Rybáři a dýmka

Na srazu v Černé Hoře jsem si všiml, že měl jeden kolega kufřík plný dýmek.. A tedy mě zajímá - kolik nás dýmkařů tu je? Jací jsou vaši oblíbení výrobci? Jaké jsou vaše oblíbené tabáky? U jakých metod lovu jste schopní dýmku bafat? (třeba na vláčku to asi to pravé ořechové nebude..) Neváhajte a pojďte si o dýmkách popovídat.
Autor diskuse: Soulfish - Profil , 9.1.2013 všeobecné - ostatní

Ziggy - Profil | So 12.9.2015 22:30:23

Alda >> myslím že bych jí mohl zkusit, něco mi připomíná, zatím nemohu popsat ten správný pocit........

    Alda - Profil | Po 7.9.2015 13:49:13

    Stanďour >> Házet perly...;) a to jsem tě zas napřezrok chtěl vzít na potočáky jak palec, nic nebude. :)

      Stanďour - Profil | Po 7.9.2015 12:03:56

      Alda >> Je to hnusný a smrdí to. :-)

        Royale with Cheese 3 - Profil | Po 7.9.2015 11:57:42

        Alda >> jasně, imho.

          Alda - Profil | Ne 6.9.2015 17:04:10

          Právě hlavně to spojení materiálových vlastností bambusu a briáru k sobě jde výborně a naprosto skvěle se doplňuje. Lehkost bambusu umožňuje dělat delší troubel, tím pádem získáš chladnější a sušší kouř. Sušší díky schopnosti bambusu ho vysušovat, no a briár popisovat nebudu. Moje kuřácky nejlepší dýmky jsou s bambusovou troubelí. Co se týče estetiky, no někdo má rád holky, někdo vdolky. Křivky - tvar jsou klasické tam nevidím problém. Nevím kdo udělal první briáro - bambusovou dýmku, dunhill cca +-1960. Japonci používali bambusové troubele u svých kiseru dýmek. Ale jak píšu někdo má rád to a někdo zas tohle. Psát striktně nejde, nesedí, nemá vedle sebe místo, no nevím ;)

            Alda - Profil | Ne 6.9.2015 14:31:25

            Royale with Cheese 3 >> Zapoměl jsi dodat "dle mého názoru" :). Třeba tato se prodala asi nejrychleji z mnou zatím vyrobených.

              Royale with Cheese 3 - Profil | So 5.9.2015 15:30:19

              Alda >> Aldíku máš to zpracovaný krásně, ale mě se to nelíbí. Esteticky - materiálově ani tvarem - to k sobě nesedí, prostě to nemá vedle sebe místo. Je to jako kombinovat biedermeier a Ukiyo-e. Obojí je krásné, ale dohromady to nejde. Nezlob se, nemůžu lajkovat.

                Alda - Profil | St 2.9.2015 9:44:34

                Soulfish >> je dlouhá 20cm. Zkusím

                  Soulfish - Profil | St 2.9.2015 9:34:05

                  Alda >> jen tak ze zvědavosti - jak je dlouhá? Jestli to budeš ještě někdy fotit, tak se snaž zaostřit si na tu bambusovou část - foťák si spočítá expozici podle ní

                    Alda - Profil | St 2.9.2015 9:02:54

                    Soulfish >> jo, jo můj dvanáct let starej foťák tohle nějak nedává, nebo taky neumím fotit.

                      Soulfish - Profil | St 2.9.2015 8:57:02

                      Alda >> je škoda, že je ta bambusová část přepálená a nejde pořádně rozluštit, jak že to vypadá :-(

                        Alda - Profil | St 2.9.2015 8:52:31 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                        Billiard s bambusem.

                          Alda - Profil | Ne 23.8.2015 22:57:32

                          Ziggy >> z těhle dlouhých bambusových dýmek vychází úžasný dým.

                            Ziggy - Profil | Ne 23.8.2015 21:43:05

                            Alda >> Další skvělá "mašinka" vyrábíš nádherné kousky, jen co je pravda.....
                            klasika je klasika, i přesto mám rád abnormální tvary, to jsi trefil....

                              Alda - Profil | Ne 23.8.2015 21:28:51 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                              Bambuska.

                                Royale with Cheese 3 - Profil | Čt 20.8.2015 9:45:11

                                Stanďour >> mám. Ale nic pěkného jsem přesto nemohl najít.

                                  Stanďour - Profil | St 19.8.2015 11:45:00

                                  Royale with Cheese 3 >> A gůgl... Gůgl máš?

                                    Royale with Cheese 3 - Profil | Út 18.8.2015 13:19:00

                                    Nějaké tipy na pěkné dámské tabaťěrky na cigarety bystě prosím někdo neměl ?

                                      Royale with Cheese 3 - Profil | Út 18.8.2015 9:37:48

                                      Alda >> provedu, náčelníku. A dík. Kupujeme ho tam na benzinkách, taky v Rakousku. Šlo mi o to, jestli je na něj šance i v Česku. Přibalím ho k hajzlpapíru, špagetám a kafi, až pojedu nakupovat.

                                        Alda - Profil | Po 17.8.2015 23:51:33

                                        Royale with Cheese 3 >> u nás ne, v německu.

                                        http://www.hacico.de/de/Tabak-Pfeife/Feinschnitt/Am​erican-Spirit

                                        kdybys tam náhodou kupoval, vem mi ten černý s perique.