Pohybové čidlo flajzar Q-PIR2

Zdravím všechny Flajzaristy ;-) zajímala by mne funkčnost čidel pohybu Q-PIR2 Kdo s nimi má zkušenosti. Přemýšlím o nich a tak bych chtěl vědět jak je to s jejich funkčností, co zaznamenávají a co ne. Jak musí být vysoko nad zemí a co všechno zachytí a na jakou vzdálenost, nebo jestli s nimi má někdo nějakou špatnou zkušenost.
Autor diskuse: Greysmen - Profil , 21.2.2013 kaprařina - náčiní, doplňky

Nbarny - Profil | Po 25.2.2013 15:54:18 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

Tady je muj mazel ,ale na rybách bych musel hlidat ji ne ona mě:-)Jednou ji vemu na 2 - 3 dny ,štěkat umí a na dálku taky reaguje super,ale je to gaučák ,což znamená ve špatném počasí komplet zašpiněný spacák a to zrovna nechcu.Vyřeším to udělátkem s pir čidla za těch 250 kč a pepřák na přesilu.

    Nmipa - Profil | Po 25.2.2013 15:35:54

    Jirka Rybka >> ... samozřejmě, každý dle svých možností :-)))

      NJirka Rybka - Profil | Ne 24.2.2013 21:57:03

      mipa >> mít domek se zahradou tak už ho mámna zahradě, ale do paneláku by to bylo trápení, musí stačit dark rusel,

        NRadek Fox - Profil | Ne 24.2.2013 19:55:29

        Jirka Rybka >> Díky za info, naštěstí nám makají i noci.

          Nmipa - Profil | Ne 24.2.2013 7:34:18 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

          Greysmen - >> pokud si u vody na rybách hlídají vybavení samotní rybáři, tak to nikdy není 100% - obzvlášť v noci ... velikým pomocníkem jsou potom různá čidla pracující na principu "pohybu či tepelného záření", ale i ty mají své nedostatky - některé pracují třeba jen ve dne, většina registruje pohyb jen v určitém úhlu ... a tak jsou potřeba min. dva kusy ... atd. ...:-)
          tyto problémy jsem vyřešil použitím "čidla" RTW / F-4 ... není to sice Flajzar, ale naprosto přesně reaguje v úhlu 360°, registruje nejenom pohyb a tepelné záření, ale pracuje i na bázi sluchu, čichu, zraku, síly ... a pokud již dojde "k narušení", tak velice dobře ochrání svěřené vybavení, území a to i společně s lovícími či spícími rybáři ... a nahrazuje i zde zmiňované "ochranné pomůcky" jako jsou různé "bejzbolky", pistole ... a nezalekne se ani přesily či "jinočechů" :-)))
          prostě to je nenahraditelný pomocník na všech mých lovech ... a co víc ... je to parťák a kamarád, což se o žádném takto fungujícím čidlu nedá říct ... :-OO)))

            NJirka Rybka - Profil | Ne 24.2.2013 0:55:53

            arnošt >> vo tom to je huláká to slušné a je to hlučné vyléká to skoro všechno , takhle šli 2 porybní na kontrolu a já to cestičku namířený a zničeho nic to zahoukalo, oba se myslím připo.sr.ali leknutím, toje moment překvapení, a vo to jde, ne že bych se bál na rybách mě vždy dělá společnost pes dark rusel terier což je mimochodem velmi výborný hlídač , větří zvuky na 100 honu, ale neštěká, jen vrčí potichu a mě upozoní i na člověka přes 100 metrů daleko, a pokud e dotyčný přiblíží tak na 30 metrů vrčí již n hlas a na 20 metrech startuje a vyštěkává, a krom toho mě dělá společnost noje ocelová lejdy Glock 31,

              NJirka Rybka - Profil | Ne 24.2.2013 0:36:16

              Barbusek >> jinak to fachá na 9 V baterii ale je to možné dát i do zdroje na obyč universál adaptér,

                NJirka Rybka - Profil | Ne 24.2.2013 0:35:38

                Pavol sk >> né má to dva gong a alarm

                  NJirka Rybka - Profil | Ne 24.2.2013 0:35:06

                  románek >> hájin vnější prostor mám 3 kusy a nasmerují to vždy na přístupové cesty a jeden směřuji na pruty nebo člun,

                    NJirka Rybka - Profil | Ne 24.2.2013 0:32:48

                    tonda1953 >> asi ano ale já to používámnormál za deště a nějak jsem to neřešil, to co bylo loni to fakt byl extrém byl vítr, že skoro prčelo vodorovně,

                      NJirka Rybka - Profil | Ne 24.2.2013 0:30:53

                      Barbusek >> plech je mojí výroby, a tot čidlo se dá koupit za 220 Kč v domacích potřebách nebo elektroobchodě, toto je přímo z hornbachu,

                        Ntonda1953 - Profil | So 23.2.2013 21:51:22

                        Bitko >> Někdy i konkurence proti zavedené firmě neuškodí...

                          NBitko - Profil | So 23.2.2013 21:38:23

                          Nemam nic proti Flajzaru, robia dobre veci, nie len pre rybarov. Taka vyvojovo-vyrobno-obchodna firmicka lokalneho charakteru :-)

                            Ntonda1953 - Profil | So 23.2.2013 21:31:13

                            Bitko >> Konečně někdo rozumný a ne tajný agent Flajzaru.

                              NBitko - Profil | So 23.2.2013 21:15:18

                              na Slovensku sa da kupit to poh. cidlo v Hagard-Hall (pobocka takmer v kazdom okresnom meste za 10,24€).
                              Myslim si, ze je to elegantne riesenie (povodne som tiez chel kupit PIR od Flajzaru, ale uz nechcem). Za tu cenu by som bol strazeny ako NBS :-)

                              http://www.hagard.sk/svietidla-zdroje-a-prislusenst​vo/pohybove-cidla-senzory/hlasic-pohybu-00465-rolo-​jq-o-8m-140-9v-dc-biele.html?page_id=13605&page=1

                                Naqua57 - Profil | So 23.2.2013 21:09:26

                                Greysmen : připojuji se k omluvě a klidně to smázni....

                                  Ntonda1953 - Profil | So 23.2.2013 21:00:35

                                  Greysmen - >> Promiň,že jsme Ti trochu zaneřádili Tvoji diskusi.Bylo to z radosti z toho,že se nachází řešení v Tvým dotazu.

                                    Ntonda1953 - Profil | So 23.2.2013 20:55:54

                                    aqua57 >> No a když proběhneš celou ulici,kdyby náhodou nebyla některá zrovna potřebná...

                                      Naqua57 - Profil | So 23.2.2013 20:51:52

                                      tonda1953 >> to neznáš moji sousedku, toho dám radši na špalek...

                                        Ntonda1953 - Profil | So 23.2.2013 20:48:25

                                        aqua57 >> Sorry,tak řekni sousedce ať udělá stojku ona,že jí ho tam spustíš.