Konzumace ryb Tebou ulovených

Chycenou rybu sníš a pokud ne,tak proč.
Autor diskuse: tonda1953 - Profil , 3.2.2013 všeobecné - ostatní

NSoulfish - Profil | Po 4.2.2013 14:20:10

Paolomaldini >> mě akorát zaujalo to odporování sama sobě - vadí mu rybám ubližovat, ale loví je systémem car a lovit bude..

osobně nemám problém kapra bacit tupou stranou nože tak, až mu křupne kebule - když jej chci na jídlo, tak ať se kluk netrápí zbytečně.. stejně tak mi nevadí při cílovém chytání oběda píchat ryby do tlamky - jinak se k té jedlé rybě neprobojuju - můžu použít selektivní nástrahy, ale to je tak všecko

    NSoulfish - Profil | Po 4.2.2013 14:15:52

    Fishboun >> můžeš jej nechytat vůbec, pokud nezvládneš rybám ubližovat

      Nbaitruner2 - Profil | Po 4.2.2013 13:47:26

      Slapák >> Takové já nechytám.Sumce jsem jedl už taky je to tak 8let z5 a nebylo to taky špatné.

        Nvoz - Profil | Po 4.2.2013 13:46:25



        " Já vám to říkal, já vás varoval ! Já na co příjdu, to sežeru... "


          NMrknato - Profil | Po 4.2.2013 13:46:12

          Paolomaldini >> Lovné míry mají smysl pouze tehdy, pokud se dotyčné ryby samy rozmožují, nebo je z komerčního hlediska žádoucí mít ve vodě co nejvíce velkých ryb. Ani jedno ve věšině svazorevírů neplatí.
          Když vezmeš kapra, tak se dříve vysazoval jen okrajově, pak do roku cca 1980 v kusové hmotnosti cca 0,7 kg a dnes to je okolo 2kg. Důvodem je ekonomické hledisko, výlovek, ochrana přírody a spokojenost rybářů.
          To samé je u pstruhů a proč ne i u dravců? Tuším, že okolo roku 1900 byla lovná míra štiky 35cm. Pravdou je, že se množily přirozeně. Dnes je to jen otázka peněz a priorit. Např. roční plat jednoho svazočilimníka, nebo 1700 kilových štik.......

            NFishboun - Profil | Po 4.2.2013 13:43:52

            Paolomaldini >> Tak to aby som začal kopat ;) :D

              NPaolomaldini - Profil | Po 4.2.2013 13:41:00

              Fishboun >> chovej je v jezirku na zahradce ;-)

                NPaolomaldini - Profil | Po 4.2.2013 13:39:53

                Soulfish >> Verim tomu ze to te rybe prijemne rozhodne neni. Mit hak v drzce. Takze vlastne chyt a pust by slo klasifikovat jako sikanovani ryb. Je to jako mit na zahrade kravicku a rikat ze hovezi nejim a jen obcas pro zabavu sednout na kone a kravu lasem strhnout k zemi, svazat, pak vypalit cislo chyceni rozpalenym karabecem na prdel. a pristi tyden zase.

                To je takove kravske chyt a pust ;--)

                co je a neni trapeni zvirat? Lidska prirozenost nam veli ryby zrat. Socialni a ekonomicke prostredi nam dava moznost jisteho alibismu a anonimity si s tim nespinit ruce a zajit si do makra pro morskeho vlka, ktery byl ZAJISTE uloven setrne! Nase lenost a neschopnost nam veli jit si koupit rybu do teska. Neni to prirozene , staleti sme ty ryby chytaly a jedli. Byla to otazka preziti. Dnes uz nemusime a tak se tu dohadujem nad CaR, nad masarinou a dalsimi moralnimi aspekty rybolovu. Cokoliv kde ublizuju zviratum pro radost a sportovni zazitek je trapeni zvirat nic vic nic min. Ja si ale nemuzu pomoct rybarinu miluju, proto ale nebudu vsechno zabijet, proto ale nebudu vsechno poustet.

