Konzumace ryb Tebou ulovených

Chycenou rybu sníš a pokud ne,tak proč.
Autor diskuse: tonda1953 - Profil , 3.2.2013 všeobecné - ostatní

Paolomaldini - Profil | Po 4.2.2013 23:31:41

MarioTo - 4.2.2013 23:28:43 >> No počkej ja to video zhledl poprve asi pred 14dny a od ty dobry premejslim kudy chodim co to je za vodu, prijde mi to jak komplex propadlin protoze je videt jak je to hluboky a v pozadi je tech louzi dalsi tucet ;-) treba je to spojeny s nakou rekou nebo tak neco... kdo vite kde nebo lepe co to je tak napiste. Naka Skandinavie asi dle jazyka.

    mimikry - Profil | Po 4.2.2013 23:30:02

    Netipa - poslední hrdina MRKu >> ne a ani nepiju víno :-)

      MarioTo - Profil | Po 4.2.2013 23:28:43

      Paolomaldini >> to si delas srandu zrovinka kolem takovy louze sem sel z knajpy ,ale mrsknout tam klackem by me fakt nenapadlo

        Netipa - poslední hrdina MRKu - Profil | Po 4.2.2013 23:28:30

        Paolomaldini >> Začnu odzadu. Pro nadsázku, humor, taškařice a pošťuchování není na Mrku místo, jelikož Mrk je vážná věc.

        Jenom opravdu ryzí heterosexuál má dostatek odvahy a upřímnosti se sem tam převléct za ženu.

        Zalomit můžeš i malého savce typu koala

          Paolomaldini - Profil | Po 4.2.2013 23:25:01

          Netipa - poslední hrdina MRKu >> BTW: psal jsem zvířeti ;-)

            Paolomaldini - Profil | Po 4.2.2013 23:24:06

            Netipa - poslední hrdina MRKu >> Tak to jsem moc rád.

            PS: dle tvé profilové fotky dlabeš ryb docela dost ;-)

            PS2: doufám že chápeš nadsázku, nerad bych tu plival zlou krev to v žádném případe!

              Netipa - poslední hrdina MRKu - Profil | Po 4.2.2013 23:22:32

              mimikry >> žereš ryby?

                MarioTo - Profil | Po 4.2.2013 23:22:30

                mimikry >> muzu este prebehnout na druhou stranu? :-)

                  Paolomaldini - Profil | Po 4.2.2013 23:22:00

                  http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedde​d&v=C05TrzVCEF8

                  Tohle je zajimavé video s hodně překvapujícím koncem.

                    Netipa - poslední hrdina MRKu - Profil | Po 4.2.2013 23:21:39

                    Paolomaldini >> To je v pořádku. Houby já neřežu. Mrzačím je strunou.

                    Rybě zakroutit krkem dost dobře nejde. Ryba se musí zalomit

                      Paolomaldini - Profil | Po 4.2.2013 23:21:09

                      Ryby obsahují pro mozek tolik potřebný jod! :-D

                        mimikry - Profil | Po 4.2.2013 23:19:11

                        Netipa - poslední hrdina MRKu >> ,,Další důvod, proč ryby nejím je proto, že mi nechutnaj. To maso je prostě hnusný a zženštělý. Pravej chlap žere stejky. Ryby jsou pro ženský a buzny." to by stačilo :-)))

                          Paolomaldini - Profil | Po 4.2.2013 23:16:47

                          Netipa - poslední hrdina MRKu >> Modli se abych tě nikdy nepotkal jdouc lesem se zrcadlovkou při focení maker hřibů. Modli se abych tě nenačapal jak řežeš houbě klobouček. Založil jsem sektu !nulová tolerance řezačům hub! chci aby si to makro statného hřiba mohl vyfotit každy, při načapání zloducha při sběru hub mu bude narvaná šiška do řitního otvoru a to prosím pěkně proti směru vroubků!

                          :-D


                          z mého pohledu je homokláda a homoprut ten kdo neumí zvířeti zakroutit krkem jako správnej chlap když chce přinést domů do jeskyně kořist pro mladé a ženu.

                            Paolomaldini - Profil | Po 4.2.2013 23:08:25

                            Rossoneri siamo noi!!!!!!!!! :-D

                              Netipa - poslední hrdina MRKu - Profil | Po 4.2.2013 23:06:42

                              Chycenou rybu nesním z důvodu toho, že mám k rybám úctu a fyzicky je miluju. Ryba si zaslouží nejen možnost pustit a darovat jí život, ale i možnost, že bude opětovně chycena dalšími přáteli ryb pořád a pořád dokola, fotografována, semtam obšťasněna sprškou kliniku a hlavně si užije toho sportovního výkonu, který se sportovním rybolovem jde ruku v ruce. Potom a jedině potom, se v její tváři zaskví úsměv a ryba dosáhne, ne-li přímo nirvány, potom alespoň blaženosti a pokud se dostane do hledáčku šikovným rybářům, tak se u ní vyvine zdravá deviace.
                              Jako uvědomělý rybář dnešní doby jsem podepsal petici "nulová tolerance", kde spolu s klubem přátel ryb a procházek v parcích, pod záštitou institutu pro Lásku, přátelství a venerické choroby, chráníme veškeré ryby před zabitím a snězením. Pokud někdo chytne a zabije rybu, potom tuto lumpárnu nebudeme tolerovat (proto petice nulové tolerance) a hříšník bude v obličeji pořezán rezavou dopravní značkou.

