- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Pokec pro rybáře - potápěče
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
10x v oblíbených a 2x v ignorovaných.
NLasskoun - Profil | Pá 31.8.2018 21:13:56
(někdy to používám i při potápění s flaškama, např. když se dřív vyfuním až k rezervě a potřebuju ještě kousek času navrch ":-)
L.
NCalex - Profil | Pá 31.8.2018 21:01:46
Npetrikveprik - Profil | Pá 31.8.2018 20:47:52
NLasskoun - Profil | Pá 31.8.2018 20:35:29
L.
NCalex - Profil | Pá 31.8.2018 20:19:07
NLasskoun - Profil | Pá 31.8.2018 17:16:17
A přitom řezání větví, to jsi pouze "zadržoval dech" nebo sis ještě pomáhal "nějakou metodou"?;-)
(ptám se, protože nevím, jak jsi na tom s potápěním = co víš o "pomocných metodách" [= jak si prodloužit "výdrž dechu", aby to nebyla taková "makačka")
L.
NCalex - Profil | Pá 31.8.2018 5:39:38
NLasskoun - Profil | Pá 31.8.2018 0:28:20
Co by potom měli říkat ti chudáčci "bubáčci", co tu hadici v puse drží jen tak "nadrzovku" zubama (bez náústku, bez automatiky, tenký hadičky poslepovaný izolepou)... prča, jak si to od 7:00 zkouší klasicka potápka (a hadička mu pod vodou vypadne z pusy :chuckle: )
https://www.youtube.com/watch?v=-G8_RPc_lks
+ ještě pro inspiraci "DIY Diving Helmet";-D
https://www.youtube.com/watch?v=GUtinUtMF1w
... to je hlína, jak mu ten vzduch pod hladinu fedrujou pomocí klasický pumpičky na kolo ";-DDDD
A kdyby to ještě doplnili o klasický dvoudílný magnetický akvaristický stíratko, na čištění skel od řas (a dali ho obráceně, filcem dovnitř), tak ani nemuseli řešit to zamlžování... neb poflusat před potápěním takovouhle plochu, to by musela bejt mslušná makačka, to by snad byla práce pro celej kolektiv ";-D
Jinak takhle vypadá ten předraženej origoš
https://www.youtube.com/watch?v=2KtcGjpURJw
(hezký roštěnky,... jóó, s těma by se to "zanořovalo" ... ehm, vlastně "potááápělo";-DDD)
L.
--------------------------
PS: Mmch, pokud by se ta hadice přivádějící vzduch šikovně "naroubovala" na nějakou lepší celobličejovou snorklovku (např. https://www.lightinthebox.com/cz/p/silikon-zelena-modra-cerna-potapecske-masky-potapeni-balicky_p5006771.html ), tak by pak člověk nemusel ani hlídat, kterým otvorem se nadechnout a kterým vydechnout ";-)
NCalex - Profil | Čt 30.8.2018 16:52:25
NLasskoun - Profil | Čt 30.8.2018 16:26:12
A pokud není po ruce volná dejchací automatika, co by se napojila na tu fedrovací vzduch dodávající hadici, tak ji lze, tu hadici, připojit na šnorchl bez klapky (= ale musí pak být potápkový brejle, co nekryjou nos = nádech ústy + výdech nosem) + při vynořování pak hlavně nechat otevřenou hubu.
Jinak to, co jsem zde popsal, tak se v USA dokonce prodává (za naprosto nesmyslný peníze) = na hladině plave stabilní nafukovací kruh (s nahoru trčící dajving vlaječkou), na kterém je umístěn malý akumulátorem poháněný kompresor + od něj kroucená hadice (jako je např. u kompresorů na foukání pneumatik aut) vedoucí do automatiky, co ji má v puse "rekreační potápka"... tuším tam psali, že je to až do osmi metrů.
Konec konců, i domorodí afričtí potápěči se pouze jenom s dlouhou z nad hladiny tlakovanou hadicí v puse potápějí až do 15-ti metrů!! (ale jich je dost, takže tam jsou ztráty povoleny ";-)
L.
