Konzumace ryb Tebou ulovených

Chycenou rybu sníš a pokud ne,tak proč.
Autor diskuse: tonda1953 - Profil , 3.2.2013 všeobecné - ostatní

NPaolomaldini - Profil | Po 4.2.2013 22:52:40

ps: a nerejpat, v cholerickém rozčílení mi prsty po klávesnici litaj rychleji než můj disgrafický mozeček. ;-)

    NPaolomaldini - Profil | Po 4.2.2013 22:51:21

    Dam příklad. Mách chalupu kousek od Telče. Je tam krásnej zatopenej lom. Hodne amurů, kapříků, štiky , candáti tam maj hnízda a okouni? bože můůůůj ty okouni. To že si všude přítomný dědula vezme každý týden kapra či amura mi nevadí, vadí mi jak se chová když nemá míru. Taháni po břehu, amur po písečné masáži ztrácí šupinu za šupinou a z jara? krásné kolonie amuru na hladine s 50 procenty zaplísnění v hejnu. Občas je možno pozorovat jak nevrle zkopne kapra do vody že nemá míru! a nejhorší na tom je že to mnohdy předváděj před vnukem. Bordel v okolí řek! za to bych sekal ruce. a já kterej si sem tam vezme dobrou rybu z řeky protože se dětí můžou po rybách utlouct, já kterej strká vajgl do prazdne krabicky od cigaret i při brození? já mám mít výčitky že se dětí jednou za měsíc nabaží dobře připravené ryby? zaplať panbůh že neznaj donaldy, teply mrtvý kuřata z KFC a já nevim co všechno. Zaplať pánbůh že jim chutná víc domáci paštička než májka, jogurt z kultůry než danone. Na mořské ryby mám makro, na ty naše mám kamaráda co má 4 rybníky a řeky kde mi to umožnuje RŘ. Ctím ho, a ještě si ho zpřísňuji!

      NMarioTo - Profil | Po 4.2.2013 22:48:16

      tak nejspis se tady strachame vsicni o to stejny, aje to dobre, jen este jeden priklad ,letos tesne po novym osobacku prisel chlapik a povida HMM peknej ale minule jsem mel vetsiho svine zabral mi tri suplata v mrazaku, uz ta pusa na rozloucenou mi tak nechutnala...

        Nchujar - Profil | Po 4.2.2013 22:43:59

        Paolomaldini >> já jsem ti ho už dal!!! A naprostý souhlas!! :D ale musel jsem si rejpnout :D

          NPaolomaldini - Profil | Po 4.2.2013 22:42:05

          chujar >> ježiš marja :-D že já nenapsal šnek!!!!

          tak šup palec nahoru, slovo hlemýžd vídám jen ve vybraných Francouzkých restauracích kam chodívám maximálně jednou za deset let. ;-)

            Nchujar - Profil | Po 4.2.2013 22:39:16

            Paolomaldini >> plně s tebou souhlasím a dokonce bych ti i dal PALEC NAHORU, kdybych tam neviděl tu věc v podobě "hlemizd" a dokonce dvakrát!!! :D ...

              NSAHIB - Profil | Po 4.2.2013 22:38:31

              Paolomaldini >>
              Souhlas!

                NSAHIB - Profil | Po 4.2.2013 22:37:02

                chytím-chci si vzít -vezmu si ,když ne-tak ne..a vymalováno,at sem tu nebo tam,ale nemůžu přepočítrávat na benzín a spol,takle to nejde... i když jsem lovec..ale právě proto,že jsem lovec-musím jen tolika,kolik mohu spotřebovat, ne vše vymlátit..musím udržovat rovnovahu ...

                  NPaolomaldini - Profil | Po 4.2.2013 22:34:34

                  Moje definice masare ja nasledovna:

                  masar je ten kdo bere ryby v mnozstvi vetsim nez sam ci jeho nejblizsi rodina dokaze zkonzumovat.
                  masar je ten kdo bere maso na kseft.

                  masar neni ten kdo bere hodne ryb pro vlastni potrebu a chova se v intencich RR.

                  je prece normalni chodit na houby, driv bylo jako tradicni vanocni jidlo v ceskych krajich hlemizd! co takovy hlemizd? je to ublizovani? no neni. Mate radi foia grass? ja to miluju a je mi ukradeny ze ty kachny sou zakopany do zemne a ladujou je kukurici. Jak si myslite ze se zachazi s kaprem ktery je koupen na sadkach nebo na vanoce?! tu cestu na vanocni stedrovecerni tabuli bych nepral ani nepriteli ;-) a nikdo se nad tim nepozastavuje. Kdyz uz tu mluvime o trapeni zvirat tak jsem presvedcen ze zabit zvire lze rychle , ciste a pro zvire co nejsetrneji. Kdyz se mlati v prepravkach, a na korbach automobilu, pak sou vystresovany nekolik tydnu na sadkach aby si pred smrti kaprik uzil dalsi deportaci, tak to mi prijde horsi. Kdo z vas videl nekdy porazku telatka? a pritom je teleci rizek takova lahudka. Hernajs pokud mi rybarsky rad umoznuje si ponechat rybu tak to umoznuje, to je jako kdyz je povoleno si v tramvaji sednout tak prece nebudu stat kdyz me bolej nohy a je volno. kdyz mam chut na rybu tak si ji vezmu ja si jich pri 100 dochazkach vezmu 10 a to mi staci, nevidim v tom problem. Problem je kdyz nekdo vytahne 50 ryb a 90 procent z nich proda v hospode nebo vietnamcum , i kdyz to problem neni pokud si je vsechny zapise!!!!!!!!


                  takze hlavne! piste si sve ponechane ulovky! nepytlacte!

