Rybářská stráž práva a povinnosti

Ahoj hoši , v mé předešlé diskusi jsem se ptal na to , jaký máte názor na používání podběráku. Ve spoustě reakcí sem také narazil na zajímavou věc , že dost z vás se ohraňovalo také na rybářskou stráž , která podle některých nedostatečně trestá rybáře , kteří dělají různé přestupky a z mého pohledu se také neukazují ani moc u vody. Například za dvě sezony zpět jsem měl u vody jedinou kontrolu(u vody strávím celkem dost času) a ještě bych řekl že ani ne moc povedenou. Otázka tedy zní jakou máte zkušenost s rybářskou stráží ? Jaká práva a povinnosti RS vám například leží v žaludku , která by jste jim naopak třeba přidaly do pravomocí a kolik kontrol stráží za sezonu máte ?
Autor diskuse: jany77 - Profil , 3.2.2013 všeobecné - ostatní

Kolik návštěv rybářské stráže z sezonu máte ?

A) Maximálně 1. do roka37%

B) 2 – 4 ročně40%

C) 4 a více ročně23%

Od 3.2.2013 hlasovalo 256 čtenářů.

tuzemak - Profil | Ne 5.1.2014 10:41:52

kanarek >> už si to konečně uvědom a nečti něco,čemu vůbec nerozumíš,svoji totožnost RS prokazuješ členskou legitimací,ve který máš svoje foto,pokud toto RS nestačí,má smůlu,požadovat po mě občanku může,ale já nejsem poviné jí tu občanku ukázat,policajtům musím,RS ani náhodou...

    hraji - Profil | Ne 5.1.2014 9:58:49

    kanarek >> každý člen RS se musí vždy chovat tak, jak mu to ukládá zákon, zákon se deset let nezměnil, RS se tedy má chovat 10 let stejně. Nechci se s tebou dohadovat, jen mě zajímalo, co jsi z mé odpovědi považoval za polopravdu, a zeptal jsem se slušně. A jsem RS mnohem déle než jen deset let, takže o tom něco málo vím.

      Mrknato - Profil | Ne 5.1.2014 9:54:55

      hraji >> Když může MO zarybňovat revír někoho jiného, proč by nemohla i školit úřední osoby někoho jiného? Věc jiná je, zdali to neodporuje vlastnímu fungování RS. Je to, jako kdyby policii školili "gangsteři" ze svých prostředků.... třeba by se jim to vrátilo, stejně jako MO....

        kanarek - Profil | Ne 5.1.2014 9:53:03

        hraji >> jdu radši na ryby :)) . Nemám náladu se tu dohadovat hned od rána . Jo máš pravdu .Tak pak se nesmí nikdo divit ,že každý člen RS se chová po každý jinak .

          hraji - Profil | Ne 5.1.2014 9:46:56

          kanarek >> co je pravda jen na půl? RS nemá žádný nárok na podílení se na činnosti MO, MO ani ÚS nemají žádnou povinnost organizovat školení RS. Co z toho není pravda?

            kanarek - Profil | Ne 5.1.2014 9:42:39

            hraji >> Já si nic nepletu . To vše co píšeš je pravda tak na půl . Ale ÚS na dotaz o nějakém školení odpověděl ,že je to věc MO pod kterou spadám . V jiných MO mají školení 2 x do roka . A to že to v kaýdém kraji funguje jinak je taky trošku bordel :))

              hraji - Profil | Ne 5.1.2014 9:32:25

              kanarek >> kolego, ty si ale pleteš pojmy, RS nemá žádný nárok na to se podílet na chodu MO, to je zcela jiný píseček. Co se týče školení, ani to není věcí MO, žádný předpis jí to neukládá. Bylo by spíš věcí Územního svazu zajistit školení RS v nějakém masovějším měřítku, ale opět to žádný předpis neukládá.

                Mrknato - Profil | Ne 5.1.2014 8:47:53

                Krouzič >> Prosím tě a kdo zpracovává onen tebou zmíněný "metodický klíč"? Já si myslím, že pro běžnou kontrolu rybáře, který loví dle zákona, potřebný není. Má tento "klíč" řešit i BP, které nejsou BP ve vazbě na RS a právě tady dochází, nebo může docházet ke střetům?

                  Mrknato - Profil | Ne 5.1.2014 8:32:35

                  Kubalorenc >> Kde jsi vyštrachal těch 100m? V zákoně to není, tam je uvedena bezprostřední blízkost. Stejně tak ten jiný doklad, pokud tě RS označí za důvodně podezřelého ze spáchání přestupku nebo TČ, má zákon na mysli jiný doklad opravňující tě k lovu, nebo paragon za ryby.
                  Prokázání totožnosti je uvedení jména, adresy a data narození. To musí RS při přiběžné kontrole a o té se tu bavíme, stačit. Pokud by po mě i tak chtěla RS OP, řidičák, nebo pas, neměla důvodné podezření, nesdělila mně ho, tak se nejedná o RS provádějící kontrolu dle zákona, ale o šmejda. Většina RS si je toho vědoma, pouze tady na MRKu dělá ramena,nebo se jedná o RS, která by jí být vůbec neměla.

