluvil jednou v životě na výstavě v Trenčíně před X lety a tehdy byl velmi vstřícný ,obětaví , naprosto v pohodě , možná se změnil , nevím .

        Nbart.bm - Profil | Út 22.11.2022 20:45:15

        Erva >> Ahoj Radku. Proč doporučuješ furt Carphaus? Je v tom něco osobního? Po zkušenosti s majitelem ..docela arogant...

          NErva - Profil | Út 22.11.2022 20:41:20

          johny1 - Mám doma Acurix 2,75lb ve 12 ft , tak jestli si je chceš osahat , není problém , nicméně ani Acurix se neohýbá včetně rukojeti , pokud nepotřebuješ házet a chceš vyloženě zdolávací pruty , tak v tom případě opět přesměruju na Century FBS , nebo mě napadl Harrison Ballista , ale nevím jestli jsou stále k prodeji , pokud ano určitě by to v Carphaus dokázal objednat .

            Njohny1 - Profil | Út 22.11.2022 20:35:37

            Erva >> Díky za odpověď ve vedlejší diskuzi. Vím,že jsi měl tyto proutky a škoda, že je již nemáš. Nebydlíme od sebe daleko a možná, že jsme se již potkali. Hluk dobře znám a mám zde z minulosti i nějaké známé. Nikdy jsem pruty od Century nebo od Harrisonu neměl a rád bych si udělal radost. Prioritou pro mne zůstává zdolávací akce, nemám rád semiparabolu nebo tuhý spodek, kdy rybu mohu surfovat. Takže jak Dukin z vedlejší diskuze, musí prut pracovati po celé délce i u menších ryb. Vím, že jsi doporučoval na Harrisony obchod carphouse. Hodně mě však zajímají postřehy a tipy majitelů těchto prutů.

              NRollbař - Profil | Čt 6.10.2022 18:15:58

              Zdravím pánové, moje x5 jsou posmrti…Takže začíná být akutní pořízení nových proužků. Už dlouho jsem tady v diskusi a pokukuju po harrisnech. Tak malm všeobecné rady… sháním prut čistě na odhoz… neumím se nikde moc dočíst jestli aviator nebo torrix je více odhozový… a druhá otázka jaké má výhody nechat si prut postavit, oproti prutu na objednávku třeba z carphousu? Díky moc

                NErva - Profil | So 11.6.2022 18:53:06

                Martík - Drobné opravy prej dělá i pan Kancler co servisuje navijáky , tak se zkus zeptat u něj .Kancler Zdeněk Brno – opravy navijáků a prutů značek Shimano a Byron

                Telefon +420 545 582 232

                  NMartík - Profil | So 11.6.2022 8:22:14

                  Zdar chlapi, neznáte někoho okolo Brna na výměnu předního očka? Na torrix te mi vylitla karamika. Oka Fuji SiC

                    Nvicx - Profil | Ne 29.5.2022 10:06:08

                    Pindˇa >> a keď sme teda už v Harrison otázke, pozrite na https://www.rodhouse.fr/en/lifestyle/ tam si viete dať rovno postaviť celý prút a nemusíte riešiť staviteľov. Obchod overený, kupoval som tam komponenty už viac krát.

                      NPindˇa - Profil | Ne 29.5.2022 9:44:15

                      vicx >> Podívám se diky

                        Nvicx - Profil | Ne 29.5.2022 8:50:37

                        Pindˇa >> inak postaviť kaprák, kde máš nalinkované rozmiestnenia od výrobcu viac menej je práca pre školenú opicu, netreba z toho robiť vedu. Ak prút vyzerá zle, je to väčšinou chyba klienta, že si tam povyberá nezmyselné komponenty.

                          Nvicx - Profil | Ne 29.5.2022 8:46:37

                          Pindˇa >> poznám dvoch dobrých tu na Mrku, ale ani jeden už nestavia. Zo zoznamu som videl prúty od Svetelskeho, Forbaka, Ballaya. Od ďalších dvoch boli tu v bazáre. Dal by som si stavať to zoznamu iba Ballayovi, lebo všetci blízky kamaráti ich majú a videl som ich asi už desiatky a spokojnosť. Alebo MG Servis - Srbsko. Prúty si už ale staviam sám.

                          Poprípade sa opýtaj tu, je tam viacero talentovaných stavačov, len neviem ako majú čas. Pozri si ich výtvory a spravíš si názor.
                          https://www.mrk.cz/diskuse.php?id=638335

                            NPindˇa - Profil | Ne 29.5.2022 8:19:43

                            vicx >> Tohle je špatně chce to osobní zkušenost.Ty by jsi z nich doporučil kterého,krom už zmíněného pána z Piešťan? Já z toho seznamu znám jen jednoho a ten jen sem tam někomu opraví-převáže poškozené očko nic víc.

                              NPindˇa - Profil | Pá 27.5.2022 19:58:53

                              Martík >> Jj je to škoda no. Já právě u něj nechal stavět ty 10 ft do člunu hlavně kvůli posunutí sedla níž, kdy u seriovek je sedlo u 10ft stejně vysoko jako u 12ft a to mi vadilo

                                NMartík - Profil | Pá 27.5.2022 19:28:07

                                Pindˇa >> Právě, já mám Torrix TE od Pípala a ta práce byla výborná. Dost jsem smutný, že to už nedělá. Mluvil jsem s ním v zimě, když jsem byl v PH pracovně a byl trochu takový nalomený k té práci. Tak teď mě to až tak nepřekvapilo, co píšete. Každopádně jsem si u něj chtěl nechat postavit 10 ft pruty na loď,... což teď nevím no. Sériovky jsem nechtěl...

                                  NPindˇa - Profil | Pá 27.5.2022 18:44:09

                                  icokarp >> Vím o tom, já byl s jeho prací zase maximálně spokojen a myslím že i 99% lidí jen v tomto vlákně. Krom pár kluku kteří si nechali postavit v UK a u Aldu, který už loví na druhém břehu stavěli stejně převážně u Pipala.

                                    Nicokarp - Profil | Pá 27.5.2022 18:26:46

                                    Pindˇa >> Napíšem to takto,mne nestaval pipal, takže nemôžem jeho prácu posúdiť,ale čo viem na 100% staval tu jednému,a neurobil to podľa neho,ale nakoniec podľa seba, meno tu nebudem zverejňovať, možno sa vyjadrí.

                                      NA_dam - Profil | Pá 27.5.2022 17:50:06

                                      Peter94 >> To ti mal dať vedeť aby si nečakal zbytočne.
                                      Že sa mu to neoplatí stavať z dovezených blankov podla mňa, blank to je najdrakšia položka...

                                        Červené karty: boiliekaprik, MrtweyUbrus