                    NSAHIB - Profil | Po 4.2.2013 22:33:17

                    MarioTo >>
                    jedu k vodě,cca 35 km jedna cesta= x2= 70km..x 36,-kč za litr benzínu..cca dejme tomu at nežeru 200kč,-
                    krmení,červy,žížaly,kuku, + plno dalšího(moje krmení-(()..)
                    a sem někde na 500 -600kč.KUWA!
                    Rak to ne!To se mi musí zaplatit!..
                    a ted ta kalkulac e-co tam je za ryby,jaký se pokusit chytit,aby se mi to co nejvíc vrátilo.-))
                    a už je to tady!máš ho jak vystřiženýho ze žurnálu!
                    můžeš ho pro reklamu fotnout-)))
                    kdo takle uvažuje - hodně špatný..
                    Já třeba jedu i mdál,ale nejedu se odchytat-říkám ,žem kydž chytím rybu-je tobonus,protože já tam jedu za zážitkama z rybařiny,užít si to,odpočinout..fischli maj v kdejakým krámu když chcu...můj os.názor..

                      Nansa - Profil | Po 4.2.2013 22:30:21

                      Ryby mám veľmi rád,preto trávim každú voľnú chvíľu lovom rýb.Moja rodina-manželka a synovia majú tiež veľmi radi ryby (údené,pečené,grilované,marinované) a tolerujú mi všetky víkendy v roku strávené pri vode.
                      Neviem čo si chcú dokázať lovci,ktorý sa snažia uloviť nejakú rybu s vedomím že oni ju vlastne ani nechcú a mnohokrát takmer na smrť unavenú a vystresovanú rybu púšťajú a tvária sa pritom ako bohovia. Tvrdia že darovali rybe život ! ???????????????????????????????????

                        NMarioTo - Profil | Po 4.2.2013 22:24:35

                        SAHIB >> co rict? asi ten kdo jde k vode s tim ze musi odchytat, tak podle me je neco blbe,jinak nejakej strop by to chtelo a kdyz ne v mnozstvi aspon v mirach ..

                          Nu.x.a. - Profil | Po 4.2.2013 21:56:22

                          MarioTo >> je masř i ten co dodržuje striktně R.Řád??

                            NSAHIB - Profil | Po 4.2.2013 21:53:29

                            MarioTo >>
                            nepochopeno-))

                            protože nením masař-jako masař..
                            je masař ten,kdo si veme třeba5-10 ryby za rok?
                            je masař ten,kdo si veme 40-50ryb za ork?.-))
                            je masař ten,kdo si je veme,protože mu to umožníRŘ?..
                            tady je ta otázka,ale ta se bude omýlat dál,jako dosud..
                            napsal sji dobře to,že je to o přístupu člověka..souhlasím..
                            neříkám,taky si občas vemu rybu,ale z 99% je to veelký karas,nebo slizoun,pak i nějaký ten kapř..ale ten tak 6-7 za rok,..takže jsemvlastně taky masař..-)) a ted mi můžete kamenovat..

                              Nretrívr - Profil | Po 4.2.2013 21:47:35

                              u.x.a. >> Není to o muškařích. Jen tedy já bych tuto kombinaci nikdy nespojil. Přijde mi to jako totální degradace.Ale proti chuti žádného soudruha nemám námitek.Nic víc, nic míň.Není problém, jen názor.Ale i tak dobrou chuť po chuti.

                                Nvoz - Profil | Po 4.2.2013 21:47:12

                                mimikry >> A já obojí :-))

                                  Nmimikry - Profil | Po 4.2.2013 21:44:40

                                  já mám rád ryby v řece a ne na talíři

                                    NMarioTo - Profil | Po 4.2.2013 21:41:18

                                    SAHIB >> To neni o cisle ,ale o pristupu,nestve me to zdaleka tak tady jako u vody, jenom sem napsal nazor ...asi jsem tu proste spatne ...

                                      NSAHIB - Profil | Po 4.2.2013 21:35:36

                                      MarioTo >>
                                      vymez!! pojem masařka-de facto odborně,dle kritérií,kerý stanovil nějaký odborník!
                                      Šup!
                                      Pochlub se-))

                                        NMarioTo - Profil | Po 4.2.2013 21:32:29

                                        voz >>ubec takhle jsem to nemyslel ,ryby bastim taky ,akorat reci-dyz ho nesezeru ja da ho nekdo jinej a mam 50sat kamaradu kerejm sem to slibil fakt NE!