                  NFishboun - Profil | Po 4.2.2013 13:36:08

                  Soulfish >> Máš nejaky iný sposob ako chyttit kapra bez háčika??

                    NSoulfish - Profil | Po 4.2.2013 13:33:14

                    Fishboun >> zaujalo mě, že nejsi schopen rybě ublížit, natož ji zabít, ale jsi schopen ji píchat při lovu hákem - myslím, že ti (jakákoliv) ryba za hák v tlamce nepoděkuje

                      NPaolomaldini - Profil | Po 4.2.2013 13:32:22

                      MarioTo >> Rybarina je pro me predevsim konickem!!! A krasnym relaxem. Jen kdyz se domluvime doma a v lete si chcem neco ugrilovat dostanu ukol, ze v pripade slusne stavene ryby ji mam vzit k nedelnimu menu.

                        NFishboun - Profil | Po 4.2.2013 13:30:52

                        Soulfish >> Očividne si nepochopil tomu čo som napisal..

                          NSlapák - Profil | Po 4.2.2013 13:30:46

                          baitruner2 - Doporučuju zkusit sumce, ale musíš od 2m výš ty jsou nejlepší

                            NPaolomaldini - Profil | Po 4.2.2013 13:28:31

                            Fishboun >> Nemam s tim problem, kazdej jsme jina natura. Ale za predpokladu tech zamacknutejch protihrotu a minimalni manipulace s rybou na brehu. ;-)

                              NPaolomaldini - Profil | Po 4.2.2013 13:26:50

                              Mrknato >> CaR lovci se pochopitelne musi chovat k rybe setrne, to jest kdyz uz pousti tak poustet ve vode, netahat rybu na breh a pochopitelne zamacknute protihroty. Pak to snad neni takovy problem, no a ryba ktera je evidentne zranena natolik ze je jasne ze by neprezila pak si ji zapsat.

                                NMarioTo - Profil | Po 4.2.2013 13:26:29

                                Mrknato >> vim ze je to nerealny jen si myslim ze by rybarina mela byt vic konickem a relaxem nez tezbou masa.

                                  NSoulfish - Profil | Po 4.2.2013 13:25:11

                                  Fishboun >> když máš ty ryby tak rád, tak jim schálně nepíchej háčky do tlamek tak :)

                                    NPaolomaldini - Profil | Po 4.2.2013 13:25:11

                                    Mrknato >> No vysazene jednolete sticky mohou byt na taliri jiste pochoutkou, nastesti tu zkusenost nemam, jen jednou jsem slupnul sticku kolem 40cm a to z duvodu roztrzenych dvou zabernich oblouku pri zaseku twistera :-( do papiru jsem ovsem podvodnici zapsal stiku 60cm :-D moralisti me snad naukamenuji ;-)

                                    Nic mene k tvemu zapisu. Ono pokud se 200stik navzajem vyzere ke konecnemu poctu 5ks (o cemz silne pochybuji) tak je to jen a jen vec prirody ktera to tak chtela. Statisticky zakonite snizeni poctu one 200 kusove obsadky na nizsi stav rukou rybare zakonite vede i k snizeni konecneho stavu ktery ve vode zustane do dospelych let. Ale nejsem statistik, ani ichtiolog nebo jak se to pise.

                                      Nbaitruner2 - Profil | Po 4.2.2013 13:10:16

                                      Tak já dal prasečkina 70+ kámošovi co mi dělal pergolu a prý byl vinikající tak nevim?(menšího jsem v ten moment opravdu nechyt)
                                      A z udírny jsem pár podkov snědl a bylo to Top.
                                      Letos si postavim udírnu a vyzkoušim jich pár prohnat kouřem a uvidim jak to bude chutnat.Rybu si vzít mi nedělá vůbec problém jako jí pustit.

                                        NMISO* - Profil | Po 4.2.2013 13:04:51

                                        v ramci zakona a pravidiel zdraveho rozumu zmasim co chytim a nevidim v tom ziadny problem.