                    Krouzič - Profil | Ne 5.1.2014 0:36:56

                    b.gun >> ano bgune, to jsi napsal zcela přesně, naprosto

                      Krouzič - Profil | Ne 5.1.2014 0:35:30

                      V současné době je rozpracován dokument "metodický klíč k určování právních kvalifikací na úseku přestupků v rybářstv", a ačkoliv zjištěný přestupek právně kvalifikuje až projednávající orgán, tak i člen rs si s jeho pomocí během velmi malé chvilky najde kvalifikaci jak v zákoně o rybářství, tak i prováděcí vyhlášce, podpoří to jakousi právní jistotu a omezí argumentaci přestupce, dokument se bude projednávat v únoru letos. Nebylo by od věci také vytvořit doporučené postupy rs při zjištění př. Potřebný komentář k zákonu už je (2013) a pokud by tyto texty člen rs měl k.dispozici, značně by se omezilo tápání a různorodost názorů na věci, které jsou dané. Snad se toho dočkáme.

                        b.gun - Profil | Ne 5.1.2014 0:29:13

                        Krouzič >> Pak si myslím, že by neměl být s focením rybářských dokladů problém. V případě úředního úkonu, při kterém je sepisován protokol, může RS pořizovat obrazové a zvukové záznamy v souvislosti s výkonem působnosti orgánu veřejné moci, takže by to mělo být v pořádku. OP se to ale, jak jsi upozornil, netýká. Nakládání s OP upravuje zákon o občanských průkazech, který dovoluje pořízení kopie OP jen s výslovným a prokazatelným souhlasem držitele, pokud to není upraveno jiným zvláštním předpisem.
                        Jen bych v této souvislosti podotknul, že právem pořizovat obrazový a zvukový záznam bez souhlasu RS disponuje i druhá strana, neboť RS nevystupuje jako osoba fyzická, ale úřední, takže se na ni nevztahuje ochrana a nejedná se o zásah do osobnostních práv.

                          Krouzič - Profil | Ne 5.1.2014 0:14:18

                          nofish >> ano tak

                            Krouzič - Profil | Ne 5.1.2014 0:12:38

                            b.gun >> jen pokud je sepisován protokol o přestupku, resp. oznámení o něm

                              nofish - Profil | Ne 5.1.2014 0:11:44

                              Krouzič >> Jo a teď si ale vezmi, že spousta členů RS si tohle neuvědomuje a myslí si, že jim svaz pomůže, když se něco stane.... U nás si do bločků opisují jména, MO odkud jsi, někteří i bydliště, jestli to dobře chápu.
                              O "pánech v praze" mi zas nemusíš vyprávět. Oni si taky umí vykládat právo po svém a některé dotazy raději ignorovat. Nebo nevím jak si vysvětlit když někomu nestojíš ani za "doprdeleposlání".
                              Osobně bych se bez asistence policie do ničeho radši ani nepouštěl. Je pravda, že hromada věcí jako třeba podmírový kapr bude směšná, ale má to i "výchovný charakter" ten příjezd policejího auta k vodě a kryješ sám sebe. I když chápu, že policic se nechce a má dost vlastní práce.
                              RS jako taková prostě moji občanku uvidí jen když slušně poprosí a neexistuje, že mu ji dám do ruky. POkud si budu jistý že mi zadržel povolenku neoprávněně, klidně zavolám policici, alespoň se vyzkouší, co se stane. Když něco provedu, budud držet hubu a krok, je to přirozené.

                                b.gun - Profil | Ne 5.1.2014 0:05:49

                                Krouzič >> Teď jsem úplně nepochopil - oni fotí rybářské doklady při jakékoliv běžné kontrole, nebo je fotí jen tehdy, když je sepisován protokol o přestupku?

                                  Krouzič - Profil | Ne 5.1.2014 0:01:38

                                  nofish >> taky jsem policista a člen rs, oni mají bezesporu pravdu v tom, že je velké riziko zneužití os údajů a pokud by k tomuto došlo vinou rs pak je to problém rs

                                    nofish - Profil | So 4.1.2014 23:55:16

                                    Krouzič >> no pro mě je směrodatné co řekne policista a ne svazový funcionář. Protože každý si určité věci vyloží dle své potřeby. Soudit je nebudu. Ale nemysli si, že jsem třeba pyláka v životě nechytil. A to Pak teprv sranda začíná, nějaké teorie o občankách a prokazování......

                                      Krouzič - Profil | So 4.1.2014 23:49:17

                                      nofish >> tady bych jim oporoval, jde jen o jejich názor, vycházím v tomto případě z textu JUDr. Šímy, resp. Komentáře k zákonu o rybářství, zde fotografování perfektně popisuje, mimo jiné se jedná o názor soudce,kterým je a jsme zase u toho, samotný zákon a.jeho ustanovení je jedna věc, jeho výklad je věc druhá...tuhle knížku by měly mít k dispozici kolegové z rs, bylo by s ohledem na.její cenu pěkné kdyby jim jí financoval crs jak.tomu někde je. Policistům se částečně nedivím s ohledem na citlivé téma.

                                        nofish - Profil | So 4.1.2014 23:47:40

                                        b.gun >> já to chápu, jen že mu to nedošlo..... :-(

                                          Červené karty: Malda512, tuzemak