                              Další důvod, proč ryby nejím je proto, že mi nechutnaj. To maso je prostě hnusný a zženštělý. Pravej chlap žere stejky. Ryby jsou pro ženský a buzny.


                              Navazující myšlenka: Když někdo zabije a sežere rybu (vyjma kapra, to není ryba, to je kámoš), tak jsem nasranej, jelikož jsem tu rybu mohl chytit já a už jí nikdy nechytnu. Když někdo chytne a zabije těch ryb víc, tak jsem nasranej taktéž. V podstatě čím víc ryb člověk chytne a zabije, tím jsem víc nasranej. Nicméně jsem natolik tolerantní a uvědomělej (není prostor si tady něco nahlávat o tom, že nejsem a hrát si na skromnýho), že akceptuju přístup jiných rybářů, kteří to mají jinak a v rámci řádu chytnou a zabijou povolený počet ryb (pokud ty ryby žerou, tak jsou buzny, viz můj předešlý odstavec). Ten, kdo pouští a ten, kdo nepouští, to jsou party, které si navzájem nemají co vyčítat. Z toho ryze morálního hlediska a logiky věci jsou ti, kteří ryby loví pro maso, rybáři upřímní a zcela nepokrytečtí. To oni by měli mít právo se dívat skrz prsty na sportovní rybáře (nesnáším to slovní spojení), kteří chytají ryby pro svou zvrácenou potěchu. Jelikož jsem ale v té skupině zvrácených úchyláků, co chytají ryby a tyto trápí pro svou vlastní potěchu, odmítám akceptovat, že lidé, kteří chycenou rybu uloví a pak sežerou, jsou lepší. Pro mě jsou to vandráci, ale uvědomuju si, že to je velmi subjektivní názor a v podstatě věci jsem vandrák já.
                              Ale já si to sám před sebou dokážu obhájit, tedy nejsem

                                MarioTo - Profil | Po 4.2.2013 23:04:50

                                Paolomaldini >> at zije AC MILAN! :-)

                                  Paolomaldini - Profil | Po 4.2.2013 23:01:29

                                  Na rybařině se mi krom zážitků , spojení s přírodou při procházce kolem vody, při brození a sezení na skále nad tůní libí hlavně ta možnost volby. Dát svobodu, zabít. Myslivec bych asi bejt nemohl i když věřim že mnoho z vás je nimrodem a máte na to jiný názor, ja se v tom nevyznám. Jen bych nechtěl zmáčknout kohoutek a konec. Tak respektujme volbu jednotlivce! Každej máme právo si vybrat ZIVOT/SMRT umožňuje nám to rybářský řád a já myslim že je to tak dobře.

                                    MarioTo - Profil | Po 4.2.2013 22:56:47

                                    Paolomaldini >> to se mas , ja nez neco vyplivnu tak ste o kilometr jinde:)

                                      lunimus - Profil | Po 4.2.2013 22:55:44

                                      Som sice rybar zaciatocnik, ale myslim, ze uz mam tolko skusenosti, aby som v pripade, ze chcem mat v nedelu na obed rybu, aby som si ju bol schopny ulovit. Netvrdim, ze to bude prave kapor, ale rybu mat urcite budeme.
                                      Znamena to okrem ineho to, ze nepotrebujem mat mrazak plny ryb. Po pravde povedane, nemam v mrazaku ziadnu rybu, lebo to povazujem za nicenie dobreho mäsa.

                                      Co sa tyka ekonomiky rybacky, ked spocitam cenu povoleniek, cenu vybavy, cenu krmiva, moze sa zdat, ze by si clovek mal potom "to svoje" odchytat. Lenze na ryby nechodime preto, aby sme na tom zbohatli, ale preto, aby sme zrelaxovali.
                                      Btw. Ak by som mal spocitat cenu mojich ryb za minulu sezonu, tak 1 kg ryby ma vyslo na cca 20,- € len za povolenky (2x deti + ja)
                                      Ak by som zobral od vody vsetky ulovene ryby, tak by sa cena prehupla do velmi pozitivnych cisel oproti Tescu ... mozno aj pod uroven 1,-€ za kilo ...
                                      ... ale ak by som to chcel robit na biznis, kde je potom moja hodinova mzda? a razom sa znova dostavam do cisel, ze ekonomika veli kapra kupit v Tescu.

                                      Takze priatelia ... nedohadujte sa tu prosim o ekonomickom chytani ryb a o navratnosti tohto "biznisu" ... lebo potom sa dostanete na uroven obycajneho mäsiara.
                                      A aby bolo jasne ... nepovazujem za mäsiara toho, kto si pre svoju potrebu vezme primerane mnozstvo ryb, ktore on so svojou rodinou skonzumuje ... mäsiarom sa stava ten, co sa z toho snazi urobit biznis a ryby zacne predavat po krcmach, nosi ich susedom ako drobne uplatky a podobne ...

                                        Paolomaldini - Profil | Po 4.2.2013 22:55:07

                                        MarioTo >> Ale tak jasně tohle je přece o tý úcte k přírodě, o skromnosti o výchově. Já bych třeba lína nezabil, prostě jich je málo a nebo na ně nemám štěstí. Ale neodsuzuju když někdo zabije.

                                        ps: krásně je to znázorněno ve zlatých úhořích jak pan Prošek mluví o Parmě, když jí má prdelka zabít.