Rybářská stráž práva a povinnosti

Ahoj hoši , v mé předešlé diskusi jsem se ptal na to , jaký máte názor na používání podběráku. Ve spoustě reakcí sem také narazil na zajímavou věc , že dost z vás se ohraňovalo také na rybářskou stráž , která podle některých nedostatečně trestá rybáře , kteří dělají různé přestupky a z mého pohledu se také neukazují ani moc u vody. Například za dvě sezony zpět jsem měl u vody jedinou kontrolu(u vody strávím celkem dost času) a ještě bych řekl že ani ne moc povedenou. Otázka tedy zní jakou máte zkušenost s rybářskou stráží ? Jaká práva a povinnosti RS vám například leží v žaludku , která by jste jim naopak třeba přidaly do pravomocí a kolik kontrol stráží za sezonu máte ?
Autor diskuse: jany77 - Profil , 3.2.2013 všeobecné - ostatní

Kolik návštěv rybářské stráže z sezonu máte ?

A) Maximálně 1. do roka37%

B) 2 – 4 ročně40%

C) 4 a více ročně23%

Od 3.2.2013 hlasovalo 256 čtenářů.

NLouda - Profil | Ne 5.1.2014 18:41:53

Petan600 >> tobě RS ublížila ? že jsi tak nerudný ?

    NFero123 - Profil | Ne 5.1.2014 18:41:23

    Petan600 >> No konečně rozumná řeč.

      NMrknato - Profil | Ne 5.1.2014 18:39:59

      yvana >> Souhlasím. Pokud máme společný rybolov, tak by měly být stejné i podmínky pro tento rybolov a pokud se má něco, někde nutně řešit jinak, tak vyjímkou toho, kdo VRP povolil. Členská legitimace je majetkem svazu a co si do ní svaz napíše, nalepí, to tam má. To není věc rybáře, natož RS.

        Nyvana - Profil | Ne 5.1.2014 18:36:36

        Louda >>Každý ti předloží co ukládá zákon,jako člen si odpovíš sám,jako nečlen se prokáže co jsem psala níže.

          Nyvana - Profil | Ne 5.1.2014 18:34:05

          Mrknato >> Ahoj přesně jak píšeš,vím co musím mít sebou:-)Co by bylo nejlepší tak stejný RŘ BP,třeba revír Orlík územně Jihočeský,ale patří radě,tam jsou ty velký rozpory.Orlík má jiný RŘ A Jihočeši taky.Po pravdě v těhle věcech se tolik nevyznám,tím jsem se i na tohle zeptala,třeba jak je to z legitkama kde není fotka.

            NPetan600 - Profil | Ne 5.1.2014 18:33:06

            To jejak u blbejch na dvorku.Jedno je jisté zákony téhle země a to i rybářské jsou obrazem doby v které žijem.A u RS je jen bezuhoná elita. :-( ( (

              NLouda - Profil | Ne 5.1.2014 18:28:54

              yvana >> ale já po nikom občanský průkaz nechci
              já chci prokázání totožnosti co mně dotyčný předloží je na něm

                NMrknato - Profil | Ne 5.1.2014 18:27:58

                yvana >> Ahoj, prosím tě proč tě to tak zajímá? Vždyť vidíš, že každý tvrdí něco jiného.
                Aby jsi byla v obraze, co musíš mít sebou když jsi na rybách a předložit RS, tak to najdeš v zákoně 99/2004 §13 odst.7) : Je to RL, povolenka a příp. doklad o udělené vyjímce na revíru.

                No a co po tobě může RS požadovat, kontolovat a zadržet je uvedeno v § 16 stejného zákona.

                Průserem jsou úplně jiné věci a to stanovy a JŘ. O tom by měla být diskuse.

                  Nyvana - Profil | Ne 5.1.2014 18:16:35

                  Louda >> Tak totožnost můžeš chtít,ale můžeš i narazit.Třeba v části jedné MO Praha nemají v členské legitce fotky,teď jde o jedno,kde budou chytat.Když budou chytat u sebe,tak při kontrole předkládají pouze rybářský lístek,plus povolenku.RS může chtít občanku,ale pouze v případě,že by se mohla domnívat ze spáchání přestupku,třeba údaj o roku narození.U cizinců tam může RS požadovat ČL toho státu odkud dotyčný pochází,když ji nemá,tak potom pas.Snad jsem to napsala dobře:-)

                    NLouda - Profil | Ne 5.1.2014 18:14:32

                    Pavouk‌ >> už jsem volal na lampárnu :-)

                      NPavouk‌ - Profil | Ne 5.1.2014 18:12:33

                      Louda >> ja jen abys necekal ze se neco dozvis a neco podstatneho uz vubec ne :)

                        NLouda - Profil | Ne 5.1.2014 18:11:23

                        Pavouk‌ >> to bude nějaká pohádka ne ? :-)

                          NPavouk‌ - Profil | Ne 5.1.2014 18:10:12

                          Louda >> znas to o perlach a .. ze jo :)

                            NLouda - Profil | Ne 5.1.2014 18:08:39

                            yvana >> ale to je přece jedno kdo to je prostě chci aby držitel povolenky prokázal svoji totožnost

                              Nyvana - Profil | Ne 5.1.2014 18:04:42

                              Louda >> že do toho zasahuju,myslíš našince,nebo cizince?Ber tenhle dotaz,když předkládáš doklady RS-

                                NLouda - Profil | Ne 5.1.2014 18:02:36

                                Mrknato >> a máš tam fotku ? ale u tebe bude stačit prohlášení "jsem Mrknato z MRKu" :-)

                                  NMrknato - Profil | Ne 5.1.2014 17:56:06

                                  Já nabízel očkovací průkaz.... a mohlo to být bez hádek.))) Jako malí kluci.

                                    NLouda - Profil | Ne 5.1.2014 17:51:47

                                    RUMe ignorací jsi ale neodpověděl že by jsi byl v koncích ?

                                      Ntuzemak - Profil | Ne 5.1.2014 17:40:13

                                      Louda >> holt poputuješ kam svině patřííí...

                                        NLouda - Profil | Ne 5.1.2014 17:37:51

                                        tuzemak >> vidím že neodpovíš
                                        čím prokáže totožnost nečlen ? doběhne si udělat na MO průkazku ?

                                          Červené karty: Malda512, tuzemak