Konzumace ryb Tebou ulovených

Chycenou rybu sníš a pokud ne,tak proč.
Autor diskuse: tonda1953 - Profil , 3.2.2013 všeobecné - ostatní

NMrknato - Profil | Po 4.2.2013 13:00:52

MarioTo >> Takové pravidlo může být na nějaké uzavřené klubové, či spolkové vodě, ale určitě ne na revíru, kde platí územní, CS a CR povolenky.

    NMarioTo - Profil | Po 4.2.2013 12:57:42

    Hoj byl bych pro nejakeych 20-25 ks uslechtile ryby na povolenku a slus , podle myho co je navic uz nic jinyho nez masareni neni.....

      NRoman. - Profil | Po 4.2.2013 12:56:42

      Fishboun >> až mi slza vyletela z oka

        NFishboun - Profil | Po 4.2.2013 12:53:11

        Ja nato proste nemám aby som rybe čo už len ubližil alebo zabil ju a ešte ktomu aj zjedol..ja ryby vubec nejem..nieje umenie chytit rybu..ale darovat jej život :)

          NMrknato - Profil | Po 4.2.2013 12:47:47

          Paolomaldini >> Možná by jsi názor změnil, kdyby jsi ochutnal ročka štičky 30cm. Jestli že se jich vysadí cca 200, z důvodu vlastní nenasynosti a CaR lovců, jich zůstane cca 5. to je cca 12kg. Těch 200 štiček představuje ale cca 60kg a těch cca 5 doroste do míry také...... Stále se bavíme o rybách vysazených.

            Nlajdák - Profil | Po 4.2.2013 12:39:55

            ahoj,tak já si rybu do mrazáku vemu,,ale mam v šupleti tak 8 kousku od 48cm do 65cm....za rok si dám s manželkou těch 8 ryb a stačí nám to :-))) zbytek ryb pouštím..jak už tu někdo psal ryby nedávám kamarádum jen rodině a to 2kusy mamce segře po 2 kouskách taky..takže ikdybych přeháněl tak si vemu 12-15ryb za rok,což si myslím že neplundruje vodu,ale zároven to zažene chut na dobrou rybu,což kapra považuju :)....

              NLauri - Profil | Po 4.2.2013 12:11:31

              Paolomaldini >> souhlas s tebou, kdyby to takhle dělal každý bylo by ryb víc než dost

                NPaolomaldini - Profil | Po 4.2.2013 11:52:51

                Moje rodina, deti, pritelkyne mame ryby moc radi. Za prve ryby kupuju morske ryby v makru a za druhe je beru i z nasich vod. Za rok 2012 jsem si ponechal 12 ryb v slozeni 5x kapr, 4x stika, 3x okoun. To vse pri 110x dochazkach k vode, chodim hlavne vlacet a z jara na feeder. Nevidim v tom problem kdyz si nekdo nechvava ryby pro vlastni potrebu. Ryby zasadne nedavam do mrazaku, kdyz uz si rybu necham tak jedine k okamzite konzumaci nebo ji maximalne dam babicce ci rodicum kdyz me poprosi. Kamaradum ani pratelum ryby nedavam. Problem v tom nevidim. Neodsuzuju ortodoxni chyt a pust ale nejsem ani jeho priznivcem. Kazdy at si dela co chce v mantinelech rybarskeho radu! Odsuzuju plneni mrazaku a brani ryb jako jsou ostroretky, podoustve, parmy, a vubec ryby ktere se nedosazuji bud vubec nebo v velmi omezene mire. Zaroven mam svoji osobni miru na ryby druhy, kapr 50-65cm , stika 60-80cm atd....

                  NRytíř - Profil | Po 4.2.2013 11:49:47

                  Dr.happy >> to už je rozumná řeč...

                    NDr.happy - Profil | Po 4.2.2013 11:48:32

                    Rytíř >> Takový kapr65 ze štěrkáču Uzený....DELUXE kemo

                      NRytíř - Profil | Po 4.2.2013 11:46:20

                      Leorim >> co je cenného na kaprovi 65?

                        NDr.happy - Profil | Po 4.2.2013 11:38:03

                        elhierro >> a rukavice co nepropouští lidské teplo a vylučují sliz,abys plotičku co ma z vody rýmičku nepopálil ba nenakazil třeba chřipkou...Máš??.)))já chodím k vodě s rouškou...co kdyby náhodou nějaká rybý chřipka...v globále no hruuuzaa...to by potom Kosatky na zápal plic umíraly.-DDDD

                          NLeorim - Profil | Po 4.2.2013 11:35:39

                          Ryby máme v rodině rádi a tak je i konzumujeme....ročně si vemu cca do 30kaprů-nějakej uhoř-candát at si to dělá každý podle sebe není to trestnej čin si vzít rybu tak co....zase na druhou stranu odsuzuju rybáře kteří si berou kapry přes 65cm nevím proč stejně už maso stojí za nic a na udění se dají sehnat méně cené ryby a stejně dobré....

                            Nelhierro - Profil | Po 4.2.2013 11:32:49

                            Dr.happy >> Také používám gumové háčky. :-) Jo a pozor, já ryby tuze rád. To ta chycená ryba musí hodně smutně koukat, abych ji pustil. :-)

                              Nelhierro - Profil | Po 4.2.2013 11:31:20

                              Rytíř >> To souhlas. Dravců voda moc nepřinesla.

                                NDr.happy - Profil | Po 4.2.2013 11:22:51

                                elhierro >> seš moc nahecovanej,že na ty ryby vubec chodíte,,,víš jak to rybu musí bolet když ju zasekneš do tlamky nedaj bože do jícnu...no horší než smrt paličkou po hlavě.-)))

                                  NLadineeek - Profil | Po 4.2.2013 11:04:53

                                  Ryby beru jen 1) odtamtud, kde žijí v udržitelném stavu - bohaté zastoupení všech generací se silnou přirozenou rozmnožitelností, či jak to nazvat - samozřejmě v nějakém rozumném rozpětí co se týká množství a délky ryby 2) ryby, které se nedokážou přirozeně vytřít a v novém domově uživit a jediným jejich "úkolem" je být chycen a sežrán - siven, někde duhák 3) kapra tam, odkud je díky životnímu prostředí poživatelnej - ne bahňák //// suma sumárum krom granuláčů a pár kaprů vesměs vše šetrně pouštím....

                                    Nalfonz42 - Profil | Po 4.2.2013 10:56:05

                                    Lauri >> Mluvíš mi z duše.

                                      NRytíř - Profil | Po 4.2.2013 10:48:32

                                      elhierro >> ano to máš pravdu ale v 90% to byl kapr.

                                        Nelhierro - Profil | Po 4.2.2013 10:41:13

                                        Dr.happy >> No a se vzrůstající cenou vepřového a hovězího bude u všech vod ještě hůř. :-(