Rybáři a dýmka

Na srazu v Černé Hoře jsem si všiml, že měl jeden kolega kufřík plný dýmek.. A tedy mě zajímá - kolik nás dýmkařů tu je? Jací jsou vaši oblíbení výrobci? Jaké jsou vaše oblíbené tabáky? U jakých metod lovu jste schopní dýmku bafat? (třeba na vláčku to asi to pravé ořechové nebude..) Neváhajte a pojďte si o dýmkách popovídat.
Autor diskuse: Soulfish - Profil , 9.1.2013 všeobecné - ostatní

Soulfish - Profil | Po 29.6.2015 17:54:08

Alda >> ale to bude hodně pěkný výtvor

    Alda - Profil | Po 29.6.2015 13:15:01 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

    O víkendu jsem se neflákal, dneska to doufám dotáhnu.

      Ziggy - Profil | Út 23.6.2015 23:23:26 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

      LudaT >> Jo jo, Amphora, kde ty časy jsou......

        LudaT - Profil | Pá 19.6.2015 14:08:37

        Alda >> Jelikož ji právě držím v ruce musím napsat, že je naprosto perfektně řemeslně zpracovaná a na to jak je dlouhá je krásně lehounká a nepáčí zuby. Večer ji nacpu červenou Amphorou.... už se nemůžu dočkat. Ještě jednou díky.

          Alda - Profil | Čt 11.6.2015 8:38:44 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

          AK&W(orms)

            Kralu021 - Profil | Út 9.6.2015 14:42:59

            Soulfish >> jj dobře dík už tomu rozumím ,,,dnes jedu do města tak se stavim v tabáku večer dám správu jak jsem dopadl,, ještě jednou díky moc za vysvětlení ..

              Soulfish - Profil | Út 9.6.2015 14:30:49

              Kralu021 >> nene, to tam určitě nedáváme - jen prostě když to zapálíš, tak se ti tam udělá vrstvička žhavýho a pokud už je to taková ta správně umáčknutá, uťapaná, a žhnoucí rudá vrstvička, tak tom říkáme uhlík

              a ten uhlík, když nemá pořádně kontakt s vláknama tabáku pod sebou (máš nacpáno moc "lehce") a dotýká se jen několika málo vlákýnek, tak to holt dál prohořívat pořádně nebude, uhlík ti zdechne a musíš znovu zapalovat
              proto to chce občas přidusat dusátkem (ale lehce, nikoliv hrubou silou - měla by stačit teoreticky pouze vlastní váha dusátka) - tím přimáčkneš uhlík na nový tabák a hezky to pak dál hoří

                Kralu021 - Profil | Út 9.6.2015 14:26:31

                Soulfish >> Prosímtě dole jsi psal že uhlík nemá pořádně kontakt s tabákem ,,jakej uhlík ?? nechci vypadat jak blbec ale vy tam krom tabáku dáváte uhlíky nebo něco podobného ???

                Já o tom vážně nic moc nevím fajfku jsem dostal před lety párkrát to zkusil a od té doby leží ve skříni,,,,
                PS- kalibrovanou váhu nemám max... tu kuchyňskou :-)

                  Soulfish - Profil | Po 8.6.2015 23:49:22

                  Kralu021 >> jestli máš opravdu hodně přesné váhy, tak 3 gramy tabáku by měly odpovídat normální dýmce (+- dle velikosti kotlíku)

                    Kralu021 - Profil | Po 8.6.2015 21:42:47

                    Děkuji všem za rady ,,,já hned jak vyhrabu dýmku ze skříně tak to zkusim je pravda že jsem to cpal hodně aby to dlouho vydrželo...jsi jí připravim na pátek chcem jet na víkend k vodě tak budu testovat :-)

                      Soulfish - Profil | Po 8.6.2015 14:54:50

                      Kralu021 >> 1) tabák by měl při nacpání pružit, když jej mírně zmáčneš prstem - nesmí to být utmačkený na šutr
                      2) vyhni se pro začátek tabákům typu flake a pořiď si nějaký loose cut tabák
                      http://thumbs.dreamstime.com/z/cut-tobacco-backgrou​nd-2817190.jpg - nakrájený na jednotlivé proužky, s tím se začíná nejlépe
                      3) špatně dusáš a uhlík pak nemá pořádně kontakt s ostatním tabákem a dál to prostě hořet nemůže

                        Alda - Profil | Po 8.6.2015 14:27:55

                        Royale with Cheese 3 >> Tady jsem s tím celodenním zdoláváním trochu přehnal, na tom moři to bývá občas boj. Na tý fotce se tvářím trochu kysele, protože mi před deseti minutama spadla ryba, opravdu velká ryba. A o tom to je, nebaví mě už chytat desítky 25-35 cm mikropstroužků. Radši budu celej den, zmrzlej na padrť, stát v moři a chytím kulový, ale budu vědět že ty životní ryby tam jsou.

                          Royale with Cheese 3 - Profil | Po 8.6.2015 14:12:52

                          Alda >> ano. Frekvence záběrů tam snadno vyrazí dech a někdy dokonce otráví.

                            Alda - Profil | Po 8.6.2015 14:05:48

                            Kralu021 >> příčin může být spoustu, ideální je kolega co ti ukáže jak na to. Dobré je nastudovat si nějakou literaturu, třeba Život s dýmkou, v pdf je na uložto jinde ji asi neseženeš.

                            Soustředil bych se na správnou přípravu tabáku, nacpání, techniku dýmání, můžeš mít třeba příliš vlhký tabák...

                              Royale with Cheese 3 - Profil | Po 8.6.2015 14:05:29

                              Kralu021 >> špatně nacpáváš. A tabák, který používáš, taky nemusí být právě v tomto ohledu "začátečnický", některé se prostě nacpávají ne úplně snadno.

                                Alda - Profil | Po 8.6.2015 13:55:02

                                Tady kupříkladu relaxace po celodenním zdolávání seatroutů...

                                  Kralu021 - Profil | Po 8.6.2015 13:54:43

                                  Zdravím, náhodou jsem narazil na tuhle diskuzy může mi někdo poradit ?
                                  jak to děláte s těma dýmkama já jednu kdysi dostal ale po pár pokusech jsem jí přestal používat mě to prostě pořád vyhasíná a blafat v kuse nejde bych zachvilku vyhodil plíce vedle stojanu na pruty :-) Třeba dělám někde chybu nebo něco nevim,,,vezmu dýmku dám do ní tabák a zapálim ho sirkou ..... chci se optat někde jsme něco slyšel prej se do toho přidávaj i nějaké papírky jeto pravda nebo né a poradte mi jak udělám aby mě to nevyhaslo hned ???

                                    Alda - Profil | Po 8.6.2015 13:48:29

                                    Royale with Cheese 3 >> na jaře a na podzim jezdím na týden na ryby ven, zbytek času makám, vychovávám a po nocích tvořím dýmky. Ani mi ty naše revíry nějak nechybí...

                                      Royale with Cheese 3 - Profil | Po 8.6.2015 13:12:27

                                      Alda >> Aldíku, krása. Chytáš ještě vůbec ? Nebo jen šejpuješ ?

                                        Alda - Profil | Čt 4.6.2015 20:10:22 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                        Dublin