PS (spíše pro pobavení / laikům a lamám rozhodně nedoporučuji zkoušet!!):
Nouzově postačí použít větší silnější pevnej průhlednej pytel (nejlépe ze zcela čirého materiálu), kterej se přetáhne přes hlavu (nejlépe až na prsa) + pomocí 3M DUCK pásky (vedené shora spodem přes obě podpaždí) se na něm vytvoří dvě ucha (zabraňující, aby vlivem vztlaku igeliťák odplaval nahoru) + hadice se zespoda zavede přímo dovnitř igeliťáku (kde se přilepením rovněž pojistí 3M páskou) + chce to o něco více olova kolem pasu, než když se člověk potápí jenom na hubu + pochopitelně to znamená být hlavou stále nahoru.... + a hlavně (jak již bylo výše zmíněno) při vynořování mít pořád OTEVŘENOU otevřenou pusu (jinak si PŘINEJMENŠÍM koledujete o krvácení do plic) .... = bylo to sice lehce šílené, ale kdysi jsem se takto na zcela klidné vodě potápěl do až šesti metrů ";-DDD
(potřebovali jsme pod vodou opravit molo, ale nebyla po ruce žádná dospělá výbava)
Znovu opakuji: Pokud nevíte co děláte, tak to, prosím, raději vůbec nedělejte... ať skutečně není malér ... = vopovažte se někdo takovýmto blbým způsobem zabít a pak za mnou přijít a chtít odškodnění = h*vno, nic nedostanete!! ... maximálně tak kytku na hrob + zápis do Darwina ";-)))
NLasskoun - Profil | Čt 30.8.2018 13:26:14
Pokud by Ti to stačilo za cca půldruhého měsíce (až se mi cajky vrátí z cest, neb "Šrek" si je půjčil na expedici po Mexiku), tak bych Ti pak mohl být nápomocen (až zase někdy do těch končin pojedeme za tchýní ";-),... kdyžtak cinkni a domluvíme to.
Laškoun. ":-)
Nsven - Profil | Čt 30.8.2018 12:41:12
Ten by Ti to s pomocí boží ufiknul.. :-)
https://domazlicky.denik.cz/zpravy_region/prokop-j-bahnik-potapeni-prinasi-relaxaci20111003.html
My jsme sháněli potápěče, který by vyměnil v požeráku dluže za plného stavu revíru, cca 7 ha ..
Nešlo jen o vytahání a nasazení ale i řezání v cca 2,5m hloubce a natloukání...bo stavitel instaloval křivé šíny....
Nakonec se jeden dobrodruh našel, do odtokové roury narval hasičský, pneumatický vak a uvázal se pro sichr na lano, které jsme čtyři jistili... No nevím jestli bysme to udrželi, kdyby ho roura vcucla...
Naštěstí všechno dobře dopadlo a je na pár desetiletí zase pokoj..
NBacha - Profil | Čt 30.8.2018 10:47:55
NKnapík - Profil | Čt 30.8.2018 10:40:39
Můžeš proti tomu bojovat, ale potapěči rozhodně svatí nejsou.
Nsliver - Profil | Čt 30.8.2018 10:40:03
Nfotojakes - Profil | Čt 30.8.2018 10:36:15
NBacha - Profil | Čt 30.8.2018 10:32:48
Čtenáři této diskuse také sledují
NFóry59867
NRybářsko-houbařské jádro .-)45007
NUdírny a uzení51139
NRybářský retro bazar.16779
NZoologický koutek MRKu.33418
NZahrada pro lenochy aneb zahradnicko-budovatelské jádro22047
NLodě - Loďky - Lodičky18426
NBellyboat - Fan club4856
NTvrdé jádro ...9347
NRadnice - obecný drbník196436
Kde to žije - všechna témata
2:11NHlídač slev eshopů 751
ÚtNRybáři vs ochránci přirody 68
ÚtNATTs hlásiče a ATTx příposlech 544
ÚtNStaré Česke rybářské vybavení 394
ÚtNDaiwa Whisker SS 2600 173
ÚtNKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 2
ÚtNÚprava chodu woblerů. 11
ÚtNCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 40
ÚtNPovodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech (Bleskovka) 24
ÚtNPolsko, okolí Dunajce 6
ÚtNLabe fishing store 19
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoNŽermanky a bivakovani 4
PoNPoradna: Sumcařina 2570
Co je nového - všeobecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic













